نظر منتشر شده
۷۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496058
واکنش لاریجانی به تصویب تحریم های جدید؛
آمریکا به دنبال عصبانی کردن ایران است/ کمی پیاز داغ تحریم ها را زیاد کرده اند/ رسانه‌ها اضطراب بلاوجه درباره مصوبه آمریکایی‌ها ایجاد نکنند
بخش خبری الف، ۵ مرداد ۹۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید متن مصوبه آمریکایی‌ها آنقدری که واقعی بوده نشان داده شود، بنابراین رسانه‌ها و رادیو و تلویزیون اضطراب بلاوجه ایجاد نکنند؛ چراکه حادثه خیلی سهمگینی نیست، تخلف شده اما تاثیر شایان ذکری در کشور نمی‌گذارد.

علی لاریجانی که به استان خراسان رضوی سفر کرده است در جمع خبرنگاران درباره مصوبه مجلس آمریکا در خصوص تحریم ها گفت: مصوبه آمریکایی‌ها در برگیرنده مجموعه‌ای از مطالب است که شاید قسمت اعظم تحریم‌هایی است که در گذشته وجود داشته و در حال حاضر نیز وجود دارد منتها در گذشته براساس فرمان رئیس جمهور آمریکا بوده اما در حال حاضر قانونی شده است. می توان گفت این موضوع چیز جدیدی نبوده و یک بخش‌هایی به تحریم‌ها اضافه شده و شیطنت‌هایی صورت گرفته است که با توافق هسته‌ای سازگار نیست.

اهم سخنان وی به نقل از خبرگزاری‎ها از این قرار است:
*تردیدی نیست این مصوبه آمریکا نشان می‌دهد که در مسیر عادی آنها نتوانستند کارشان را جلو ببرند بنابراین با دستپاچگی و عصبانیت بدین مسیر رفتند.

*با این مصوبه آمریکایی ها مقابله خواهد شد. مصوبه آمریکایی ها مقدار زیادی جنبه تبلیغاتی دارد و مواد مغذی آن کم بوده و حواشی زیادی دارد بنابراین باید به این موضوع توجه شود که در دام آنها نیافتیم که قصد دارند مسیر را به سمت دیگری بکشانند.

*باید از مزیت های مختلف استفاده کرد تا پاسخ آمریکایی‌ها داده شود؛ البته در شورای هسته ای به این موضوع توجه شده و متن طرحی که در مجلس در این خصوص یک ماهی روی آن کار شده نیز در حال آماده شدن است که تقریبا نکات قابل توجهی را در بر دارد و در حال حاضر در کمیسیون امنیت ملی مجلس پیگیری می شود.

*به رسانه‌ها توصیه می کنم به اندازه ای که واقعیت دارد به مصوبه اخیر آمریکایی ها بپردازند به دلیل اینکه آنها سعی دارند اضطراب ایجاد کنند و روند سرمایه‌گذاری در کشور را مختل و مردم را ناامید کنند بنابراین باید جنس کار شناخته شود.

* اندازه و میزان تاثیر مصوبه آمریکایی ها در زندگی مردم بسیار نازل است البته اختیاراتی به رئیس جمهور آمریکا برای تحریم های دیگر داده شده، اما فی الحال خیلی مهم نبوده است. البته به دلیل اینکه از سوی آمریکایی ها تخلفی در اجرای برجام صورت گرفته باید پاسخ آنان داده شود و این کار به صورت جدی پیگیری می شود.

*برجام حادثه ای بود که برای دشمنان یک مقدار گران تمام شد و به خاطر داشته باشید در گذشته وفاقی ایجاد کرده بودند که بتوانند به راحتی قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کنند اما توافق هسته ای با هوشمندی این موضوع را از بین برد به طوری که در حال حاضر خیلی از کشورها به آمریکایی ها می گویند به چه دلیل براساس توافق عمل نمی کنید؟ مشخصا روس‌ها و چینی‌ها اعتراضاتی به رفتار آمریکایی‌ها داشته‌اند و برخی از کشورهای اروپایی نیز این موضوع را فهمیده‌اند که عملکرد آمریکایی ها در اجرای برجام صحیح نیست.در حال حاضر با وجود رفتار ناشیانه از سوی آمریکایی‌ها، شرکت مهم فرانسوی توتال در ایران سرمایه گذاری می‌کند بنابراین مشخص می شود ایران آن فضا را شکسته است.

