نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493097
درد دل مردم /پاسخ مسولین
از مشکلات فرودگاه امام تا وکالت انحصاری
الف درصدد ایجاد یک بخش جدید در سایت برای انعکاس مشکلات مردم است. در این ستون مشکلات، ریز و درشت مردم منعکس می گردد. بدیهی است در بسیاری موارد امکان قضاوت برای الف ممکن نیست. به همین دلیل در صورت انتشار این پیام‌ها در انتظار پاسخ مسئولان و دستگاههای مربوطه خواهیم بود که در همین ستون منتشر خواهد شد. بدیهی است پیامهای حاوی توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نخواهد شد. شما می توانید مسایل و مشکلات خود را به ایمیل الف به نشانی info@alef.ir ارسال نمایید .بدیهی است پیامهای دریافتی پس از بررسی در همین ستون منتشر خواهد شد. چند نکته : 1- مطالب حتی المقدور کوتاه و بودن حاشیه روی نوشته و به موضوع اصلی مورد نظر پرداخته شود. 2- در صورتی که مطلب نیازمند الصاق تصویری از مدارک بود حتما بپیوست ارسال گردد. 3- در مواردی ممکن است دستگاه مربوطه نیازمند ارتباط با نویسنده مطلب باشد در صورت تمایل نام و نام خانوادگی و شماره ای برای تماس اعلام نمایید. 4- با توجه به حجم زیاد ایمیل های ارسالی به الف لطفا در قسمت موضوع عبارت درد دل مردم را بنویسید تا تفکیک ایمیل ها براحتی صورت گیرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۰
مشکلات فرودگاه امام 

دوستان حال و روز فرودگاه امام خمینی را هم دربیاید .بعضی اتفاقات مایه شرمساری  است.

چند شب قبل یکی از بستگان را برای پرواز به فرودگاه بردم تمامی ورودی های ترمینال مسافری را بسته اند و همه ماشین ها را با یکسری تابلوی غیر استاندارد به سمت پارکینگ ضلع مقابل ترمینال در طرف دیگر اتوبان دسترسی راهنمایی میکنند .نه راهنمایی و نه اطلاع رسانی درستی صورت میگیرد .

در پارکینگ مقابل شما را به دورترین اضلاع آن راهنمایی می کنند و بهانه آن پر بودن محل های نزدیک به کریدر تازه تاسیس شمالی جنوبی روی اتوبان است.این پارکینگ کاملا غیر استاندارد و فاقد چرخ دستی و وسایل رفاهی انتقال مسافران است.به شما نوید میدهند اتوبوس شما را به ترمینال مسافری منتقل میکند و این درحالی است که محل استقرار اتوبوس چند صد متر از محل پارک ماشینها فاصله دارد و اگر شما چند بسته و چمدان داشته باشی عملا مستأصل خواهی ماند.

این موارد در حالی است که پارکینگهای خالی نزدیک کریدر خالی و قابل استفاده است.
آن شب بابت همین بی نظمی بیش از نیم ساعت از محل پارک ماشین تا رسیدن به ترمینال زمان صرف کردیم.داخل ترمینال هم که البته مثل همیشه کم جا و پر مسافر و بدون امکانات .

واقعا فرودگاه پایتخت ایران اسلامی با این همه حرف و ادعایی که داریم مایه شرمساری  و هیچ مسئولی پاسخگو نیست .

 به دفتر مدیریت ترمینال رجوع کردم و اعتراض کردم ولی بدون فایده تنها با این توجیه که طراحی ترمینال ایراد دارد و اینکه بسته شدن مسیرهای دسترسی صرفا موضوع امنیتی و خارج از حیطه مسولیت ترمینال است اکتفا کردند.

