نظر منتشر شده
۸۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464855
درخواست میرسلیم از مردم/ وزیر دولت قبل به جمع حامیان رئیسی پیوست/ دیدار انتخاباتی جلیلی/ 2 گزینه جبهه پایداری برای انتخابات/ اصلاح طلبان: جهانگیری ستادی تشکیل نمی دهد و از انتخابات کناره گیری می کند
بخش سیاسی الف، 2 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۶
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در روز جمعه 29 اردیبهشت برگزار می‌شود.

ستاد انتخابات کشور چندی پیش در اطلاعیه‌ای حجت‌الاسلام حسن روحانی، سیدمصطفی میرسلیم، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف، اسحاق جهانگیری و مصطفی هاشمی‌طباء را پس از تأیید صلاحیت توسط شورای نگهبان به عنوان کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری معرفی کرد.

 در ادامه به مهمترین اخبار انتخاباتی امروز مرتبط با فعالیت مقامات، شخصیت ها، احزاب و جریان های گوناگون سیاسی اشاره شده است.

درخواست کمک مالی میرسلیم از مردم
رئیس ستاد انتخابات میرسلیم گفت: تمامی ستادهای مردمی «میرسلیم» در سراسر کشور با شعار «راستی و درستی» فعال شده است(لینک). محمدعلی امانی رئیس ستاد انتخاباتی نامزد حزب مؤتلفه خاطر نشان کرد: تمامی هواداران نامزد حزب موتلفه اسلامی‌ می‌توانند هرگونه کمک‌های مردمی خود برای انجام تبلیغات انتخاباتی مهندس میرسلیم را به شماره حساب (0111042081008) به نام «حزب موتلفه اسلامی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال 1396» نزد بانک ملی ایران واریز کنند(لینک).

زاهدی به جمع حامیان رئیسی پیوست
محمدمهدی زاهدی عضو کابینه دولت نهم و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌‌ای حمایت خود از کاندیداتوری حجت‌الاسلام رئیسی را اعلام کرد(لینک).

سعید جلیلی و ابراهیم رئیسی امروز با یکدیگر دیدار کردند
کانال تلگرامی سعید جلیلی تصویری از جلیلی و رئیسی منتشر کرده و ذیل آن نوشت که این تصویر برای امروز (شنبه- 2 اردیبهشت) است. سعید جلیلی برای انسجام بیش از پیش نیروهای انقلاب از کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری انصراف داده بود(لینک).
 
جبهه پایداری هر ۲ گزینه «جبهه مردمی» را بهتر و کارآمدتر از «روحانی» می‌داند

عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: جبهه پایداری هر ۲ گزینه جبهه مردمی را از آقای روحانی بهتر و کارآمدتر می‌داند. حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده دوره نهم و عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: جبهه پایداری نظر خود را درباره گزینه اصلح به مردم اعلام خواهد کرد. وی تصریح کرد: جبهه پایداری هر 2 گزینه جبهه مردمی را که از گزینه‌های جریان انقلاب هستند بهتر از آقای روحانی می‌داند و معتقد است که این گزینه‌ها در هر صورتی کارآمدتر و مناسب‌تر از آقای روحانی هستند.

به نفع روحانی یا جهانگیری کنار نمی‌روم
کاندیدای اصلاح‌طلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت که به نفع حسن روحانی یا اسحاق جهانگیری از انتخابات کناره‌‌گیری نخواهد کرد. سید مصطفی هاشمی طبا کاندیدای اصلاح‌طلب انتخابات ریاست‌جمهوری ضمن تقدیر از شورای نگهبان به دلیل احراز صلاحیتش، گفت: برنامه‌هایم را به زودی به اطلاع مردم خواهم گذاشت و در آینده نزدیک نشست خبری برگزار خواهم کرد. وی در پاسخ به سؤالی درباره برخی فشارها به او برای کناره‌گیری به نفع حسن روحانی یا اسحاق جهانگیری گفت: من کاری با کسی ندارم و به نفع آقایان روحانی و جهانگیری یا دیگر کاندیدا کنار نخواهم رفت(لینک).

