نظر منتشر شده
۱۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449096
احمد توکلی در شبکه افق:
پرداخت پول به نامزدهای انتخاباتی پیش خرید نفوذ است/ برخی وزرا هم باج می دهند هم می گیرند/ کسی که 18 سال وزیر یا معاون وزیر بوده چگونه میلیاردها تومان سرمایه جمع کرده؟
بخش خبری الف، ۷ اسفند ۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۷
نماینده سابق مجلس گفت: من خودم در شرایطی نبودم که خرج زیادی برای انتخابات کنم اما اکنون خبرهای خوبی در این زمینه نمی شنوم؛ عده ای برای تبلیغات یک نماینده خرج می کنند و به این نفوذ می گویند.

احمد توکلی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با حضور در شبکه افق درباره شفافیت در امور اقتصادی و هزینه کاندیدا برای انتخابات اظهار داشت: من خودم در شرایطی نبودم که خرج زیادی برای انتخابات کنم اما اکنون خبرهای خوبی نمی شنوم. عده ای برای یک نماینده برای  تبلیغاتش  خرج می کنند و به این نفوذ می گویند و این پدیده فساد قانونی هم می گویند. فاسدها در مراجع تصمیم گیری نفوذ می کنند و سواستفاده می کنند.

وی با بیان اینکه یک نفر به ستاد های آقای ری شهری و ناطق از 30 تا 80 میلیون تومان کمک کرده بود تا در صورت رای آوردن بتواند استفاده کند؛ افزود: توقعات در رای دادن متفاوت است. تامین کنندگان هزینه انتخابات برای نفوذ این کار را انجام می دهند. برای مثال یک وارد کننده در کمیسیون تلفیق به دنبال یک بهره وری در تجارتش است و چون این افراد به رانت خواری عادت کرده اند، راه و چاه آن را هم بلدند و می روند سراغ آدم هایی که این کار را انجام می دهند.

توکلی با نام بردن حزب کارگزاران و هزینه انتخاباتی این حزب و فرمایشات رهبری در این زمینه ادامه داد: آقای کرباسچی گفت هزینه انتخابات ما را پیمانکاری شهرداری می دهد.

وی گفت : شفافیت، تاثیری جدی در جلوگیری از فساد  دارد؛ پنهان کردن فساد جرم است و اگر کسی برای انتخابات و حمایت از نامزد پول زیاد داد و بعدا امتیازات ویژه گرفت رسانه ها می توانند شخص حامی مالی را رسوا کنند؛ نماینده ای که پشت روسای دولت بنشیند دیگر نماینده نیست بلکه کارپرداز دولت است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساز و کار انتخابات مجلس و ریاست جمهوری عنوان داشت : طرح شفافیت، خدمت مقام معظم رهبری ارسال شده که در آن کاندیداها تنها از رسانه های رسمی بتوانند تبلیغات کنند .
 وی با اشاره به اینکه برخی حامیان مالی انتخابات،پیش خریداران نفوذ هستند،افزود: یک نماینده ای که سابق کارمند متوسط به پایین بود و جایی بود که می توانست پول نامشروع بدست بیاورد و در کمیسیونی که سه دکترا وجود داشت وی با لیسانس رییس کمیسیون اقتصادی شده بود. در یک مورد که می خواستیم مالیات وضع کنیم تا سوداگری مسکن رخ ندهد و ما چه خون دلی خوردیم که این موضوع را بفهمانیم و رای ما 47 درصد رای آورد؛ برخی وزرا هم باج می دهند و باج می گیرند. در قصه پتروشیمی کسانی که مالک پتروشیمی بودند آن را  مفت و تنها دو نیم سنت در متر مکعب می بردند ما در مجلس تلاش کردیم تا رقم آن13 سنت شد.

توکلی با اشاره به برخی لابی ها در عرصه پتروشیمی برای ضربه زدن به منافع کشور ادامه داد: کسی که قبلا نماینده بود به محض خارج شدن جای دیگر در جای خصوصی مشغول می شود .

وی با انتقاد از سیستم درهای چرخان در عرصه مشاغل و اقتصاد گفت : در کشورهایی که به سیاست درب های چرخان حساسند قانون وضع می کنند و در امریکا چنین قانونی وجود دارد.

نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان داشت : هر کاری که فرد در موقعیتی قرار دهد که بین منافع خصوصی و عمومی قدرت انتخاب داشته باشد خطرناک است.
 
