توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508397
کره شمالی ممکن است موشکی دیگر شلیک کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۷
دستگاه جاسوسی کره جنوبی : کره شمالی ممکن است در آستانه تاسیس حزب حاکم این کشور یک موشک دیگر شلی کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاه جاسوسی کره جنوبی روز دوشنبه اعلام کرد کره شمالی پس از ششمین آزمایش هسته ای خود ممکن است در آستانه سالگرد تاسیس حزب حاکم این کشور یک فروند موشک بالستیک قاره پیما را در یک خط سیر استاندارد به طرف شمال اقیانوس آرام شلیک کند.
­به گزارش خبرگزاری یونهاپ از سئول ، دستگاه اطلاعات ملی کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد کره شمالی ممکن است همزمان با فرا رسیدن سالگرد تاسیس حزب حاکم «کارگران» این کشور در تاریخ 10 اکتبر ، موشکی را شلیک کند.

کره شمالی ماه ژوئیه موشک هایی بالستیک ازجمله دو فروند موشک بالستیک قاره پیما را شلیک کرد. کره شمالی این موشک ها را با زاویه ای شلیک کرد که از آسمان دیگر کشورها ازجمله ژاپن عبور نکند. اما پیونگ یانگ هفته گذشته یک فروند موشک بالستیک میان برد « هوآسونگ 12 » را شلیک کرد که از آسمان ژاپن عبور کرد و سپس در اقیانوس آرام فرود آمد. کره شمالی روز یکشنبه نیز مدعی شد یک بمب هیدروژنی را با موفقیت آزمایش کرده است که می تواند روی موشک بالستیک قاره پیما سوار شود.

دستگاه اطلاعات ملی کره جنوبی اعلام کرد :« بررسی های بیشتر نیاز است تا بتوان تایید کرد کره شمالی در آزمایش هسته ای روز یکشنبه خود یک بمب الکترومغناطیس آزمایش کرده است یا یک بمب هیدروژنی. کره شمالی مدعی شده یک بمب هیدروژنی آزمایش کرده است اما سه احتمال وجود دارد و آن اینکه کره شمالی ممکن است یک بمب هیدروژنی آزمایش کرده باشد ، یک انفجاری اتمی انجام داده باشد یا یک سلاح شکافت پذیر تقویت شده را آزمایش کرده باشد.»

در بیانیه دستگاه اطلاعات ملی کره جنوبی آمده است :« کره شمالی ظاهرا سعی دارد نشان دهد تحریم های بین المللی موثر نبوده است. کره شمالی همچنین سعی دارد با تشدید تنش ها ، فشار بر آمریکا را افزایش دهد تا سیاست خود را در قبال این کشور تغییر دهد.»

کره شمالی از سال 2006 تاکنون شش آزمایش هسته ای انجام داده است که دو مورد آن سال گذشته انجام شد.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+آزمایش موشکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.