*برجام یک توافق بین المللی است.برجام در شورای امنیت مصوب شده بنابراین یک کشور نمی تواند با مصوبات داخلی خود آن را خراب کند.

*حوادثی در منطقه رخ داده، ایران و روسیه و برخی کشورها مانند عراق و نیروهای مقاومت این قدرت را پیدا کرده که ضربه محکمی به تروریست ها در منطقه بزنند.حادثه‌ای که در موصل و حلب رخ داد و اینکه داعش با شکست روبرو شد کار کوچکی نبود و این مهم با کمک جدی ایران صورت گرفت البته روسیه و نیروهای مقاومت نیز به ایران پیوستند تا این توفیق حاصل شد و این باعث شده اعصاب دشمنان به هم بریزد و ایران و روسیه را تحریم کنند.

*دغدغه‌های ذهنی دشمنان از بابت موفقیت های جمهوری اسلامی است.برخی از کشورهای منطقه نیز شیطنت هایی داشته اند که حتما ایران ظرفیت های خوبی برای پاسخ های گزنده به آنها دارد و به موقع از ظرفیت ها استفاده می کند و مجلس شورای اسلامی نیز پاسخ مصوبه آمریکایی ها را خواهد داد.

به گزارش الف،‌ رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در تصویب تحریم های جدید به دنبال عصبانی کردن ایران است.

علی لاریجانی چهارشنبه در برنامه اشاره که از شبکه خراسان رضوی پخش شد اظهارکرد: چند سال پیش آمریکا و کشورهای اروپایی علیه ایران متحد شده بودند و ایران در این شرایط پا به مذاکرات هسته ای گذاشت وموفق شدیم برخی تحریم ها و اجماع جهانی علیه ایران را بشکنیم.

وی افزود: در حال حاضر ایران و روسیه و نیروهای مقاومت ضربه های کاری به تروریست ها زدند و کمر داعش شکست و آمریکا و اسرائیل وقتی با این موضوع مواجه شدند نتوانستند تحمل کند هم مشکلات نفتی ایران حل شود و هم تروریست ها شکست بخورند و تلاش می کنند با یک عصبیت این موفقیت ها را از بین ببرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در مصوبه اخیر تحریم های خود به دنبال این است که شیب سرمایه گذاری به سمت ایران را از بین برده و ایران را نیز عصبی کند تا به اهداف خود برسد.

لاریجانی بیان کرد: رسانه ها باید حد و اندازه این مصوبه را درست ترسیم کنند و وقتی این تحریم ها را تحلیل می کنیم می بینیم ۹۰ درصد آنها در حال حاضر موجود است و حالا آن را قانونی کردند.

 وی اظهارکرد: البته کمی پیاز داغ تحریم ها را زیاد کرده اند و قبلا سپاه قدس تحریم بود و حالا سپاه پاسداران هم اضافه شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: صدا و سیما و رسانه ها نباید اضطراب ایجاد کنند ونباید در دام تبلیغاتی آمریکایی ها بیافتیم.

لاریجانی بیان کرد: ما آماده مقابله با این تحریم ها هستیم و یک ماه است روی یک طرح مشخصی کار کردیم زیرا پیش بینی می کردیم این کار انجام شود و فوریت آن هم در مجلس تصویب شده است، کمیسیون امینت ملی هم از شنبه به صورت ویژه این طرح را بررسی خواهد کرد.

دولت در خروج از رکود توفیق زیادی نداشت
وی در ادامه به عملکرد دولت اشاره کرد و گفت: دولت توانست برخی آشفتگی ها را سامان دهد که از جمله آنها می توان به مذاکرات هسته ای اشاره کرد.

لاریجانی تصریح کرد: دولت توانست تورم را کنترل کند که شاخص های بین المللی نیز این مهم را نشان می دهد اما در حوزه خروج از رکود توفیقات زیادی نداشتند.

رئیس مجلس گفت: مهم ترین موضوع این است که باید برای ۱۰ سال به صورت مجاهدانه کارها انجام شود اما دولت فعلی شتاب کمی برای پیشبرد امور داشت.

