نظر منتشر شده
۵۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453253
محمد قوچاني:دولت روحانی در 100 روز یک تصمیم هم نمی گیرد/حضور احمدی نژاد به نفع روحانی بود
بخش خبری الف، 21 اسفند 95
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۱
روزنامه نگار اصلاح‌طلب گفت: در مقابل دولتي که هر روز 100 تصميم ميگرفت، اين دولت در 100 روز يک تصميم نمي‌گيرد؛ اين خطري بسيار بزرگ است.

 به گزارش الف محمد قوچاني، روزنامه نگار اصلاح‌طلب در بخشي از گفت و گوي خود با ويژه نامه نوروزي روزنامه دنياي اقتصاد درباره خطر بزرگ دولت روحاني هشدار داد.

قوچاني در اين باره گفت : بحران اصلی که ما را تهدید می کند بحران ناکارآمدی دستگاه هایی است که وظایف اجرایی و حاکمیتی را برعهده دارند؛ یعنی مردم منتظر تحول هستند اما دولت تصمیمی نمی گیرد. در مقابل دولتی که هر روز 100 تصمیم می گرفت ، این دولت در 100 روز یک تصمیم نمی گیرد  و این خطری بسیار بزرگ است.

قوچانی گفت: یعنی آنچه در عرصه جامعه شناسی و سیاست حکومت می کند اتفاقا چیزی است که مردم حس می کنند که آیا مثلا تورم کاهش یافته است، رکود از بین رفته و رونق اقتصادی ایجاد شده است. متاسفانه به هر دلیلی دولت آقای روحانی در زمینه ایجاد احساس روانی و اجتماعی موفقیت ها چندان موفق نبوده است. به نظر من دولت ضعف های جدی در امور رسانه ای، فرهنگی، گفتاری و گفتمانی دارد و نمی تواند نظراتش را منتقل کند و اینها آثار بدی خواهند داشت.
 
وی افزود:من فکر می کنم موج های شدید پوپولیستی ممکن است دوباره برگردد. همان طور که در دوره اصلاحات عده ای می گفتند این اصلاحات برگشت ناپذیر است، اما بعد نه تنها برگشت، بلکه به چندین کیلومتر عقب تر برگشت. الان هم همین اتفاق ممکن است رخ دهد.

قوچانی با اشاره به این که  نقش احمدی نژاد در ایران پایگاه دارد  گفت: به نظر من  نیامدن احمدی نژاد فقط به تعویق افتادن حضور اوست ... و با منع شدن آقای احمدی نژاد از نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، این حضور فقط به تعویق افتاده است. اتفاقا این به تعویق افتادن باعث یک اینرسی و انرژی در او خواهد شد؛ همان چیزی که مطلوب آقای احمدی نژاد است. چون احمدی نژاد اگر الان می آمد تکلیفش مشخص می شد. کار برای آقای روحانی هم راحت تر می شد و حتی به نفع آقای روحانی می شد چون می توانست فضا را دو قطبی کند.

قوچانی تصریح کرد:احمدی نژاد دارد به یک پدیده اجتماعی تبدیل می شود یا شده است. این یکی از خطراتی است که آینده سیاسی کشور را تهدید می کند.

 سعید لیلازنیز که در این گفتگو حضور دارد می گوید:اگر احمدی نژاد جلو می آمد، جناح راست را پراکنده و ما را منسجم می کرد، در نیامدنش این خطر وجود دارد که ما را پراکنده و آنها را منسجم کند.

قوچانیدر ادامه می گوید:بعضی اوقات شرایطی در کشور ما به وجود می آید که گویی ما دولت نداریم. در سال های قبل آنقدر درباره دموکراسی و آزادی صحبت کرده ایم که از اینکه دولت باید واقعاً دولت باشد غافل شده ایم.