انتصاب میرکاظمی و نیکزاد در ستاد انتخاباتی رئیسی
سیدمسعود میرکاظمی وزیر اسبق نفت به عنوان رئیس کمیته طرح و برنامه ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی منصوب شد(لینک). همچنین با حکم حجت‌الاسلام رئیسی، علی نیکزاد رئیس ستاد انتخابات وی شد(لینک).

جهانگیری ستاد انتخاباتی تشکیل نمی‌دهد
رئیس ستاد انتخاباتی حزب اراده ملت ایران گفت: آقای جهانگیری ستادی تشکیل نمی‌دهد البته اگر تشکیل شد آن زمان در مورد همکاری با ستاد وی صحبت خواهیم کرد. محمد نعیمی‌پور رئیس ستاد حزب اتحاد ملت ایران در نشست خبری که در محل دفتر مرکزی این حزب برگزار شد اظهار داشت:  تا آنجایی که ما اطلاع داریم همه جناح‌ها نسبت به غیر زنده بودن مناظره‌ها انتقاد داشتند. دولت، جریان ‌اصلاحات بخش زیادی از احزاب موافق زنده پخش شدن این مناظره‌ها هستند. تا آنجایی هم که اطلاع داریم تصمیم نهایی بر پخش زنده این مناظره‌ها خواهد بود(لینک).

آذر منصوری سخنگوی ستاد انتخاباتی حزب اتحاد ملت نیز در این نشست خبری درباره کاندیداتوری اسحاق جهانگیری گفت: اگر دیده شود که حضور جهانگیری به سبد رای روحانی می‌افزاید، این حضور ادامه خواهد داشت اما اگر نگرانی‌هایی ایجاد شود و ببینیم که تاثیری روی این سبد رای ندارد، جهانگیری کنار می‌رود. منصوری ادامه داد: آنچه مشهود است، جهانگیری به عنوان رقیب روحانی حضور پیدا نخواهد کرد. جهانگیری و روحانی، هر دو به مسائل کلان کشور تسلط دارند. سخنگوی ستاد انتخاباتی حزب اتحاد ملت تصریح کرد: با توجه به تعدد کاندیداها در جریان رقیب، حضور جهانگیری در صورت پخش زنده مناظره ها، می‌تواند کمک کننده باشد. وی درباره عدم پخش زنده مناظره‌های انتخاباتی اظهار داشت: تجربه نشان داده که مناظره‌ها باید به صورت زنده باشد.

جهانگیری به نفع روحانی کنار می‌رود
یک عضو شورای مشورتی اصلاح‎طلبان معتقد است در شرایط فعلی باید از روحانی حمایت کرد و معتقد است که جهانگیری تا قبل از رای‌گیری به نفع روحانی کنار خواهد رفت. او تغییرات در رئیسی را مثبت ارزیابی می کند اما حضورش را در انتخابات جدی نمی داند. عبدالله ناصری می گوید: علی رغم مشکلاتی که وجود دارد بیشترین آرا در سبد روحانی ریخته خواهد شدو جهانگیری دلیل خود را از ثبت نام در انتخابات اعلام کرد پس بنابراین به شخصه نمی تواند جریان ساز باشد و نگرانی هایی که از سوی برخی از دوستان ابراز می شود بی مورد است، او معاون اول رئیس جمهور است و تاکنون هم ستاد مستقلی را شکل نداده است به نظر می رسد در میدان تا زمان انتخابات حضور خواهد داشت و بعد از آن به نفع روحانی انصراف می دهد.

احتمال کناره‌گیری رییسی به نفع میرسلیم
نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: این احتمال وجود دارد که رییسی به نفع میرسلیم کناره‌گیری کند. اسدالله بادامچیان با بيان اينکه در حال حاضر جمنا با حمايت از قالیباف و رییسی و موتلفه با حمايت از میرسلیم وارد عرصه انتخابات رياست جمهوري شده‌اند، گفت: همین‌طور پیش می‌رویم تا در مناظرات نظر عمومی مردم مشخص شود و بر اساس بررسی‌ها به نتیجه نهایی برسیم. بادامچیان درباره اینکه آیا ممکن است میرسلیم به نفع رییسی کناره گیری کند؟ تاکید کرد: این احتمال هم وجود دارد که رییسی به نفع میرسلیم کناره گیری کند(لینک).