توجه به حوزه زیارت
وی در ادامه به مزیت های شهر مشهد اشاره کرد و گفت: از چند سال پیش در مجلس ردیف بودجه ای برای حوزه زیارت در نظر گرفته شد ه است.

لاریجانی تصریح کرد: حمایت از زیرساخت های گردشگری از جمله ایجاد تسهیل در رفت و آمد و ساخت هتل ها در همین راستا است.طی چند سال گذشته قطار برقی تهران به مشهد دنبال شده که امیدواریم هرچه زودتر به نتیجه برسد.

پرداخت یارانه ها به شیوه فعلی معقول نیست
وی در ادامه تصریح کرد: پرداخت یارانه ها به شیوه فعلی نه معقول و نه امکان پذیر است و از ابتدا نیز قرار نبود اینگونه عمل شود.

لاریجانی گفت : برای ساماندهی به موضوع تصمیم گرفتیم یارانه اقشار تحت پوشش نهادهای خدماتی را افرایش دهیم که البته این موضوع نباید باعث تنبلی و عدم اشتغال شود.

رئیس مجلس تاکید کرد: دولت نیز اصلاح در پرداخت یارانه ها را شروع کرده است که البته اشکالاتی وجود دارد و باید رفع شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: لجبازی آمریکا در منطقه نشان می دهد ما درست حرکت می کنیم و نباید مضطرب شویم و به لطف خداوند و تدابیر رهبری جایگاه ایران هر روز در منطقه بهتر می شود.

لاریجانی بیان کرد: تحریم های جدید تنها مربوط به ایران نیست و به روسیه نیز مربوط می شود زیرا ایران و روسیه توانستند ضربه کاری به تروریست ها بزنند.

رئیس مجلس اظهارکرد: این تحریم ها نباید حواس ما را پرت کند و می توانیم با تکیه بر اقتصاد مقاومتی از این شرایط عبور کنیم.
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۷:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۰۹:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۰۷:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۲۰:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۰۸:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۶:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۶:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۳:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : برجام، تحریم، سپاه پاسداران، کنگره، ترامپ، توافق هسته ای
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۱:۱۸:۵۲
نه اينكه ايشون بيست دقيقه اي برجام رو تصويب كرده ناراحت میشن (4491085) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۶:۱۱:۳۱
پیشنهاد شما چیه؟ اگر برجام نبود راه حل شما چه بود؟ فرض رو بر این بذارید من خودم مخالف برجام هستم راه حل شما چیست؟ بالاخره کسی که مخالف چیزی است حتما پیشنهاد دیگری داره پیشنهاد شما چیست؟ (4491528) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۶:۵۴:۲۴
راه حل این بود که به جای تصویب بیست دقیقه ای بیست روزه تصویب میکردند و راه فرار امریکا را میبستند و تا جایی که ممکن بود انرا محکم کاری کنند

چرا شماها صفر یا صدی هستید؟؟؟

اگه دولت محترم عجله نمیکرد و وزیر محترم یکم بدبینانه تر تصمیم گیری میکرد نتیجه ی بهتری حاصل میشد. (4491568) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۸:۵۱:۰۲
مجلس ها در هیچ جای دنیا متن قرارداد بین المللی را تغییر نمی‌دهند. قراردادهای بین المللی در مجلس ها یا بدون تغییر تصویب می‌شوند یا به طور کامل رد می‌شوند. این یک قاعده برای همه کشورهاست. (4491679) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۰:۱۲:۰۸
استاد خب این حرف اگر درست باشه برای اینه که قبلش همه چک و چونه هاشونو سر قانونش زدن نه اینکه بدون رفع ابهامات 20 دقیقه ای تصویب کنن (4491956) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۵:۱۱:۲۰
خوب بررسی میکردن و اگر اون رو مغایر با منافع ملی تشخیص می دادن (که الان این موضوع بر همه ثابت شده است که گپ های برجام برای ما گرون تموم خواهد شد) به طور کامل رد می کردن. نه اینکه از سر ذوق زدگی و بیست دقیقه ای اینطوری مصالح ملی رو به خطر می انداختند. (4492485) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۱:۰۴:۵۳
اون قرارداد با دو سه سال تلاش به دست اومده بود اگر قرار بر این بود که مجلس هم قرارداد رو دستکاری کنه کخه دیگه مجلس باید میرفت مذاکره نه اینکه ظریف بره مذاکره کنه مجلس باید میگفت یا قبولش دارم یا ندارم اگر میگفت قبول ندارم که کلا زیر سوال میرفتیم میگفتن دولتشون اومده مذاکره با کلی مکافات به توافق رسبیدیم حالا مجلسشون میگه قبول ندارم!!! اینجوری خودمون زیر سوال میرفتیم.
ضمن اینکه توافق و مذاکره مورد نظر شما 6 سال با اقای حلیلی اانجام شد و 6 قطعنامه حاصل اون مذاکرات بود شما دوستان میفرمایید باید همه امتیازات را ما میگرفتیم و...این که دیگه نمیشد قرارداد!! و حاصلش همون 6 سال مذاکره اقای جلیلی میشد.
پیشنهاد اساسی شما چیست؟ راهکار عملی بدهید. کذاکره شما این است که ما امتیاز نمیدهیم و مذاکره ادامه پیدا میکنه و قطعنام های بیشتری تصویب میشن این راه حل نیست اصرار هست بر مواضع. راه حل ارائه کنید (4492006) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۱:۲۷:۱۸
بستن راه فرار امریکایی ها در مجلس ممکن نبود. مجلس بایست یا بارجام را تصویب میکرد یا نمیکرد و نمیتوانست مفاد آن را تغییر دهد. چرا که مفاد برجام در مذاکرات تعیین شده بودند. (4492021) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۸:۵۳:۴۷
این که راه حل چه بود الان دیگه چه اهمیتی دارد؟؟ الان به فکر آینده مبهم ایران باشید! (4491684) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۰:۴۴:۳۶
به پیشنهاد آنها عمل نشده است اگر زودتر آب سنگین اراک بتون ریخته نمیشد واگر سانترفیوژها چیده نمیشد واگر زودتر اورانیوم غنی شده به خارج منتقل نمیگردید واگر از حول حلیم زودتر به دیک نیفتاده بودید وووهای دیگر آمریکا الان غلط میکرد زیاده خواهی کند میگذاشتند انها قسمتی از تعهدشان عمل میکردند وبعد ایران یکی از تعهدش عمل میکرد پیشنهاد ما اینست باید با اقتدار در برابر دشمن دیرین یعنی آمریکا ایستادگی کرد واگر مثل شما هر روز ضعف و بدبختی نشان بدهیم چه بسا سرت را هم به باد خواهی داد (4491777) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۴:۵۷:۴۱
دوست عزیز پیشنهاد ما این بود که آقای حسن روحانی و جناب ظریف از پیشنهادات دیگران نیز استفاده کنند (همانطور که رهبری هم تاکید فرمودند)
و اینقدر خودمطلق بینی نداشته باشند
الان هم برای بدتر نشدن وضع باید از عقل جمعی استفاده کنند. (4492074) (alef-11)
 
ebi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۶:۲۸:۰۷
بهتره مستند فروشنده رو چندبار کامل ببینید اون موقع متوجه برجام و برجامیان خواهسد شد . (4492083) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۶:۲۹:۵۹
راه حل ساده است ! وزیر خارجه که توافق را امضا کرد حداقل یک بار آن را میخواند!

یادتان رفته ! وزیر در مجلس نمیدانست در متن توافق، عبارت تعلیق آمده !!!

خیانتی که در این توافق شده به مرور زمان مشخص خواهد شد و تاریخ قضاوتی بهتر از عهدنامه های ننگینی نظیر ترکمانچای در مورد مجریان این توافق نخواهد داشت! (4492085) (alef-11)
 
على
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۰۹:۵۴:۱۶
دوست عزيز،سالهاى دور پيش كه دانش آموز بودم وقتى انشا ميتوشتم آنرا دو سه بار ميخواندم و پس از ويرايش آنرا براى ارايه آماده ميكردم، چگونه متن چنين قرار داد مهمى كه كلمه به كلمه اش تعهد آور است از نظر شما توسط آقاى ظريف و مسوولين مربوطه خوانده نشده؟ كمى واقع بين باشيد و عجولانه و نسنجيده قضاوت نكنيد. (4493178) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۶:۳۶:۵۱
حال که مسئولان ما به نقض برجام توسط آمریکا اذعان دارند و پذیرفته‌اند که نباید به دشمن قسم خورده نظام اعتماد می‌کردند، کاری کنند که جلوی خسارت بیشتر گرفته شود و ظلم‌های صورت گرفته در حق منتقدین دلسوز کشور را جبران نمایند. (4491551) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۶:۱۵:۵۳
ظلم کسانی کردند که منجر به تشدید تحریم ها پیش از برجام شدند. (4492542) (alef-11)
 
Belgium
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۳:۱۴:۰۱
مجلس دست اصول گراها بود موقع تصویب برجام.

علیرغم شعارهای تند برای مردم عوام، خودشون هم می دونستن که راه بهتری نیس. (4491899) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۱:۲۳:۱۳
راست میگه دیگه. خارجی ها که سرمایه گذاری نمیکنند. ما هم افراد داخلی رو می ترسانیم. یعنی فاتحه کشور را بخوانیم (4491106) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۵:۵۵:۰۱
تحریم های جدید باعث میشه تمام روابط مالی حتی در داخل کشور به طور کامل قطع و به طور خودکار دچار خود تحریمی بشیم، چراکه قبل از هر فعالیت اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و غیره باید بررسی بشه که طرف معامله مستقیم یا غیر مستقیم با سپاه در ارتباط نباشه!
یعنی خودمون بازوی توانای انقلاب یعنی سپاه رو تحریم کنیم.. یعنی تمام فعالیت های کلان اقتصادی میخوابه.. یعنی هیچ سرمایه گذاری اعم از داخلی و خارجی جرات وارد شدن به عرصه تولید و تجارت رو نخواهد داشت! (4491507) (alef-11)
 
على
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۰۹:۵۹:۳۳
تحريم هاى جديد شامل چند شركت داخلى شده و تاثير عمده اى بر شرايط اقتصادى مملكت ندارد، اگر درست رفتار و عمل كنيم آمريكا را در گوشه رينگ قرار خواهيم داد. بخش مهم اقتصادى اروپا يعنى آلمان دل خوشى از آمريكا ندارد ، ترامپ و دار و دسته اش نيز به احتمال زياد چهار سال را دوام نخواهند آورد. (4493182) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۲:۰۰:۳۱
جمهوري اسلامي بايد سفت و سخت به توافق اتمي برجام پايبند بماند و بايد به تحريم هاي آمريكا بي محلي كند و از اونطرف بايد تا ميتواند با كشورهاي بزرگ اروپايي مثل آلمان و انگلستان و فرانسه و ايتاليا و همچنين با قدرت هاي بزرگ آسيايي مثل چين و كره جنوبي و ژاپن و هند و روسيه و همچنين با قدرت هاي فرامنطقه اي مانند برزيل و آرژانتين قرار دادهاي كلان و بزرگ اقتصادي و صنعتي و نفتي و گازي و توليد خودرو منعقد كند. اينطوري آمريكايي ها و كمپاني هاي بزرگ آمريكايي ميبينند كه سرشان كلاه رفته واز بازار بزرگ ايران محروم شده اند و و ميبينند كه رقباي بزرگ اونها در اروپا و اسيا در حال سود گرفتن و منفعت گرفتن از بازار بزرگ ايران هستند و همين باعث ميشود كه كمپاني ها و شركت ها و صاحبان صنايع بزرگ و مديران شركت هاي بزرگ نفتي و گازي در امريكا به سياستمداران و به كنگرس من ها و به ترامپ فشار بياورند تا تحريم هاي ايران را لغو يا كمتر و محدود كنند. يعني تنها كاري كه ايران بايد بكند همان بي محلي به تحريم هاي امريكا و و پايبندي سفت و سخت به برجام و بستن قرار دادهاي بزرگ و كلان اقتصادي و صنعتي و نفتي و خودرويي با قدرت هاي بزرگ اروپايي و آسيايي ميباشد و همين سرانجام امريكا را منزوي كرده و امريكا هم مجبور به لغو يا كمتر كردن تحريم هاي ايران ميشود تا كمپاني هاي بزرگ آمريكايي از بازار ايران عقب نيفتند. اميدوارم اين كامنت من به گوش كسانيكه بايد برسد برسد. (4491177) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۰:۱۴:۰۲
این حرف ها فقط خیالبافی است، اروپا با امریکا در عمل کاملا هم آهنگ اند مگر آقای روحانی نگفت امریکا کدخداست (4491752) (alef-11)
 
