توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369158
تمهیدات ترافیکی برای برگزاری نمازعید فطر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۱
فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ از تمهیدات ترافیکی پلیس راهور ویژه نماز عید سعید فطر خبر داد و گفت: اعمال محدودیت های تر افیکی از ساعت ۲۴ روز عید فطر آغاز خواهد شد.

به گزارش مهر، سردار سید تیمور حسینی در نشست رسانه ای برررسی و اعلام تمهیدات ترافیکی عید سعید فطر گفت :از ساعت ۲۴ شب قبل از مراسم توقف کلیه وسایط نقلیه در محدوده های اعلامی اجرا خواهد شد.

وی افزود: این محدوده ها در طول بزرگراه مدرس از میدان هفت تیر تا حقانی در هر دو مسیر اعمال می شود.

همچنین طول بزرگراه رسالت از بزرگراه آفریقا تا بزرگراه صیاد شیرازی در هر دو مسیر به استثنا اتوبوس های شرکت واحد محدودیت ترافیکی اعمال می شود.

همچنین باقی محدودیت های ترافیکی شامل محدوه های ذیل است:

طول خیابان شهید قنبرزاده در حد فاصل بزرگراه رسالت تا خیابان شهید بهشتی در هر دو مسیر
طول خیابان شهید بهشتی از میدان تختی تا خیابان قائم مقام فراهانی
طول خیابان میرعماد در حد فاصل خیابان شهید مطهری تا خیابان شهید بهشتی
طول خیابان شهید مفتح در حد فاصل خیابان شهید بهشتی تا خیابان شهید مطهری
طول خیابان پاکستان از خیابان شهید بهشتی تا بزرگراه مدرس
طول خیابان های هویزه و خرمشهر در حد فاصل قنبر زاده تا عشقیار به استثنا موتور سیکلت ها
محدوده ضلع غربی میدان هفت تیر در حد فاصل خیابان زهره و خیابان قائم مقام فراهانی
طول خیابان شهید مطهری در حد فاصل بزرگراه مدرس تا خیابان سهروردی

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه پیش بینی برای حضور بیش از یک میلیون نفر نمازگزار در انجام فریضه نماز روز عید انجام شده است، افزود: به نماز گزاران محترم توصیه می شود برای حضور در محل مصلی حتما از وسایل نقلیه عمومی اعم از مترو و تاکسی و اتوبوس های بی آرتی استفاده کنند.

فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد با هماهنگی های انجام شده هر دو ایستگاه مترو در محدوده مصلی با آمادگی کامل در حال خدمتگزاری به شهروندان نماز گزار هستند و هر ۴ دقیقه یک بار خدمت رسانی می کنند. همچنین استفاده از مترو در این روز رایگان اعلام شده است.

حسینی با اعلام اینکه همه مقدمات لازم برای انجام یک نماز هماهنگ انجام شده است، گفت: برای جلوگیری از ترافیک و تسهیل در امر تردد شهروندان و نماز گزاران تعداد قابل توجهی پارکینگ در اطراف مصلی در نظر گرفته شده است تا با استقرار خودروها در این محل ها از ایجاد گره های ترافیکی جلوگیری شود.

فرمانده پلیس راهور ناجا همچنین با اعلام اینکه از دو شب قبل تمهیدات لازم برای اطلاع رسانی به ساکنان این محدوده ها برای عدم پارک خودروها در معابر و خالی کردن معابر از وجود خودروها گفت: خودروهایی که از سوی همکاران بنده در این روز به پارکینگ منتقل می شوند لازم به سیر مراحل ترخیص از پارکینگ نمی شوند و شهروندان می توانند در صورت انتقال خودروهایشان برای آگاهی از محل انتقال خودروی خود با شماره تماس ۶۳۹۵۱۵۰۱ الی ۵۰۶ تماس بگیرند.

این مقام انتظامی همچنین با تشریح پارکینگ های در نظر گرفته شده برای نمازگزاران گفت: محدوده هایی که برای پارک خودرو در نظر گرفته شده است کاملا با حضور جغرافیایی نمازگزاران محترم همسان سازی شده است از این رو پارکینگ برای این منظور در نظر گرفته شده است.
 
کلمات کلیدی : ترافیکی، نماز عید فطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.