واقعا اگر کسی دسترسی به مسولین وزارت راه دارد این موارد را منعکس نماید
رسیدگی به وضعیت این فرودگاه که محل تردد هموطنان و خارجیان است و تنها فرودگاه بین المللی پایتخت است نیاز به اقدام عاجل دارد.
همچنین چنانچه قرار است از این فرودگاه استفاده نمایید موضوع فوق برای اطلاع شما لازمست چه بسا لازمست در برنامه ریزی حداقل یک ساعت به تجربه های قبلی حضورتان اضافه کنید تا به پروازتان برسید . علی صادقی

اجرای گزینشی احکام دیوان عدالت اداری

وقتی دریک سازمانی احکام دیوان عدالت اداری گزینشی وبراساس روابط!! اجرامیشود وبه تمام مقامات مسئول مراتب با ارایه مدارک اعلام ولی اصلا ترتیب اثر داده نمیشودتنها درددل کردن چه ثمره ای خواهد داشت .بعضی از وزرا ومسئولین اصلا وقت خواندن این شکواییه ها ورسیدگی به این اعتراضات را ندارند آنان خود را از مردم جدا دانسته درمرتبه ای اعلی تصور مینمایند وحرف ودرددل مردم برای آنان ازرش بررسی ندارد/ تنها

چرا قانون کسرخدمت فرزندان ایثارگر اجرایی نمی شود؟

قانون کسرخدمت فرزندان ایثارگر از فروردین ماه ازتاییدشورای نگهبان عبور کرده اما ازآن تاریخ 4ماه گذشته تا کی باید واجدین شرایط ایثارگر صبرکنند

مشکل استخدام در آموزش و پرورش

 چرا استخدام در آموزش وپرورش موروثی شده است؟ آیا این با عدالت سازگار است؟ آیا اگر نخبه ای پدرش فرهنگی نبود باید از رقابت کنار گذاشت ؟ آیا آینده آموزشی مملکت بااین قوانین نابود نمی شود؟ سهمیه فرهنگی دیگر چیست ؟!!!/هادی

به وکالت انحصاری پایان دهید

تعداد زیادی از فارغ التحصیلان رشته حقوق در شغلی که برای اشتغال نیازی به بودجه بیت المال ندارد یعنی وکالت با امتحانی که از هر چهل یا نود نفر یکنفر با کسر سهمیه های قانونی می توانند قبول شوند یعنی چیزی در حدود دو درصد شرکت کنندگان اینجا باید سوال کرد جایگاه عدل و انصاف در این زمینه کجاست؟ حتی حقوقدانان حاضرند با هزینه شخصی در صورت کمبود امکانات کارآموز وکالت شوند اما دریغ از حمایت مسئولان دولت لطفا به ما پاسخ دهند دستیابی مردم ایران به حداکثر وکیل با حداقل حق الوکاله مگر امری نیکو نیست پس چرا باید در رشته هایی مانند وکالت یا تخصص پزشکی و ......که به شدت مورد نیاز جامعه است بازاری انحصاری بوجود آید و حتی مانع گرفتن تخصص یا کارآموزی وکالت با هزینه شخصی حقوقدانان یا پزشکان عمومی شوند و از آن طرف مردم نیز ناچار باشند حق الوکاله یا حق ویزیت و حق عمل .....زیادی به این دو صنف پرنفوذ در مملکت بدهند مقایسه میانگین درآمد هزار فرهنگی با بیست سال سابقه کار با مدرک ارشد به بالا با میانگین درآمد همتزازان وکیل یا پزشک متخصص نشاندهنده این است که اراده ای موثر برای حل این معضل مردم اگر هم وجود داشته باشد لابی یا .....مانع حل این چالش هستند لذا از دولت محترم خواستاریم در این زمینه شفاف سازی کنند ضمنا از سایت الف نیز کمال تشکر را می کنم که زمینه حل چالشهای مملکت را با نشر این مشکلات فراهم می اورد/امیریان

مشکل آسفالت ماهشهر

سلام. لطفا" مسئولین شهرداری ماهشهر نسبت به رفع مشکلات آسفالت سهر اقدام کنند. خیلی افتضاحه / حسین

گردشگری گران!!!!

هتلهای دو ستاره ایران از هتلهای چهار ستاره جهان گرانتر است و البته  در مواردی هتلهای چهار ستاره هم زپرتی هستند و دو ستاره ها فرقی با چهار ستاره ها ندارند فقط چهار ستاره ها چهار برابر گرانتر هستند وضعیت قیمت هتل درایران وحشتناک است.
به شیراز رفتیم هتل اپارتمان اجاره کردیم .هتل برای دو نفر 270 هزار تومان شبی بود و خالی .هتلدارها التماس میکردند که تخفیف میدهیم وووو مگر آدم میتواند دونفره 270 هزار تومان شبی پرداخت کند یعنی 4 شب بیشتر از 1 میلیون تومان فقط هتل.

