نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 308759
واردات خودرو ۶۸ درصد کم شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۹
آمارهای گمرک از میزان واردات خودروی سواری در هفت ماه گذشته از سال نشان می‌دهد که در این مدت ۲۳ هزار و ۷۸۶ دستگاه خودروی سواری به ایران وارد شده و این درحالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۷۴ هزار و ۱۳۶ دستگاه خودروی سواری به کشور وارد شده بود که این به معنای کاهش ۶۸ درصدی واردات خودرو در مدت یاد شده است.

به گزارش ایسنا، بحث کاهش واردات خودرو به دلایل مختلفی که از سوی مسئولان مطرح می‌شود موضوع جدیدی نیست، چراکه آمارهای واردات قطعی خودروی سواری نشان می‌دهد که در ابتدای امسال، روند نزولی در واردات خودرو بین دامنه ۷۰ تا ۵۰ درصد متغیر بوده است. اما آمارهای گمرک از وضعیت واردات خودروی سواری در هفتمین ماه سال نیز نشان می‌دهد که این روند نزولی در نیمه دوم امسال هم ادامه دارد.

ایران در هفت‌ماه گذشته از سال، مجموعا ۲۳ هزار و ۷۵۶ دستگاه خودروی سواری وارد کرده است که ارزش آن ۵۷۶ میلیون و ۴۰۰ دلار بوده است، این درحالی است که آمارها در مدت مشابه سال گذشته نشان از ورود ۷۴ هزار و ۱۳۶ دستگاه خودروی سواری به ارزش یک میلیارد و ۱۰۹ میلیون دلار دارد.

این آمارها در نهایت نشان می‌ دهد که واردات خودرو در ماه‌های گذشته مجموعا به لحاظ تعدادی ۶۸ درصد و به لحاظ ارزشی بیش از ۴۸ درصد کاهش یافته است.

همچنین وضعیت واردات خودروی سواری در مهر ماه نیز تفاوت چندانی با ماه‌های پیش از آن و مجموع واردات خودرو ندارد؛ به این ترتیب که در هفتمین ماه سال جاری ایران تنها ۲۹۰۰ دستگاه خودروی سواری وارد کرده است، درحالی‌که در ماه مشابه سال گذشته واردات خودرو به بیش از ۲۵ هزار و ۶۰۰ دستگاه می‌رسید. این به معنای کاهش ۹۰ دصدی واردات خودرو در مهر ماه به لحاظ تعداد واردات است.

این نسبت در ارزش خودروهای وارد شده نیز وجود دارد، چراکه ارزش مجموع واردات خودرو در مهرماه امسال به کمتر از ۸۰ میلیون دلار می‌رسد درحالی‌که ارزش مجموع خودروهای وارداتی در مهر ماه سال قبل ۴۱ درصد بیشتر، یعنی حدود ۱۳۶ میلیون ۷۵۰ هزار دلار بوده است.

طبق ارقام اعلام شده گمرک، متوسط ارزش هر دستگاه خودروی سواری وارد شده به کشور حدودا ۲۴ هزار دلار است.
 
کلمات کلیدی : گمرك ، خودرو
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۱۰:۳۵:۳۶
بایست بیش ازاین واردات خودرو کاهش یابد. (3313252) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.