نظر منتشر شده
۱۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 359492
در هیئت دولت تصویب شد/ موافقت با افزایش ۱۴ درصدی کلیه مستمری های بازنشستگی‌ و از کار افتادگی
بخش اقتصادی الف، 16 خرداد 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۳
هیأت وزیران در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهوری با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر افزایش ۱۴ درصدی کلیه مستمری‌های بازنشستگی، از کار افتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولان سازمان تأمین اجتماعی از ابتدای سال ۱۳۹۵ در کلیه سطوح پرداختی موافقت کرد.

به گزارش الف، به این ترتیب حداقل حقوق دریافتی این افراد به ۹۰۰ هزار تومان خواهد رسید.

پیش از این نیز مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه حداقل دریافتی بازنشستگان هرچه تصویب شود سقف آن ۷ برابر دریافتی ها است، گفته بود: با مزایایی که برای حداقل بگیران تامین اجتماعی در نظر گرفته‌ایم سرجمع دریافتی های آنها به ۹۰۰ هزار تومان خواهد رسید.

وی همچنین درمورد مزایای دیگر اختصاص یافته به بازنشستگان اعلام کرده بود: مزایایی مانند حق خواروبار و عائله مندی، مسکن و... همچنین سفرهای زیارتی برای این افراد در نظر گرفته شده به طوری که حق خواروبار و عائله بندی از ۳۰ هزار تومان به ۱۱۰ هزار تومان افزایش یافته است.

نوربخش با اشاره به اینکه دربودجه سال ۹۵ سازمان اعتباری برای مسکن اجتماعی پیش بینی شده است، گفت: مستمری حداقلی بگیران سازمان براساس ماده ۱۱۱ تامین اجتماعی براساس رشد حقوق و دستمزد شاغلین افزایش پیدا می کند که امسال ۱۴ درصد است.

وی گفت: برای سایر سطوح درآمدی بازنشستگان نیز براساس ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی موظف هستیم متناسب با رشد هزینه‌های زندگی و نرخ تورم افزایش مستمری صورت می گیرد، که طبق این ماده پیشنهاد افزایش ازسوی تامین اجتماعی به هیات وزیران ارائه می شود که زمان آن روز یکشنبه خواهد بود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بااشاره به اینکه افزایش حقوق ها اواخر خرداد پرداخت می شود، افزود: همچنین معوقات دو ماهه فروردین و اردیبهشت پس از مشخص شدن درصد افزایش‌ها در جلسه هیات وزیران در تیرماه پرداخت می شود.

به گزارش الف، در ادامه جلسه، دولت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و رونق کسب و کار و رشد اقتصادی، رفع موانع تولید و حمایت از کارگاه‌های تولیدی صنعتی و معدنی مشمول مقررات تأمین اجتماعی، آیین‌نامه اجرایی یکی از مواد قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات را به تصویب رساند.

براساس آیین‌نامه یاد شده، واحدهای فعال تولیدی، صنعتی و معدنی که به جهت حوادث غیرمترقبه و بروز عوامل خارج از اراده از قبیل سیل، برف، زلزله و آثار مالی تحریم‌های اقتصادی ظالمانه و نوسانات ارزی نتوانستند به موقع حق بیمه نیروهای شاغل کارگاه‌های خویش را پرداخت نمایند، در صورت ارایه اسناد و دلایل مربوط به آثار عوامل مذکور و احراز سوابق خوش حسابی آنها از سوی سازمان تأمین اجتماعی، می‌توانند ضمن برخورداری از بخشودگی تمام یا قسمتی از جرایم دیرکرد، نسبت به تقسیط بدهی‌های حق بیمه حسب توافق با سازمان تأمین اجتماعی اقدام نمایند.

همچنین کارفرمایان «کارگاه‌های مشمول» در صورتی که اسناد و مدارک خسارات وارد شده به آنها مربوط به قبل از تصویب این آیین‌نامه باشد، چنانچه حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ اجرای این آیین‌نامه در مورد پرداخت اصل بدهی قطعی شده با سازمان تأمین اجتماعی توافق نمایند، از بخشودگی جرایم موضوع این آیین‌نامه برخوردار خواهند شد.

 
کلمات کلیدی : حقوق بازنشستگان+بازنشستگان
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۲۱:۴۵:۵۹
این افزایش ناچیز گوارای وجود بازنشستگان تامین اجتماعی
اما چرا کسی به فریاد ما بازنشستگان کشوری نمی رسد که علاوه بر کاهش حقوق هنگام بازنشستگی نسبت به بازنشستگان تامین اجتماعی طی همین سه سال اخیر 10 ذرصد کمتر افزایش حقوق داشته ایم ( سال 93 5% کمتر سال 94 3% کمتر و امسال هم 2% کمتر) چرا هیچ کس به این بی عدالتی رسیدگی نمی کند (3742697) (alef-11)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۰۰:۱۵:۲۷
عزیزم شما با این افزایش کمتر باز هم از بیشتر مستمری بگیران بیشتر دریافت میکنید.حسود نباشید. (3742881) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۲۲:۰۲:۰۵
هنر کردین (3742719) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۴:۲۴:۲۳
البته که هنر کردند تورم افزایش حقوق بازنشسته ها تا یک هفته قبل 20 درصد بود دیروز به 14 درصد رسید .هنر نزد ایرانیان است وبس (3743780) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۴:۲۶:۱۸
ولی من شنیدم تا 20 درصد اضافه میشه .مرده با قولش (3743786) (alef-3)
 
مستمری بگیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۲۲:۴۱:۱۷
اقا مهدی که ب افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی واکنش نشوندادی با اینکه گفتی حقوقتون ازبازنشسته ها تامین اجتماعی کمتره شماها چند نو ایتم درفیش حقوقی دارید که حقوق شمارا زیاد میکنه اما برای مااینجوری نیست مثال بند با35 سال دادن حق بیمه وبداز4سال بازنشستگی فقط 742 هزارتون حقوق میگیرم (3742762) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۲۳:۳۹:۵۰
اقا مهدی سلام در مجموع وضع باز نشستگان کشوری خیلی بهتر است حداقل حقوق در تامین اجتمایی در مواردی تنها 260 هزار تومان است همچنین امسال حقوق حداقل کشوری 20 وتامین اجتمایی 14 در صد اضافه شده (3742840) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۰۷:۰۹:۵۴
بیش از 50% بازنشستگان اجتماعی را گروه کارمندان تشکیل می دهند که حقوق بالای 3 میلیون تومان دریافت می کنند و در سایه حقوق های پایین این گروه از این افزایش برخوذدار می شوند در مقابل تنها شاید 10% از گروه بازنشستگان کشوری را اساتید دانشگاه و قضات تشکیل می دهند که حقوق بالایی دارند و مابقی گرو ههایی هستند با متوسط خقوق 1 تا 2 میلیون تومان که از افزایش منطقی حقوق در مقایسه با تامین اجتماعی بر خوردار نیستند (3743007) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۲۳:۴۱:۴۴
خسته نباشند! (3742844) (alef-3)
 
رضا
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۰۰:۱۷:۵۰
پس کی احکام افزایش سال 95 کارکنان ادارات دولتی صادرمیشود؟خردادهم که ازنیمه گذشت! (3742887) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۰۹:۱۵:۳۸
والا تو شركتهاي خصوصي هم همينه! هيچكي به فكر وضعيت كارمندا نيست! (3743185) (alef-13)
 
