نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 149350
نیروگاه بوشهر اكنون چه ميزان برق توليد مي كند؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۵۸
مجری نیروگاه اتمی بوشهر گفت: در حال حاضر نیروگاه اتمی بوشهر با ۷۵ درصد قدرت خود و توان تولید ۷۲۰ تا ۷۳۰ مگاوات برق فعالیت می‌کند.

به گزارش فارس از بوشهر، محمود جعفری صبح امروز در آیین به صدا درآمدن زنگ هسته‌ای در مدرسه دخترانه فاطمه زهرا(س) بوشهر اظهار داشت: با وجود تمام تحریم‌ها و فشارهایی که به جمهوری اسلامی وارد شد نیروگاه بوشهر در ۱۲ شهریورماه سال گذشته به شبکه سراسری متصل شد.

وی افزود: از آن زمان تاکنون آزمایشات متعددی صورت گرفته تا نیروگاه آمادگی خود را برای کار کردن به دست بیاورد و با توجه به زمان بر بودند آزمایشات در نیروگاه‌ها این کار تحت نظارت آژانس انجام می‌شود و نظام ایمنی هسته‌ای کشور بر ان نظارت می‌کند تا پرسنل و ساکنان اطراف نیروگاه در امنیت کامل زندگی کنند.

مجری نیروگاه اتمی بوشهر گفت: نیروگاه اتمی بوشهر بزرگ‌ترین تولید کننده در کشور در یک واحد نیروگاهی است و تمامی آزمایشات در این نیروگاه نیز با موفقیت پشت سر گذاشته شده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر نیروگاه اتمی بوشهر با ۷۵ درصد قدرت خود و توان تولید ۷۲۰ تا ۷۳۰ مگاوات برق در حال کار و فعالیت است.

جعفری افزود: از شهریورماه گذشته تا بهمن ما گذشته به ۷۵ درصد قدرت رسیدیم و از بهمن ماه همین روند را با قدرت در حال کار هستیم.

مجری نیروگاه اتمی بوشهر گفت: مرحله بعدی کار در خرداد ماه است که نیروگاه به مرحله ۱۰۰ درصد قدرت می‌رسد اما به معنی افتتاح کامل نیست و در این مرحله نیز آزمایشات متعددی باید انجام شود.

وی ادامه داد: سازمان انرژی اتمی ایران سازنده نیروگاه نیست و هر زمان که صنایع کشور آمادگی داشته باشند سازمان انرژی اتمی در قدرت ۱۰۰۰ مگاوات تولید کننده آمادگی ساخت نیروگاه را دارد.

جعفری گفت: با ایجاد نیروگاه‌های جدید فرصت ایجاد اشتغال خوبی برای جوانان جویای کار به وجود می‌آید و تخصص‌های الکترونیک، برق، شیمی، مکانیک از رشته‌های مورد نیاز ما خواهد بود.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۰ ۱۱:۵۷:۵۵
پس از گذشت سه دهه و صرف هزينه هاي كلان سياسي اقتصادي اين نيروگاه هسته اي بر مردم ايران ب اين بوده كه تا چند برابر توليد آنرا به عراق سوريه لبنان و پاكستان و ديگران صادر كنيم!!؟ (730582) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۰ ۲۰:۲۱:۰۳
این افتخاری است که می توانیم صادر کننده برق باشیم. (731358) (moderator101)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۲۱:۰۱:۱۷
اونقت هزینه های برق صادراتی از جیب مردم زحمتکش ایران پرداخت بشه واقعا که بعضی چقدر ... هستند . (4065489) (alef-11)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۰ ۱۶:۵۷:۲۴
متاسفانه هيچ توجيه اقتصادي سياسي و اجتماعي براي اين نيروگاه بعد از 30سال متصور نمي باشد .
با چند ميليارد دلاري كه صرف اين نيروگاه اتمي شده مي توانستيم چند نيروگاه گازي با چند هزار مگا وات توليد برق بيش از اين از نظر اقتصادي و اجتماعي (توليد شغل ) در جهت اهداف كشور پيشرفت نمود اين بجز ضررهاي اقتصادي و تحريمهاي حال حاضر مي باشد (731147) (moderator101)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۰۰:۵۵:۳۶
بحث بحث داشتن تکتولوژی هست نه تولید برق (3980091) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.