توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450391
ترامپ پشت پرده باج‌دهی‌های اوباما به ایران را افشا کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۵
یک پایگاه خبری جمهوری‌خواه آمریکا نوشت:در ابتدا اعلام شد دولت اوباما به ایران در ازای آزادی زندانیان آمریکایی ۴۰۰ میلیون دلار پرداخت کرده است که بعدها معلوم شد این رقم یک سوم رقم واقعی ای است که به ایران داده شده است. از سویی این پولها به صورت نقد در اختیار ایران قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، پایگاه خبری «نیوزویک» آمریکا در گزارشی این سوال را مطرح کرده که باید دید ترامپ قرار است با باج‌هایی که اوباما به ایران داده چه کند؟

در این مقاله به گزارش‌های اولیه درباره توافق‌های پنهان ایران و آمریکا برای آزادی زندانیان آمریکا از ایران در خلال مذاکرات مربوط به توافق هسته ای اشاره شده و گفته شده در ابتدا اعلام شد دولت اوباما به ایران در ازای آزادی زندانیان آمریکایی ۴۰۰ میلیون دلار پرداخت کرده است که بعدها معلوم شد این رقم یک سوم رقم واقعی ای است که به ایران داده شده است. از سویی این پولها به صورت نقد در اختیار ایران قرار گرفته است.

پایگاه خبری «نیوزویک» گفته: در جلسه گفت و شنود مجلس سنا معلوم شد وزارت خارجه وقت در این مورد به سنا دروغ گفته بود.

نویسنده این مقاله مدعی شده در ایران برای اینکه کسی در چگونگی دریافت این مبالغ نقدی توسط ایران از سوی آمریکا شک کند حسین نجات معاون مدیرکل اطلاعات سپاه پاسداران ایران در ۲۳ فوریه گفته ایران آمریکا را مجبور کرده که ۱.۴ میلیارد دلار برای آزادی جیسون رضاییان خبرنگار واشنگتن پست به ایران باج بدهد.

این مقاله با طرح این سوال که حال این واقعیت ها برای آمریکا چه معنایی دارد؟ مدعی شد: متاسفانه این پول های نقد به دست سپاه پاسداران رسیده و همین پولها اقدامات ایران در سوریه را تقویت کرده است و حتی به یمن و بحرین نیز تسری پیدا کرده است.

در این گزارش با طرح این ادعای موهون که دلیل افشا و خنثی کردن طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا در سال ۲۰۱۰ توسط آمریکا این بوده که جامعه اطلاعاتی آمریکا حساب های بانکی ای که گفته می شد به سپاه قدس مربوط می شود را رصد میکرد ادامه داده: به همین دلیل پول نقد برای ایران که به دنبال نقل و انتقال بی دردسر پول در جهان است روش راحت تری است.

این پایگاه خبری نوشته: دونالد ترامپ کسانی که در جریان مذاکرات آزادی زندانیان در دولت اوباما در دولت بوده اند را هنوز نگه داشته است اما زمان آن رسیده که توافق مربوط به تبادل زندانی ها را منتشر کند. اوباما وعده داده بود که شفاف ترین دولت تاریخ ریاست جمهوری آمریکا باشد. ۵ هفته از پایان دوران اوباما می گذرد. ترامپ روی کار آمده تا به وعده های اوباما عمل کند و دروغ های معاملات و پشت پرده باج‌دهی های او را افشا کند.
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۱۷:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۲۳:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۰۵:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ۰۵:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۵:۴۶
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ ۰۹:۴۸
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۴ ۲۱:۰۳
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۰۹:۰۳
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۱۰:۰۷
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ۲۲:۳۵
 
 
کلمات کلیدی : جیسون رضاییان ،خبرنگار واشنگتن پست، ترامپ، ایران، اوباما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.