این روزنامه نگار اصلاح طلب  با اشاره به  شدت یافتن نقدها علیه دولت گفت: البته دولت باید نقد شود و هیچ ایرادی هم ندارد، ولی این نقدها چنان شدید شده است که تقریباً در ایران داریم به یک وضعیت بی دولتی می رسیم. در دو وجه شاهد ضعیف شدن دولت هستیم  هم نزد مردم که هر روز شاهد پایین آمدن کیفیت خدمات دولت هستند .
 
 
کلمات کلیدی : محمد قوچاني+دولت روحانی +احمدی نژاد +انتخابات96
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۲۴:۳۳
نه احمدی نه روحانی (4198229) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۰:۴۳:۵۵
حلقه مفقودی این سالها ناکارآمدی در بهبود سطح رفاه ودرآمد ملی مردم بوده..همه دولتها و اقتصادانان نزدیک به آنها فقط دنبال راهکارهایی برای گران کردن حاملهای انرژی و عوارض ومالیات در جهت بالابردن سطح درآمد ومنابع مالی دولتها بوده اند عموم مردم بجز در شعارها در عملکردها محلی از اعراب در نگاه دولتها نداشته اند.. (4198498) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۲۷:۳۳
بنده از للج احمدی نژاد طرفدار سرسخت روحانی بودم
اما الان وبعد از پوچی وعده های روحانی و بی توجهی ایشان به معیشت مردم بشدت از روحانی ودولت بی تدبیر و اشرافیش منزجرم (4198237) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۰:۴۷:۵۳
تو همان برنج استخوانی هستی؟ (4198934) (alef-3)
 
سينا
Canada
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۱:۲۲:۲۸
أسمت را هم مينوشتي : "حميد رسايي"
گفتيد و معلوم شد روحاني هوادارنش را از دست داد! (4198993) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۲۸:۰۴
آقای قوچانی متاسفانه خوب صحبت نکردید و در کنه صحبتهای شما بوی خوبی استشمام نمیشود !ولی خدا رو شکر مردم بسیار باهوش و موقعیت شناس هستند.شما در مطالبتان احمدی نژاد را به صورت ماهرانه ای مطرح و تبلیغ کرده آید که در واقع این طور نیست.ایشان طرفدار دارد ولی پدیده ی اجتماعی نیست.لطفا در این برهه ی حساس مطالب منطقی و هوشمندانه تری بنویسید.بنده طرفدار اصلاحات هستم ولی در متن شما نوعی سهم خواهی مشاهده میشود.وقتی حکومت تصمیم بر عدم حضور ایشان گرفته شما مطرح میکنید که باید بیاید! هم ایشان را بزرگتر از اندازه ی واقعی توصیف کرده آید هم حکومت را در مورد تصمیم عدم حضور نکوهش کرده آید و هم روحانی را تضعیف نموده آید! که وقتی تمام این موارد را در کنار هم قرار میدهیم نتیجه ی خوبی بدست نمیاید. ما در شرایط سیاسی و منطقه ای بسیار حساسی قرار داریم لطفا اهالی قلم بسیار هوشمندانه تر بنویسند (4198239) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۳:۲۸:۳۸
روحانی بد جور خراب کرده برادر
دیگه قابل دفاع نیست (4198438) (alef-13)
 
مقداد
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۰:۱۹:۴۲
روحانی هرچقد هم بد باشه، باید تصمیم به جایگزینیش با فردی جدید بود. نه احمدی نژاد. چرا کسایی که میگن روحانی بده، از احمدی نژاد دفاع میکنن؟
روحانی اصلا بد. افتضاح، ولی چاره کار پناه بردن به احمدی نژاد نیست. (4198484) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۹:۵۵:۱۰
کی گفته؟؟؟
نه احمدی نژاد
و نه روحانی (4198830) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۳:۱۶:۰۰
هر کس که اندک بینش سیاسی داشته باشد متوجه می شود بیانیه های پی در پی احمدی نژاد برای ایجاد فضای دو قطبی در انتخابات است تا عده ای از لج او به حسن روحانی رای بدهند

