توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486455
انتقاد رئیس صدا و سیما از نگاه منفی «20:30»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱
باشگاه خبرنگاران جوان: رئیس سازمان صدا و سیما از «نگاه منفی» بخش خبری بیست و سی به وقایع خبری انتقاد کرد.
 
دكتر علی‌عسكری رئیس رسانه ملی، در بازدید از بخش‌های مختلف معاونت خبر و هنگام بازدید از خبرگزاری صدا و سیما، اداره كل پخش اخبار صدا و پخش اخبار سیما با اشاره به ویژگی های بخش خبری 20:30 ضمن تشكر از رویكرد این بخش خبری گفت: قبلا این بخش را با بسته های خبری جذاب و البته آمیخته به طنز می شناختیم؛ ولی گاهی می بینیم این بخش وارد حواشی شده و نگاه منفی به وقایع دارد كه باید این رویه تغییر كند.

وی ادامه داد: این بخش خبری بستر مناسبی برای طنز اجتماعی و سیاسی است و باید به دور از هر نوع سیاه نمایی، اخبار را از زاویه ای متفاوت رصد كند، در این صورت همه جناح ها و دستگاه ها دوست دارند خبرشان در این بخش منتشر شود.

دكتر علی‌عسكری با اشاره به بازتاب خبرهای این بخش خبری در جامعه اظهار داشت: بارها تركش‌های این بخش خبری به ما اصابت كرده و ما باید هر بار پاسخگو باشیم كه البته این امر مرسوم در عرصه خبری است. با این حال امیدوارم این بخش خبری به مانند طنز گل آقا رفتار كند. زبانی طنزآلود كه هم نقد می‌كرد و هم مخالفان را مشتاق دیده شدن و زیر ذره‌بین بردن می كرد.

وی افزود: چنانچه بتوانیم به دور از سیاه نمایی و با لحنی خودمانی و باورپذیر رویدادها را رصد كنیم و انتشار دهیم آن وقت در قله خبر رسانی قرار گرفته ایم.
 
کلمات کلیدی : صدا و سیما + رادیو و تلوزیون + رسانه ملی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.