نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 373595
ضرب و شتم سرباز وظیفه محیط زیست در فیروزکوه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۳۰
سرباز وظیفه محیط زیست توسط صیادان متخلف در فیروزکوه مورد ضرب و شتم قرار گرفته و مجروح شد.

به گزارش پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، نیروهای یگان محیط زیست فیروزکوه روز شنبه حین گشت و پایش در اطراف دریاچه سد نمرود متوجه حضور گروهی از صیادان متخلف شدند که به وسیله تور، مشغول صید غیر مجاز ماهی بودند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه در این باره گفت: محیط بانان برای برخورد قانونی با متخلفین وارده عمل شدند اما صیادان غیرمجاز که گویا حالت طبیعی نداشتند، به سمت مأمورین حمله ور شده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

محمد فریدی گفت: در جریان این درگیری متأسفانه سرباز وظیفه محیط زیست، یاسر مرادی به شدت از ناحیه صورت، دهان و بینی آسیب دیده و حتی متخلفین قصد خفه کردن وی در آب دریاچه را داشتند.

با دخالت سایر محیط بانان، متخلفین به ضرب و شتم سرباز محیط زیست پایان داده و به وسیله یک خودرو از محل متواری شدند.

با شکایت اداره محیط زیست فیروزکوه پرونده ای در این رابطه در دادسرای این شهرستان تشکیل شده و مأمورین در حال بررسی و شناسایی هویت ضاربین هستند.

گفتنی است این حادثه در حالی رخ داده است که محیط بانان به هیچ ابزار دفاعی ازجمله افشانه (اسپری اشک آور) شوکر، دستبند و … مجهز نبوده اند.

اعمال قانون و برخورد با متخلفین بدون وجود ابزارهای اولیه غیر ممکن بوده و منجر به بروز درگیری و آسیب دیدگی محیط بانان می‌شود.

ضروری است سازمان حفاظت محیط زیست هرچه سریع تر نسبت به تجهیز محیط بانان به حداقل امکانات حفاظتی که الفبای برخورد با متخلف به شمار می رود، اقدام کندتا میزان درگیری و آسیب های وارده به نیروهای این سازمان جلوگیری شود.
 
کلمات کلیدی : محیط بان+محیط زیست
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۰۷:۱۴:۲۹
حداقل یک پیجر یا دستگاه مجهز به GPRS چیزی بدن به این بندگان خدا که در مواقع لزوم بتونه به بقیه موقعیتش رو خبر بده برای کمک
نمیشه که با دست خالی بری به جنگ اسلحه و یکسری قانون شکن
اگر واقعا عزم جدی برای محافظت از محیط زیست هست باید ابزارش هم فراهم بشه (3831236) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.