وی افزود: در قصه برنامه ششم آقای امیر آبادی و دهقان گفتند که همه مقامات باید حقوقشان در دسترس باشد اما این بحث بعد از مدتی حذف شد. 
 
ادامه اهم اظهارات توکلی در برنامه جهان آرا

برخی در آستانه #انتخابات به همه نامزدها پول می‌دهند تا هر کس رأی آورد در او #نفوذ کنند. 

 پرداخت پول به #نامزدهای_انتخاباتی پیش خرید #نفوذ است. 

 #قانون_انتخابات_مجلس باید تغییر کند تا شاهد #شفافیت #هزینه_های_انتخاباتی و تحقق وعده‌های ملی باشیم. 

نماینده ای که هر روز پشت در اتاق یک وزیر باشد دیگر نماینده نیست، کارپرداز حوزه انتخابیه اش است. 

 کسی که قبلا #رد_صلاحیت شده بود توانست قیمت‌های دلخواهa را در برنامه ششم بگنجاند هر چند جلوی او را گرفتیم. 

 ورود سریع افراد از بخش #دولتی به #خصوصی استفاده از #رانت_اطلاعاتی را شدت می‌بخشد. 

 کسی که عضو هیئت مدیره 7 شرکت بود خواستار حذف عبارت #عموم_مردم از #قانون_شفاف_سازی_حقوق_و_مزایای مسئولان بود. 

 کسی که 18 سال #وزیر یا #معاون_وزیر بوده چگونه میلیاردها تومان سرمایه جمع کرده است؟ 

 مشکل اینجاست که دستگاه‌های مسئول مبارزه با #فساد خودشان مسئله‌دار می‌شوند.
 
کلمات کلیدی : احمد توکلی+هزینه های انتخابات+تبلیغات انتخابات+فساد سیستمی+حقوقهای نجومی
 
حسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۳:۴۷:۱۰
شما که این همه در مجلس بودید و راه کارها را هم خوب می دانید، یک روش عملی برای جلوگیری از این وضعیت ارائه دهید و الا فساد برای همه آشکار است. (4176473) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۳:۴۸:۴۳
توکلی جان تخریب دولت کار خوبی نیست شما این انرژی الان رو زمان احمدی نژاد گذاشته بودی اون همه فجایع پیش نمی امد انتقاد میکردی ولی انتقادهای از سر وا کنی بود. (4176475) (alef-2)
 
جعفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۴:۲۲:۴۴
سلام
آقای توکلی از اولین و مهمترین منتقدین دولت قبلی بوده. (4177197) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۵:۴۹:۴۶
این چیزها دیگر تو این مملکت طبیعی هست جناب دکتر قصه پر غصه است (4176520) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۶:۱۱:۱۸
وضع از اینکه میگین خیلی خرابتره (4176526) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۶:۳۸:۴۴
اینکه عموم مسئولان و نمایندگان میلیاردرند رو چطوری توجیه مکنه آقای توکلی!؟ (4176531) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۷:۲۵:۵۹
خوب این حرفها خوب هست و نکته مثبت قضیه این هست که در زمان دولت قبل هم اقای توکلی این حرفها رو می زدند ..
پس میفهمیم سیاسی کاری و جناحی نیست این حرفها و میشه روش تامل و فکر کرد..
تا اینجا درود بر اقای توکلی
قبول
اما مسئول برخورد با این موارد کیه؟
تا وقتی برخورد قاطع نشه....بدتر میشه و بهتر نمیشه
من بچه بودم شیشه خونه همسایه رو شکوندم...باهام برخورد شد..توبه کردم...اگر کسی بهم چیزی نمیگفت ..مطمئنن به کارم ادامه میدادم (4176549) (alef-2)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۷:۳۸:۰۸
جناب توکلی بنظر می رسد سخنانان شما انعکاسی ندارد ودیگران کار خودشان را
انجام می دهند (4176556) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۷:۵۸:۲۹
انقلاب کردیم که به این فسادها و بی عدالتی ها پایان داده شود، نه بطور رسمی مدیران کشور و نمایندگان، برای رسیدن به قدرت و ثروت سر از پا نشناسند. (4176571) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۸:۱۰:۲۵
مشکل اینجاست که دستگاه‌های مسئول مبارزه با فساد خودشان (4176579) (alef-3)
 
