نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489795
۷۵ درصد خانوارهای ایرانی زیر ۲۵ هزار تومان پول برق می‌دهند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
مدیرکل دفتر راهبری وزارت نیرو با بیان این که قبض برق ۷۵ درصد خانواده های ایرانی زیر۲۵ هزارتومان است افزود: صنعت برق کشورمان سالانه ۷۰میلیارد متر مکعب از ذخایر گاز استفاده می کند.

محمدعلی فرحناکیان مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر تولید برق وزارت نیرو، در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران پویا، عنوان کرد: 97درصد تجهیزات و تاسیسات برق در داخل کشور تولید می شود و علت عمده تحقق این خودکفایی، مربوط به دوران تحریم و محدودیت های آن بوده است و امتحان و آزمایش این تجهیزات در زمان تحریمها در داخل کلید خورد.

وی همچنین با تاکید بر لزوم افزایش قیمت برق به دلیل پایین بودن آن نسبت به سایر کشورها افزود: افزایش قیمت برق تبعات اجتماعی و اقتصادی برای مردم به همراه دارد و وزرات نیرو نگران از فشار اقتصادی که به جامعه و مخصوصا اقشار ضعیف وارد می آید است.

فرحناکیان با تاکید بر اینکه هر گونه افزایش قیمت برق باید همراه بسته های حمایتی برای قشر ضعیف جامعه باشد گفت: اما نباید برق را با این قیمت نازل ارائه دهیم که هم انرژی کم ارزش به حساب بیاید و هم موجب اسراف آن شود.

وی با اشاره به آمار افزایش بی رویه برق در ایران که بیش از 3برابر متوسط جهانی است عنوان کرد: به همین دلیل، صنعت برق کشورمان سالانه 70میلیارد متر مکعب از ذخایر گاز استفاده می کند.

فرحناکیان در ادامه با مقایسه میزان مصرف برق و مخابرات در کشور عنوان کرد: هر خانواده ایرانی به طور متوسط 100 هزار تومان ماهانه هزینه قبض تلفن همراه، اینترنت و... دارد ولی طبق آمار ما در وزرات نیرو 75درصد خانواده ها هزینه قبض برقشان زیر 25هزار تومان در ماه می باشد.

مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر تولید برق در پاسخ به سوال" وزرات نیرو چه میزان افزایش قیمت برق را در دستور کار دارد" پاسخ داد: اجازه بدهید به علت این که این مسئله تبعات اجتماعی که به همراه خواهد داشت به عدد دقیقی اشاره نکنم.

وی افزود: هزینه تولید برق برای وزرات نیرو هر کیلو وات 100 تومان تمام می شود در حالی که متوسط هزینه ای که از مردم بابت هرکیلو وات دریافت می شود بین 60تا65 تومان می باشد.

وی ادامه داد: بنابراین سیاست وزارت نیرو بر آن است که حداقل قیمت فروش به میزان قیمت تمام شده یعنی 100تومان برسد.

فرحناکیان گفت: البته این افزایش قیمت "که میزان 35تا40 تومان" خواهد بود به طور آرام و پلکانی خواهد بود تا حتی المقدور به اقشار ضعیف و کم درآمد آسیبی وارد نشود.


 
 
کلمات کلیدی : خانوارهای ایرانی+پول برق+برق+وزارت نیرو
 
محمد
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۱۹:۴۰:۵۱
فقط یاد دارند که از کیسه مردم خرج کنند. آخه عزیز من اینکه یکی 25000 تومان پول برق میده که دلیل نمیشه ازش 100000 تومان بگیریم. اون بنده خدا اصلا برق مصرف نمیکنه. به جای این سفسطه بازی ها برین از اونایی پول برق بگیرین که مصرفشون بالاست. (4462812) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۱۹:۴۶:۳۶
این افزایش قیمت رو میخوان آروم آروم بیارن توی قبض!!! (4462819) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۲۰:۳۹:۰۳
خدايا اونهايی که هر روز يه خواب گرانی ميبينند و زمينه های آنرا فراهم مياورند را محتاج نان شب کن تا از اون بالا به مردم نگاه نکنند. (4462876) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۰۰:۴۲:۲۸
مردم را چی فرض کردی
انواع و اقسام تعرفه ها به برق چسبندین و سیر نمیشین
چقدر ظلم آخه . تو گرمای جنوب میشه کولر نزد ؟؟
یه مشت کنتور مسخره دادن و معلوم نی چرا چند برابر از مردم پول میگیرن
برق من از ده تومت رسیدهدویست تومن (4463126) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.