نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 345758
زورگیری از خانم‌های پولدار در اقصی نقاط پایتخت/ متهمان را شناسایی کنید+تصاویر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۵
افرادی که با در مناطق مختلف پایتخت اقدام به زورگیری از مردم می‌کردند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دی ماه سال ۹۴، خانم میانسالی با مراجعه به کلانتری ۱۱۹ مهرآباد جنوبی به مأمورین اعلام کرد که طلا و جواهراتش ( ۹ عدد النگوی داخل دستش ) توسط چهار سرنشین دو دستگاه موتورسیکلت ، به شیوه تهدید با چاقو و بریدن النگو سرقت شده است .
 
زورگیری از خانم‌های پولدار در اقصی نقاط پایتخت/ متهمان را شناسایی کنید+تصاویر
 
زورگیری از خانم‌های پولدار در اقصی نقاط پایتخت/ متهمان را شناسایی کنید+تصاویر
 
پرونده در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ : 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت بعنف طلا و جواهرات ( زورگیری ) و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت . 
 
اظهارات مالباخته : 
شاکی پرونده پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " ساعت 11:30 مورخه دهم دی ماه سال گذشته جهت خرید میوه از خانه خارج شده بودم ؛ کوچه خلوت بود و یک ماشین وانت که تقریبا هر روز به محله ما برای فروش می آید ، در انتهای کوچه ایستاده بود . بعد از خرید میوه به سمت خانه حرکت کردم که در مقابل در خانه دو موتوری هر کدام با دو سرنشین به من نزدیک شدند ؛ یک نفر از آنها یک آدرس اشتباه پرسید و من گفتم که چنین آدرسی در این منطقه وجود نداریم ؛ ناگهان یکی از آنها جلوی دهانم را گرفت و گفت : "فریاد نزن" و دیگری با چاقو تهدیدم کرد و در ادامه با یک وسیله شروع به بریدن النگوهای دستم کرد ؛ یک خانم رهگذر که از آنجا گذر می کرد با دیدن این صحنه شروع به داد و فریاد کرد که آنها مرا رها کرده و با سرقت النگوها به سرعت از محل فرار کردند " . 
 
شکار تصویر متهمین : 
با انجام تحقیقات میدانی از محل وقوع سرقت ، کارآگان موفق به شناسایی یک مرکز تجاری مجهز به دوربین های مداربسته شده در چند ده متری محل سرقت شدند ، تصاویر روز سرقت مورد بازبینی قرار گرفت و کارآگاهان با بررسی تصاویر موفق به شناسایی دو مجرم سابقه دار در زمینه سرقت و زورگیری بنام های "حامد" (23 ساله) و "آرمان . ز" (25 ساله) شدند ؛ بررسی سوابق هر دو متهم بویژه حامد نشان داد که وی بارها به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با زورگیری در رباط کریم ، تهران ، کرج ، شهریار ، اسلامشهر و ... دستگیر و روانه زندان شدند . 
 
وقوع سرقت های مشابه در مناطق مختلف شهر تهران : 
همزمان با شناسایی "حامد" و "آرمان" به عنوان دو نفر از اعضای گروه سارقین بعنف طلاجات ، وقوع سرقت های مشابه دیگری در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در مناطق "غرب" ، "شمال غرب" و "جنوب غرب" تهران به شیوه ای یکسان به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد . 
 
زورگیری از خانم‌های پولدار در اقصی نقاط پایتخت/ متهمان را شناسایی کنید+تصاویر
 
زورگیری از خانم‌های پولدار در اقصی نقاط پایتخت/ متهمان را شناسایی کنید+تصاویر
 
بررسی پرونده وقوعات این سرقت ها نشان داد که سرنشیان دو دستگاه موتورسیکلت به شیوه های "ایجاد تصادف عمدی از طریق تخریب آئینه خودرو" ، "سرقت در پشت چراغ قرمز" و "پرسیدن آدرس از شهروندان ( افراد پیاده )" اقدام به سرقت طلا و جواهرات آنها می کنند . 
 
با بررسی و جمع بندی پرونده های مشابه ، مناطق عمده سرقت ها در نعمت آباد ، یافت آباد ، عبدل آباد ، شادآباد ، مهرآباد ، سه راه آذری ، میدان آزادی ، شهرک ولیعصر ، چهار دیواری ، پونک  ، جنت آباد ، شهران ، کن ، بلوار فردوس ، شهرزیبا ، دهکده المپیک ، بلوار امیرکبیر ، گمرک ، منیریه ، راه آهن ، امامزاده حسن ، مرزداران ، گیشا ، ستارخان ، سعادت آباد ، شهرک قدس ( غرب ) ، میدان کاج ، میدان قزوین ، چهار دانگه ، آریاشهر و همچنین شهرری شناسایی شد . 
 
دستگیری اعضای گروه سارقین : 
با توجه به شناسایی دو عضو گروه سارقین ، تیمی از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با مراجعه به محل تردد آرمان در محدوده میدان راه آهن قصد دستگیری وی را داشتند ؛ در زمان دستگیری ، آرمان بهمراه یکی دیگر از اعضای گروه سارقین بنام "علیرضا . ن" ( 22 ساله ) سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 قصد متواری شدن از محل را داشتند که هر دو نفر آنها مورد اصابت گلوله کارآگاهان قرار گرفته و هر دو نفر دستگیر شدند . 
 