امان از بیکاری
سلام ارشد حسابداری دارم . اما متاسفانه هر چی استخدامی میاد تو شهرمون ارشد نمیخوان . با این که مطمئن هستم تو آزمونهاش قبول میشم . اما نمیشه که ثبت نام کنم دارم کم کم خودمو میبازم ./ کامران
 
کلمات کلیدی : درددل مردم + پاسخ مسئولین+ مشکلات+ستون الف
 
سید
Australia
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۰۷:۲۶:۳۴
کار از این حرفها گذشته. در محل ورود چمدانها چرخ نیست. به کارگرهایی که در اطراف هستند و با هم حرف میزنند گفتم جواب دادند از بیرون برو بیار. خیلی چمدانها برداشته نمیشد چون مسافرها رفته بودند دنبال چرخ دستی. (4480430) (alef-2)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۰۸:۱۸:۰۸
یکی از مشکلاتی که سر راه اشتغال مشکل سقف سنی است. مثلا میگویند برای فلان شغل حداکثر سن 25 سال 27 سال. وقتی تمام قرارداد ها ی ما موقت است دیگر دلیلی برای این حد سنی وجود ندارد. اگر فردی به دلایلی نتوانسته باشد در سن زیر 25 یا 30 سال کاری که بتواند سابقه ای برای خود فراهم کند پیدا کند باید کماکان به همان وضع سابق امرار معاش کند؟؟ (4480477) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۰۸:۴۱:۱۶
ما فارغ التحصیلان رشته حقوق در دام انحصار وکلای نجومی به خاطر منافع صنفی گرفتار و بی کار مالنده ایم و باعث سرگردانی ما شده اند به ما کمک کنید وکالت شغلی ازاد است چرا باید ورود به این حرفه سخت تر از سایر مشاغل ازاد باشد (4480504) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۶:۴۸:۰۶
شما تبلی درس نمیخونی وگرنه بقیه امتحان دادن قبول شدن
میخواین با مدرک پیام نور وارد حرفه ی پر چالش وکالت بشین (4481182) (alef-11)
 
شهروند
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۰۴:۵۳:۴۹
شما درکی از نسبت فارغ التحصیل به پذیرش و غیر استاندارد بودن آزمون ندارید. (4485893) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۰۸:۴۳:۳۸
مشكلى آقاى صادقى در مورد فرودگاه امام بيان كردند خيلى بدتر از اين حرفها است. ما چهارشنبه شب(بامداد پنج شنبه) براى رساندن يك مسافر آنجا بوديم. در آن شب بارانى نيم ساعت در صف ورود به پاركينگ شماره ٣ بوديم و يك ساعت در صف خروج. نيم ساعت هم طول كشيد كه بعد از رساندن دخترم به داخل ترمينال و برگشتن با اتوبوس هاى كذايى، ماشينمان را پيدا كنيم.
جالب است كه پول ساعتها سرگردانى در پاركينگ را هم ميگيرند. چون پاركينگ آن ساعتى پول ميگيرد (4480505) (alef-2)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۰۸:۴۶:۰۸
آن پاركينگ فرودگاه امام در حقيقت يك بيايان خاكى است كه باعث شكستن چرخهاى چمدانهاى مردم ميشود (4480509) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۰۸:۵۲:۳۰
در مورد فرودگاه امام، فقط تاكسى هاى سيروسفر فرودگاه اجازه توقف جلوى ترمينالها و پياده و سوار كردن مسافر را دارند. اگر كسى ميخواهد ساعتها سرگردان نشود و چمدانهاى سنگين را دست تنها از اتوبوس وارد و خارج نكند بايد از اين تاكسى ها استفاده كند.
معلوم نيست چه زد و بندى پشت اين ماجرا است. چه كسانى از اين راه استفاده مالى ميكنند؟ (4480522) (alef-2)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۰۹:۱۰:۵۳
در مورد فرودگاه امام، اضافه می‌کنم که مسافران مسن یا خانم ‌های تنها باید چمدان ‌های سنگین را با هزار زحمت داخل اتوبوس ‌های بی‌ نظم شلوغ بگذارند و پس از رسیدن به جلوی ترمینال آنها را پایین بیاورند.