مازندرانی
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۸:۲۴:۱۵
ای رحمت وحلال باد شیری که خوردی.اینکه آقایان مشاغل دولتی دارند ولی مرخصی بدون حقوق میگیرند و وارد شرکتهای خصوصی مرتبط با مشاغل خود میشوند یکی از بلایای بزرگی است که در کشور وجود دارد . (4176595) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۸:۳۲:۳۵
آقا ی توکلی زنده باشی. یک سری به منطقه آزاد قشم بزنید (4176609) (alef-3)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۸:۵۴:۴۲
امیدوارم نتیجه بده آقای توکلی...
ممنونم که صدای ملت هستید و متاسفم که از مجلس صدای ملت به گوش نمی رسه... (4176647) (alef-3)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۸:۵۷:۲۴
آقای توکلی: به نظر می رسد نفس کار اون دیدبانی که شما پشت آن دوربین قرار گرفتی خوبه اما اگر بتونی و یا جرات آن را داشته باشی کمی آن عدسی را به سمت اسکله های شخصی بعضی از نهاد ها و یا به سمت پشت دیوارهای بعضی از پادگانها و عملکرد اقتصادی بعضی از پادگانی ها بچرخانی کمی به عدالت رفتار و عملکردت باور خواهیم کرد. (4176649) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۹:۳۱:۱۷
یک نفر برای ورود به شورای یک شهر متوسط حدود 2میلیارد هزینه کرد،آیا فکر می کنید و ما باید قبول کنیم که ایشان فقط برای خدمت به مردم و برای رسیدن به این پست اینهمه هزینه آشکار کرده است ؟ (4176691) (alef-3)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۰:۳۲:۳۷
اقای توکلی گفته های شما کاملا صحیح است ولی فقط شمه ای از فساد است که توسط مقامات صورت میگیرد یکی میگفت برای اینکه طرح یا لایحه ای در مجلس بنفع یا رانتی رانصیب عده ای کند میلیونها تومان در امد باد اورده بجیب مقامات می ریزند (4176750) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۱:۲۴:۵۰
نمایندگان مجلس که جای خود دارند! برخی از شوراهای شهر بیشتر از اینکه برای مردم کاری کنند شده بقول جنابعالی ابزار نفوذ سازنده و برج سازها که با ساپورت مالی کاندیداهای شورای شهر بعد از ورود فرد با رانت اون شخص دیگه کاسبی شون سکه میشه! یه تومن خرج میکنن 10 تومن برداشت! (4176819) (alef-2)
 
سجادحائری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۲:۲۲:۲۹
باسلام وعرض ارادت

زنده باد مردان حق گو وحق جو وحق طلب /بنده خودم دقيقا هفت اسفندسال گذشته فعال وياريگر چندتن ازنامزدهاي اصول گرادرمشهدمقدس بودم /ليست بازي وتحميل راي بازي گردانان پشت صحنه به مردم غيرقابل انكاراست/متاسفانه كساني راي أوردند كه هيچ ميانه اي بااصول گرايي نداشتند وپاي بندان حقيقي به اصول ازگردونه حذف شدند مجلسي كه از امثال دكترتوكلي خالي باشد يقين بدانيد مجلس نيست /دكترتوكلي تعهدواعتبارش به اندازه كول تاريخ انقلاب اسلامي است امادرآمد وتمكن مالي اش به اندازه يك حقوق بازنشستگي است/لذا شك نكنيد كه تمام اونهايي كه پابه مجلس گذاشتند ،،،،درست فهميديد پولهاي بادآورده وحرام را پشتردريافت كرده بودند/ /ظهرالفسادفي البروالبحر (4176926) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۲۲:۰۳:۰۹
جناب آقای دکتر توکلی واقعا اگر بیطرفانه وبه منظور آسیب شناسی دنبال راه حل باشیم این سازکار استفاده از لابی پول وثروت از ابتدای انقلاب وجود داشته با شدت وضعف وبیشتر این این مناسبات را بخشی از حوزه قدرت سیاسی با عمله واکره پیرامون خود پدیده آورده وبرای روز مبادا استفاده میکند ما قانونی قدیمی داشتیم با عنوان منع مداخله مقامات وکارکنان دولت در معاملات وسو استفاده درحوزه قدرت اگر تنها همین قانون با مراغبت اجرا میشد یقیننا ما دچار چنیین سو استفاده های وحشتنا ک نبودیم. (4179276) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته