توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500250
"کاشف قتل" به کمک رسیدگی های جنایی می آید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۵
براي نخستين بار در حوزه حقوق كيفري اختراعي با نام "کاشف قتل" به كمك رسيدگي هاي جنايي و حقوق بشر خواهد آمد .
 
 
براي نخستين بار در حوزه حقوق كيفري اختراعي با نام "کاشف قتل" به كمك رسيدگي هاي جنايي  و حقوق بشر خواهد آمد .
 
به گزارش تابناک اين ايده اولين بار در سال ٢٠١٤ميلادي توسط خانم سميه جلاليان  ارايه شد و در سال ٢٠١٥ضمن شركت و تشريح در كنفرانسهاي مهم جهاني از بيش از ١٢كشور و ٣٠دانشگاه تاييديه دريافت نموده است .
 
 
"کاشف قتل" داراي ابعادي است كه اكنون روانپزشكان خارج از كشور براي مداوي سريع كودكان اوتيسم در مدت زمان بسيار كوتاه در حال مذاكره با صاحب طرح هستند .آنها درصد موفقيت اين طرح را در حوزه روانپزشكي بيش از ٧٨درصد اعلام نمودند .
 
هر چند اين ايده در حوزه كشف قتل و بازجويي از متهمان حرفهايي بسيار براي گفتن دارد ولي در ايران كمتر مورد اقبال دستگاههاي مرتبط قرار گرفته است .
 
اين طرح از ابتداي وقوع جرم تا انتهاي رسيدگي در بخش هاي مختلف نظارت و بررسي و ارائه راهكار و حتي تصميم گيري منطبق بر قوانين موضوعه براي داشتن دادرسي عادلانه و سريع و زندان زدايي به ياري سيستم حقوق كيفري خواهد امد .
 
خانم سميه جلاليان دانش اموخته حقوق و از وكلاي فعال در زمينه حقوق كيفري اكنون بيش از دوازده مرتبه در كنفرانسهاي معتبر  در خصوص نواوري هاي علمي درمورد ايده خود در حوزه هاي مختلف از جمله پزشكي و روانشناسي و حقوق از طرح خود دفاع نموده است .
کلمات کلیدی : کاشف قتل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.