اتفاقی که در انتخابات 92 به روشنی افتاد اما خیلی بی سر و صدا و حساب شده

که البته مردم ایران حتما از روی بصیرت رای خواهند داد نه احساس (4198558) (alef-2)
 
محسن
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۹:۳۰:۲۵
خواهش میکنم بفرمایید روحانی دقیقا تو چه حوزه هایی چه کاری می تونست انجام بده و انجام نداد که به تعبیر شما خراب کرده؟
شما میگید چون روحانی تو 4 سال نتونسته خسارت هایی که دوستان شما تو 8 سال بار آوردن رو جبران کنه خراب کرده!
منظورم از دوستانتون فقط احمدی نژاد نیست بلکه نهادهایی مثل مجلس هم هست که اون سال ها فقط سکوت و همراهی کردن باهاش و تنها مخالفت های اندکشون سیاسی بود نه اقتصادی (4198798) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۰:۳۷:۳۸
به نظر من این تحلیل درست به نظر میاد. فقط کافی است به یکی از روستاها سربزنید ببینید با چه نوستالژی از احمدی نژاد یاد می کنند و چه قدر دوستش دارند. (4198493) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۲۹:۳۶
اش ان قدر شور شده که خود اصلاح طلبان هم ، زبان به انتقاد گشوده اند. (4198242) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۳۱:۲۱
کم تحرک ترین دولت. همه وزرا نشسته بودند و چشم به راه وزارت خارجه و برجام. وزرای احمدی نژاد ، حداقل ,انگیزه کار داشتند مثل نیکزاد . (4198247) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۳۲:۳۹
جنب و جوش این دولت ، فقط برای کنسرت و سخنزانی مطهری و.. بود. (4198249) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۳:۳۲:۰۸
نه بابا برای خوزستان هم خیلی مایه گذاشت!!!! (4198441) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۳۲:۴۹
آقای روحانیدر سال 92 با شعار دولت تدبیر و امید وارد میدان انتخابات شد و خبر از رونق اقتصادی، بهبود معیشت مردم، اشتغال جوانان، خروج از رکود و... داد. ولی با اصالت دادن به حاشیه‌سازی نتوانست به شعارهایش جامع عمل بپوشاند. متأسفانه هیچ برنامه مدونی هم نداشت و ندارد. (4198250) (alef-2)
 
عای
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۳۹:۴۶
جناب قوچانی مقاله نویس توانا و خوش قلمی است. ایکاش همانند دوران اصلاحات همچنان بانشاط و پرشور قلم میزد. (4198268) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۴۰:۴۹
نکنه اعتقاد داری که تصمیمات افتضاح دولت قبل از تصمیم نگرفتن بهتره ؟؟؟ (4198272) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۹:۱۶:۴۰
با همین مسکن مهر افتضاح دو ملیون نفر که خواب خونه دار شدن نمی دیدند خونه دار شدند و اگر این دولت از لج این که طرح مال دولت قبله یکم کمک می کرد همه مسکن مهر هم تموم شده بود ولی چه کنیم که عقده و کینه همیشه هست و خوبی دیگران را هم نمی توان دید... (4198771) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۳:۱۸:۰۰
مسکن مهر با چاپ اسکناس انجام شد و بنده که مستاجر هستم هم باید هزینه اجاره را بدهم و هم با تحمل تورم و دادن هزینه تورم باید هزینه خانه دار شدن دوستان را. هیچ چیز مفتی در اقتصاد بی دلیل نیست اون همه خانه مفت فکر میکنی هزینه اش از کجا امد؟ از چاپ پول بود که بصورت تورم هزینه اش از همه مردم جمع اوری شد و از دید من شرعا هم این خونه ها مشکل داره من که راضی نیستم که از جیب من این خونه ها ساخته شد. همه اجناس 4 تا 5 برابر شد خدا خودش شاهده اگر شما دوستان یادتون رفته (4199233) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۴۱:۳۶
اقایون اصلاح طلب که به نفع روحانی کامنت میذارین و 500 تا لایک میخوره اینو دیگه افراد جبهه خودتون گفتن.
لطفا واقع بین باشید, اگر چه مخالف احمدنژادم ولی روحانی به لحاظ کار عمرانی و اقتصادی روی ایشون رو سفید کرده.
به امید سر کار امدن شخصی کارامد که البته امیدی نیست (4198273) (alef-2)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۳:۳۴:۳۰
هیچ دولتی به اندازه این دولت مهندسین و دکترای علوم پایه دل شکسته نشدن. وقتی 24درصد بودجه مملکت مستقیم میره تو جیب پزشکان پرادعا و کم سواد که ارشون علمی نیست و خدماتیه!!! (4198444) (alef-13)
 
