توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 403357
ابتکار:در توافقنامه پاریس تحریم و تنبیهی نیست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۱
رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در کانال تلگرامی خود نسبت به اخبار برخی رسانه‌ها درمورد تحریم‌هایی بدتر از تحریم‌های هسته‌ای درصورت عدم تعهد به توافقنامه پاریس نوشت: جنگ روانی راه نیندازید؛ در توافق نامه پاریس تحریم و تنبیهی در نظر گرفته نشده است. این هم حکایت دیگری از دست دادن با یک مرد است.

به گزارش ایسنا، در کانال تلگرام معصومه ابتکار آمده است: «در حالی که در توافقنامه پاریس هیچ گونه تحریم یا تنبیهی در نظر گرفته نشده، برخی رسانه‌های خاص از اعمال تحریم هایی بدتر از تحریم های هسته ای در چارچوب این توافقنامه سخن می گویند.

بر اساس توافقنامه پاریس، جمهوری اسلامی ایران متعهد به کاهش گازهای گلخانه‌ای تا ۴ درصد تا سال ۲۰۳۰ شده و اعلام داشته با برداشته شدن همه تحریم ها و همکاری سازمانهای بین المللی می توانیم ۸ درصد دیگر به این مقدار اضافه کنیم.

این درحالیست که هر روز آثار منفی تغییرات اقلیم مانند خشکسالی بر سرزمین ایران بیشتر آشکار می شود و از سوی دیگر کاهش گازهای گلخانه ای علاوه برآنکه به نفع وضعیت کل کره زمین است، در سلامتی مردم ایران و محیط زیست کشور نیز اقدامی موثر و مفید به حساب می آید.
بنابراین جهت اطلاع، توافقنامه پاریس که از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی اجرایی خواهد شد از همه ۱۹۵ کشور امضاء کننده می خواهد تا با طرح های داوطلبانه شان برای کاهش گازهای آلاینده اقدام کنند و در آن تحریم یا تنبیهی در نظر گرفته نشده است.

به جای کارشکنی، خوبست به فکر پایداری و سلامتی و سربلندی ایران و ایرانیان عزیز باشیم».
 
کلمات کلیدی : ابتکار+توافق پاریس+محیط زیست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.