توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493358
حاجی دلیگانی: حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مدیران اقتصادی با مصوبه دولت سقفی ندارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۲
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: با مصوبه جدید دولت، حداقل حقوق چند گروه سقفی ندارد و همچنین حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و مدیران اقتصادی زیرمجموعه نهادهای عمومی و بخش های دیگر سقفی نخواهند داشت.

به گزارش فارس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی صبح امروز سه شنبه (27 اردیبهشت ماه 96) در جریان بررسی جزئیات لایحه اصلاح تبصره ماده 86 اصلاحی قانون مالیات مستقیم، طی تذکر شفاهی، با استناد به بند 11 ماده 24 آیین نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: دولت اخیرا تصویب نامه ای داشت که براساس آن تمدید قانون خدمات مدیریت خدمات کشوری به منزله نسخ مواد 75 و 84 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت شناخته می‌شود.

وی افزود:  براساس این مصوبه، محدودیت برخی از پرداخت های حقوقی یا همان حقوق های نجومی به مقامات و مدیران را لغو کرده است.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: با این مصوبه دولت، حداقل حقوق چند گروه سقفی ندارد و همچنین حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و مدیران اقتصادی زیرمجموعه نهادهای عمومی و بخش های دیگر سقفی ندارد.

حاجی دلیگانی در ادامه عنوان کرد: آقای لاریجانی! لازم است در این زمینه تدابیر لازم اتخاذ شود چرا که به نظر نمی رسد تمدید قانون نسخ مصوبات گذشته باشد.

 علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هم در پاسخ به این تذکر، تصریح کرد: در قانون برنامه ششم توسعه کشور، دو قانون تنفیذ شده است و دولت نمی تواند به آن اشاره کند بنابراین به هیات تطبیق گفته می شود که در این هیات بررسی دقیق تر شده و این موضوع پیگیری شود.
 
کلمات کلیدی : حقوق‌هاي نجومي، فیش حقوقی، مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.