مجتبی
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۲:۲۷:۲۵
قوچانی و .....کسانی بودند که باعث تشنج در دوره خاتمی شده و از آزادی نسبی آن دوره سواستفاده کردند بر علیه مرحوم هاشمی هر چه خواستند نوشتند و عملا با راندن آن شخصیت بزرگ به اردوگاه رقیب، اصلاحات را از پشتوانه ای قوی خالی کردند، ایشان الان هم بدشان نمی آید روحانی را تضعیف کنند تا ثابت کنند خودشان خیلی بیشتر از بقیه می فهمند ، ولی در حالیکه وزیر خارجه اصلاحات جرات یک مکالمه تلفنی با وزی خارجه آمریکا را نداشت دولت روحانی سیاست خارجی بسیار قوی تری داشته و درواقع دولت تداوم جنبش اصلاحات است و قوچانی ها هم به خرابکاری و پرادعایا خود ادامه می دهند (4198366) (alef-13)
 
1
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۲:۲۸:۴۸
احمدی نزاد و روحانی هردو امتحان خودشون پس دادند فاید فکرجدیدی کرد (4198370) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۲:۴۵:۳۲
برادر من من مثل شما فكر نمي كنم و ايراد را در خود اصلاح طلب ها مي بينم يك نگاهي به تريبون ها و رسانه هايي كه اصولگراها دارند بندازيد درسته كه تعداد تريبون ها در دست انها زياد است ولي بمباران اطلاعاتي كه انها دارند ١٠ درصد انها را نيز اصلاح طلب ها نمي توانند به كار بگيرند چون فكر مي كنند همه چيز را مردم مي دانند همين سايت الف صحبت هاي شما را در صفحه اول سايت و ان هم در دو تيتر أصلي و به همراه عكس أورده دليل اش به خاطر اهميت شما نيست صرفا به دليل كوبيدن روحاني توسط يك إصلاح طلب است و الا خود اقاي توكلي به خوبي مي داند كه اقتصاد و سيستم بانكي به گل نشسته اين كشور در يك دوره چهارساله حل ناشدني است تازه اگر همه مولفه هاي تصميم گيري دست دولت باشد إصلاح ساختار كشور ١٠ سال زمان مي برد. (4198393) (alef-2)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۳:۰۱:۵۴
من هم با تنبل بودن دولت موافقم شاید بخاطر این است که اغلب افراد پیر هستند. (4198410) (alef-13)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۳:۱۶:۵۰
"تقریباً در ایران داریم به یک وضعیت بی دولتی می رسیم"
این جمله کاملا صحیح است. من در شرکت های آب و فاضلاب روستایی استان .... کار می کنم. دولت مبلغ 50 میلیارد تومان را از صندوق توسعه ملی به آبرسانی به روستاها ی استان ،به این شرکت داده است. از آن 40 میلیارد تومان حقوق پرداخت شد. مدیران کاملا متوجه شده اند که اصلا حساب و کتابی در کار نیست . اگر هم باشد با ..... قابل حل است. مدیر می تواند هر چقدر می خواهد از فامیل ها استخدام کند . نه نیاز است پاسخ بدهد و نه می خواهد به فکر حقوقشان باشد و بعد از ایشان نیز مدیرعامل بعدی نیز نمی تواند آنها را دست بزند. حداقل شرکت ما اگر نباشد به مردم بیشتر خدمت خواهد شد. شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز کاملا می داند اما بنا به دلایلی که ما نمی دانیم دست بکاری نمی زنند.