آرمان و علیرضا پس از مواجه حضوری با تعدادی از شکات و مالباختگان و شناسایی شدن توسط آنها به ناچار به دهها فقره سرقت طلا و جواهرات اعتراف و سایر اعضای گروه از جمله "حامد . ق" که پیش از این شناسایی شده بود را بعنوان سایر اعضای گروه معرفی کردند .
 
کارآگاهان اداره پنجم اطلاع پیدا کردند که اعضای این گروه با آغاز سرقت های خود ترددی به محل های سکونت خود در شهرستان اسلامشهر – منطقه قلعه میر ندارند ؛ لذا با انجام اقدامات پلیسی ، محل تردد آنها در یک سفره خانه سنتی در منطقه فرحزاد شناسایی و سه عضو دیگر گروه بنام های "حامد . ق" (23 ساله) ، "علی . ف" (25 ساله) و "فرشاد . ت" ( 21 ساله ) در مورخه 11/11/1394 دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند . 
 
در ادامه آخرین عضو گروه بنام محمد . خ ( 24 ساله ) نیز که با اطلاع از دستگیری همدستانش از تهران متواری شده بود ، در مورخه 25/01/1395 دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد . 
 
زورگیری از خانم‌های پولدار در اقصی نقاط پایتخت/ متهمان را شناسایی کنید+تصاویر
 
زورگیری از خانم‌های پولدار در اقصی نقاط پایتخت/ متهمان را شناسایی کنید+تصاویر
 
سرهنگ کارآگاه داوودفرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : " با توجه به شناسایی متهمین از سوی دهها مالباخته ، اعتراف صریح متهمین به دهها فقره زورگیری و سرقت طلا و جواهرات از شهروندان و سوابق متعدد متهمین در ارتکاب جرایم مختلف و به جهت شناسایی سایر جرایم متهمین و همچنین شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر شش متهم پرونده از سوی دادیار محترم پرونده صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگان که موفق به شناسایی تصویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند " . 
 
کلمات کلیدی : سرقت+زورگیری
 
Reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۱۴:۵۰:۵۲
خوشم میاد مثل سگ زدنشون صورت همشون باد کرده. کسی که چند بار تا حالا زندان رفته دیگه درست بشو نیست. مثل حصرت علی دستشون رو قطع کنین. (3648997) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۱۴:۵۷:۱۵
اگه آگاهی زده چش و چالشون رو کبود کرده دستشون رو می بوسم و ازشون حمایت می کنم اینها یه عده انگل هستند که امنیت مردم رو به مخاطره انداختن. چطور ما صبح تا شب برای یه لقمه نون کار کنیم اینها بشینن جیب مردم رو بزنن ... (3649004) (alef-11)
 
Nvg
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۱۵:۰۲:۲۸
همشون شهرستانی هستن اومدن دنبال پول،فقط بخاطر بیکاریه!!! (3649020) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۱۵:۱۷:۲۴
جان هر کسی دوست دارید این دزدان بی شرف را اعدام کنید . ارزش امنیت از هر چیزی بالاتر است. (3649055) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۱۵:۲۱:۳۹
اگر انکشت نداشته باشن دیگه ننیتونند زورگیری کنند (3649070) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۱۵:۳۲:۴۶
فقط اعدام اعدام (3649106) (alef-11)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۱۵:۳۵:۳۷
هنگام دستگیری حسابی خودشون رو زدن به در و دیوار ها.سر و کله نمونده واسشون (3649118) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۱۶:۱۴:۲۱
ببین چقدر راحت در چندین فقره کارشون رو کردن!!!! (3649203) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۱۶:۴۳:۴۱
اشد مجازات (3649256) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۱۸:۱۴:۱۸
ممنون از كسانى كه اينها را دستگير كردند و اعلام انزجار از كسانى كه بعد از چند وقت اينها را ازاد ميكنند (3649419) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۰۹:۰۵:۲۸
اگه فردا ولشون نکنن خوبه.
تو شش ماه گذشته سه بار ماشین من رو خالی کردن.
یکبار زاپاس یکبار داشپورد و یکبار هم کامپیوتر ماشینم رو بردند. از مامور میپرسم چرا اینجوریه بنده خدا دستش رو بهم نشون داده میگه با قمه بهم حمله کردن ولی دستگیرشون کردیم ولی دو روز بعد ولشون کردن. یعنی چی من نمیفهمم.
ضمنا محله ما پونک هستش . قابل توجه کلانتری باغ فیض. (3650421) (alef-11)
 
هالو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۰۹:۴۷:۵۰
اگه قانون اسلام هست باید دستشون قطع بشه .نه برای یک بار دزدی اینها درست بشو نیستند. (3658951) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۱ ۱۱:۴۹:۳۷
همه کارشناس همه قاضی همه جامعه شناس...به به.... (3716699) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۱:۰۷:۳۸
قیافه ها داد میزنه خلافن! اینا آدم نمیشن! اعدام کنین خلاص شن! (3797050) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته