توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 280057
واکسن هپاتیت را چه کسانی باید بزنند؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰
رییس بخش گوارش بیمارستان امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه تزریق واکسن هپاتیت B برای تمام کودکان ضرورت دارد، گفت: واکسیناسیون برای جلوگیری از ابتلا به هپاتیت در افرادی که می‌خواهند با فرد مبتلا ازدواج کنند، بیش از ۹۵ درصد موثر است.

به گزارش ایسنا، دکتر ناصر ابراهیمی دریانی با بیان اینکه هپاتیت B از آن دسته بیماری‌هایی است که با تزریق واکسیناسیون قابل پیشگیری است، اظهار کرد: تزریق واکسیناسیون در تمامی کودکان برای جلوگیری از ابتلا به این نوع بیماری ضرورت دارد.

وی واکسیناسیون هپاتیت B را برای گروه خاصی از افراد در سنین بالا ضروری دانست و گفت: افرادی که سابقه مصرف مواد به صورت تزریقی حتی برای یکبار هم داشته‌اند، لازم است که پیش از واکسیناسیون در مورد وجود یا عدم وجود هپاتیت B بررسی شوند.

این فوق تخصص گوارش و کبد تصریح کرد: افراد زمانی که تصمیم به ازدواج با فرد مبتلا به هپاتیت B مثبت می‌گیرند، باید واکسیناسیون شوند؛ چرا که ممکن است در نتیجه تماس جنسی به بیماری هپاتیت مبتلا شوند، اما خوشبختانه واکسیناسیون بیش از ۹۵ درصد در این دسته از افراد موثر است. دریانی با تاکید بر اینکه افراد خانواده‌ای که یک فرد مبتلا به این نوع بیماری را دارند باید واکسیناسیون شوند، گفت: واکسیناسیون در افرادی که همودیالیز می‌شوند نیز بسیار ضروری است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان خاطر نشان کرد: افرادی که جزو گروه پزشکی (پرستاران، پزشکان، جراحان) هستند، به خصوص آنهایی که با فرآورده‌های خونی در تماسند، در صورتی که در گذشته واکسیناسیون نشده اند، باید به دلیل قرار گرفتن در معرض آلودگی، واکسن هپاتیت B را تزریق کنند.
کلمات کلیدی : بیماری مسری - واکسیناسیون - هپاتیت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.