توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495095
کاهش دمای هوا در استان‌های شمالی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۷
سازمان هواشناسی کشور به سبب نفوذ جریانات خنک شمالی و گذر امواج تراز میانی جو، کاهش نسبی دما را برای استان های ساحلی خزر پیش بینی کرد.

به گزارش ایرنا، برای 2 روز آینده رگبار باران ، گاهی رعد و برق و وزش باد در گیلان، برخی نقاط مازندران و اردبیل ، بخش های شمالی آذربایجان شرقی و غربی و در روز چهارشنبه بارش پراکنده در برای شرق گیلان، مازندران، ارتفاعات استان های گلستان و اردبیل پیش بینی شده است.

همچنین از روز چهارشنبه تا اواسط هفته آینده روند افزایش نسبی دما در غالب مناطق کشور پیش بینی می شود، از این رو توصیه می شود اقدام های لازم برای مدیریت مصرف بهینه انرژی به عمل آید.
در سه روز آینده پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و در بعضی ساعات گرد وخاک است و در این مدت به سبب افزایش سرعت وزش باد در جنوب عراق، در استان های خوزستان، ایلام و احتمالا بوشهر باد و گرد وخاک پیش بینی می شود.
همچنین در سه روز آینده در جنوب سمنان، جنوب تهران، قم ، مرکزی و شمال اصفهان باد و گردوخاک دور از انتظار نیست و شرق دریای عمان در سه روز آینده و خلیج فارس در روز چهارشنبه مواجی خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : کاهش دما+وضع هوا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.