توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499758
دلیل سرفه زیاد همراه با تهوع چیست؟!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۹
تسنیم نوشت: پسر من در حال حاضر ۶ساله است و از حدود ۶ماهگی سرفه‌های زیادی داشت و استفراغ می‌کرد و گاهی در روز چندین بار این مسئله تکرار می‌شد ...

سؤال یکی از مخاطبان درباره سرفه‌های شدید و حالت تهوع کودکان در ادامه آمده که این امر می‌تواند سؤال بسیاری از خانواده‌ها باشد:

سؤال: پسر من در حال حاضر 6ساله است و از حدود 6ماهگی سرفه‌های زیادی داشت و استفراغ می‌کرد و گاهی در روز، چندین بار این مسئله تکرار می‌شد، وقتی زیاد می‌دوید یا شدید می‌خندید یا شدید گریه می‌کرد، دچار رفلاکس می‌شد و غذایی که خورده بود برمی‌گرداند؛ الآن هنوز سرفه‌ها ادامه دارد البته رفلاکس کمتر شده، داروهای زیادی مصرف کرد از جمله لانسوپرازول و امپرازول و آندوسکوپی و آزمایش آلرژی هم انجام دادیم که پزشک گفت هیچ مشکلی ندارد اما چند ساله رفلاکس همراه پسرمان است و ما را خسته کرده، بعضی شبها حدود نیمه‌شب شروع به سرفه می‌کند و زمانی که غذای خورده‌شده را برگردوند، آروم می‌خوابد البته اکثر شبها در خواب، خُرخُر می‌کند شبیه گرفتگی بینی هنگام سرماخوردگی اما در عین حال بینی خالی است.

پاسخ: معده کودک شما سرد و درمان آن هم بسیار ساده است؛ سرفه‌های مکرر، علل زیادی می‌تواند داشته باشد اما از آنجایی که معمولاً با رفلاکس معده همراه است، احتمال زیاد علت سرفه هم در معده نهفته است.

یک قاشق مرباخوری تخم بارهنگ را در یک و نیم لیوان عرق نعنا به‌مدت پنج دقیقه بجوشانید تا یک لیوان بماند؛ این ترکیب را با عسل شیرین کرده و نیم ساعت قبل از شام بخورد.
 
کلمات کلیدی : سرفه + تهوع + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.