صالحان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۰:۱۵:۲۲
با توجه به نظر شما : ظاهراً همیه سرمایه های کشور را باید به دیگران تقدیم کنیم تا برای مدت کوتاهی آرام شوند. بعدش چی ( بهتر نیست ما قوی شویم مثل دیگران و نیاز به باج دادن هم نباشیم) مشکل اصلی این است که ما استراتژی قوی شدن نداریم یا اگر هم داریم اجرا نمی کنیم و با این نحویه اداره مملکت واگذاری منابع مملکت به دیگران را مثل معجزه توصیف میکنیم ( خارجیها و عوامل داخلی آنها هم این را متوجهند)...... (4491753) (alef-11)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۳:۴۹:۰۲
قدرت فرامنظقه ای آرژانتین و برزیل؟؟؟
بعد شما نمیدونی این تحریم ها که تصویب و اجرا بشه طبق بندهای اون مثلا سرمایه گذاری بیش از 40 میلیون دلار با جریمه امریکا مواجه و اونها اقتصاد 25 تریلیونی امریکا رو با ایران معاوضه نخواهند کرد.
مضافا اگر این تحریم ها به این راحتی قابل دور زدن بود کنگره و وزارت خزانه داری امریکا بر اجرای اون اصرار نمیکردن
اوضاع پیچیده تر از این حرفاس
دولت قافیه رو باخته و ما آیندمون رو (4491938) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۰:۲۳:۵۶
یعنی شرکت های بزرگ اروپایی رابطه با امریکا رو رها میکنند و با ایران رابطه برقرار می‌کنند زیرا در متن تحریمها آمده شرکتها باید بین رابطه با ایران و آمریکا یکی رو انتخاب کنند (4491964) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۳:۱۱:۵۹
آقای لاریجانی فانوس عقلانیت بین اصولگرایان است. (4491316) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۳:۱۶:۱۸
گویا ایشان خبر ندارند که مادر تحریم ها تصویب شده. (4491325) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۸:۳۳:۱۸
اون تبلیغات آمریکایی هاست در حالیکه به نظر چندان تحریم جدیدی وضع نشده. (4491656) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۴:۵۰:۰۳
اشکال جناب لاریجانی این است که ایشان و دولت محترم علاقه مند هستند در خصوص برجام همیشه یک قدم از آمریکائی ها عقب تر باشند

لذا به دلواپسان با بصیرت که می خواهند یک قدم از آمریکا جلوتر باشند می گویند ... (4492072) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۳:۱۸:۲۰
جالبه وقتی دولتی ها با هدف توجیه توافق به هر قیمتی ، تحریم ها را بزرگنمایی می کردند ، این رویه را واقع گرایی عنوان می کردند. !! الان می گن ، هیاهو نکنید . تحریم کاغذ پاره است! (4491326) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۰:۳۸:۵۴
نمی گویند کاغذ پاره است می گویند همان تحریمهای گذشته غیر هسته ای است که موارد نه چندان موثری به آن اضافه شده . (4491985) (alef-11)
 
شبیه راز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۳:۲۵:۵۵
لایحه تحریمهای ایران با الحاقاتش 15 صفحه هم نمیشه در کل مجلس نمایندگان هم 3 نفر مخالف داشت با این حال تصویبش 3 ساعت طول کشید. مقایسه کنید با برجام. (4491338) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۸:۳۴:۰۵
برجام هم دو سال مذاکره و بررسی داشت. 3 ماه هم مجلس فرصت بررسی داشت! تصمیم 20 دقیقه ای گرفته شد! (4491659) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۸:۳۸:۳۶
ما باید برنامه دفاعی خودمون رو گسترش بدیم مخصوصا دفاع ضد هوایی و ضد موشکی و برنامه فضایی. (4491665) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۱:۰۴:۱۲
لطفا تفاوت لايحه و قرارداد بين المللی و توافق بين المللی را مرقوم کنيد. (4491789) (alef-11)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۳:۳۵:۰۲
درود خدا بر دکتر لاریجانی. اقتصاد به اندازه کافی بی ثبات و آشفته است. با نگران کردن بیهوده فعالان اقتصادی کشور را دچار بحران نکنیم (4491351) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۳:۴۵:۲۲
این حرفها برای توجیه تصویب بیست دقیقه ای برجام است ای کاش اقای دکتر توکلیهنگام سوال از ظریف پیگیری بیشتر می کردند (4491371) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۳:۴۵:۳۵
آقای لاریجانی ؛ خونسرد باش و عصبی نشو !!!
همه چی آرومه ، ما چقد خوشبختیم !!!
کمی پیازداغ هم برای خوشمزگی بیشتر دستپخت سرآشپزه !!!!!!!!