بله من نیز متوجه شده ام که شهر بی کلانتر است . (4198423) (alef-2)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۳:۴۴:۵۲
باهاش موافقم كه امدن احمدي نژاد به نفع روحاني ميشد چون مردم از ترس تكرار ان ٨ سال سياه به پاي صندوق مي امدند و به روحاني راي ميدادند (4198453) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۲:۳۶:۰۹
بقايي همان احمدي نژاد است در واقع احمدي نژاد آمده همه بايد آمادگي هر اتفاقي رو داشته باشند (4198553) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۹:۱۷:۴۶
در شهرستان هایی که احمدی نژاد رفت دو برابر روحانی ازش استقبال شد... احتمال رای آوریش بسیار بالا بود... (4198772) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۰:۳۷:۳۸
متاسفانه دروغ و بازی کردن با احساسات مردم و فریب و اغفال مردم با انحای مختلف روانی از سوی دولت سازندگی ریل گذاری شد و دولت های بعدی هم شاگردی خود را پس میدهند و بعید است تا ده ها سال دیگر نیز این میراث تکنوکراتهای اصلاح طلب را کسی یا حزب و جریانی بتواند سر عقل بیاورد. (4198494) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۰:۵۸:۰۰
دکتر احمدی نژاد با 500 کامنت توی یه سایت خراب نمیشه مردم عاشقانه دوستش دارند؛ چند روز پیش در بازار تهران وقتی او را دیدند عاشقانه دورش قل قله شد؛قیام جیرفت آمل زنجان که رفته بود از رئیس جمهور قانونی کشور مردم بیشتر رفته بودند؛ کامنتهای آماری ما که زده نمی شود پس چیزی دیگر نمی گویم؛فقط تا هر وقت خواستین همین طور کامنت بدین ببینیم با نظرات کذب شما اگر دکتر احمدی نژاد سفر داستانی برود کسی دورش جمع میشود یا نه کامنت بزارین خخخخخخخخ (4198502) (alef-2)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۳:۲۵:۳۱
کم کارترین دولت. (4198561) (alef-2)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۶:۱۲:۵۳
تا زمانی که سیستم های نظارتی به وظیفه اصلی خود عمل نکنند فرقی نمیکند شخصی تند رو یا کند رو باشد هر دو از یک طرف بام کشور را با سر به سنگ خواهند کوبید .البته در این میان ضرری به سیاسیون و بعضی از اقشاری که از مالیات فرار میکنند و به نان و نوایی رسیده اند نمیکند و فقط مردم عادی ضرر میکنند. (4198590) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۶:۲۹:۲۹
من هم از دولت دل بریده ام دلیل ان هم مدیران نالایق و ناکارامد دولت بخصوص در استان کهگیلویه و بویر احمد است (4198595) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۶:۳۰:۰۴
همه رفقای دیروز روحانی در حال پیاده شدن از کشتی اعتدال او هستند! (4198596) (alef-2)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۷:۱۴:۲۴
هر دولتی میاد روی کار ضعیفتر از دولت قبل........ (4198607) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۷:۴۵:۲۱
ببین کارنامه چهارساله دولت آقای روحانی چقدرخالیه که آقای قوچانی میگه احمدی نزاد باید میامدتامامنسجم شویم وروحانی راحت رای بیاره (ناخودآگاه اعتراف به ناکارآمدی دولت روحانی میکنه) (4198639) (alef-2)
 
