نظر منتشر شده
۱۶۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 164597
نامه ای انتقادی خطاب به آيت‌الله طبسي درخصوص روند توليد مستند زلال بي‌انتها
بخش داخلی الف، 31 مرداد 91
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۱۰
جمعی از فعالان فرهنگی و رسانه ای کشور با امضا و انتشار بیانیه ای خطاب به آیت الله طبسی؛ ضمن اشاره به ابهامات موجود در قرارداد مستند "زلال بی انتها" از ایشان به عنوان تولیت آستان قدس رضوی توضیحاتی در این باره را جویا شدند.

به گزارش الف، متن این بیانیه به شرح زیر می باشد:

باسمه تعالي
هيچ شخص يا نهادى نمي‌تواند با عذر انتساب به اينجانب يا ديگر مسئولان كشور، خود را از حساب كشى معاف بشمارد.
رهبر معظم انقلاب اسلامي/ 10 ارديبهشت 1380

حضرت آيت‌الله واعظ طبسي
توليت محترم آستان قدس رضوي
سلام عليكم و رحمة الله
با تقديم احترام، مدتي بود كه اخباري مبني بر واگذاري توليد مستندي در اماكن متبركه رضوي به يكي از بازيگران به گوش مي‌رسيد؛ اما از آنجا كه استناد به شنيده‌ها چندان معقول نيست توجه زيادي بدان نشد. تا اينكه در روز شنبه بيست و يكم مرداد مصاحبه‌اي از خانم سحر ريحاني در سايت رسانه قانون منتشر شد كه ابهامات جدي و فراواني را به وجود آورد. بازيگر مذكور دو روز بعد صرفاً بخشي از اين مصاحبه را در خصوص مبلغ پروژه تكذيب نمود (و عملاً ديگر بخشها را تأييد كرد). از آنجايي كه اين مصاحبه حاوي نكات مبهم و سؤال برانگيز متعددي است، بهتر ديده شد تا سؤالات و ابهامات با حضرت‌عالي در ميان گذاشته شود.

الف ـ در چنين پروژه‌هايي هزينه‌ها بستگي مستقيم به كيفيت و كميت كار و تجهيزات مورد استفاده دارد. بنابراين پرداختن به مبلغ در چنين حالتي مصداق قول به غير علم است. اما اين مهم است كه فرآيند انعقاد قرارداد چگونه بوده است.
نامبرده در تكذيبيه مورد اشاره در خصوص قرارداد مدعي شده است كه: «پس از استعلام‌های متعدد و بر اساس پائین‌ترین رقم پیشنهادی به اینجانب واگذار گردید». طبعاً نمي‌توان به صرف پايين بودن رقم، توليد اثري هنري را به فردي سپرد. چه مزيت و مؤلفه‌اي باعث ترجيح اين خانم بازيگر كه حتي كمترين سابقه كارگرداني و يا تهيه‌كنندگي نداشته، بر ديگر هنرمندان شده است؟ چطور يك بازيگر نه چندان معتبر و مشهور كه به اعتراف خودش خیلی ناپخته وارد این حرفه شده است، صرفاً به خاطر اهداء مدال المپياد رياضي به آستان قدس تهيه‌كنندگي پروژه باعظمتي درباره وجوهات و موقوفات رضوي را بر عهده مي‌گيرد؟ وي شخصاً اعتراف نموده است كه: «خود من آخرش نفهمیدم این فیلم داستانی بود یا مستند. نفهمیدم چه از آب درآمد.»

ب ـ بسياري از هنرمندان ملي و خراساني و حتي عوامل صدا و سيما خاطرات تلخي از كار در حيطه اماكن مقدسه دارند. بارها طي توليد پروژه‌هايي كه بعضاً به سفارش خود آستان قدس بوده است، ورود و استقرار تجهيزات به بن‌بست خورده است و گاهي با آنها برخوردهاي بسيار زننده‌اي صورت پذيرفته است. حال چگونه مي‌شود كه محوطه ضريح براي اين خانم قرق مي‌شود؟ آيا ديگر افراد هم مي‌توانند به اين راحتي در حرم عكاسي و فيلم‌برداري كنند (حتي بدون ايجاد محدوديت و يا مسدود نمودن جايي)؟ لازم است چه فرآيندي طي شود تا چنين همكاري‌هاي بي‌نظيري صورت پذيرد؟ اعلام شفاف اين فرآيند مي‌تواند دل بسياري از هنرمندان ارادتمند به ساحت قدسي حضرت امام رضا عليه‌السلام را شاد نمايد. بسياري از كارگردانان معتبر ملي در حوزه سينما و مستند مايل‌اند حتي بدون دريافت هزينه براي امام رئوف فيلم بسازند. در چنين شرايطي چه عامل يا عوامل ناشناخته‌اي باعث اين سطح از همكاري بي‌سابقه با يك تازه‌كار مي‌شود؟

ج ـ يكي از سؤالات بي‌پاسخ و ابهامات جدي پس از مطالعه مصاحبه خانم ريحاني، نقش آقاي مصطفي طبسي در آستان قدس رضوي است. جايگاه ايشان دقيقاً چيست و بر اساس چه مسئوليت و اختياراتي مي‌توانند چنين پشتيباني قوي و بي‌سابقه‌اي را از توليد اين مستند انجام دهند؟ آيا حضور پررنگ ايشان صرفاً به خاطر انتساب به حضرت‌عالي است و يا اينكه مسئوليت رسمي، تخصص و توانمندي خاصي در اين زمينه دارند؟
اصولاً در اين بين جايگاه عنوان پرطمطراق «شوراي عالي فرهنگي آستان قدس» چيست و اين شورا چه نقش مباشرتي و يا نظارتي در اين پروژه عظيم هنري داشته است؟

د ـ خانم ريحاني در مصاحبه خود در خصوص پيشنهاد و انجام حمايت شخص توليت آستان قدس از خودش (در خصوص آرزوي داشتن دفتر توليد و پولدار بودن)، مطالبي را مطرح مي‌سازد كه سرشار از ابهام و سؤال و به شدت شگفت‌انگيز است و سناريوي فيلمهاي هندي را به ذهن متبادر مي‌سازد. وي اظهار مي‌دارد كه با بودجه عظیم آستان قدس وارد کار توليد شده است. آيا چنين فرصتي به ديگر استعدادهاي هنري (از جمله جوانان هنرمند و مستعد خراساني) داده مي‌شود؟ بر اساس كدام مزيت و يا معياري اين شخص خاص مشمول چنين الطاف كريمانه‌اي شده است؟ علاقه‌مندان به كار هنري و البته ارادتمند به ساحت قدس رضوي، چگونه و از چه مسيري مي‌توانند بر سر سفره احسان مسئولان آستان قدس رضوي بنشينند؟ اين خانم هنرپيشه چه توانمندي داشته كه آستان قدس حاضر شده است براي تجهيز دفتر ايشان بهترين امكانات را خريداري نمايد؟
سؤال اساسي‌تر اينكه علي‌رغم تأكيدات مكرر رهبر معظم انقلاب مبني بر ضرورت تقويت و حمايت هنرمندان متعهد به اسلام و انقلاب اسلامي، كوتاهي در حمايت از هنرمندان جوان، متعهد و معتقد استان و در مقابل حمايت از شخصي كه به اعتراف خودش مذهبي نيست چه مفهوم و معنايي دارد؟ اين تعارض با منويات صريح رهبر معظم انقلاب چه توجيهي دارد؟ نسبت آستان قدس با گفتمان فرهنگي و هنري رهبر معظم انقلاب چيست؟
آستان قدس چه برنامه مشخص و مدوني براي فرهنگ و ادب و هنر خراسان به ويژه مشهد به عنوان يكي از مهم‌ترين قطبهاي فرهنگي مذهبي دارد و ارتباط اين‌گونه اقدامات با اين برنامه چيست؟ قطبي كه هم‌اكنون نيز ظرفيت تبديل به مركز فرهنگي، هنري و رسانه‌اي در منطقه را دارد.

هـ ـ آنچه درباره چگونگي شروع كار، فرآيند انجام آن و گسترش پروژه در اين مصاحبه آمده است، پر از ابهام و نشان‌دهنده بي‌برنامگي مفرط است. آيا چنين عملكرد پر سؤال و ابهامي كه ذكر آن در بندهاي قبلي رفت مصداق «مدیریت اسلامی» است، كه آستان قدس رضوی داعيه‌دار آن است؟

و ـ خانم ريحاني در جايي مي‌گويد: «این را هم بگویم که اگر من ساکن مشهد بودم و بزرگ‌تری مانند تولیت آستان بالای سرم بود مطمئن باشید که من الان در «ونکوور» درس می‌خواندم و حداقل جزو اعضای ناسا بودم»! اين سخنان بي‌ربط و البته توهين‌آميز، افق ديد و سطح نگرش وي را به روشني مشخص مي‌سازد. اين خانم در جايي قياس به نفس مي‌كند و خطاب به مصاحبه‌كننده مي‌گويد: «من اصلا آدمی مذهبی نیستم. یکی هستم مثل خود شما. مثل همه دخترهای بیست و هفت هشت‌ ساله تهرانی.» چگونه مي‌شود كسي كه به اعتراف خودش مذهبي نيست كار مذهبي بسازد؟ در حوزه فرهنگ، مذهب و باورها و در مرحله بعد فرهنگ‌سازي، تبلیغ و ترویج آنها، «ایمان به پیام مورد نظر» اصل اول است. «از کوزه همان برون تراود که در اوست».
دردناك‌ترين و مهم‌ترين بخش ماجرا همين‌جاست. وقتي اثري توسط شخص يا اشخاصي توليد شود كه دغدغه‌اي درباره آن ندارند، در نگاهي خوشبينانه ما با يك اثر خنثي مواجه خواهيم بود. در نگاهي واقع‌بينانه‌تر اين احتمال جدي وجود دارد كه چنين اثري، كاري اشرافي، روشنفكرمآب و بي‌درد باشد و حتي اينكه به صورت آگاهانه و يا ناخودآگاه لايه‌هاي پيدا و پنهان اثر درگير انحرافات مختلفي از قبيل عرفانهاي كاذب و نگاه لوكس، تزئيني و سكولار و فردگرايانه به دين شود. طبعاً پس از پخش اين مستند مي‌توان اين احتمال را راستي‌آزمايي نمود.

ز ـ اين توقع وجود دارد كه آستان قدس رضوي به صورت جدي و رسمي پاسخگويي در برابر پرسشها و مطالبات مردمي را رويه جاري خود قرار دهد. پاسخ به ابهامات موجود درباره توليد اين مستند مي‌تواند آغازي بر اين حركت باشد.

