نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461759
پیش‌بینی‌حجاریان: احمدی‌نژاد و بقایی هردو ردصلاحیت می‌شوند/ با حضور احمدی‌نژاد، انتخابات دوقطبی نیست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۳
تئوریسین اصلاحات عقیده دارد که حضور و ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات خلاف منویات رهبری نیست، این در حالی است که وی توامان معتقد است هیچ فردی از طیف احمدی نژاد یعنی خود او و بقایی تایید صلاحیت نخواهند شد و به زودی آن ها گزینه ی دیگری را به عنوان نماینده خود معرفی خواهند کرد.

سعید حجاریان در گفت‌گو با ایسنا در تحلیل ثبت نام محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری با وجود توصیه‌های رهبری به وی گفت: منع آقای احمدی‌نژاد برای عدم حضور در انتخابات از جانب رهبری منصوص‌العله بود. رهبری در گفتاری که در این زمینه داشتند علت را بیان کردند و آن این بود که آمدن وی باعث دوقطبی شدن انتخابات می‌شود. اکنون با حضور آقای رئیسی عملاً فضا دوقطبی شده است و دیگر آن توصیه وجهی ندارد که احمدی‌نژاد به انتخابات ورود نکند. فی‌الواقع آمدن احمدی‌نژاد فضا را از دو قطبی بودن خارج می‌کند و اتفاقاً حرکت وی در جهت منویات رهبری است.

این فعال سیاسی همچنین در پیش‌بینی خروجی نظر شورای نگهبان در بررسی صلاحیت احمدی‌نژاد و بقایی گفت: من گمان دارم که هم آقای احمدی‌نژاد و هم بقایی هر دو رد صلاحیت خواهند شد. احمدی‌نژاد نیرویی دارد که روز آخر ثبت‌نام خواهد کرد و وی قصد دارد که نقش آقای هاشمی در انتخابات 92 را ایفا کند. یعنی بگوید که من را رد کردید اما رای من برای فلان آقاست. در بین اطرافیان ایشان تنها فردی که می‌تواند از شورای نگهبان اجازه عبور بگیرد آقای ثمره هاشمی است و احتمال می‌دهم که این گروه چنین نقشه و برنامه‌ای در سر می‌پرورانند.

حجاریان درباره تاثیر حضور رئیس دولت قبل و حلقه اطرافیان وی  بر معادلات انتخاباتی اصول‌گرایان یادآورشد :اصول‌گرایان در این دوره همه تلاش‌شان را کردند که اشتقاقی میان‌شان اتفاق نیفتد، ولی با این حال عملاً به چند دسته تقسیم شدند. این امر به‌واسطه عدم کار تشکیلاتی منسجم و دراز مدت میان این طیف اتفاق افتاد و با اینکه همه آنان هم‌پیاله هستند، اما بر سر تقسیم کیک منازعه دارند و معلوم نیست که تا به کی این افتراق میان‌شان ادامه خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : احمدی نژاد+انتخابات ۹۶+ثبت نام احمدی نژاد+بقایی+حجاریان
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۲:۵۱:۱۹
انصافاً تحليلى به اين استحكام و متانت نخوندم، بيخود نميگن استراتيژيست اصلاحات، ببينيد چقدر زيبا و جالب / از زاويه دو قطبى شدن انتخابات / به موضوع ورود كرده، تا كنون هيچيك از تحليل گران به اين نكته دقت نكردند. ما اصلاح طلبان از ورود محموت استقبال ميكنيم (4251609) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۵:۲۳:۵۱
اینهم تحلیلی در سطح تحلیلها دیگر است وباید به محک آزمون بخورد تا عیارش معلوم شود و ذوق زدگی ندارد.راست گفت خدای بزرگ که که: کل حزب بما لدیهم فرحون. (4251660) (alef-3)
 
علی
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۸:۲۳:۰۱
حجاریان یا خود را عقل کل می داند و غرق تصورات خود شده و از واقعییت بریده است و یا بقیه مردم را .... فرض کرده که این تحلیل های پر از سفسطه را مطرح میکند تا ماست را سیاه جلوه کند، یک بچه اول ابتدایی هم می فهمد که این کار احمدی نژاد نافرمانی علنی مقابل رهبر است به خصوص که اولین بار هم نیست (4251793) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.