توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482855
تیلرسون: منبع مالی لازم آژانس برای بازرسی در ایران را تامین می‌کنیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
تیلرسون روز سه‌شنبه تاکید کرد: واشنگتن اطمینان حاصل می‌کند که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منابع مالی لازم برای تامین بودجه بازرسی‌ها در ایران را در اختیار داشته باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، رکس تیلرسون روز سه‌شنبه در کمیته بودجه سنا آمریکا گفت: آمریکا قصد دارد تا آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (AEA) منابع مالی لازم برای انجام بازرسی‌های ایران را در اختیار داشته باشد.

تیلرسون به سناتورها گفت: ما قصد داریم تا آژانس همه بودجه لازم برای انجام بازرسی‌ها در تامین تاسیسات هسته‌ای ایران را در اختیار داشته باشد.

توافق هسته‌ای (برجام) سال 2015 میان ایران و کشورهای آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان حاصل شد و مقرر شد تا در ازاء برداشته شدن تحریم‌ها، ایران بخش عمده‌ای از فعالیت‌های هسته‌ای خود را متوقف کند و اجازه دسترسی آژانس به همه تاسیسات هسته‌ای ایران داده شود.

تیلرسون روز سه‌شنبه با حضور در سنا درباره طرح سنا برای تحریم گسترده ایران مورد پرسش قرار گرفت و گفت که این اقدام خوبی است.

وزیر خارجه آمریکا در رابطه با توافق هسته‌ای ایران گفت: وزارت خارجه براساس دستور رئیس‌جمهور در حال بازبینی سیاست خود در قبال ایران است.
۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۱۰:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۳:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۰۸:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۰ ۰۷:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۰۷:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۲:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۰۸:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۰ ۲۲:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۰۷:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۲ ۱۵:۳۶
 
 
کلمات کلیدی : تیلرسون + آمریکا + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.