مناظره زنده نیست؛ زنده بشود؛ تصمیم میگیریم؛ هنوز به نتیجه نرسیدیم
 
داستان مناظره در این دور از انتخابات ریاست جمهوری تبدیل به داستانی بسیار پر پیچ و خم شده است. عصر پنج شنبه بود که پس از تشکیل دومین جلسه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری به‌ریاست وزیر کشور سیدسلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور و رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات از ضبطی بودن برنامه مناظره بین نامزدهای انتخابات خبر داد.
 
بلافاصله پس از انتشار این خبر موجی از واکنش‌ها به این خبر در رسانه‌ها شکل گرفت و همه به زنده نبودن مناظره بین کاندیداها اعتراض کردند و کار تا تریبون نماز جمعه هم رسید.
 
مقامات دولتی‌، غیر دولتی، نامزدهای در انتظار دریافت خبر احراز صلاحیت، شخصیت‌های سیاسی و غیره و غیره در مورد لزوم زنده بودن مناظره‌ها صحبت کردند و جالب اینجا بود که هر کس رای مثبت به زنده نبودن را به گردن دیگری می‌انداخت.
 
در این میان تحلیگران نوشتند رای منفی نمایندگان دولت به غیر زنده بودن مناظره ها قابل تامل است و زنده نبودن مناظره‌ها کاملا به نفع دولت است .

کاندیداهای ریاست جمهوری چند ساله هستند؟

سیدمصطفی هاشمی‌طبا متولد سال ۱۳۲۵ و ۷۱ ساله

سید مصطفی میرسلیم متولد ۱۳۲۶ و ۷۰ ساله

حسن روحانی متولد ۱۳۲۷ و ۶۹ ساله

اسحاق جهانگیری متولد ۱۳۳۶ و ۶۰ ساله

سید ابراهیم رئیسی متولد ۱۳۳۹ و ۵۷ ساله

محمد باقر قالیباف متولد ۱۳۴۰ و ۵۶ ساله
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+ روحانی+ انتخابات ریاست جمهوری+ اصولگرایان+ اصلاح طلبان
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۸:۳۱:۴۴
مناظره ها باید زنده باشد
دهان ها را نبندید، قلم ها را نشکنید... (4277087) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۸:۳۲:۴۱
فقط روحانی (4277089) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۲۹:۲۱
فقط روحهانی چه ؟ سانسور ؟
متأسفیم (4277388) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۸:۳۳:۵۳
این خبر که آقای رییسی به نفع آقای میرسلیم کنار میرود واقعا از نظر سیاسی ساده لوحانه است و دور از واقعیت. (4277092) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۸:۳۸:۴۴
من به روحانی رای می دم اما هرکدام از این 6 نفر هم رئیس جمهور بشه راضیم .فقط خیلی دلم می خواست که محمود احمدی نژاد نشه که الحمدا... هم نشد. (4277103) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۳۲:۳۸
شما كه با احمدى نژاد مخالفى چطور برات فرق نميكنه كه همه وزراى احمدى نژاد دور رئيسى جمع شده اند؟ (4277556) (alef-3)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۰:۱۱:۳۹
چه اشکالی داره . یعنی هر کسی اون دوره کار کرده کلا باید کنار بره . الان بعضی از وزراری احمدی نژاد در دولت آقای روحانی نیز هستند . (4278247) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۸:۱۸:۴۸
تمامی این وزرایی که دور امثال آقای رییسی هستند آدم های خوبی هستند و موردی ندارند اگه غیر از اینه بگید ما هم بدونیم...؟؟؟ / و نکته بعدی نکه الان وزارای پیر دولت فعلی خیلی کارآمد هستند.... (4278041) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۸:۳۹:۳۴
بدون دکتر احمدی انتخابات مزه ای ندارد (4277106) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۸:۴۵:۱۵
نقطه سیاه کارنامه رئیسی عدم داشتن کارنامه مثبت در مبارزه با فساد افسارگسیخته است ایشان در سازمان بازرسی چه قذمی برای مبارزه با فساد برداشتند که حالا می خواهند رئیس جمهور شوند (4277121) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۴۴:۰۹
دلت خوشه کلا.
جوری می گی انگار بقیه،
مثلا روحانی سردار مبارزه با فساده!
هنوز حقوق نجومی ش رو یادمون نرفته. (4277430) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۲۷:۱۷
املاک نجومی قالیباف هم یادمون نرفته! (4277647) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۰:۵۵:۰۷
برادر با پرونده فساد
دو وزیر چند هزار میلیاردی با دارایی محرمانه
حقوق نجومی (4277807) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۸:۴۲:۱۴
چقدر عقب مانده هستید مساله املاک نجومی که توطئه بود روشن شد اونا رو شهرداری طبق مصوبه شورا به کارگران شهرداری قسطی فروخته بود کار غیر قانونی نشده بود (4279339) (alef-3)
 
الی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۵۹:۵۳
جناب الف چرا هرنظری رو تایید میکنی حتی اگه شامل تهمت باشه؟
من طرفدار آقای رییسی نیستم اما اتفاقا این رو میدونم که یکی از بهترین عملکردهارو درمبارزه با فساد داشته.واونوقت یه نفر که هیچی نمیدونه برمیدهره مینوسه نقطخ سیاه کارنامه رییسی عدم مبارزه با فساده (4277461) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۵:۲۶:۰۲
فقط تو خوبی (4278990) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۴۲:۱۷
از اون نقطه ها در كارنامه ايشان خيلى زياد است (4277570) (alef-3)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۰۱:۳۲
اتفاقا سازمان بازرسی کلی پرونده فرستاده قوه قضایبه ولی رسانه ای نمیشه اون هم بدلیل بحث آبرو و همچنین حفظ اعتماد مردم به نظام (4277606) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۸:۳۴:۳۹
برخورد انفعالی برای مردم فایده ندارد. قوه قضاییه و زیر مجموعه هایش موظف به پیشگیری از وقوع جرم هستند. (4278080) (alef-13)
 
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۷:۳۵:۵۷
یروز یتو این سایت نسبت طرفدارهای اقای روحانی به مخالفانش 5به 1 بود الان شده 2به 1 خوب پیشرفت شگرفی کردن ایشون یکم دیگه حقوق نجومی بدن یا وزاراشون و ...چاقتر بشن برابر میشه میره دور دوم... (4277969) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۸:۴۸:۴۹
آقای روحانی در دوره ریاست جمهوری خود تا توانست مشکلات را به گردن دولت قبل انداخت و امروز در کنار دستاوردهای همان دولت عکس یادگاری می‌گیرد. سیاست این آقایان چه چهره‌های متناقضی که نشان نداده است! (4277127) (alef-3)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۵۵:۱۴
دقیقا کدام دستاورد؟ راه آهن کج و کوله اصفهان شیراز را میفرمایید یا دریاچه خشک ارومیه؟ شاید هم دکلهای نفتی گمشده یا بنزین سرطانزای پتروشیمی؟ (4277447) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۰:۵۷:۲۷
ماجرای بنزین سرطانزا فقط یک داستان بود تا جلوی سود های کلان دلالان نفتی و سرداران کرسنت گرفته نشه (4277814) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۲۳:۰۸:۴۰
دودهای بسیار سیاه شهر تهران تا سال 93 را از یاد نبر ده ایم. (4279823) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۸:۰۸:۳۳
سهام عدالتی که امروز روحانی داره باهاش رای مردمه میخره کار کی بود؟ (4278022) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۹:۰۲:۵۳
دور رئیسی را احمدی نژادی ها گرفته اند. اگر مردم مراقب نباشند همان دوران و حتی بدتر تکرار خواهد شد. (4277154) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۳۴:۴۹
مسلماً بسيار بدتر خواهد شد چون رئيسى به دليل سابقه اى كه دارد هيچكس جرأت مخالفت با او را نخواهد داشت. (4277558) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۰:۵۸:۳۱
حداقل کسی را به جهنم حواله نکرده...بی سواد و بی شناسنامه و صدها توهین دیگر هم نکرده... (4277816) (alef-3)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۳:۱۱:۳۳
متاسفانه انهایی را که حداله کرده در قید حیات نیستند....!!!! (4277881) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۳:۱۳:۲۷
بله ايشون ي ضرب به سمت گزينه آخر ميروند (4277884) (alef-3)
 