ح ـ اگر حضرت‌عالي در ساليان دراز مديريت آستان قدس رضوي، همچون پيش از انقلاب ديدار و ارتباط مستمر با جوانان مؤمن و انقلابي را رويه خود قرار مي‌داديد و از آنان و توانمنديهاي بي‌نظيرشان آگاه مي‌بوديد، شايد اكنون هيچ‌گاه حاضر نمي‌شديد توليد چنين آثاري را به هر كسي بسپاريد.

ط ـ با توجه به اينكه عملكردهاي سليقه‌اي، كارشناسي‌نشده و بعضاً داراي نتيجه معكوس در حوزه فعاليتهاي فرهنگي آستان قدس تبديل به رويه شده، محدود به اين مورد خاص نبوده و مسبوق به سابقه‌اي مكرر است، از نهادهاي نظارتي همچون سازمان بازرسي كل كشور درخواست داريم تا به حوزه فرهنگي آستان قدس ورود نموده و آن را مورد كنكاش و بررسي جدي قرار دهند.

ي ـ در نهايت منتظر رونمايي از اين اثر هنري براي عموم مردم هستيم؛ طبعاً در آن زمان مي‌توان درباره وجوه فني و هنري و كيفيت آن قضاوت منطقي داشت.

در پايان ضمن عذرخواهي از تصديع وقت، از توجه شما سپاسگزاريم.
 
امضاكنندگان
تشكلها:
مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس
جنبش عدالتخواه دانشجویی
مؤسسه فرهنگی نرم‌افزاری آرمان
نهضت مردمی پوسترهای عاشورا
بنياد فرهنگی اسلام ناب
کانون فرهنگی یادگاران امام(ره)
 
شخصيتهای فرهنگی و اجتماعی:
حجت‌الاسلام اسماعيل صرافيان
حجت‌الاسلام عليرضا جهانشاهی/ طلبه عدالتخواه سيرجانی
خلیل موحدی/ فعال فرهنگی
علی سهیلی/ فعال فرهنگی
علیرضا دلبریان/ فعال فرهنگی، راوی سیره یاران شهید
هادی آجیلی/ عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، حوزه فرهنگ و رسانه
 
مستندسازان:
سيد سليم غفوری/ مستندساز
محمدمهدی خالقی/ فيلمنامه‌نويس، مستندساز و برگزيده جشنواره فيلم عمار
محمدرضا دهشیری/ مستندساز و برگزيده جشنواره فيلم عمار
ياسر عرب/ مستندساز و برگزيده جشنواره فيلم عمار
هادی حاجتمند/ فیلمساز
مهدی مختاری/ مستندساز و پژوهشگر
محسن اسلام‌زاده/ مستندساز
سيد محسن اصغرزاده/ مستندساز
محمدصالح نوروزنژاد/ مستندساز
مهدی عوض‌زاده/ مستندساز
ياسر قدسی/ نويسنده و مستندساز
داوود مراديان/ عكاس و مستندساز
 
هنرمندان و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای:
محمدحسین بدری/ روزنامه‌نگار و سردبیر ماهنامه داستان
رضا زاده‌محمدی/ روزنامه‌نگار و برگزيده جشنواره مطبوعات
محسن مهديان/ فعال رسانه‌ای
مجيد عسگری/ مدیر و فعال فرهنگی
مهدی ابوالقاسمی/ مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مشهد
روح‌الله ایزدخواه/ فعال فرهنگی در حوزه اقتصاد
امیر جلیلی‌نژاد/ فعال رسانه‌ای
حامد معدولیت/ عکاس، طراح گرافیک، مدیر هنری
سيد محمدرضا میری/ گرافيست، فيلمساز و فعال فرهنگی
امیر سعادتی/ روزنامه‌نگار و فعال فرهنگی
مهدی خوجگی/ فعال فرهنگی
مرتضی سعيدی‌زاده/ فعال فرهنگی
احمدمنصوب/ نقاش، گرافیست، عکاس
حمید سبحانی/ عكاس و فيلمساز
مجيد شعرباف/ فعال فرهنگی
سعید سلمانی/ فعال فرهنگی و فضای مجازی
سيد مصطفی خاتمی/ وبلاگ‌نويس و فعال فرهنگی
مصطفی معمی‌وند/ طراح گرافیک فرهنگی و مذهبی، مشاور و مدیر هنری
حمیدرضا شکیبانیا/ برنامه‌نویس و طراح صفحات وب
محمد افشار/ طراح گرافیک
حسام قوام/ فعال فرهنگی و مدیر موسسه صراط الحق
عباس نظری/ گرافیست
سید مهدی حسینی/ فعال فرهنگی
مصطفی دلبریان/ معمار، عکاس و طراح گرافیگ
احسان مینایی‌راد/ فعال فرهنگی
حسن سلطانی/ پژوهشگر تاریخ شفاهی
سمیه وظیفه‌خواه خیری/ روزنامه نگار
میثم مهدیار/ فعال رسانه‌ای
محسن حسام مظاهری/ پژوهشگر و سردبیر دوماهنامه هابیل
حسام‌الدین جدی/ عکاس، گرافیست و فعال فرهنگی
علیرضا ضرابی گل خطمی/ گرافیست
مهدی عشقی رضوانی/ تولیدکننده رسانه‌های دیجیتال
مريم قربان‌زاده/ نويسنده
زینب باقری/ نویسنده
رقیه فاضل/ فعال فرهنگی
هادی کافی/ روزنامه‌نگار
ابراهیم ابوذری/ فعال فرهنگی و رسانه‌ای
حسين رسولی/ طلبه و فعال رسانه‌ای
مهدی احمدی محصل/ مدیر کانون فرهنگی طاها
حمید قربان‌پور/ طراح و گرافیست
حامد امامی گردفرامرزی/ گرافيست و فعال فرهنگی
علی اللهیاری/ فعال فرهنگی و رسانه‌ای
محمد ولیان‌پور/ فعال فرهنگی و رسانه‌ای
مصطفی لشكری/ روزنامه‌نگار
هادی ذالكی/ روزنامه‌نگار
مهدی درويشی/ فعال فرهنگی
هادی شریفی /فعال رسانه ای 
نرگس دولتی / فعال رسانه ای

ديگر هنرمندان و فعالان براي اعلام حمايت از اين نامه مي‌توانند به نشاني sedad.blogfa.com مراجعه نمايند.
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۵:۱۹:۱۰
چرا آستان قدس رضوی از هر گونه حسابرسی مبرا است؟

آستان قدس رضوی به چه نهادی پاسخگو است؟

آستان قدس رضوی چرا برای فعالیت های اقتصادیش مالیات پرداخت نمی کند؟

فعالیت های اقتصادی آستان قدس رضوی چند درصد فعالیت های اقتصادی کشور است؟

چرا آستان قدس رضوی اجازه دارد در تمام زمینه های اقتصادی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، هنری، علمی و... فعالیت کند؟ آیا این کار عرصه را بر بخش خصوصی تنگ نمی کند؟ (923910) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۷:۱۰:۰۹
بهترین پاسخ برای مقام عالی تولیت آستان قدس استعفای داوطلبانه پس از 33 سال حکومت بر این مکان شریف است کاش کمی به غربت مولایمان حضرت امام هشتم ثامن الحجج علیه السلام فکر کنیم که چرا هنوز هم غریب است ؟؟!!!!! (924091) (moderator16)
 
مجید
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۹:۲۵:۱۱
عزیزجان آستان قدس رضوی برای تولیت وفرزندان ایشان ملک تلق بحساب می آید.اینان حاکم تولیت شریف هستندحکم پادشاهی دارند.خیلی آدم ازخودگذشته ای میخوادکه داوطلبانه ثروت وقدرت عظیم را به دیگری یا دیگرانی که خودشان شایسته ترند واگذارد، شما چه توقعی دارید.انوقت دوست دیگری توقع دارد مالیات وعوارض وپرداخت شود.ویا حسابرسی شود.امیدواریم متولی آستان قدس رضوی وفرزندانشان به این فکر بیفتند که پس از حسابرسی وبرداشتن ابهامات بفکر واگذاری تمام مایملک آستان قدس رضوی به اهلش باشندوبقولی پس از 33 حکومت آنرا واگذار کنند. (924805) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۲:۱۶:۲۱
غریب است چون نمیخواست از نام و محبوبیتش این گونه سوء استفاده شود بدا به حال ما اون دنیا رو چه کار کنیم (925094) (moderator16)
 
Latvia
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۰۲:۵۱:۳۴
یه ظهر بروید کنار سفره خانه حضرتی حرم. ببینید در کنار حرم رضوی اوج فاجعه را و توهین مکرر به کرامت انسانی را که از بس تکرار شده قبحش برای خادمان ریخته. دادن غذای امام هشتم به آنانی که گدایی غذا می کنند از آستان امام هشتم کم می کند؟ به کجا می روید؟ سر سفره کسی نشسته اند که عالمین را در اختیار دارد اما کو اعتقاد اینها از امام رضا بویی نبرده اند. از رحمت خدا منع می کنند اینان مصداق مناع للخیر هستند. (926066) (moderator16)
 
سحر
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۰۳:۱۴:۰۷
شما که این عقیده راداری ایا کسی میتواند از وقفیات مردم هرطریقی خواست استفاده کند مگر این سرمایه ها رامردم به عشق مولا(جانم فدایش)به استانه نداده ایا سفر به کره ودیدار با خانم ریحانی نقشی در این پروژه داشته است در صورتی کارگردانان از قبل امتحان پس داده ای در سریال حضرت علی(ع)-امام رضا(ع) - حضرت یوسف- ومحمد رسول ا...(ص)وجود دارند وحتی بقول الف حاضرند رایگان فقط به قصد خدمتگزاری به این لزرگان کار کننند؟ (927099) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۷:۱۳:۲۶
حالا چرا این خانوم؟؟؟؟؟؟؟ خیلی عجیبه یک هنرپیشه دست چندم یهو تبدیل به کارگردان یک اثر میلیاردی میشه که چند ده میلیون بیشتر نمی ارزد. (924096) (moderator16)
 
