توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 290858
تحرک سنا در حمایت از توافق هسته‌ای
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۰
جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه ایران و آژانس را در هماهنگی کامل با یکدیگر دانست.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، ارنست گفت: واقعیت این است که ترتیبات بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی خوب و هماهنگ با اقدامات آژانس از مدت ها پیش (تاکنون) است. سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه گفت که تحرک مهمی در مجلس سنای آمریکا در حمایت از توافق هسته ای با ایران ایجاد شده است.

به گزارش رویترز از واشنگتن،جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید همچنین به خبرنگاران گفت:در دوهفته گذشته ۱۵سناتور حمایت خودرا از توافق هسته ای اعلام کردند و این مساله نشان دهنده تحریک و انگیزه مهمی در مجلس سنا در حمایت از این توافقنامه بین المللی است. روز دوشنبه «دبی استبناو»سناتور دموکرات ایالت میشیگان نیز حمایت خود را از توافق هسته ای اعلام کرد و به این ترتیب شمار سناتورهای موافق توافق به ۲۸ نفر رسید.

روز گذشته نیز سناتور «هری رید» رهبر اقلیت دموکرات مجلس سنا حمایت قاطع خود را از توافق هسته ای اعلام کرده بود. سنای آمریکا تا روز ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) وقت دارد تا قطعنامه رد توافق هسته ای را به رای بگذارد.

تحرک مهمی در سنا در حمایت از توافق هسته ای ایجاد شده است
به گزارش رویترز از واشنگتن،جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید آمریکا به خبرنگاران گفت:در دوهفته گذشته ۱۵سناتور حمایت خودرا از توافق هسته ای اعلام کردند و این مساله نشان دهنده تحریک و انگیزه مهمی در مجلس سنا در حمایت از این توافقنامه بین المللی است.

روز دوشنبه «دبی استبناو»سناتور دموکرات ایالت میشیگان نیز حمایت خود را از توافق هسته ای اعلام کرد و به این ترتیب شمار سناتورهای موافق توافق به ۲۸ نفر رسید. روز گذشته نیز سناتور «هری رید» رهبر اقلیت دموکرات مجلس سنا حمایت قاطع خود را از توافق هسته ای اعلام کرده بود. سنای آمریکا تا روز ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) وقت دارد تا قطعنامه رد توافق هسته ای را به رای بگذارد.

حمایت سناتور استبناو ، باراک اوباما را یک قدم به ۳۴ رای موافق توافق برای حفظ گزینه وتوی ریاست جمهوری نزدیک تر کرد.
 
کلمات کلیدی : آژانس بین المللی انرژی اتمی - کاخ سفید - توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک (برجام) -
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.