توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 320098
سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر
۳۷ فیلم از تولیدات مورد حمایت فارابی، فرم جشنواره فجر را پرکرده اند
بخش فرهنگ و هنر الف، ۵ دی ۹۴
تاریخ انتشار : شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۰
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی اعلام کرد این بنیاد در سال سینمایی خود از ۴۰ اثر حمایت کرده که از این تعداد ۳۷ فیلم فرم حضور در سی و چهارمین جشنواره فجر را پر کرده‌اند.

علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی درباره مجموع آثاری که مورد حمایت این بنیاد سینمایی قرار گرفته و فرم حضور در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را پر کرده اند گفت: بنیاد سینمایی فارابی در سال سینمایی خود بیش از ۴۰ فیلم را در لیست حمایت قرار داد که از این تعداد ۳۷ اثر فرم حضور در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را پر کرده اند که امیدواریم پس از پایان مراحل فنی همه این ۳۷ فیلم فرصت دیده شدن در جشنواره را پیدا کنند.

وی درباره نحوه حمایت بنیاد سینمایی فارابی از تولیدات سینمای ایران توضیح داد: حمایت بنیاد سینمایی فارابی به دو صورت اعطای تسهیلات وام و یا مشارکت در تولید بوده است که از ۴۰ اثری که اشاره کردم تنها دو فیلم «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار و «امکان مینا» ساخته کمال تبریزی در لیست فیلم های مشارکتی قرار گرفته‌اند و باقی آثار از طریق اعطای وام مورد حمایت قرار گرفته‌اند.

تابش ادامه داد: با ارزیابی مجموع تولیدات بنیاد سینمایی فارابی به این جمع بندی رسیدیم که آثار تولید شده مورد توجه سلایق مختلف مخاطب قرار خواهد گرفت و برای بخشی از آثار مورد حمایت به خصوص فیلم های متعلق به کارگردان های فیلم اولی اکران آبرومندی را در سال ۱۳۹۵ پیش بینی می کنم و معتقدم برخی از این آثار شانس دیده شدن در جشنواره های بین المللی را نیز دارند.

حمایت از چند فیلم با موضوع انقلاب و دفاع مقدس

این مدیر سینمایی تاکید کرد: یکی از نکات مهم در سیاست‌های حمایتی بنیاد سینمایی فارابی حمایت از چند فیلم با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بوده است.

تابش درباره دلایل پر نکردن فرم درخواست حضور در جشنواره فیلم فجر توسط برخی از کارگردان‌هایی که فیلمشان در فارابی مورد حمایت قرار گرفته است، گفت: تصمیم برای اکران فیلم ها، تکمیل نشدن مراحل فنی و همچنین تمایل برای حضور در بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر از جمله دلایل این اتفاق است. به عنوان مثال آناهید آباد کارگردان فیلم «کارواجار» در نظر دارد فیلم خود را به بخش بین الملل جشنواره که سال آینده برگزار می‌شود ارسال کند.

مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به فیلم های مورد حمایت کارگردان های فیلم اولی گفت: از میان فیلم های مورد حمایت بنیاد سینمایی فارابی ۱۲ اثر متعلق به کارگردان های فیلم اولی است که غیر از فیلم خانم آباد بقیه فیلم ها فرم حضور در فجر پر کرده اند.

تابش در پایان گفت: در مجموع فیلم های متعلق به کارگردان های فیلم اول از جهت کیفی آثار خوبی هستند و امیدواریم رقابت خوب و سازنده ای بین کارگردان ها در بخش «نگاه نو» ایجاد شود.
مرجع : مهر
 
کلمات کلیدی : سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، بنیاد سینمایی فارابی، علیرضا تابش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
۳۷ فیلم از تولیدات مورد حمایت فارابی، فرم جشنواره فجر را پرکرده اند