مسعود
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۲:۳۸:۳۰
عزیزم این لحن شما توهین و کمی هم فحش تویش هست. از سایت الف که دلش می خواهد اخلاق مدار باشد تعجب می کنم که گذاشته کلمۀ خانوم با چند تا علامت سوال و همچنین عبارت «هنرپیشه دست چندم» را در نوشته‌تان به کار ببرید. قصد ما توهین به اشخاص نیست. این خانم به هر حال برای خودش و در حد خودش شخصیتی است. انتقاد به کس دیگری است که معلوم نیست چرا کارش را بی‌حساب و کتاب داده به ایشان! همچنین انتقاد از کسی است که سالیان سال بر یک مجموعۀ بسیار بی‌دروپیکر و سرشار از پول حکومت می کند و تقریباً هر کار می خواهد می کند و به کسی هم پاسخگو نیست. شما خودتان را یک کمی اصلاح بفرمایید بد نیست! (924449) (moderator1)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۹:۵۲:۳۵
آقا مسعود بهتره که خب را بخوانی
این همه کانون و شخصیت حقیقی و حقوقی و اسم هنرمند را ندیدی که سالها زحمت کشیدند و عرق ریختند و مشکلات کار را میدانند
بعدش ییهویی یه خانومی پیداش میشه و میلیاردی پول میگیره
چرا
این سوال ساده را از خودمون بپرسیم که مگر آستان قدس با اون عظمت بخش فرهنگی و رسانه ای نداره ؟!
مگر خودش نمیتونه این مستند را بسازه !؟
چی هستش که پول درشت به این خانوم تازه کار میدهند !؟ (924841) (moderator16)
 
اسعدي
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۱۴:۳۸:۱۱
بنده قصد دفاع از استانه را ندارم كه خود دل خون از دست عملكرد مجموعه استانه هستم . اما چند سوال از انتشار دهندگان نامه دارم :
1- بنده تقريبا تمامي امضا كنندگان نامه را مي شناسم ، حد و حدود كارهاي شما را هم ميدانم . چرا اسم مستند سازان و فيلم سازان حرفه اي و بازيگران و دستندر كاران سينما كشوري و حتي استاني در نامه شما نيامده؟
2- همانطور كه قبلا گفتم بنده شمارا مي شناسم . چرا زمانيكه استانه اقدام به رنگ پاشي بر روي نقاشي ديواري بلوار فردوسي كرد نه سايت الف و نه شما دوستان عدالت خواه هيچ عكس العملي انجام نداديد ؟
3- شجاعت امروز شما ( البته برگزاري جلسه پرسش و پاسخ از مسئولين استانه در سال پاسخ گويي مسئولين كه شروع نشده تمامش كردند را به خاطر دارم ) از كجا سر چشمه ميگيرد ؟ ايا ارتباطي با دعوت اقاي ناطق و صحبت هاي ايشان در شب احيا ندارد؟ (926565) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۰:۰۸:۰۵
حرف شما منطقی است. آدم می تواند مخالف یک موضوع باشد، اما برخورد توهین آمیز، مخالفت را کم رنگ می کند. گذاشتن چندین علامت سوال در مقابل کلمه «خانوم» کار درستی نیست. هر چیزی حد و حدودی اخلاقی دارد که باید رعایت شود. و گرنه معترض محترم انگیزه اش از مخالفت چیست؟ (924866) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۰:۱۱:۲۴
باز هم فرصتی پیدا شد برای عقده گشایی. متاسفم که سایت الف با این همه ادعا، دارد سفله پروری می کند. (924873) (moderator16)
 
ALI
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۳:۵۹:۳۲
با مصاحبه ای که ایشون کرده آیا جای دفاع هم میمونه؟ اصلا توهینی در کار نیست. (928080) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۳:۱۹:۰۸
یه هو را شما میگی . کی گفته یکهو بوده. (924481) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۳:۳۴:۵۹
تو انگار از مرحل پرتی پسر! خودت گفتی خانم ها................ (924507) (moderator1)
 
جواد
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۷:۳۷:۲۶
منتظر کلیه مسئولین ،کارکنان ،فیلمسازان علاقمند،آقازادگان و اقوام وابسته به آستان قدس برای شروع عملیات منفی و مثبت زنی در حجم بالا هستیم.جزاکم الله خیرا! (924123) (moderator16)
 
بي نام و نشان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۲:۴۶:۱۹
جواب ها به ترتيب سوالات پنجگانه :
1) به تو چه؟ 2) بازم به تو چه؟ 3) برو با بزرگ ترت بيا 4) فرض كن 30 درصد 5) اي مزدور كور دل؟ اي ضد انقلاب؟ و اي ...... شانس آوري سوال بيشتر نكردي وگرنه بجاي چند نقطه حسابي از خجالت تو در مي اومدم
راستي نگفتي اسمت چي بود ها ؟ (924455) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۷:۵۵:۰۹
جناب تولیت معظم لطفا پاسخ دهید نقش مصطفی واعظ طبسی در این قرارداد چیست و اگر تخلفی صورت گرفته که گرفته !! چرا تا به حال برخورد نکرده اید پرونده دادگاه المکاسب چه شد ؟؟؟ تا به کی ما خراسانیان و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام شاهد ناکفایتی ناکارامدی و حیف و میل اموال بیت المال و نذورات و موقوفات مولایمان حضرت سلطان اباالحسن الرضا علیه السلام پیش چشمانمان باشیم و دم برنیاوریم ؟؟؟!!!!!!! آیا 33 سال حکومت و اقتدار بر اریکه آستان قدس کافی نیست !!!؟؟؟؟؟امیدوارم سایت الف تا به آخر این فضاحت را دنبال کند و سران زر و زور و تزویر را در میان مردم شریف مفتضح کند (924699) (moderator16)
 
با نام و نشان
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۸:۵۳:۱۹
بنده خدا ، تو ديگه كجاي كاري؟؟؟؟؟؟>؟؟
؟؟؟؟؟؟؟؟//////////////////////////////////////////////// ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در پرونده شهرام جزايري وقتي دادستان آقازاده رو اظهار كرد ،آقا زاده پيغام داد شما براي پرسش به مشهد بياييد. اين حداقل موردي بود كه خودم شنيدم . (925678) (moderator16)
 
آرمين
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۹:۱۸:۰۹
من به عنوان يك مشهدي پيشنهاد مي كنم بجاي هزينه ميلياردي در زمينه تهيه فيلم ، صحن جامع رضوي را بصورت چادرهاي اتومات(مانند مكه) در زمان برگزاري نماز بپوشانند كه مردم در زير آفتاب سوزان نماز مي خوانند تا هم خدا راضي باشد و هم بنده اش از آن مكان مذهبي فيض ببرد . ضمنا توليت محترم در نظر داشته باشند كه آستانقدس يك سازمان فاميلي شده است و تمام كارهايش سياسي كاري است ، كه اين امر به ساحت مقدس بارگاه ملكوتي خدشه وارد مي نمايد . (924798) (moderator16)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۰:۱۲:۱۶
یادتون هست که توی منابر و مساجد و لیالی قدر از مولا علی(ع) و از عدالتش میگفتند . از اینکه برادرش آمد و کمی بیشتر از سهمش (بعنوان قرض) از بیت المال میخواست . اما جوابش میله آتش بود
و پیامبر که فرمودند : حتی اگر فاطمه گناهی بکند حد خدا را جاری میکنم
اینها یعنی قانون برای همه - حتی برای اهل بیت عصمت و طهارت
اما شاید در این دوره و زمانه برخی که خودشان را از قانون بالاتر میدانند و کسی حق ندارد ازشان سوالی کند این تصور را دارند که از اهل بیت بالاتر هستند !!!!!
من نمیدونم .
اونا که خودشون را در برابر مردم پاسخگو میدونستند
اما حالا برخی که پاسخگو اعمالشان نیستند لابد فکر میکنند که از همه بالاتر و والاترند
وای وای وای . در روز قیامت و حساب کتاب که به اسم معصومین و در پناه معصومین پولی و حقی حیف و میل شود (924874) (moderator16)
 
زهرخند
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۲۲:۰۳:۲۷
دوستاني كه مي فرمايند چرا كسي نميتونه جلوي آستان قدس بايسته: در جريان پرونده المكاسب اقاي عليزاده (رييس وقت دادگستري استان تهران) كه اتفاقاً مدرك گرفته دانشگاه مشهور!!! هاوايي هم هستند، گفته بود كه ناصر واعظ طبسي از قانون بي اطلاع بوده!! آخي! طفلكي ناصر!
البته ببخشيد الف جان كه اگر منتشر كني فيلتر مي شوي! كاريش نمي شود كرد (925861) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۰۰:۲۸:۰۱
عزیزم وقتی سخنران شب 23 رمضان رو آقای ناطق میذاره که مسئول بازرسی دفتر رهبری هست که ایشون هم یه سری حرف سیاسی بی سر و ته رو تو این شب عزیز تحویل مردام دادن ، خواستی صدای این چند هنرمند بی نام و نشون به جایی برسه؟
متاسفانه رفتار تولیت مثل حاتم بخشی سلاطین و طاغوتهاست که خونها برای ریشه کن کردنشون ریخته شد و الان از پاک ترین جاها سر در آوردن و خودشونو پشت سپر قداست پنهان کردن (925997) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۰۰:۲۹:۳۸
کی گفته همیشه استعمار پشت مرزاست؟ استعمار تو شریف ترین جاها رسوخ کرده (925999) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۰۰:۳۰:۳۶
تا وقتی تو این مملکت قانون تحقیر میشه اوضاع از این بهتر نمیشه (926000) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۰۱:۰۴:۲۹
عزیزم اگه اونا نظر شما براشون مهم بود تو کل آستان این همه دفتر با ربط و بی ربط ، یه دفتر انتقادات و پیشنهادات و رسیدگی به شکایات زائرین میدیدین - یه تعداد بچه دبیرستانی رو تو قسمت خدمات فرش گرفتن به کار صرفا به این خاطر که هرچی بگن اطاعت میکنن و فرش از زیر پا هر کی بخوان میکشن (926023) (moderator16)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۲۱:۱۸:۲۶
آستانقدس 40 درصد از اقتصاد کشور است . زورش زیاد است و بنابراین مالیات پرداخت نمی کند . اصلا بخش خصوصی را هم آدم حساب نمی کند . شما حرفی دارین ؟!! (926853) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۱:۲۷:۲۵
ما تهیه کنندگان و کارگردانان بسیار زیادی داریم که فکر می کنم به خاطر عشق به امام رضا حاضر هستند با هزینه شخصی خود این مستند رو بسازند (928638) (moderator16)
 
seyyed
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۵:۳۶:۳۹
بله،میدونید قضیه چیه؟
تو کشور ما اول یه خبری میشه بعد یه خبر دیگه میاد و یه قسمتهاییش رو تکذیب میکنه بعدش هم اون مسول پاسخ گو یه سری توضیحاتی میده(که اصلا قانع کننده نیست)و در نهایت پرونده مختومه اعلام میشه و مردم مینشینند تا خرابکاری بعدی و جوابیه های بعدی رو به اطلاعشون برسونن.
آره دوستان این حکایت ماست
به همین خاطره که تو کشور ما همه چی سر جاشه و همه چی آرومه (923936) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۰:۵۷:۰۰
ولی با صبوری و پیگیری مستمر خیلی از کارهای سخت و باور نکردنی اسان می شود من اینو از یک فرمانده جنگ یاد گرفته ام و این رمز پیروزی ما بود (924343) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۳:۴۶:۴۶
در آخر هم بخش خبری 20:30 با زیرکی همیشگیش (!) ثابت میکنه که این موج اتهام زنی کار عوامل خارجی و ورشکستگان سیاسی فتنه 88 بوده!!! آجرهم الله (924524) (moderator1)
 
seyyed
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۵:۳۹:۰۲
قسمت باحالش اینه:
با تقديم احترام، مدتي بود كه اخباري مبني بر واگذاري توليد مستندي در اماكن متبركه رضوي به يكي از بازيگران به گوش مي‌رسيد؛ اما از آنجا كه استناد به شنيده‌ها چندان معقول نيست توجه زيادي بدان نشد. (923942) (moderator16)
 
محمدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۵:۴۸:۰۵
درمحضرحضرت رضا(ع) این آقایان حکومتی برای خودتشکیل داده اند چون درکشورکسی نیست ازاین آقایان توضیحی بخواهند ویا به حساب وکتاب آستان رضوی رسیدگی بکنند پس خودتون راخسته نکنید (923958) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۰:۱۷:۴۷
آفرین خسته نکنید خودتونو اینا به هیچ کسی پاسخگو نیستند کسی هم حریفشون نمیشه چون هم قدرت دارند هم ثروت . (924314) (moderator1)
 
اميدوار
Russian Federation
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۸:۳۱:۲۴
کافی است هواداران جبهه حق بیدارباشندو بیکار ننشینند چراکه زبان حق همیشه مؤثرتراز زبان باطل است. (924732) (moderator16)
 
Russian Federation
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۹:۰۰:۳۴
پيشنهاد مي گردد نظرات نا اميد كننده كه حيله جديد دشمنان حق است را درج نكنيد (924772) (moderator16)
 
مجید
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۹:۳۰:۴۱
عزیزم اینها هم روزی دارند اما باید فکر کنند با عاقبت خوش بروند .بسیار کسانی بودند که به همین شکل روی دنیا ماندن وزندگی کردند عاقبتش چی.اما مشکل اینجاست اینها اعتقاد به خیلی مسایل که خودشان رعایت نمیکنند دارند.کاش از ..... بد نمی گفتندروی آنها را سفید کرده اند. از سایت الف تقاضا دارد مطالب را بعرض دست اندرکاران محترم برساند تابرای اینگونه موارد فکری بکنند قبل از اینکه مردم خودشان تصمیم بگیرند. (924811) (moderator16)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۵:۴۸:۲۱
از اینکه اسم این افراد منتشر شده تشکر میکنم انتشار اسامی افراد امضا کننده یک نامه به شفافیت و درستی اون نامه خیلی کمک میکنه. (923959) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۵:۴۸:۳۹
جناب آقای طبسی لطفا به سوالات ذیل هم پاسخ قانع کننده بدهید چرا آستان قدس از 33 سال پیش که جنابعالی متولی ارشد آن هستید یک بیلان شفاف مستدل و متقن و حسابرسی شده از موقوفات نذورات عوائدو درآمدهای خود را به افکار عمومی ارائه نداده است ؟؟؟ جنابعالی چگونه بر کار مدیران زیر دست خود نظارت می کنید ؟؟؟ با تخلفات و جرایم مدیران تحت امر خود چگونه برخورد می کنید ؟؟آیا تاکنون به افکار عمومی در مورد شائبه نفوذ فرزندان خود در قرارداد ها و مسایل مالی و اقتصادی آستان قدس پاسخگو بوده اید ؟؟؟؟؟!!!! (923961) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۹:۰۷:۱۵
به میراث خانوادگی مردم چکار داریم؟ به ما چه که پسرشون با پول باباشون چیکارا می کنن. فقط خدا کنه کارهای خلاف شرع و قانون انجام ندن. بد چیزهائی شنیدم از آقا زاده ی ایشون (924784) (moderator16)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۵:۴۹:۲۹
بنظر یکی از مشکلات مالی نهادهایی چون آستانقدس و بنیاد مستضعفان و ... آنست که نظارت درست مالی بر این نهادها نیست و کسی به معنای قانونی پاسخگوی ریخت و پاش های صورت گرفته در این نهادها نیست. (923963) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۵:۵۸:۴۲
جناب تولیت عظمی برای یک بار هم که شده دست به یک کار اساسی بزن و تمامی کسانی که در این حیف و میل بیت المال مسلمین و نذورات دست داشته اند و این قرارداد مسخره را امضا کرده اند از کار برکنار و در اختیار هیات تخلفات اداری آستان قدس قرار بده فارغ از هر گونه انتساب قومی و خویشاوندی با این کار اعتماد از دست رفته عموم شیعیان مولا حضرت امام رضا علیه السلام را نسبت به آستان قدس تا حدی احیا خواهی کرد و البته این چپاول ها و غارت ها هیچگاه از یاد مومنین نخواهد رفت واقعا امام هشتم ما چقدر غریب است !!!!!!!!!!! (923981) (moderator16)
 
وحید
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۱:۳۹:۲۷
خود جناب طبسی بعد از 33 سال باید عرصه را به فرد دیگری بسپارد
مقام ها که مادام العمر نباید باشد (924371) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۹:۰۸:۳۴
فررررر ایزدی روی شونه شون نشسته و بلند هم نمی شه (924786) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۹:۱۰:۲۳
آختیار دارید آقا
مگه نمیدونید این آقا نسل اندر نسل خادم حرم مطهر رضوی بوده اند؟؟؟؟؟؟؟؟ (924789) (moderator16)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۲۳:۲۱:۵۰
اقای طبسی را بر کنار کنید این مسایل در شان امام رضا ع و رهبر عزیز نیست (925937) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۰۱:۴۷:۰۳
خیلی محترمانه بازنشست بشن
بالاخره حداکثر زمان کار اجرایی و مدیریتی 30 سال بیشتر که نیست (926041) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۶:۰۰:۴۴
من تا حالا از آقای دکتر توکلی خواسته ای نداشته ام اما اکنون یک خواهش دارم و آن این است که مردم دوست دارند بدانند این نذوراتشان که تقدیم آقا امام رضا می کنند چگونه خرج میشوند .پس لطف کنید در مجلس طرح بازرسی و تفحص از آستان قدس رضوی را مطرح نمایید.با تشکر (923987) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۷:۴۶:۴۳
فعلا طرح تحقیق و تفحص از مسکن مهر واجبتره. آخه در مسکن مهر، یه چیزی هم به مردم میرسه و لازمه حلال باشه. حلال و حروم مخارج آستان مهم نیست! (924134) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۰:۳۲:۴۷
بابا بنده خدا داره طعنه و کنایه میزنه ؛ چرا بهش منفی دادین ؟ (924553) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۶:۰۱:۵۷
اي برادر ان عزیز دل شما خوش ها فکر می کنید این اولین باره که در آستان قدس از این جور کارها میشه ؟! (923992) (moderator16)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۶:۰۲:۰۵
احسنت... مرد و مردانه پاي اين موضوع كه شايد فتح بابي باشد بر مبارزه با رانت خواري، بي كفايتي مديريتي و اسراف و ... (923994) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۶:۰۸:۲۸
اینها هر کاری دلشان می خواهد می کنند و به کسی پاسخگو نیستند (924003) (moderator16)
 
ساسان پروانهپور
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۶:۴۵:۵۳
بی صبرانه منتطر پاسخ ایشان هستم. (924056) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۶:۴۷:۰۴
بنشینید تا جوابتان را بدهد . واقعا دلتان خوش است ها !!! (924058) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۰:۴۵:۲۲
اگر امکانش بود 1000 بار مثبت می زدم (924565) (moderator1)
 
Russian Federation
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۷:۵۹:۲۰
اگر نا اميدانه فكر كنيد همان خواهد شد ولي كمي هم مثبت انديش باشيد واز اين بي تفاوتي خارج بشويد و از كلام نا اميد كننده استفاده نكنيد نا اميد كردن مردم عدالت خواه نيز يكي از حيله هاي دشمن است "كلام نيك "يادمان نرود (924705) (moderator16)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۶:۵۳:۳۶
سوال: آیا وظایف ذاتی تولیت بصورت کامل قابل تفویض به دیگران از جمله فرزندان می باشد؟ (924067) (moderator16)
 
مجید
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۹:۳۴:۵۷
عزیزجان فعلاً که شده موروثی.اما بااین اعتراضات وپیگیری اقای توکلی از طریق مطرح کردن در صحن مجلس امیدواریم نظرات خوانندگان منتقل شودواین قضیه موروثی برای همیشه ریشه کن شود. (924815) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۶:۵۸:۱۴
نتیجه این کارها چیست آستان قدس پاسخ نمی دهد نمی دهد تازه شما را متهم به همکاری با کا گ ب می کنند زیرا یکی از استعدادهای ناسا - خانم ریحانی را متهم می کنید (924072) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۷:۱۳:۵۸
فکر می کنید که اگه این پروژه به جای یک دختر به یک پسر داده شده بود این همه سرو صدا می شد.؟ (924097) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۱:۲۱:۵۲
شايد اين همه سر و صدا نمي شد، اتفاقاً يكي از نكات خيلي مبهم ماجرا همين است. چون اصولاً سابقه نداشته كه چنين پروژه‌اي به يك آقا (حتي كارگردانان مشهور) داده شود و پدر او را در نياورند. (924356) (moderator1)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۷:۱۸:۱۵
به قول دوستان این بیانیه و اعتراضات فتح بابیست برای مبارزه با رانت خواری و بی کفایتی مدیریتی و چنبر انداختن بر ارکان مهم کشوری
من مشهدی هستم و به کرات خرابکاری های فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی آستان قدس را شاهد بودم .
اما تا این بیانیه در همه ی سایت ها و خبرگزاری ها منعکس نشه امیدی به جواب نداشته باشین
در ضمن الف گرامی
مراقب باش با این بیانیه ها دوباره فیلترت نکنن
بعید نیست که آستان قدس توی ستاد فیلترینگ هم آدم داشته باشه !!

یا علی (924104) (moderator16)
 
حسن
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۷:۳۰:۰۷
ای کاشکی جواب این همه سئوالی جوابی بجز بتوچه میبود (924115) (moderator16)
 
محسن
Sweden
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۷:۳۳:۲۷
شما منتقدین به حریم مقدس آستان قدس وارد شدید! (نقل به مضمون از جوابیه قبلی آستان قدس). مراقب خودتان باشید چون حرفتان بوی وابستگی به استکبار جهانی و آمریکا و اسراییل دارد! (924120) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۵:۰۵:۳۳
تنها جاي كه حق مسلم شيعيان است بدانند اموال بنام ان حضرت در جه راهاي خرج ميشود (925366) (moderator16)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۷:۴۱:۱۲
اصلا چرا باید ایشان ده ها سال ریاست آستان را داشته باشند.؟آیا نمی دانند که چقدر شایعات و اخبار متعددی پیرامون ایشان و فرزندانشان وجود دارد؟ اصلا چرا نمیخواهند لذت خدمت به امام را سایرین هم بچشند؟ (924129) (moderator16)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۸:۰۶:۲۷
اگر مردم فهمیدن جریان دادگاه المکاسب رو و اقازاده ایشان جوابگو بودن ایشان هم جواب خواهند داد بابا مشهد انگاری کشور دیگری است (924152) (moderator16)
 
عبدالله جاسکی
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۷:۱۸:۰۵
1 - تا کسی در مشهد ودر ذیل عنایات حضرات مسئولین آستان قدس کارنکند نمی تواند بفهمد که کار کردن در حوزه تولیت رضوی چه ویژگی هایی می خواهد

2 - تاوقتی اشخاصی پیدا میشوند وهمین طور به صرف یک علاقه مذهبی وسنتی ، پول وطلاهایشان را در ضریح میریزند و از کسی هم یک مرتبه سوال نمی کنند هرکسی هم تولیت بگیرد به این بلیه کثیف مالی وسوء مدیریتی و چه
بسا به بدتر از این هم مبتلا می گردد.

3 - تا زمانی که از مداخل یک مجموعه حساب کشی دقیق نشود بدانید که قطعا
مخارج او نیز ناپیدا ومبهم و مجهول بوده وخواهد بود .

4 -شخصیت ویژه وبسیار باعظمت خودامام رضا باعث شده که عده ای در سایه ایشان پناه گرفته ومشغول سوء استفاده شوند. چه قدر انسانهای شریفی هستند که به مهمانسرای حضرت پنج عدد بله پنج عدد گوسفند به عنوان نذر هدیه می کنند وآنها سه عدد بن نهار فقط سه عدد بن نهار به طرف می دهند واو هم بسیار راضی وخوشحال وخندان وکیفور میرود که سه تا بن غذای حضرت امام رضا را گرفته است ! ! ! !

5- بسیاری از اهداکنندگان هستند که من هم دیده ام وبا آنها از نزدیک صحبت کرده ام که : در شهر وقصبه وروستای خودشان به مراتب نیازمندان بیشتر ومستحق تری هستندکه اگر به آنها بدهند به خدا قسم روح شریف وبزرگ امام رضا از آنها راضی تر وخشنودتر است ولی عملا این کاررا نمی کنند.چرا؟ بروید بگردید ودر سوابق اعتقادات کج ومعوج آنها بررسی وجستجو کنید . (927741) (moderator16)
 
مهر
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۸:۰۷:۱۷
من فکر نمیکنم جز خدا و ولی خدا کسی بتونه از اینا حساب بکشه. بازی قدرت تو ایران پیچیده تر از این حرفاست. (924154) (moderator16)
 
علی
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۸:۱۱:۰۴
چی می خواستیم چی شد (924158) (moderator16)
 
فرهنگي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۸:۱۱:۰۴
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان . به نظر بنده تنها راه اقناع دلسوزان و نقادان نمايش و ارائه فيلم مذكور مي باشد . تا دغدغه اين افراد رفع گردد. به نظر ميرسد اگر واقعا كار نابي انجام شده باشد كه فبها ولي در غير اينصورت خيلي ها بايد جواب پس بدهند. (924159) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۸:۴۲:۳۸
وقتی شروع کار اشکال شرعی و قانونی داشته باشد پایان کار هر چه باشد بی اهمیت است . و هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست . (924182) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۵:۰۲:۲۰
مسله اين فيلم نيست موضوع اموالي كه اين افراد در اختيار دارند وشفاف سازي اين اموال است (925362) (moderator16)
 
جواد
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۶:۳۲:۳۴
از مسیر خلاف، نتیجه ثواب بدست نمی آید (925503) (moderator16)
 
بی طرف
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۸:۳۷:۴۳
ضمن تشکر از اقدام شجاعانه اهل رسانه ها . بیانیه تهیه شده بد نیست ولی اگر نظراتی را که دوستان الف با دقت تهیه و درج کرده بودند نیز مطالعه شده بود می توانست در بهتر شدن این بیانیه کمک کند خیلی از موضوعات مهم در اینجا اشاره نشده است . (924179) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۸:۵۴:۴۲
" اصولاً در اين بين جايگاه عنوان پرطمطراق «شورای عالی فرهنگی آستان قدس» چيست؟ "

واقعا باید دید اعضای این شورای "عالی" در زمینه امور فزهنگی و هنری چه تخصصی دارند. (924193) (moderator1)
 
محمد جربان
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۹:۰۶:۲۵
این قضیه و هم چنین موارد مشابه که بوی سوء استفاده از جایگاه مذهبی در آن به مشام میرسد باید با حالتی جهاد گونه پیگیری شود ، بدون هیچ ملاحظه ای (924216) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۹:۱۵:۱۰
الف هم شده مثال میوه فروشی نمیگذاره میوه های خوب بدست مردم برسه بابا درهم بذار همه بدونند په خبره تو این مملکت تا بدونیم چه باید بکنیم (924231) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۹:۲۲:۵۸
اينجانب و خانواده ام بدليل بي اعتمادي از حد اقل 10 سال پيش ؛ هيچ نذزي را در مكان هاي متبركه واريز نكرده ايم. (924239) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۴:۵۹:۳۴
در امد اين مكان مقدس فقط ازطريق نذر ها نيست موسسات وشركتها واملاك وكارخانه هاي انواع فعاليت هاي اقتصادي وغيره است بايد شفاف سازي شود (925354) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۹:۲۴:۳۶
ثروت و سرمايه اي كه استان قدس داره حداقل نبايد يه فقير هم تو مشهد وجود داشته باشه ولي متاسفانه وقتي ٣٣ سال انحصارش دست افرادي به خصوص باشه و به هيج كس هم جوابكو نباشه نتيجه اون هم همينه البته فكر نكنم اين اولين مورد توي اين٣٣سال باشه حالا اين مورد به علت نابختكي خانم تهيه كننده درز كرده (924241) (moderator1)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۵:۵۱:۳۶
با این که همه دوستان راست می گویید احساس می شود که باز هم یک جو زدهگی در این مقوله حاکم باشد این مشکلات به قول خیلی از دوستان مشهدی مال امروز و امسال و این دهه نبیوده و مربوط به چند ده سال می باشد ولی چرا امروز نمود می یابد مکانی که همیشه دور از دسترس بوده ولی امروز همین سایت الف نیز که روزی پشتیبان بوده شروع می کند به افشاگری و صدای عدالتخواهی و وا اسفا سر می دهد این زاییده کدامین سیاست کاری است اگر اشکالی هست مال امروز نیست پس چرا امروز صداها بلند شده است
آیا صدای امروز دوستانی مانند آقای توکلی به دلیل حرکتی از آستان قدس مربوط است که با سیاستهای گروهی سیاست بازان در تضاد بوده است و اینان که بیشتر بدنبال منافع گروهی خود می باشند تا به فکر کیسه بیت الرضا (ع) و الا تا حال باید سالی یکبار تولیت این آستان را تعویض می کردند .

پیشنهادبه دوستان می گردد که جو زده نشوید و با آگاهی بدنبال اخبار صحیح باشید ظاهرا این تنش پیش رو گذرا ست و مربوط میگردد به سخنرانی آقای ناطق که به دعوت آستان انجام شده است نه چیز دیگری بنده به سخنان آقای ناطق کاری ندارم چرا که ایشان نیز با همین گروهها در ارتباط بوده و به نوعی درگیر همین مسائلی است که آقای توکلی درگیر آن است. خواهش دارم از همه خوانندگان که دنباله روی از دوستان فوق الذکر را تا آنجا پیگیر باشید که منافع اسلام و ملت ایران به خطر نیافتد . (925455) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۲۲:۴۰:۰۲
ماهي را هر وقت از اب بگيري تازه است (925898) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۱۹:۲۸:۴۶
اين حقيقت داره كه در زمان قبل آستان قدس به دولت وام ميداده؟ كسي ميدونه بودجه واقعي آستان قدس جقدره و كجا هزينه ميشه؟ (924244) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۱۶:۲۵:۱۵
يكبار رفسنجاني نعمت زاده را فرستاده بود ندادند! (926648) (moderator16)
 
قاف
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۰:۰۲:۳۲
این هم یک دلال بازی جزیی بود که لو رفت ... (924291) (moderator1)
 
حقیر
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۰:۰۷:۵۴
به نظر این مقاله واعتراض در ردیف الحسود لا یسود باشد . ضمن آنکه آستان قدس باید اطلاع رسانی وشبهه زدایی نماید . (924298) (moderator1)
 
احمد
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۱:۰۳:۱۳
موضوع امپیاد ریاضی دروغ بود. بنیاد ملی نخبگان هم تکذیب کرد (924348) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۴:۵۳:۵۵
اين خانم دانسته خدمت بزرگي در جهت افشاي كارهاي اين اقا زاده ها كرد من واقعا از ايشان تشكر ميكنم شايد اگر مسولان پيگير اين مسله بشوند باعث بشه اقا زاده ها كمي دست وپاشان را جمع كنند وچوب حراج به اموال مردم در جهت خواسته هاشان نزنند (925343) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۱۶:۲۴:۲۱
درست است.نكته بيني شما قابل تقدير است (926646) (moderator16)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۱:۵۸:۳۹
سلام.
حتی اگر جواب هم ندهند ( که به احتمال 99.99 درصد نمیدهند) نفس این کار ارزشمند است.
بنده سابقه چنین کاری را در این سطح وسیع تا به حال ندیده بودم.
انشاءالله این کار زمینه اقدامات بزرگتر در این مسیر را ایجاد خواهد کرد. (924397) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۲:۲۹:۲۰
جواب همه سئوالات در یک کلام خلاصه می شود . به شما ربطی ندارد. مثل بقیه اتفاقاتی که در کشور افتاد و می افتد و خواهد افتاد و به مردم ربطی ندارد. (924440) (moderator1)
 
شهرام
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۲:۵۶:۴۰
جوابیه سازمان بازرسی
دستتون درد نکنه به ما گفتید. خدا قوت...آفرین به این دوست داران دلسوز امام رضا...به روی چشم بررسی میشود (924463) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۳:۱۲:۱۱
بنده خدا مشهدی ها که اصلا از فیض وجود با برکت امام هشتم علیه السلام بهره ای نبرده اند، لااقل همین یه پروژه رو هم به اونا میدادین تا دلشون نگران نشه. با اصل موضوع کار ندارم اما الزامی نیست که این پروژه حتما به جوانان متعهد مشهدی باید داده میشد. هر هنرمند متعهد ایرانی میتوانست کاندیدای ساخت این پروژه باشد. (924476) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۰:۴۹:۴۴
فرمایش دوست عزیزمان توهین به هموطنان محترم مشهدی است. مراقب انصاف و عدالت باشیم (924951) (moderator16)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۰۸:۵۳:۴۰
دوست عزیز اصلا بحث مشهدی و غیر مشهدی نیست کمی سینه را فراختر کنیم مگر کارهای قبلی که به مجید مجیدی و طیاب و دیگران داده شده مورد اعتراض بوده من خودم دستی در هنر دارم با وجود پیشنهادات متعدد یکبار هم در حرم مطهر کار نکردم چون میدانم انجا مضیقه هایی برای امثال من هست که البته برای خانم سحر ریحانی نیست شما میدانید بچه های صدا و سیما با وجود داشتن مجوز از خود استانقدس در شب احیای 21 امسال مورد نوازش شدید مثلا خدام؟؟؟؟؟ قرار گرفتند (926168) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۳:۳۳:۵۳
اهميت دادن به بازيگران جوان و حمايت از آنان موجب حفظ آنان مي شود و آستان بهترين كار را انجام داد تا بعدا تيتر نزنيد كه فلان بازيگر فراري شد و در آنجا فلان كارهاي غير شرعي را انجام داد. ظاهرا بعضي ها خوششان مي آيد تا با برخوردهاي تند و اهميت ندادن به جوانان ، موجب گردند بازار سايت ها و روزنامه داغ شود از خبرهاي تاسف باري كه ناشي از عدم حمايت بوده است (924506) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۳:۳۵:۳۸
متاسفم كه به راحتي تهمت مي زنند بدون اين كه فكري بكنند (924508) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۴:۴۵:۱۰
خواستن شفاف سازي در امد اموال تهمت سازي نيست (925337) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۳:۴۳:۳۶
کسی می تواند پیگیر این امر شود که در نظام مقبول و ذی نفوذ باشد. راستی کدام شخصیت ذی نفوذ سیاسی را می شناسید که به نحوی وامدار سلطان خراسان(البته از نوع استان قدسی اش) نشده باشد. یک بیلان بدهند که سالیانه آستان قدس میزبان چند صد تن از مسئولان نظام است.
چند نفر صاحب نظر متدین در حوزه فرهنگ و هنر اسلامی کیفیت و البته نه کمیت فعالیت های صورت گرفته در استان قدس را می پسندند.
اگر پرداخت مالیات از جنس حق الناس است چرا استان قدس باید از این امر مهم در فعالیت های اقتصادی اش معاف باشد.و ندانم های بسیاریست لیکن کس نمیداند!!! (924519) (moderator1)
 
عبدالله جاسکی
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۷:۲۲:۱۰
اغلب واکثر وزرا ومسئولین نظام به محض این که یک وعده نهار خود وخانواده شان میهمان آستان قدس میشوند هر چه آستان قدس بخواهد خارج از نوبت برایش تحت عنوان مقدس آمام رضا فراهم می کنند و........ شما با این مقوله چه کار میخواهیدبکنید. هان؟ (927750) (moderator16)
 
حميد
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۲۳:۴۵:۲۱
من يكي از طرفهاي قرارداد آستان قدس و مشهدي هستم
پيشنهاد ميكنم يك بخش خصوصي تشريف بيارن آستان قدس و يك قرار داد يك كار پيش پا افتاده در مورد كارهاي آستان قدس منعقد كنند سپس هر اتفاقي كه براش افتاد و هزينه هاي جانبي را مردانه اعلام كنه !
اظهار نظر با مردم
الف هم جرات گذاشتن گزارش را داشته باشه
زحمت بازرسي و غيره هم نياز نيست (924522) (moderator1)
 
سامان
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۰:۰۹:۳۴
من از آقای دکتر توکلی و سایت الف خواهش میکنم این مورد را پیگیری کنند.
اون مثلا جوابیه توهین آمیز آستان قدس از آقا امام هشتم هزینه کرده بود و معترضان را تهدید کرده بود بیشتر باعث ناراحتی میشه.
امیدوارم حداقل این مورد به جواب برسه و یه عذرخواهی خشک و خالی بکنند، هر چند فایده ای هم نداره...... (924539) (moderator1)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۰:۱۶:۳۳
امضاء قرار داد با تازه کار یا کهنه کار در قانون منع نشده است. امان از تنگ نظری بعضیها! (924541) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۴:۴۲:۱۰
منظور حيف وميل اموال محرومان است (925332) (moderator16)
 
فارغ التحصیل بیکار
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۰:۲۰:۰۲
با سلام کاش در مورد زمین های موقوفی سطح مشهد و مبالغ اجاره سالانه ان شفاف سازی میکردند. (924544) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۱:۱۷:۴۱
توليت ميداند كه سرمايه ي اين مكان مقدس بايد خرج امور خيريه بشود

در مجلس جند تا نماينده دلسوز اگر است بايد اين مسله را دنبال كند نه فقط اين را بلكه تمام دستكاه هاي كه در امد دارند وزير نظر دولت نيستند بايد جواب گو درامدها وخرج ها باشند وگرنه فساد افرين ميشوند (924592) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۱:۳۱:۳۳
قابل توجه دانشجويان مستقل (924599) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۱:۳۹:۵۵
در مشهد با وجود این همه ثروت و دارایی های امام رضا نباید یک نفر بیکار یا معتاد و یا بی خانه وجود داشته باشد اما آقایان اصلا توجهی به این موارد ندارند و هر نقطه از مشهد را که بگید دیوار کشیدن و ...
لطفا شما اگه می تونید پیگیری کنید ما مشهدی ها واقعا از این وضع ناراضی هستیم (924606) (moderator1)
 
علی
Germany
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۴:۱۱:۰۵
به نظر من هرجایی نظارت و حسابرسی نباشه فساد یا حیف و میل بیت المال به وجود میاد (924650) (moderator1)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۶:۰۶:۰۸
من یک سؤال دارم که میزان کمک این نهاد به زلزله زدگان آذربایجان دقیقا چقدر است؟ (924661) (moderator1)
 
یه دردمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۸:۱۶:۱۶
خدا لعنت شون کنه که سختی های و مشکلاتی که مردم دارند نمی بینند. خود شما الفی ها چند روز این قضیه رو پی گیری می کنید بعدش رها می کنید. چون جرات شو ندارید ادامه بدید (924716) (moderator16)
 
ولائی
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۸:۵۰:۳۲
آستان قدس به یک دولت تبدیل شده و همین برای ناکارآمدی اون کافیه؛ به قول مدیرانش از گاوداری تا شرکت هواپیمایی (و اخیرا شنیده شده نفت!) رو داره [سوء] مدیریت می‌کنه که هیچ ربطی به وظایف اصلیش ندارن! (924754) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۹:۱۸:۰۸
آقایون و خانومها:
جوابیه استان قدس:
به شما چه؟؟؟؟؟؟
شما چیکاره این آستان هستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا آستان مال خودمونه به شما هم هیچ ربطی نداره !!!!!!!!!!!
با هرکی دلمون بخواد هر قراردادی رو با هر قیمتی به هر طریقی و هر روشی مبندیم. هیچکسی هم نمیتونه بهمون بگه بالای چشماتون ابرو هست یا نیست ؟ اگه میتونست بگه تا هالا صد باره گفته بود. آخه این استان ارث بابامونه !!!!! (924797) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۹:۲۳:۴۱
احتمالا اگر این مستند به اقای طالبی و یا استاد سلحشور داده میشد فریاد تحسین اقایان و بانوان گرامی بالا بود؟ این فعالان و مجامع در هنگام ساخت فیلم لاله کجا بودند؟ و یا هنگام پرداخت 10000000000 ریال از پول بی زبان بیت المال به اقای طالبی؟ (924803) (moderator16)
 
مرتضي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۹:۳۷:۱۴
پيشنهاد ميكنم با توجه به اين كه اين نهاد مخفيانه در حال قدرت وثروت اندوزي وونماد قانون گريزي است وبلاگ نويسان وفعالان سايبري جوري كه سايتشان فيلتر نشود به افشا گري عليه طبسي ها بپردازند (924817) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۲۲:۳۱:۴۹
افرین پیشنهاد خوبی است بررسی میشود. (925882) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۹:۴۹:۲۴
چند وقت پیش در یکی از روزنامه های محلی یک آگهی از استان قدس دیدم با این مضمون که مردم محترم مناطق فلان و فلان و فلان و... آگاه باشید که این اراضی موقوفه و متعلق به استان قدس رضوی است. نکته جالبش "سه تا نقطه" ای بود که بعد از اسم اون چندتا منطقه گذاشته بود! (924836) (moderator16)
 
مشهدی
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۰۹:۵۶:۳۵
"آستان قدس چه برنامه مشخص و مدوني براي فرهنگ و ادب و هنر خراسان به ويژه مشهد به عنوان يكي از مهم‌ترين قطبهاي فرهنگي مذهبي دارد؟ قطبي كه هم‌اكنون نيز ظرفيت تبديل به مركز فرهنگي، هنري و رسانه‌اي در منطقه را دارد. "
من از طرف ایشان جوابتونو میدم:
پاک کردن شبانه طولانی ترین نقاشی دیواری کشور با موضوع هفت خوان رستم در حاشیه خیابان فردوسی مشهد (دیوار باغ استان قدس) و حک جمله آشنای تمام مشهدی ها با رنگ قرمز و درشت: "این ملک موقوفه و متعلق به آستان قدس رضوی است" (924845) (moderator16)
 
مسیح
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۱:۱۵:۲۶
با سلام این سال ها به ویژه یکسال اخیر زنگ خطر فساد اداری واقتصادی شدیدا به صدا درآمده است اگر مسوولین دلسوز طرازاول کشور فکر جدی به حال انسداد مجاری فساد از طریق یک ساختار نو وبا منابع انسانی بسار سالم ودانا نکنند,معلوم نیست که این باد ها ممکن است ادامه اش طوفان در راه داشته باشد.لحظه به لحظه امید مردم در معرض تندباد اخبار ریز ودرشت ناکارآمدی مدیران وفساد اقتصادی واداری است.هرچه سریع تر تصمیم بگیرد که فردا خیلی دیر است !شاید این سناریوها نیز پیش نویش طراحی فتنه سال 92 باشد.والله اعلم (924993) (moderator16)
 
آناهیتا
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۱:۵۱:۳۳
فکر کردید کسی جواب می ده
خیال باطل (925058) (moderator16)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۱:۵۹:۵۹
آقاجون سلام
ببخشید اما انگار اومدن پیش شما و هزینه کردن برای پابوسی شما ، برای خیلیا مایه ناز و نعمت شده ، از این به بعد از همین دور عرض ارادت می کنیم و هزینه هاش رو می دیم برای نیازمندا ، میدونم که شما هم با این روش رضا تری . (925071) (moderator16)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۴:۳۱:۱۳
آقای توکلی از اول در چهره مذهبی اسلامش منهای روحانیت بود وباآقای احمدی نژاد سروته یک کرباسند بیست سال علیه آقای هاشمی مبارزه کرد علیرغم تایید امام ورهبری از ایشان والان علیه آیه الله واعظ طبسی والا کسی نیست از ایشان بپرسه شما مدرک دکترا یت را چطور گرفتی
مروری به جملات امام ورهبری در باره آقای واعظ بکنید بعد اینطور اظهار نظر بکنید (925319) (moderator16)
 
فرهاد عزیزی
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۱۵:۳۱:۰۹
سالهاست(حود10سال) که مقام معظم رهبری در مورد آقای طبسی حرفی نزده اند حتی در سخنرانیهای اول نوروز که آقای طبسی قبل از آقا صحبت میکنند آقا هیچ اشاره ای به آقای طبسی نمی کنند این معنادار است! (926606) (moderator16)
 
من
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۱۷:۴۶:۳۱
آدم باید حق رو بشناسه تا اهلشو بشناسه اینکه شخصی تو لباس خاصیه یا القابی رو یدک میکشه دلیل بر مبرا بودنش از اشتباه و انتقاد نیست
- حتما میدونی طلحه الخیر و زبیر سیف الاسلام لقب هایی بوده که پیامبر به این دو داده بود اما عاقبتشون چی شد
- امام علی علیه السلام در نهج البلاغه انتقاد از حکومت رو از حقوق حکومت میدونه که مردم باید این حقو ادا کنن ولی ما اسم این تکلیف رو گذاشتیم تضعیف نظام
- این تفکرات پوسیده و متحجرانه شماست که در بعضیا توهم قدسی بودن ایجاد میکنه و هر کاری به اسم دین و پشت سپر قداست انجام میدن (926713) (moderator16)
 
آدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۶:۰۴:۰۶
میزان در هر شخص حال فعلی اوست

امام خمینی (927665) (moderator16)
 
فرهادعزیزی
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۴:۵۰:۰۶
جناب آقای توکلی
چرا کامنت های من را نمی گذارید ؟ میترسین ؟ از کامنتهای منتشره که تند تر نیست .فقط مستند تره (925341) (moderator16)
 
Qatar
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۵:۳۳:۵۸
به نظر من خانم ریحانی بی تجربگی کرد و حالا چوبش را میخورد ایشان گفت من مذهبی نیستم مثل خود شما شاید فکر نمی کرد در این جامعه که نامردی از همه مردانش می بارد این صداقت او را بر علیه خودش استفاده کنند در گوشه کنار مملکت می خورند آب در دل کسی تکان نمی خورد ایشان که معلوم است قصد و نیتشان پاک بوده است که آن طور مصاحبه می کنند البته ایشان هم باید بدانند که بهتر است در همان رشته تخصصی خود فعالیت کنند مطمینا ایشان با مدال المپیاد ریاضی راحت می توانستند پذیرش دانشگاههای معتبر خارجی را بگیرند و در ان زمینه با کسب دانش و رجعت به کشور ان شا... بیشتر مثمر ثمر واقع شوند و اگر هم برنگشتند حداقل کسی معترض ایشان نمی شد (925406) (moderator16)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۰۹:۰۲:۱۷
سلام اگه کسی چهار مدال المپیاد داشته باشه به نظر شما میره بازیگر میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟ شما باور کردین که ایشان مدال المپیاد داره ؟؟؟؟؟؟ حالا فرض ایشان مدال المپیاد داشته باشه روی چه قراری حاج اقا همزمان با تقدیر از المپیادی ها در کره در آن محفل حاضر بودند و با خانم ریحانی ملاقات داشتند احتمالا ماموریتی در راستای کارهای استانقدس بوده (926173) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۵:۳۴:۴۷
لطفا اشکنه پیازداغتان را میل کنید و وارد این معقولات نشوید. (925407) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۵:۳۸:۱۹
آقاي توكلي عزيز مثل اينكه سر بر تنت سنگيني ميكند كه وارد چنين مقوله هايي شده اي. اين حوزه با احمدي نزاد بنده خدا خيلي تفاوت داره. نميدونم ملتفت هستي؟ (925412) (moderator16)
 
گیتی نژاد
Kuwait
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۶:۴۶:۴۵
آیا نهادی جرأت تحقیق و تفحص از آستان قدس رضوی را به خود می دهد من که بعید می دانم و آقازاده ها هم در رأس قدرت هستند همچنین کارهای اجرایی را آقامصطفی طبسی که همه کاره ی آستان قدس رضوی است انجام می دهد و در این چند سال هم مدیران را با سلیقه خود به راحتی جابجا می کند (925520) (moderator16)
 
مصطفی
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۷:۰۳:۵۱
این اقا به اسم امام رضا چه کارهایی که نمیکنه من خودم ساکن یکی از شهرهای خراسان رضوی هستم دهه ی چهل که اصلاحات ارضی انجام شد به همه ی مردم زمین دادند زمینهای که بعضی از این خان های دزد مغول چند صد سال پیش وقف امام رضا کردند رو هم حالا اومدند زمین ها رو به زور میخواند بگیرند بدون مدرک معتبر ! (925544) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۷:۵۳:۰۲
بعد از 33 سال فعالیت آقای طبسی در سمت تولیت، حالا دیگه وقتشه که حداقل نماندگان مشهد از خودشون کمی شجاعت نشون بدن و در مجلس درخواست تحقیق و تفحص از فعالیت های اقتصادی آستان قدس رو مطرح کنن.
مردم ، بویژه مشهدی ها بی صبرانه منتظرند...... (925597) (moderator16)
 
سید رضا
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۸:۴۶:۲۳
سلام

من هم موافقم که توی آستان قدس خراب کاری زیاد میشه ....
اما خیلی از اونایی که این نامه رو نوشتن بودجه های میلیونی و بعضا میلیاردی از ارگانهای دولتی میگیرن و عملا هیچ کاری برای فرهنگ نکردن حالا آمدن به عملکرد آستان قدس اعتراض میکنن. آقایون هممون ایراد داریم نه یک جا دو جا (925669) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۸:۴۸:۰۷
آیا درسته که یک دهم درامد موقوفات به متولی میرسه اگر درست باشه متولی امام زاده ما که جارو تا نگهبانی و.... را انجامده کم هم است ولی امام رضا که هزاران خادم داره متولی چرا باید یک دهم را بگیره تازه یک دهم از بینهایت (925672) (moderator16)
 
راد
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۱۸:۵۹:۵۹
آخ دلم میسوزه برای این مردم پاک و صبور .....
آخه کی دیدید این آقایون و آقازادهاشون جوابگوی شما مردم عزیز باشند.....باز جوابمون همونه که از قضیه المکاسب تا حالا گرفتیم یادمون نرفته که با چه لحنی بود و....
ولی از همون خدای این حرم عزیز می خواهم خودش جواب هر کسی که مال این مردم را حلال وحرام میکنه همون جوری که خود این آقایون برامون گفتن بده. (925687) (moderator16)
 
زهرخند
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۲۱:۲۹:۱۸
عملكرد آستان قدس كه ديگر بر همگان (حداقل مشهديها) آشكار است! فقط يك سؤال براي بنده ايجاد شده: امضا كننندگان محترم يا بهتر بگويم، كفن پوشان سابق، در برابر ساير حيف و ميلهايي كه در استان قدس مي شود چندبار اعتراض كرده اند؟ زماني كه بلوار ملك آباد بايد فقط چندمتر عريض مي شد تا حمل و نقل مردم و شهروندان بهتر شود و آستان قدس با سرسختي ايستاد كجا بودند اين سينه چاكان؟ تازه به ياد اورده ايد كه وصله هايي نامقدس بر اين آستان مقدس چسبيده؟ اكنون كه ديگري با شما هم سفره شده و بر سر خوان شما نشسته؟ جناب توكلي كه اينقدر به پر و پاي اين دختره پيچيده چون گفته من مذهبي نيستم، لطف فرموده پيگيري فرمايند زميني كه تا چند وقت پيش در بهترين موقعيت مشهد (چهارراه خيام) كاربري اش فضاي سبز يا مزروعي بود و متعلق به آستان قدس، با رقمي نزديك به 240 ميليار تومان به باتك تات فروخته شده و اكنون هم مشغول ساخت و ساز در آن هستند، چگونه كاربري اش تغيير كرد؟ آن باغي كه تا همين چند سال پيش در قلب شهر روح افزايي مي كرد تا لختي ديگر به كوهي از بتن و فولاد تبديل خواهد شد. (925811) (moderator16)
 
زهرخند
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۲۱:۳۴:۲۳
والبته...... از عيوب آستان قدس كه بيشمار است اگر بگذريم......
كتابخانه بي نظيري دارد. تا حدي پهلو به پهلوي كتابخانه ملي ميزند. به شخصه استفاده فراواني برده ام از آن. گفته مي شود كه اقاي واعظ طبسي اين كتابخانه را با حق توليت خودش ساخته است؛ كه اگر اين گونه باشد مرحبا و دست مريزاد (925817) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۲۱:۳۹:۱۹
با سلام
اگر واقعن آستان قدس داره این طور افسار گسیخته عمل می کنه چرا کسانی که زورشون میرسه کنترل نمی کنن؟ (925824) (moderator16)
 
کاوه
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۱ ۲۳:۲۵:۴۹
در آستان قدس فساد اقتصادی، باند بازی و ... حتما وحود داره (که البته میزانشو من نمیدونم). اما از کرامات آقایونی که به عنوان جانشین تولیت فعلی نام برده میشنم مطلعیم میترسم گرفتار خیلی بدتراش بشیم و اشکنه پیاز مشهدی نصیب هممون بشه مادام العمر (925938) (moderator16)
 
Roholla
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۰۷:۱۵:۳۶
آخه ما و شما در حدی هستیم که از تولیت آستان قدس رضوی خواستار پاسخگویی باشیم ، نمیدونید سوال ما از چنین نهاد هایی امنیت ملی رو بخطر میندازه :) (926110) (moderator16)
 
