نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472153
نامه آیت‌الله کلانتری به وزیر علوم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری در نامه به وزیر علوم با بیان اینکه کمترین انتظار از وزیر علوم آن است که به دور از سیاسی‌کاری به احقاق حق بپردازد، اعلام کرد: سرقت علمی روحانی از تز دکترایم را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کنم.

به گزارش فارس، آیت‌الله علی اکبر کلانتری دانشیار دانشگاه شیراز و نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری در نامه‌ای در پاسخ به اهانت و ادعای وزیر علوم مبنی بر عدم سرقت علمی رئیس جمهور عنوان کرد: با کمال تاسف اطلاع یافتم در خصوص اتهام وقوع کپی برداری در تز منسوب به جناب آقای روحانی از کتاب اینجانب، سخنانی ابراز کرده‌اید که فاقد هرگونه وجاهت علمی و به وضوح غیر کارشناسانه است.

کلانتری در این نامه آورده است: جای بسی تاسف است که به جای آنکه حضرتعالی مدافع حقوق یکی از اعضای هیات علمی زیر مجموعه خود باشید و خواسته مشروع او را منصفانه مورد بررسی قرار دهید در اقدامی عجولانه به حمایت از ایشان برخاسته و به راحتی سخن بنده را تکذیب می‌کنید (کاری که خود، اتهام زنی به بنده است.)

در این نامه اعلام شد: آیا معنای حقوق شهروندی شما این است؟ فصل‌های متعدد تز آقای روحانی به کپی برداری از کتاب‌های دیگران متهم است ولی همه سخن این جانب ناظر به فصل چهارم این تز است که بر اساس تحقیقات گسترده و بر پایه اظهار نظر کارشناسان متعدد، بیش از هفتاد درصد آن کپی شده از کتاب اینجانب با عنوان حکم ثانوی در تشریع اسلامی است آن هم بدون رفرنس به این کتاب.

کلانتری در این نامه خطاب به فرهادی آورده است: کمترین انتظار از وزیری که در راس یک مجموعه علمی قرار دارد آن است که به دور از هرگونه حب و بغض سیاسی و صرفا بر اساس عدالت و تقوا به احقاق حق اعضای زیر مجموعه خود بپردازد و مسائل علمی را تنها با نگاه علمی و نه از نگاه سیاسی و حزبی بررسی کند تا بدین وسیله مورد اعتماد جامعه دانشگاهی قرار گیرد.

وی در ادامه نامه عنوان کرد: با اطمینان می‌گویم اگر این گونه تخلفات علمی که در تنافی آشکار با اخلاق و حقوق شهروندی است توسط صاحبان قدرت انجام شود و سپس از سوی کسانی چون جنابعالی توجیه شود، این امر، موجب تجری دیگران شده و ضربه جبران ناپذیری بر وجهه علمی دانشگاه وارد خواهد کرد و از همین رو بنده مصمم به پیگیری حقوقی و قضایی این موضوع در زمان مناسب هستم.
 
کلمات کلیدی : وزیر علوم + سرقت علمی + رئیس جمهور + رساله علمی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۰:۵۶:۲۷
از وزیر این دولت بیشتر از این هم انتظار نمیره. متاسفم. (4354395) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۱:۲۹:۴۴
اخه مرد حسابی تمام تز شما و همچنین دو تا از کتابهایتان کپی .و رونویسی از دو کتاب عربی نویسنده مصری و لبنانی است (4354542) (alef-11)
 
ح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۱:۵۶
گنگ حرف نزنید
اسم نویسنده های مصری و لبنانی و همچنین اسم کتابهاشون رو بگید (4355210) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۴:۵۲:۴۴
این اطلاعات را از کجا به دست آوردید؟ اصلا این حرف چه ربطی به شکایت ایشان دارد؟ (4355369) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۶:۰۴:۱۲
مرگ خوبه برای همسایه. آن اسمش کپی نیست لابد اقتباس است!! (4356122) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۱:۴۹:۲۴
جای تاسف است (4354617) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۲:۲۴:۴۵
واقعا چنین رییس جمهوری ... (4354778) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۳:۳۴
آیت اله کلانتری عزیز لطفا با قدرت پیگیری نمایید
ما نیز از شما حمایت خواهیم کرد تا این لکه ... پاک شود (4355166) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.