همت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۹:۰۲:۵۵
من اصلاحطلبم اما این نقد رو به جریان اصلاحات وارد می دانم که در این انتخابات به صورت ضعیف عمل کرده و در جریان اعتدال حل شده.
بهتر بود با ورود کاندید مستقل و قوی به طرح گفتمان های اصیل اصلاحات پرداخته می شد و اگر لحظات اخر به نتیجه ی ائتلاف می رسیدند؛ به نفع اعتدال کنار می رفتند. این جوری از روحانی مطالبات اصلاحی بیشتری می خواستند. (4277155) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۲۸:۲۸
به نظر من میانه روی بهترین راهه. باید درنظر داشت که یک بخشی از مردم هم طرفدار اصولگرایی هستن. باید راهی بریم که اونها هم خیلی ناراضی نباشن حتی اگر اقلیت باشن. (4277651) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۱:۰۰:۱۶
تنها جایی که اطلاح طلب ها با چند درصد اختلاف بیشتر هستند پایتخت هست...
بقیه کشور اصولگرا ها در اکثریت هستند (4277821) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۱:۴۰:۲۲
30 به 0 دقیقا بیانگر همین اختلاف کم در تهرانه (4278415) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۹:۲۱:۱۴
مؤمن از يك سوراخ دوبار گزيده نمي شود بار ديگر قوه مجريه را تبديل به ازمايشگاه نكنيد زيرا هزينه را ملت بايد بپردازد اين ها رو ميگم چون بنظر ميرسه جريان در حال مديريت شدن است (4277182) (alef-3)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۹:۳۴:۴۳
طرفدارای موتلفه که همه از قشر بازاری هستن، باز هم دستش رو جلوی مردم دراز میکنه؟ (4277214) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۹:۳۹:۰۱
تمام اینها که رفتند دور ریسی همان کابینه احمدی نژاد شد ند فقط احمدی نژاد زیادی بود (4277222) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۲۰:۳۱
احمدی نژاد تمام دولت رو در خودش میدید .
خودرای و لجوج بود . در همه زمینه ها خودش رو اعلم میدونست . (4277528) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۱:۳۷:۳۹
بله. مشکل احمدی نژاد کابینه اش نبود. کابینه خوب بودند. مشکل شخص خود احمدی نژاد بود که وزرا رو تحقیر میکرد و خودرأی بود. (4277845) (alef-3)
 
رأی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۲:۵۱:۲۶
سلام دوست عزیز
این کابینه اول احمدی نژاد است که برای او 24 میلیون رأی به دست آورد و این بار هم کابینه اول احمدی نژاد به پشتوانه فعالیت های کابینه پدربزرگها در این دولت، برای آقای رئیسی بیش از 24 میلیون رأی جمع خواهد کرد. با توجه به برگزاری انتخابات توسط دولت پدربزرگها، ان شاء الله که سطل آشغالها این بار سالم بمانند ... . (4278558) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۰:۱۸:۰۷
موتلفه که خیلی پولداره
بازم از مردم پول میخواد؟
چه نمایشی (4277281) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۱:۰۱:۲۸
فعلا که اصلاح طلبها دستتشون تو جیب مردم هست (4277824) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۰:۳۰:۱۵
از بین اینها فقط میر سلیم بود که با لباس کار امد و نشان داد که اهل کار است نه حرف. وگرنه روحانی و رئیسی و جهانگیری با لباسهای اتو کشیده و ادکلن زده امده بودند (4277292) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۰:۵۴:۲۷
خوب بود با لباس عرق الود میومدن راضی میشدین (4277330) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۰:۵۴:۵۸
رییسی به نفع میرسلیم کناره گیری کنه
این از اون توهم هاست (4277331) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۱۹:۲۱
چه تفکری ؟! (4277372) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۲۲:۱۷
احمدی نژاد هم با ژست حمایت از مستضعفین و با لباس شهرداری آمد (4277533) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۱۵:۳۵
چه ربطی داره
متاسفم برای بینش شما
متکدی حرفه ای پولدار هم با لباس پاره میاد گدایی (4277633) (alef-3)
 
