نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485050
تلاش مخفیانه ترامپ برای آزاد کردن دو محکوم امنیتی بازداشت‌شده در ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۹
روزنامه واشنگتن‌پست گزارش داده دولت آمریکا تلاش‌های مخفیانه‌ای را برای آزاد کردن دو محکوم امنیتی که به «جرم همکاری با دولت متخاصم آمریکا» در ایران زندانی شده‌اند را آغاز کرده است.

به گزارش فارس، دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا تلاش‌های مخفیانه‌ای را برای آزاد کردن دو محکوم امنیتی که به «جرم همکاری با دولت متخاصم آمریکا» ده سال زندان شده‌اند، آغاز کرده است.

شعبه 15 دادگاه انقلاب ایران چندی پیش سیامک و باقر نمازی را به جرم همکاری با دولت متخاصم آمریکا به 10 سال حبس محکوم کرد. 

یک مقام ارشد دولت آمریکا به روزنامه واشنگتن‌پست گفت: «رئیس‌جمهور به دولتش دستور داده که شخصاً وارد شوند تا هر کسی را که می‌توانیم به وطن برگردانیم. این اتفاقی است که در پرونده نمازی شاهد آن هستیم و ما می‌خواهیم که آن را به تمامی موارد (بازداشتی‌هایمان) در ایران و فراتر از آن تعمیم بدهیم.»

به نوشته واشنگتن‌پست، تلاش‌های پشت‌پرده با هدف آزادی سیامک و باقر نمازی موضوع جدیدی نیست. مقام‌های وزارت خارجه و مقام‌های شورای امنیت ملی آمریکا در ماه‌های فوریه و مارس با «بابک نمازی» (برادر سیامک و پسر باقر) دیدار کرده‌اند. اما در حال حاضر، دولت آمریکا تلاش‌ها برای آزادی آنها را تشدید کرده است. 

همچنین بابک نمازی روز 13 ژوئن به دیداری در کاخ سفید با حضور مقام‌های ارشد دولتی که ریاست آن را «دینا پاول»، معاون مشاور امنیت ملی آمریکا به عهده داشت، دعوت شد.  

بابک نمازی در مصاحبه با واشنگتن‌پست گفته که در دیدار اخیرش با «دینا پاول» اگرچه نتوانسته در جریان جزئیات اقدامات دولت ترامپ قرار بگیرد، اما برداشتنش این بوده که دولت، آزادی برادر و پدرش را در اولویت قرار داده است. 

دو مقام دولت ترامپ گفته‌اند که کاخ سفید در حال بررسی طیفی از اقدامات برای اعمال فشار بر ایران جهت آزادی نمازی‌ها و دو شهروند دیگر بازداشتی در ایران است. 

مقام‌های مورد استناد واشنگتن‌پست گفته‌اند که این گزینه‌ها هنوز محرمانه هستند، اما «بیش از هویج (تدابیر تشویقی)، چماق (تدابیر تنبیهی) را شامل می‌شوند.»

پیشتر گزارش شده بود که مقام‌های دولت آمریکا موضوع این محکومان امنیتی را در حاشیه نشست کمیسیون مشترک برجام در وین با مقام‌های ایرانی مطرح کرده بودند.
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ + ایران + محکوم امنیتی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۰۸:۴۳:۲۹
هر دو بايد اعدام بشن وطن فروشاي امريكايي (4435831) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.