اوضاع آنجا خیلی‌ افتضاح تر از آن چیزی است که این آقا تشریح کرده اند. باید آن شب ‌های بارانی مردم را می‌دیدید که با چمدان ‌های سنگین در تاریکی‌ زیر باران در آن پارکینگ که در حقیقت یک بیابان خاکی بود چطور سرگردان بودند. شن ‌های زمین پارکینگ چرخ چمدان دخترم را شکست. (4480548) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۰۹:۱۷:۲۱
در مورد فرودگاه امام مطلبی را عرض می کنم.
هفته قبل 15 تیر، مسافر روسیه بودم. از قرار دو سه روزی از اجرای طرح انتقال خودروهای مسافران به پارکینگ شماره 3 گذشته بود. اگر شرایط امنیتی موقت باعث اجرای این طرح شده قابل فهم است. به هر حال نزدیک بودن ورود و خروج خودروهایی که هیچ گونه کنترلی روی آن ها نیست به درب های سالن های مسافران می تواند حادثه خیز باشد آن هم در شرایط فعلی.

اما اگر این طرح دایمی است، آن گاه سئوالاتی پیش می آید.
مسافرانی که در پارکینگ شماره 3 پیاده می شوند چمدان و ساک های خود را چگونه به داخل سالن های پرواز منتقل کنند. سطح ناهموار و زمین پر از گرد و خاک و شن و ماسه ی پارکینگ تا ابتدای راهروی مسقف حتی مانعی برای استفاده از چرخ های احتمالی خود چمدان هاست.

این انحصاری که برای تاکسی های فرودگاه بوجود آمده چگونه فراهم شده؟ کنترل امنیتی روی تاکسی ها چگونه است؟ چرا کرایه ی 40 یا 50 تومانی تاکسی های فرودگاه به یکباره 80 تومان و 100 تومان اعلام می شود؟

این بی برنامگی و بهم ریختگی در کنار کثیفی فضای فرودگاه (به عنوان مثال شیشه های راهروی مسقف فرودگاه که به تازگی افتتاح شده از کثافت پر است و اصولا این سئوال را ایجاد می کند که شما که نمی توانید یک شیشه را تمیز کنید چرا این نوع طراحی را بپذیرید؟) برای ما ایرانی ها که چیز جدیدی نیست اما آقایان فراموش نکنند که اینجا یک فرودگاه بین المللی است که به نام امام خمینی مزین است و غیرایرانی هم بسیار در آن رفت و آمد دارد. (4480558) (alef-2)
 
علی
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۰۹:۳۰:۱۷
به وکالت انحصاری پایان دهید...آیا قرار است فوق لیسانس حقوق برود دزدی کند؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! چرا قانون منسوخ سال 76 هنوز اجرا میشود ؟؟!!!! چرا به هر بهانه ای سالهای پیش ظرفیت وکالت پایین نگه داشته شد ؟؟؟!!!! چرا انحصار شغلی ؟؟؟؟
تحصیلکرده حقوق مظلوم ترین قشر تحصیلکرده در این سرزمین بوده با اینکه مردم توان مراجعه به وکلا به دلیل حق الوکالتهای بالایشان را ندارد!!!! (4480574) (alef-2)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۲:۰۷:۲۷
مردم کم سرکار بودند، اینم روش !!!!!!!!!!!!!! اینا همش سرکاریه تا ریشه حل نشه هیچ مشکلی حل نمیشه. (4480764) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۷:۳۴:۵۴
مشکل پارکینگ یک درصدی ها رو نوشتید مشکل آلودگی صوتی مهرآباد برای ضعفای نود درصدی رو خجالت می کشید بنویسید. ای وای ای وای (4481237) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۳:۰۶:۵۸
چرا تحقیق وتفحص درسازمان بازنشستگی کشوری متوقف شد چون این سازمان ورشکسته به حیات خلوت دوستان وعزیزان تبدیل شده وامروز توانایی پرداخت حقوق بازنشستگان را ندارد وباری بردوش دولت شده است چه کسانی دررساندنسازمان به این روز مقصر بودند آیا وزیر کار از این فاجعه باخیر است واقدامی نتوانست انجام دهدویا اصلا از آنجه که دراین سازمان میگذرد خبر ندارد (4482112) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.