توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356152
آیت الله جنتی:از حُسن توجه مردم و خبرگان تشکر می کنم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۲۷
رئیس مجلس خبرگان رهبری ضمن تشکر از اعضای خبرگان به دلیل انتخاب وی به مسئولیت سنگین خبرگان اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف مهم خبرگان تقویت بنیان ولایت فقیه و پاسخگویی به شبهات است.

به گزارش فارس، آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در ضیافت شام اعضای خبرگان که امشب در محل این مجلس برگزار شد، ضمن عرض تشکر از کسانی که به وی رأی داده‌اند اظهار داشت: من از افرادی که با حسن توجه به این بنده ناقابل این مسئولیت سنگین را برعهده بنده قرار دادند، تشکر می‌کنم و معتقدم کسانی که در هیأت رئیسه هستند مسئولیت‌شان سنگین‌تر است.

آیت‌الله جنتی با تأکید بر اینکه امیدوارم خدا بصیرتی بدهد که حق را بشناسیم و به آن عمل کنیم، تصریح کرد: من شخصا دوست دارم که وضعیت‌ها بهتر از این باشد و با توجه به برگزاری انتخابات ما از بررسی صلاحیت‌ها و از حضور مردم و همچنین آرایی که به ما دادند، راضی هستیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امیدوارم که ما بتوانیم دین خود را به خدا، اولیای خدا و مردم عزیزی که با علاقه به ما رأی دادند، ادا کنیم.

وی با بیان اینکه انتخابات خبرگان خصوصیات ویژه‌ای دارد که انتخابات مجلس این‌گونه نیست، افزود: یک قسمت از انتخابات مجلس مربوط به فعالیت‌ها و نوع رقابت‌ها است که این کارها در شأن علما نیست و مردم در انتخابات خبرگان با توجه به شناختشان به افراد رأی می‌دهند که این مسئله جای تقدیر از مردم را دارد.

آیت‌الله جنتی با تأکید بر اینکه مردم انتظاراتی از ما دارند خطاب به اعضای خبرگان گفت: من حرف زیاد داشتم و دوست داشتم دو،‌سه ساعت با یکدیگر درد و دل می‌کردیم، اما این وقت مقدور نیست.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه ما از لحاظ قانونی و شرعی درباره ولایت فقیه وظایفی را برعهده داریم،تصریح کرد: اینطور نیست که اتفاقی بیفتد و بعد عزل و نصبی صورت بگیرد، این کم است، لذا ما باید بنیان ولایت فقیه را تقویت کنیم.

وی یکی دیگر از وظایف اعضای خبرگان را پاسخگویی به مشکلات و شبهات عنوان کرد و گفت: برخی افراد با حرف‌های شبهه‌ناک مردم را دچار شبهه می‌کنند که وظایف ما پاسخ گفتن به این شبهات و معرفی رهبر است.

آیت‌الله جنتی تأکید کرد: من معتقدم مقام معظم رهبری پا جای پای امام گذاشته‌اند و با آن قدرت، شجاعت و تدبیر در مقابل همه دشمنان داخلی و خارجی ایستاده‌اند و خدا نیز به ایشان کمک کرده است و بخشی از کمک خدا نیز توسط مردم است، لذا امیدواریم خداوند به ایشان طول عمر، عزت، قدرت و شوکت روزافزون بدهد.
 
کلمات کلیدی : انتخابات خبرگان+خبرگان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.