به به ... آمارها حکایت از رونق اقتصادی و عبور از تحریم و رفع تمام بیکاریها و وفور نعمت و ارزانی و اوضاع طلایی دارد !!!!!!!! (4491372) (alef-13)
 
مهندس جنت شهری
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۴:۲۲:۳۵
وقتی حکومت بدست پوپولیست ها بیفتد نتیجه میشود انچه در دولت قبل اتفاق افتاد در ایران و اکنون در امریکا دارد اتفاق می افتد...عقلانیت راه برون رفت از موانع سخت است...با شعار نمیشود کشور را اداره کرد باید با شعور اینکار را انجام داد... (4491403) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۰۹:۳۱:۰۳
مهندس جان! نتیجه ی این عقلانیت!!!! رادراین چهارسال دیدیم که چطور به " مادرتحریم ها" منجرشد!!! به جای حرفهای تکراری"دولت قبل" اگرمی توانیدافتضاح جدیدراتوجیه کنید....!! (4493143) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۴:۲۴:۵۱
درود به شرف و انصافت مرد بزرگ
همین صراحت لهجه و انصاف و نگاه غیر حزبی شماست که باعث میشه دوستان به اصلاح اصولگرا از شما دل خوشی نداشته باشند (4491406) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۶:۱۰:۰۹
انصافا آقای لاریجانی در این چند سال بسیار معقولانه عمل کرده.
از ایشان متشکرم (4491524) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۴:۳۳:۰۳
کاسبان تحریم و رسانه های انها دنبال بازگشت تحریم ها هستند (4491411) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۷:۰۱:۳۵
مگه تحریم ها لغو شده که منتظرند. (4491574) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۸:۵۳:۰۳
شما هنوز حضور توتال را باور نمی‌کنید؟ آیا حضور توتال نشانه لغو تحریم نیست؟ (4491681) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۰:۴۱:۴۴
شما دم سوپرمارکت رفتی ایا نشون دهنده وجود تحریم نیست!! (4491990) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۹:۰۶:۰۳
توتال رو ندیدی عمو ؟ صادرات نفت رو چطور ؟ خرید هواپیماها رو چی ؟ قرار داد ساخت مشترک با پژو رو هم ندیدی ؟ (4491699) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۰:۳۷:۳۴
پس اون نفتی که به هر میزان دلخواه میفروشید و دلارش را وصول میکنید فکر کرده ای قبلا تحریم نبود؟!! (4491984) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۰:۴۲:۵۹
هسته ای ها که مورد مذاکره بود بـــــــــــلــــــــــــه غیر هسته ای ها که در موردشان تا کنون مذاکره ای نشده خـــــــــــیـــــــــــــر ! (4491991) (alef-11)
 
سجاد
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۸:۴۴:۴۸
دوست عزیز میشه چند نفر از کسانی که کاسب تحریم بودن با ذکر دلیل نام ببری تا ما هم اونارو بشناسیم؟ یا فقط مثل طوطی این کلمه رو تکرار میکنی؟ (4491673) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۳:۵۴:۲۵
نه اینکه کلیه تحریمهای ادعائی هسته ای لغو شده ....بهتره کمی تلویزیون ایران و فریاد به اسمان رفته صنعتگران و تجار را هم ببینید (4491939) (alef-11)
 
