نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508991
اعلام زمان اعتبار کارت‌های ملی قدیمی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۱
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از صدور کارت های ملی هوشمند در فرایند ۱۵ روزه خبر داد و گفت: اعتبار کارت‌های ملی قدیمی تا پایان سال ۹۶ خواهد بود و این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

 به گزارش ایران خبر، سیف‌الله ابوترابی با اشاره به اینکه کارت‌های ملی که زمان صدورشان مربوط به سال 89 و قبل از آن است تا پایان امسال اعتبار دارند، اظهار کرد: این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در کل کشور 12 هزار ایستگاه برای  صدور کارت هوشمند ملی در دفاتر پیشخوان، ثبت احوال و ادارات پست راه اندازی شده است و هموطنان می‌توانند با مراجعه به این دفاتر اقدام به تعویض کارت ملی خود کنند.

ابوترابی با بیان اینکه فرایند صدور کارت‌های به 15 روز کاهش پیدا کرده است ادامه داد: زمانی که برای اعتبار کارت‌های ملی قدیمی در نظر گرفته شده به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و درخواست می‌شود مردم هر چه زودتر اقدام به دریافت کارت‌های جدید کنند.

وی در خصوص مبلغ تعویض کارت‌های ملی گفت: طبق مصوبه مجلس 20 هزار تومان به عنوان مبلغ تعویض دریافت می‌شود که این مبلغ مستقیماً به خزانه واریز می‌شود ضمن اینکه حداکثر 9 هزار تومان نیز از سوی دفاتر صدور کارت بابت عکس و فرم‌ و 2 هزار تومان نیز زمان تحویل کارت تحویل دریافت می‌شود.

ابوترابی ادامه داد: با توجه به اینکه برای تحویل کارت‌های هوشمند در زمان تحویل باید اثر انگشت صاحب کارت ثبت شود به همین منظور حضور افراد در دفاتر صادر کننده کارت الزامی است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور بیان کرد: در حال حاضر بیش از 26 میلیون کارت هوشمند صادر شده است که این آمار تا پایان سال جاری به 40 میلیون کارت خواهد رسید.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۳:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۹:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۰۸:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۰۷:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۰۹:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۵:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۰:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۳:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ۱۲:۵۳
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۱۵:۱۵
 
 
کلمات کلیدی : سازمان ثبت احوال + کارت‌ ملی + شناسنامه
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۷:۴۸:۴۰
اگر فرایند تحویل 15 روزه است پس چرا بعد از 2 ماه هنوز هم خبری از کارت ما نشده !!!!! ؛
اگر هزینه اش مصوب و مقطوعه پس چرا "پیشخوان دولت" مبلغ 10 هزار تومن فقط برای ارائۀ برگۀ کامپیوتری رایگان !!!!! از ما میگیره ؟!؟!؟!؟!؟!؟ (4548716) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۸:۵۴:۱۴
بنده الان چند ماه است كه براي تعويض كارت اقدام كردم ولي هنوز صادر نشده . ايشان چطور ادعا مي كنند 15 روزه صادر مي شود (4548802) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.