فرناز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۸:۱۱:۰۹
یک تصمیم عاقلانه بهترازصدتصمیم بدون فکرومنطق است. (4198680) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۸:۲۴:۳۲
من در کل با این فضایی که بوجود آمده اوضاع سیاسی و اجتماعی خوبی برای ایران نمی بینم. نه دولت احمدی نژاد و نه دولت روحانی هیچ کاری از دستشان برنیامده و نمی آید و فکر می کنم مشکل کار از جای دیگه است که نه نمایندگان مجلس و نه روسای جمهوری که تا به حال رای آوردن نمی توانند آن را حل و مشکل را بر طرف نمایند چرا نمی دانم؟ ولی امیدورام آقایانی که در بطن حکومت هستند اقلاً این موضوع را برای مردم توضیح دهند (4198699) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۸:۳۴:۲۱
نیامدنش برای انقلاب خوب است و آمدنش برای یک جناح (4198716) (alef-2)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۸:۳۹:۲۳
دوستان یخورده تامل کنین
چاهی که احمدی نژاد کند انقدر عمیق بود که حالا حالا ها مردم روی خوشی نمیبینند . (4198729) (alef-3)
 
dayani
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۸:۴۱:۴۳
مصاحبه آقای نادران را بخوانید تا دریابید که تلاشهای رده هایی از حاکمیت برای بهبود اوضاع ، با بار منفی نظرات رده های همسطح یا بالاتر خنثی می شود.اگر همین سیاق ادامه داشته باشد که بنظر می رسد چنین خواهد بود، هر دولت دیگری که بیاید در همین چنبره گیرخواهد کرد. (4198732) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۸:۵۴:۲۵
دوستان‌اصلاح،طلب‌ویاران‌اصول‌گرا‌نه‌روحانی‌ونه‌احمدی‌نژاد‌اگر‌کسی‌راپیداکردید‌که‌بتوتند‌خودش‌برای‌مملکت‌تصمیم‌بگیرد‌واز‌نظرات‌هشتاد‌میلیون‌‌استفاده‌بکند‌ماراهم‌خبر‌کنید‌تابه‌او‌رای‌بدهیم‌ (4198745) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۹:۲۰:۵۹
امیر المومنین علی علیه السلام فرمود: نادان را در دوحالت بیشتر نمی بینی : افراط یا تفریط (4198779) (alef-2)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۹:۵۸:۳۵
و البته افراط وقتی است که میگویی درامد مردم آنچنان سرشار خواهد بود که خودشان به یارانه احتیاج نخواهند داشت، و یا اینکه همه چیز با برجام حل خواهد شد، و تفریط وقتی است که ادعا مکنی به همه وعده هایت عمل کردی و شرمنده مردم نیستی! (4198832) (alef-13)
 
یک شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۳:۴۷:۵۶
شما که میگویید وزرای احمدی نژاد پرکار بودن !چه گلی بسر این مملکت زدن؟مگه 5تا ازهمین وزرا نبودن که نامه ای رو امضا کردن که پول فروش نفت کشور بحساب بابک زنجانی بره.مستندات آن موجودست نمیتونید انکار کنید.دولت روحانی 4 سالست که داره خرابکایهای دولت احمدی نژاد رو درست میکنه.اگه این خرابکاریها نبود خیلی جلوتر از این بودیم. (4199309) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۴:۱۶:۲۹
اصلا در ایران پست ریاست جمهوری یک سمت اضافه و بیخود است . رییس جمهور مسئول و بی اختیار بدرد نمی خورد . آنهم کسی مثل روحانی که از چهار طرف چوب لای چرخش می گذارند (4199364) (alef-3)
 
ف.خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۴:۱۹:۳۰
کنار گود نشسته اند و می گویند.... (4199371) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.