مستمری بگیر تامین اجتماعی
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۰۳:۱۹:۵۳
واقعا خیلی تلاش کردید خوب است مدیرعامل محترم نگاهی به حقوق مدیران زیر مجموعه خود کند از پاداشهای پانصد میلیونی در بانک رفاه که اخیرا توسط کارکنان این بانک افشائ شد تا حقوقهای بالای سی میلیونی در خود سازمان و شرکتهای شستا ولی بازنشستگان نه خبری از بهرهوری و نه کرانه و نه پاداشس و نه اضافه کاری ووو فقط یک حقوق که 14 درصد می خواد اضافه شود. (3742969) (alef-13)
 
ali
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۰۷:۴۷:۵۹
چیزی که فراموش شده قبل از عید نوبخت فرمودند سال اینده حقوق زیر 1میلیون نداریم به این دولت میشه اعتماد کرد (3743033) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۴:۰۹:۴۴
به نظر شما 14 درصد 700000 چقدر میشه ؟ =98000
و همین طور 14 درصد 5000000 چقدر میشه؟ = 700000

در واقع کسی که الان 5 میلیون دریافتی داره، افزایش حقوقی برابر با تمام حقوق کسی داره که 700 می گیره!!!!!

وقتی بحث درصد پیش میاد باز هم کسانی بازنده اند که قبلا کمتر می گرفته اند!!!!!! (3743739) (alef-13)
 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۶:۳۴:۱۳
بیت المال و خزانه کشور چون در اختیار دولت است هر کاری که تمایل داشته باشند انجام می دهند ، افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری و وابسته های مستقیم به بودجه دولت ، دریافتی های زیر 1/5 میلیون 20 درصد و بالاتر از آن تا 1/5میلیون همان 20 درصد و مابقی طبق جدول تا 12 درصد خواهد بود اما ما مستمری بگیران تامین اجتماعی که ریالی اتکا به بودجه دولتی نداشته و نه ندارد و در ضمن چند ده هزار میلیارد تومان هم از دولت طلبکار است تنها افزایش حقوق 14 درصدی برایمان مصوب کرده اند سئوال این است مکر هزینه های خانوار با نوع بازنشستگی متغیر می شود که درصد افزایش حقوق متغیر است ،، با این توضیحات اگر بگوئیم دولت اعتدال و امید بد کرده سخن گزافی است ،، (3744044) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۹ ۰۰:۱۵:۳۱
من لیسانس قبل از انقلاب دارم با سی سال سابقه کار و ده سال باز نشستگی حقوقم 1.4ملیون است حقوق برادرم که ده سال سابقه بیمه پرداخت کرده وحتی یک کلام بلد نیست بنویسد و حقوقش را زنش می گیرد وچند سال عیاشی کرده دریافتی اش 1.1ملیون است این است حکومت عدل علی که حسن آق خمینی می گوید پدر عدالت برای مردم آورده. راست میگوید برای عده‌ای که دنبال عیاشی بودند با کسی که 16سال درس خوانده و سی سال ساعت هفت صبح تا چهار بعد از ظهر سرما و گرما خورده یکی است وحقوق دریافتی یکی. البته ده سال بیمه پرداختی ایشان است و سی سال بازنشستگی پرداختی توسط من. یک فرد بیسواد و پنجاه سال عیاشی واز سال پنجاه تا شصت یعنی ده سال نه سر کار رفته فقط ماهی مقداری بیمه داده. حالا حقوق ایشان با من یکی است نباید به این ورقه لیسانس رید (3746512) (alef-13)
 
ناشناس
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۹ ۱۵:۳۵:۴۳
طلمی که دراین افزایش صورت گرفته در بدنه کازشناسی وازشد بازنشتکان کشوری که با حقوقهای زیر دومیلیون هم زیر خط فقرند تفکر ومعلومات کارشناسی ابزار مدیریت مقامات بوده که تا جایی که با منافع خطیشان سازگار بوده استفاده کردند وانجاهیایی هم که برای منافع ملی ایستادگی کردند منکوب شدند و وضعیت این شده که الان داریم میبینیم حالا حقوق این گروه باید با کف حقوق مقایسه گردد وبقیه هم که مقامات هستد!! البته سهم ابن گروه از بازنشتگان صندوق باز نشستگی کشوری زیر ۱۵درصدی درجمعیت بازنشته دارند بی اتصافی حد و حدودی دارد؟؟ (3747689) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.