نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 271750
روایت هادی العامری از سقوط الرمادی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۱
دبیرکل سازمان بدر عراق گفته است رهبران استان الانبار می بایست زودتر پیشنهاد وی مبنی بر مشارکت نیروی مردمی در دفاع از شهر الرمادی را می پذیرفتند.

به گزارش پرس تی وی به نقل از شبکه تلویزیونی الغدیر، هادی العامری، از فرماندهان «نیروی بسیج مردمی» که به منظور فرماندهی عملیات آزادسازی رمادی وارد انبار شده است، «نمایندگان سیاسی انبار را مسئول سقوط رمادی دانست چرا که آن ها با مشارکت نیروی بسیج مردمی عراق در دفاع از مردم خودشان، مخالفت کردند.»

این سخنان پس از آن انتشار یافت که تروریستهای گروه تکفیری داعش در یک حمله گسترده شهر رمادی را به تصرف خود در آوردند.

با این وجود نیروهای مختلف مردمی از آمادگی یگان های خود در انبار از جمله در اطراف شهرهای فلوجه و حبانیه، برای ورود به رمادی و مبارزه با تروریستهای داعش شهر خبر داده اند.

گروه های مبارز شیعه روز دوشنبه (۱۸ اردیبهشت) برای کمک به نیروهای امنیتی عراق در عملیات آزادسازی رمادی از ستیزه جویان داعش ، به استان انبار آمده اند.

به گزارش خبرگزاری السومریه نیوز، کریم النوری، سخنگوی نیروهای مردمی عراق، اعلام کرده است نبرد نیروهای مردمی با گروه تروریستی داعش در کنار ارتش عراق در شهر رمادی پیچیدگی کمتری نسبت به نبرد استان صلاح الدین خواهد داشت.

النوری تصریح کرد مساحت پهناور انبار از تروریست‌های داعش هدف آسانی خواهد ساخت.

وی ضمن اشاره به نقش مؤثر نیروهای مردمی در رویدادهای اخیر خاطر نشان کرد پیام حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و دعوت به موقع وی از نیروهای مردمی برای کمک به ارتش عراق لرزه به تن تروریست‌ها خواهد انداخت.

وی افزود شایعات اخیر مبنی بر این که عشایر استان انبار از کمبود تسلیحات رنج می برند، تاثیر بسزایی در ورود داعش به شهر رمادی داشت و تروریست‌ها را به یورش به این شهر تشویق کرد.
 
کلمات کلیدی : العامری+داعش
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۹ ۱۷:۳۹:۵۴
توطئه ها علیه عر اق بیداد میکند (2897563) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۹ ۱۷:۴۳:۰۵
این عراق آخرش تجزیه می شه (2897570) (alef-13)