توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493899
پسر و داماد ترامپ به کنگره احضار شدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
پسر ارشد و داماد دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا برای ادای شهادت درباره پرونده جنجالی نفوذ روسیه در اتخابات ریاست جمهوری آمریکا به کنگره فراخوانده شدند.

پبه گزارش عصر ایران به نقل از رسانه های آمریکا "دونالد ترامپ جونیور" پسر ارشد و " جارد کوشنر" داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ در کنار " پل مانافورت" از مسئولان ارشد ستاد انتخاباتی ترامپ برای ادای شهادت درباره مساله دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به سنا فراخوانده شدند.

این فراخوانی پس از آن مطرح شد که در دو هفته گذشته افشای ملاقات پسر ارشد ترامپ و داماد و رییس وقت ستاد انتخاباتی او با یک وکیل روس تبار در ژوئن سال گذشته میلادی درباره موضوعات مربوط به انتخابات و احتمال تبادل اطلاعاتی زیان بار درباره رقیب اصلی انتخاباتی ترامپ در آن دیدار، جنجال ساز شده است.

پسر ارشد ترامپ هم اینک در کنار برادر دیگرش امپراتوری مالی پدرش را اداره می کند

پسر و داماد ترامپ به کنگره احضار شدند
پسر ارشد ترامپ دریافت اطلاعات درباره هیلاری کلینتون از وکیل روس تبار را تکذیب کرده و حتی ای میل های ارتباط خود با آن زن وکیل را منتشر کرده است. ترامپ نیز پسرش را معصوم و بی گناه دانسته و گفته است این گزارش ها تلاشی از جانب رسانه های دروغ پرداز برای اعمال فشار به اوست.

پسر ارشد ترامپ و رییس ستاد انتخاباتی او قرار است 6 روز دیگر (26 ژوئیه) در نشست کمیته قضایی سنای آمریکا حاضر شوند و به سوالات سناتورها درباره پرونده نفوذ روسیه در انتخابات و مسایل مطرح شده در دیدارشان با وکیل روس تبار توضیح دهند.

همچنین قرار است جارد کوشنر داماد ترامپ و مشاور ارشد او نیز روز دوشنبه در جلسه کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا حضور یابد و درباره سوالات سناتورها درباره همین موضوع پاسخگو باشد. بر خلاف جلسه شهادت پسر و رییس ستاد انتخاباتی ترامپ، جلسه پرسش و پاسخ کوشنر به دور از خبرنگاران و پشت درهای بسته برگزار خواهد شد.

در 6 ماه گذشته و از زمان راه یابی ترامپ به کاخ سفید به عنوان چهل و پنجمین رییس جمهور ایالات متحده، مساله ارتباطات پنهانی ستاد انتخاباتی او با روسیه از جنجالی ترین مسایل حاشیه ای گریبانگیر دولت او بوده است و تا کنون منجر به استعفاها و برکناری هایی در میان اعضای ارشد کابینه او شده است.

بسیاری از ناظران، مساله "روسیه گیت " را با بحران " واتر گیت" برای ریچارد نیکسون رییس جمهور اسبق آمریکا مقایسه کرده و احتمال استیضاح و یا حتی عزل رییس جمهور آمریکا را به خاطر این پرونده دور از ذهن نمی دانند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، روسیه، پوتین، تبانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.