علی
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۰۸:۴۶:۰۰
ظاهر نامه انتتقادی . صنفی است . که چرا این پروژه را به ما ندادید. ولی نظرات نشان از سوء مدیریت در سایر موضوعات آستان قدس رضوی دارد. این که حکم رئیس قوه قضائیه پنج ساله است ولی تولیت سی و سه در این مسند قرار دارد حاکی از لابی قوی تولیت دارد . و به ذهن مطالبی می رسد که قابل گفتن نیست . ولی تغییرتولیت می تواند حداقل پاسخ به افکار عمومی باشد. (926160) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۰۸:۴۹:۱۸
هرچه بگنددنمكش ميزنند واي به روزي كه... انشاءاله كه دروغ باشداگراين امرصحت داشته باشدبايد كليه درآمدهااعم از وجوهات ومو قوفات امام رضا(ع)با اطاع ودخالت مستقيم مقام معظم رهبري باشد از آنجائيكه اطلاع دارم آستان مقدس قدس رضوي اموال زيادي دراستانهاي خراسان رضوي ،شمالي وجنوبي درنهايت دركل كشورداردنياز به دخالت مستقيم مقام معظم رهبري است ونمي شودهزينه چنين سرمايه عظيم راتعويض اختيار كردآنهم به شخص ثالث (ارادتمند امام رضا (ع) (926166) (moderator16)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۰۹:۵۶:۲۷
این تیکه رو خوب اومدی : " از نهادهاي نظارتي همچون سازمان بازرسي كل كشور درخواست داريم تا به حوزه فرهنگي آستان قدس ورود نموده و آن را مورد كنكاش و بررسي جدي قرار دهند." باعث انبساط خاطر شد. (926199) (moderator16)
 
دایی سعید
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۱۳:۳۹:۲۰
یا علی اینان نیازمند پند واندر شما هستند .ونمیدانند که با خلق اله اینگونه رفتار کردن چه سزایی دارد.... (926505) (moderator16)
 
فرهاد عزیزی
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۱۵:۲۵:۱۸
خیلی جالبه کامنتی که نوشته ام چرا کامنتهای مرا نمی گذارید را گذاشتید اما کامنت های اصلی من را منتشر نکردید! این یک شیوه رد گم کردنه.
دوستان عزیز !
من حدود یک سال پیش یادداشتی برای الف فرستادم ودرآن نسبت به مدیریت خانوادگی درآستان قدس هشدار دادم وآفای توکلی در پاسخ اعلام کردند که آنرا بررسی ومنتشر می کنند اما هرگز این کار رانکردند.
عزیزان! حداقل از ده سال پیش که آقازاده های آقای طبسی روی کار آمدند اوضاع در این نهاد مقدس عوض شد .در شرایط کنونی تولیت واقعی مصطفی واعظ طبسی است وآیت الله واعظ طبسی تنها ظاهرا وتشریفاتی این عنوان را دارند اما اراده آقا مصطفی برآستانه حاکم است این رابا یک تحقیق چندروزه می توان فهمید حتی در حکم تمدید مسئولیت قائم مقام بر هماهنگی با مصطفی تاکید شده است!
رئیس موسسه اقتصادی آستان قدس عزیزیان برادر خانم آقای طبسی است وناصر طبسی عضو هیات مدیره .یعنی دهها مرکز اقتصادی آستان قدس در اختیار آنهاست.بر موسسات فرهنگی و اجتماعی آستان قدس حجه الاسلام علی واعظ طبسی حاکم است وهمه زیر نظر حاج آقا مصطفی!
این مدیریت خانوادگی بسیار فساد آفرین است وباید برای حفظ حیثیت نظام ورهبری بدان پایان داده شود ضمن اینکه پس از 33 سال بازنشستگی آقای طبسی .طبیعی است. همه احکام مقام معظم رهبری زمان دارد جز آستان قدس!
امیدوارم این کامنت متشر شود تا تدبیری بیندیشند وگر نه باید کفـت :
باش تا صبح دولتت بدمد کاین هنور از نتایج «سحر» است! (926602) (moderator16)
 
میثم مجتهدپور
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۱۵:۴۸:۲۶
بعنوان یک نفر از مجموعه گسترده استان قدس که شناختی نسبی از مناسبات حاکم بر استان قدس دارم میتونم بگم که متاسفانه اکثریت مدیران حاکم بر این نهاد در بهترین حالت انسانهای خوبی هستند که صلاحیت تصدی پست هایی را که اشغال کرده اند ندارند و عداه ای با سو استفاده از سادگی و جهل این مدیران باعث حیف و میل اموال موقوفه می گردند. (926620) (moderator16)
 
ع الف
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۱۸:۴۴:۴۶
به نظر می رسد در اظهار نظرها رعایت انصاف نشده .خدمات ارزشمند استان قدس به مردم و ایجاد این همه صحن وسرا وسایر خدمات را چرا نادیده گرفته شود ودر باره موضوعی بحث شود که واقعیت ان معلوم نیست .مگر ما از نظر دینی موظف نیستیم تا امکان دارد باید فعل مسلمان را حمل برصحت نمود .مگر این که گفته شود فلانی مسلمان نیست .یا هیچ راهی برای حمل برصحت نمانده است .چرا ما مردم بیشتر سعیمان این است که مسولان رامتهم کنیم یا پیش از اثبات جرم فردی در محکمه اورا مجرم به حساب اوریم .عزیزان سعی کنید با مبانی اخلاق اسلامی اشنا شویم . تا بدانیم که سخن گفتن درباره افراد بسیارمشکل است.حفظ ابروی مسلمان همانند حفظ جانش دارای ارزش است . (926750) (moderator16)
 
شلا
Bulgaria
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۲۰:۰۴:۲۵
استان قدس چه پولی بجیب میزند که فکرشو نمکنید کجای کاری تمام خدامهای حرم افتخاری است اگه استخدام کند توجه کنید چند هزار جوان سر کار میرند (926820) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۰۰:۱۴:۲۷
آقای ناصر واعظ طبسی چطور است؟ایشان هم هنوز در امور آستان قدس فعال هستند یا نه؟ (926992) (moderator16)
 
دانشجوی سار کاشان
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۱۴:۵۴:۰۹
انتقام کشی از تولیت به این بهانه ! وعده نفت سر سفره آوردن و .......... فراموش شد . عدالت پروری کامل شد. اگه یکنفر از این فعالان فرهنگی و رسانه ای بالا این کار را به دست می گرفت حتما نور علی نور می شد! البته آستان هم باید پاسخگو باشد و مثل دولت وعده و وعید و ناپاسخگو نباشد. (927576) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۱:۲۱:۴۱
نوشته اند مطالب حاوي توهين وافترا و نيشدار به ديگران و توهين دار رامنتشر نميكنند درحالي كه اگربه مطالب منتشر شده توجه شود همه توهين وافترا و تهمت است البته سايت الف صدها مطلب را كه در اعتراض به اقدام الف و تاييد اقدامات آستان قدس بوده را منتشر نكرده ونميكند و حاظر نيست نوشته هاي كه ميگويند امضاء كنندكان نامه از يك خط فكري كاملا مشخص كه مخالف خط وفكر اعتدال نظام است هستند همانها ي كه مشوق قهر رييس جمهوري از نظام و مقام معظم رهبري بودند  (928167) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۷:۰۷:۱۶
متاسفم هنوز نميدانيد كه به هيچ كس ربطي ندارد دلش خواسته چرا در باره يك مسلمان (توليت محترم آستان قدس رضوي )فضولي كنكاش مي كنيد لابد خود امام رضا از ايشان خواسته بنده خدا چطوري ثابت كند امام رضا را بياورد تو تلويزيون (928302) (moderator16)
 
فضول
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۷:۲۰:۳۳
آقاجان مردم نامحرمند براي چه بايد از هرچيزي مطلع شوند آن وقت آقايان بجاي رسيدگي به جيب مبارك هرروز بايد پاسخگو مردم باشند به قول آيت اله مصباح مردم مگر حق هم دارند. بنشينيد سرجايتان بگذاريد حالش را ببرند (928310) (moderator16)
 
علی بوستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۵:۳۶:۲۴
با سلام
من فکر کنم این مشت بر سندان کوبیدن باشد. یکی از برادران در کامنت خود به نکته ظریفی اشاره کرده بود و آن اینکه خیلی باید طرف توانا باشد که بتواند کف نفس نموده و از تولیت کناره گیری نماید. ولی درد اینجاست که سالیان دراز است که کسی نمیداند این حضرت غریب چقدر درامد دارد و درامدش چگونه هزینه میشود در حالیکه درآمد بشدت هنگفت است و بحثی مثل سه هزار میلیارد را کوچیک جلوه میدهد. براستی چرا کسی اجازه حسابررسی این منبع درامدی را ندارد؟؟؟ مگر این درآمد سهم چه کسانی میشود که تاکنون توانسته اند آنرا از حسابرسی دور نگاهدارند؟؟؟ (929023) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۲۱:۲۹:۳۶
شما واقعا انصاف داريد اگر داريد چرا نظرات موافق آستان قدس كه صد برار است را منتشر نميكنيد آقاي توكلي شما برشكسته سياسي هستيد (929398) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۰:۳۵:۵۲
دو سه سال پيش از يكي از فعالان قديمي و كنوني آستان قدس شنيدم كه روزانه 70- 80 ميليون تومان هزينه امور فرهنگي آستان قدس است (929614) (moderator16)
 
مهران
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۹:۳۳:۰۸
مرحبا به همت والای عزیرانی که با شهامت و دلسوزی این نامه را نوشتند امیدوارم حضرت رضا ع به ایشان اجر دهد و از کسانی که اموال حضرت رضا را تاراج میکنند حساب رسی شود . انشاالله (929831) (moderator16)
 
شربتدار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۰:۰۰:۰۸
دلت خوشه ها کی و به کی جواب داده که تو دومیش باشی (929884) (moderator16)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۰:۰۴:۳۲
ماکه از پس داداشی و دایی جون نتونسیم دربیام مگه توکلی جون حرفش به جایی برسه (929894) (moderator16)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۰:۱۷:۲۷
سکوت هم الگوی بارزی ازمدیریت . . . . مقام منیع تولیت عظمای استان قدس رضوی است (929912) (moderator16)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۱۰:۵۲:۵۴
حتما یه برتریهایی داشتن که علما از اون بیخبرن دیگه!!!
حالا چه گیر سه پیچی دادین شما!!!!
خب مالیات نمیده که نمیده . مگه مهمه؟
دوست داره پول زوار از همه جا بیخبر رو بده واسه خودش فیلم تبلیغاتی بسازه.
آستان قدس و حرم یه چاه نفت به عمر تمام دوران هاست که بدون صرف یک ریال کاملا سوددهی داره (929967) (moderator16)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.