توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 259655
عرضه برنج ایرانی با بسته‌بندي و کد رهگيري
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۶
دبیر انجمن حمایت از برنج ایران گفت: برنج داخلی از سال آینده به طور کامل در بسته بندی و با شناسنامه و کد رهگیری عرضه می‌شود.

به گزارش مهر، جمیل علیزاده شایق با بیان اینکه این طرح از اول مهر امسال آغاز شده و در استان گلستان اجرایی شده است، اظهارداشت: خوشبختانه کارخانه داران بزرگ و بازرگانان عمده برنج داخلی از این طرح استقبال کرده اند که به سلامت توزیع و افزایش اعتماد مصرف کنندگان کمک خواهد کرد و اگر مسکلی هم پیش اید می توان کنترل و بررسی و جبران کرد.

وی اظهار داشت: این طرح باعث می شود از عرضه فله ای و غیرقابل تأیید برنج داخلی در پشت وانت‌ها و در حاشیه شهرها به ویژه شهرهای شمالی پرهیز شود و امیدواریم همزمان طرح های توسعه علمی و مکانیزاسیون زراعت برنج با هدف کاهش هزینه تمام شده تولید هم اجرایی شود. علیزاده شایق گفت: هزینه تمام شده بسته بندی و ارائه کد رهگیری در مقایسه با قیمت تمام شده تولید برنج اندک است و با این طرح و دیگر طرح های عمرانی و توسعه ای می توانیم جایگاه برنج داخلی را در سبد خانوارها تثبیت کنیم.

وی افزود: این اطمینان را داریم که شهروندان از برنج داخلی به خوبی استقبال می کنند اما درباره کیفیت و خلوص برنج فله ای تضمین نمی دهیم و امیدواریم فرهنگ سازی خوبی هم در این زمینه شود.

دبیر انجمن حمایت از برنج کشور گفت: ما بر اجرای این طرح‌ها نظارت می کنیم اما کافی نیست و باید نهادهای دیگر هم به وظایف خود عمل کنند.
 
کلمات کلیدی : برنج ، ایرانی ، بسته بندي ، کد رهگيري
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.