Czech Republic
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۲۹:۴۶
یعنی قراره رئیس جمهور خودش دست بالا بزنه بنایی کنه و برای تک تک مردم خونه درست کنه؟ (4277655) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۴:۴۷:۱۰
قالیباف با لباس اتش نشانان می امد یعنی در جریان پلاسکو درست عمل کرده؟! (4278854) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۰:۳۶:۲۳
حالا که اقای روحانی تایید صلاحیت شده و همچنین فقط دو کاندید جمنا مقابل اقای روحانی هستند به نظرم زیبنده تر هست جناب جهانگیری قبل از جدی تر شدن تبلیغات به نفع ایشان کناره گیری کنند. (4277300) (alef-3)
 
سیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۰:۴۱:۴۳
میانگین سنی سه کاندیداهای اصلاح طلب نسبت به سه کاندیداهای اصولگرا 5 سال بیشتر است. (4277311) (alef-3)
 
همشیره
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۵۶:۱۸
چه بهتر. (4277705) (alef-3)
 
الف ر
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۰۸:۳۱
اين آقايون بايد ببينند چقدر با خواست اكثريت مردم فاصله دارند (4277349) (alef-3)
 
سیدناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۲۵:۲۷
جهانگیری کاندیدای احتیاطی است و در زمان مناسب (27 اردبیهشت) انصراف می دهند. (4277384) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۵۶:۴۲
به امید رای نیاوردن روحانی علی برکت الله (4277451) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۰۳:۵۲
منظور از واژه احمدی نژادی ها چیست!!!
هر کس که در دولت احمدی نژاد بوده دلیلی بر منش یکسان با او نیست. کما اینکه برخی افراد در دولت های قبلی و یا دولت فعلی نیز هستند. ملاک عملکرد افراد در مسولیت واگذار شده است... (4277479) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۸:۳۹:۵۲
ملاک تایید عملکرد احمدی نژاد است با ماندن در پست ها. ملاک عدم برائت از احمدی نژاد است (4278095) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۱۱:۱۷
با مشاهده افرادی که دور و بر رییسی رو گرفتن اگر انتخاب بشه از حالا حال و روز زار کشور در چهار سال آینده کاملا مشخصه...خدا به داد برسه! (4277508) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۱۲:۱۰
جوک سال: احتمال کناره‌گیری رییسی به نفع میرسلیم (4277510) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۸:۰۵:۴۷
حلال مشکلات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی=هاشمی طبا
کمی تفکر و مقایسه کنید و شتاب زده قضاوت نکنید (4278019) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۱۴:۴۸
برای کاهش تنش با دنیا ، دوری از جنگ ، جذب سرمایه خارجی ، ایجاد اشتغال فقط روحانی (4277518) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۱:۰۶:۳۵
تو این چهار سال دیدیم.
هفته ای یک بار که تهدید به جنگ میشیم چون فهمیدند که مسولین ما ترسو هستند
سرمایه خارجی که کاملا مشخصه و کاهش داشته
اشتغال هم که علی برکت الله (4277830) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۴۲:۳۷
تجارت مواد غذایی دست موتلفه است، از مردم کمک می خواند. آدم های دورویی که پولاشون از پارو بالا می ره، دست گدایی دراز می کنند و لباس های مندرس می پوشند که مالیات ندهند. (4277571) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۰:۴۲:۳۶
پول دارن ادم بفرستند کره شمالی هدیه بده به کیم. (4277784) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۸:۳۳:۴۴
تنها گروهی در حکومت که از قبل از انقلاب هم پول داشته و هیچ وقت دستش تو بیت المال نبوده حزب موتلفه است هر چند نقد هایی به روشهای آنها وارد است ولی گروه موتلفه از انقلاب ارتزاق نکرده است (4278079) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۰۲:۴۰
انشاالله ریاست جمهوری آقای روحانی یک دوره دیگر تمدید خواهد شد (4277612) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۲۳:۴۳:۰۰
تو این چهار سال هم که رئیس جمهور شود، چیزی جز چند سلام اتفاقی با ترامپ و اعضای کابینه اش خیری به شما نمی رسد. ما که می دانیم شما برای نزدیک شدن به غربیها به روحانی چشم داشتید. (4284620) (alef-3)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۳۰:۴۹
سلام فقط دعوای ریاست است من نمی دانم مردم در کجای نظام هستند و سهم آنها چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4277658) (alef-3)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۴:۰۹:۳۷
درود بر شما، جانا سخن از زبان ما ميگويي
ا (4277898) (alef-13)
 
سیدعباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۴۲:۴۲
روحانی پاینده - جهانگیری سازنده (4277677) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۵۰:۰۱
با سلام. آیا این نشانه راستی و درستی است که جناب میرسلیم از امکانات ایران خودرو برای جلسات انتخاباتی خود استفاده می کنند؟ (4277690) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۵۳:۲۶
-- ميگم حسين آقا ! نظرت در مورد درخواست مالي جناب ميرسليم از مردم چيه ؟!! به عقيده شما
كار خوبيه يا ... ؟!!
-- البته خوبي اش در درجه اول اينه كه هر روز كه نگاه به مبلغ كمكي مردم مي كنند ، متوجه مي شوند كه چه قدر رأي دارند !! ... اين از اين !! حالا خودمون هستيم و غريبه بين مان نيست ، ميگم ما از كانديدا ها چشم ياري داريم ، توقع داريم كه كاري برامون انجام بدهند ... كاري ... كمكي ... نه اينكه در همان روز اول ... بله ؟!! (4277699) (alef-3)
 
Spain
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۵۷:۲۰
اقای مهندس نیکزاد بالاخره متوجه شدند اشپزخومه اوپن چیه!!!!؟ (4277707) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۰:۱۹:۱۴
آقای میرسلیم من یادم هست که در دورانی که شما وزیر ارشادبودید چه بر سر نشر کتاب آوردید . صد رحمت به احمدی نژاد (4277744) (alef-3)
 
علیرضا . میم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۰:۵۹:۳۶
پیشنهاد میکنم مجلس محترم قانونی تصویب کنند که هر کس پس از ثبت نام و احراز صلایت برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ، در مرحله ی تبلیغات ، به نفع نامزد دیگری کنار برود ، تا دو دوره حق نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را ندارد . (4277818) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۱:۰۳:۰۱
دلیل اینکه اعضای کابینه و مسئولین آقای احمدی نژاد دور آقای رئیسی جمع شده اند چیست ؟
من که نقطه مشترکی نمی بینم و همین موضوع گیجم کرده
یعنی در دولت آقای احمدی نژاد ، همه چیز درست بود بجز خود آقای احمدی نژاد (4277826) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۷:۰۸:۴۱
آقای رئیسی اینقدر از اون دولت فخیمه دوروبر خود و در ستادتون جمع نکنید
مردم خاطره خوشی ندارند از اون دولت
رای خودتون رو فدای این افراد نکنید برادر (4277940) (alef-13)
 
سیدمحمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۷:۳۶:۰۳
روحانی , تمدید می شود ...علی برکت الله ... (4277970) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۸:۲۶:۴۲
اقای میر سلیم براساس چه شناختی از جامعه ایران بفکر ریاست جمهوری آنهم از طریق ارا عمومی گرفته اید . مردم چرا بشما رای دهند ؟ کدام سابقه درخشان ؟ مهندسی خوانده ایدبا حساب و کتاب سرو کار دارید آیا فکر نمیکنید با این عدم احتمال موفقیت هزینه کردن برایش دور ریختن پول است ؟ (4278063) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۰۰:۴۱:۰۱
روحانی ازبقیه بهتراست ولایق ریاست جمهوری (4282575) (alef-13)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۷:۳۲:۲۲
بابا ما هم نمیگیم دولت روحانی بی عیب ونقصه با افرادی که کاندید شدن میترسیم اوضاع از اینهم که هست بدتر بشه (4283874) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته