نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391991
کره شمالی قادر به تولید سالانه ۶ کلاهک هسته‌ای است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۱
بنا بر تخمین کارشناسان تسلیحات هسته‌ای، با توجه به گسترش تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم کره شمالی و در اختیار داشتن ذخیره پلوتونیوم این کشور قادر خواهد بود تا اواخر سال جاری ۲۰ کلاهک هسته‌ای داشته باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز بنا بر گفته این کارشناسان، کره شمالی با گذشت یک دهه از تحریم‌های شورای امنیت علیه خود، توانسته است به نوعی خودکفایی در برنامه هسته‌ای خود دست یابد و هم اکنون قادر است سالانه تا ۶ کلاهک هسته‌ای را تولید کند.

شناسایی قابلیت واقعی کره شمالی در زمینه برنامه نظامی هسته‌ای امکان‌پذیر نیست. اما می‌توان گفت پس از پنجمین آزمایش هسته‌ای کره شمالی در جمعه هفته گذشته و بنا بر اعلام کره جنوبی، آماده بودن پیونگ یانگ برای انجام یک آزمایش هسته‌ای دیگر، به نظر می‌رسد کره شمالی به اندازه کافی مواد لازم برای ساخت بمب هسته‌ای را در اختیار دارد.

کره شمالی هم اکنون دارای ذخایر زیادی از اورانیوم است و حدود یک دهه است که تلاش می‌کند تا اورانیوم مناسب برای تولید کلاهک هسته‌ای تولید کند.

بنا بر گفته سیگفرید هکر، یک کارشناس برجسته حوزه کره شمالی معتقد است پروژه غنی‌سازی اورانیوم کره شمالی هم اکنون به تولید ۱۵۰ کیلوگرم اورانیوم با غنای بالا منجر شده است.

این مقدار از اورانیوم برای تولید ۶ بمب هسته‌ای کافی است.

به گفته او با توجه به ذخیره پلوتونیوم کره شمالی که احتمالا میان ۳۲ تا ۵۴ کیلوگرم است، این کشور تا اواخر سال ۲۰۱۶ قادر خواهد بود تا ۳۰ بمب هسته‌ای تولید کند.

کره شمالی اخیرا و پس از انجام پنجمین آزمایش هسته‌ای خود مدعی شد که قادر است کلاهک‌های هسته‌ای را بر روی موشک‌های بالستیک میان برد قرار دهد.

اگر چه کارشناسان هرگز ادعای کره شمالی مبنی بر توانایی قرار دادن کلاهک‌های هسته‌ای بر روی موشک را تایید نکرده‌اند.

کره شمالی پیش‌تر در سال‌های ۲۰۰۶، ۲۰۰۹، ۲۰۱۳ و ژانویه سال جاری چهار آزمایش هسته‌ای دیگر را انجام داده است.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+تهدید جنگ اتمی
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۶:۵۶:۲۶
کار درست را کره شمالی می کنه.
اعتماد به خارجی و متجاوز یعنی مرگ و ذلت و بردگی. (3934462) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.