على
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۴:۳۹:۳۴
جناب لاريجانى، ديدگاهتان واقع گرايانه و سخن تان با تدبير است، اميدوارم چنين معقوليتى در بين سایر مسوولين همه گير شود. (4491415) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۶:۱۹:۰۵
چه ربطی به برجام دارد. (4492545) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۴:۵۲:۴۲
آقای لاریجانی اگر شرایط رهبر را مورد نظر قرار می دادید و اینقدر در تصویب برجام بی دقتی وعجله نمی کردید این فاجعه پیش نمی آمد فردا جواب خدا وخون شهدا و امام شهدا را چه می دهید (4491435) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۴:۵۸:۴۳
الف منظور اقای لاریجانی شما هستیدا (4491439) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۵:۰۰:۲۰
سلام افرین به این تدبیر (4491440) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۵:۰۱:۱۸
شما جات خیلی راحته داداش...راحت باش بذار بیشتر تحریم کنن....آزارش به شماها نرسه بذار به هرکی میخواد برسه.....الف مدیونی چاپ کنی (4491442) (alef-13)
 
بهروز
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۵:۰۲:۱۸
والا یعضی ها که برای اینکه بگن حرف ما به کرسی نشست و ما راست میگیم از الان بساط سور و ساز جشن پاره کردن توافق توسط ترامپ رو دارن محیا میکنن !

جالب عده ای از تحریم های مردم ایران خوشحالا واقعا دشمن کجاست؟ (4491444) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۳:۲۷:۰۴
دشمن، همان دوست نادونه!
همون دوستی که یه قرارداد بدون ضمانت امضا میکنه!

حالا متوجه شدی دشمن واقعا کیه و کجاست؟

ما نه برای برجام ریختیم تو خیابون قر بدیم نه برای تحریم های همیشه ماندگار خوشحالیم. (4491910) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۵:۱۲:۵۰
شما همانی نبودی که ظرف بیست دقیقه برجام رو تصویب کردی میشه بگی اظطراب با وجه از بلا وجه چی تفاوتی داره (4491458) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۵:۲۱:۴۳
خوب چیز خاصی نیست . یک کم پیاز داغ را زیاد کردند تا آش تحریم خوشمزه تر بشه . ابته لاریجانی حق دارد همچین حرفی بزند چون مشکل معیشت ندارد (4491465) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۰:۳۹:۴۳
سپاه رو تحریم کنن به معیشت تو چه ربطی داره؟!! (4491987) (alef-11)
 
باب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۵:۵۷:۱۵
جوری میگید شما بیست دقیقه ای برجام تصویب کردید که انگار تمام مجلس ی های اون موقع اصلاح طلب و معتدلیون بودن
مگه مجلس دست اصول گراها نبود.

در ضمن حرقتون چیه ؟ الان راهکار دارید؟
جز حرف زدن (4491509) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۸:۳۵:۵۴
نبندیم دهانهارا نشکنیم قلمها را (4491662) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۹:۰۲:۱۷
کدوم اصولگرا؟
لابد لاریجانی و دوستان رو جزء اصولگراها حساب کردی؟ (4491693) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۹:۰۴:۲۱
یک نکته مهمی که در حرفهای آقای لاریجانی هست اینه که باید واقعیتها رو درست انعکاس داد. نه پررنگ نشون دادن مصوبه جدید درسته نه کمرنگ نشون دادن اون. با نگاه واقع بینانه میشه راههای بهتری برای مبارزه با دشمن پیدا کرد. (4491696) (alef-11)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۲:۳۸:۰۳
ایران نیز باید برخی کالاهای آمریکایی را ممنوع کند
برای مثال استفاده از گوشی آیفون را بعلت گران فروشی و عدم پشتیبانی ، ممنوع کند. این گوشی سه برابر قیمت یک گوشی هم رده است (4491880) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۰:۰۴:۳۹
برجام بین ایران امریکا نیست ! برجام بین ایران و اروپا هم هست پس بی خود شلوغش نکنید (4491948) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۲:۰۴:۰۵
جناب لاریجانی همچین پیاز داغ هم نیست با این تحریم کل اقتصاد فلج میشه از تمام دوره های قبل بدتر و فلج کننده تره اون وقت فقط پیاز داغه؟ (4492274) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۴۹:۴۲
برجام ، قرارداد بین المللی و بین ایران و 5 کشور بزرگ دنیا است ؛ آمریکا به تنهایی کاری از پیش نخواهد برد ؛ برجام اجماع جهانی علیه ایران را برهم زد ؛ واقعا" نباید نگران بود (4493498) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.