نظر منتشر شده
۴۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 239297
زندگی کارمندی و آب باریکه ی معروف‎
بخش تعاملی الف - مهدی یاراحمدی خراسانی
تاریخ انتشار : شنبه ۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۲۱
هر روز صبح زود رأس ساعتی مقرر وارد اداره یا سازمان می شوند، یکی یکی درصف می ایستند تا در دستگاه های مخصوصِ حضور و غیاب لحظه ی ورود خود را ثبت نمایند. شاید این قشر جامعه نسبت به بسیاری از گروه های اجتماعی دیگر سحر خیزتر باشد. چون آن ها نمی توانند نسبت به زمان مقرر در قانون برای ورود به محل کار تأخیر داشته باشند در غیر این صورت پایان ماه تاوانش را در فیش حقوقی خود پس خواهند داد. اتفاقی که در پایان وقت اداری هم به نوعی دیگر تکرار می شود.

کارمند وارد دفتر کار خود می شود. پشت میز می نشیند. هنوز درجای خود آرام نگرفته صدای تلفن، ورود ارباب رجوع یا احضار رئیس و ... خبر از شروع کار روزانه می دهد. بعضی روزها حجم کار بسیار بالاست. به قسمی که حتی زمانی برای نوشیدن چای و یا استراحت لحظه ای پشت میز را هم ندارند. رفت و آمدهای مکرر مردم و درخواست های پی در پی؛ یکی قانون را نمی داند باید برایش تشریح کرد، دیگری از روال اداری خبر ندارد و راهنمایی می خواهد، فرد دیگری از اینکه چند روزی کارش به تعویق افتاده عصبانی است و با صدای بلند اعتراض می کند و چندین ماجرای این چنینی که در هر روز اداری تکرار می شود و کارمند موظف است با آرامش، احترام، صبر و متانت کار مردم و سازمان را حل و فصل نماید.

در کنار این اتفاقات روزانه در برخی سازمان ها کمابیش مسائل و حاشیه هایی وجود دارد که زندگی کارمندی را سخت تر می کند به عنوان مثال؛ رئیسی بهانه گیر و غیر منطقی که زیاد غرولند می کند، موازی کاری و عدم شفافیت در قوانین و مقررات، بوروکراسی و بی نظمی های برخی ادارات که منجر به نارضایتی ارباب رجوع می شود و دودش به چشم کارمندان می رود، تبعیض در پرداخت ها یا تقسیم کار نامناسب در محیط کار به قسمی که عده ای زیر فشار کار شدید قرار داشته و عده ای بیکار هستند و یا کار کمتری دارند، تجهیزات و فضای کاری غیر استاندارد، عدم تحرک لازم در محیط کار و آسیب های فیزیکی ناشی از آن و... همه و همه می توانند فشاری بیشتر از حد استاندارد بر گروه کارمندان وارد نماید. به همه ی این موارد مسأله رویارویی نابرابر حقوق کارمندی (یا همان آب باریکه ی معروف) با نرخ تورم را اضافه نمایید مقوله ای که آنقدر همه در موردش حرف می زنند که دیگر کلیشه شده است.

شاید کارمندان و سایر حقوق بگیران ثابتِ این چنینی تنها گروه هایی هستند که نجیبانه قبل از آنکه حقوق خود را دریافت نمایند مالیاتش را پرداخت می کنند و بخش قابل توجهی از همان آب باریکه را دوباره به حساب دولت واریز می نمایند. البته عیبی هم ندارد! پرداخت مالیات عین قانون است و کارمندان هم اعتراضی ندارند ولی نکته ی اساسی اینجاست که در بسیاری از موارد الزامات قانونی برای عدالت در پرداخت مالیات برقرار نمی باشد و ضمانت اجرایی ندارد به قسمی که عده ی زیادی از مرفهین و افرادی که در آمدهای کلان دارند با اقدامات خاصی می توانند از پرداخت مالیات فرار نمایند ولی کارمندان هیچ گریزی از پرداخت مالیات ندارند. کاش همه ی افرادی که درآمد مناسب دارند مطابق قانون با پرداخت مالیات در پرداخت هزینه ی توسعه ی کشور شریک بودند! به هر حال فیش حقوقی در روزهای پایانی هرماه که به دست کارمند می رسد علاوه بر مالیات، کسورات دیگری همچون حق بیمه کارمند، مساعده و سایر اقساط نیز از آن کم می شود و مبلغ ناچیزی برای او و هزینه های خانواده اش باقی می ماند و...

روزهای کارمندی به سرعت سپری می شود و کارمندان خیلی زودتر از آنچه فکر می کنند به مرز سی سال خدمت صادقانه می رسند. اکنون زمان بازنشستگی است. تصور بفرمایید جوانی وارد یک سازمان می شود، سی سال از عمر خود را وقف خدمت به آن سازمان می کند و در اوج پختگی و تجربه باید کار را تحویل یک نیروی تازه نفس بدهد. هر چند پاداش آخر کار می تواند تا حدودی مرهمی بر زخم های اقتصادی خانواده کارمند بازنشسته باشد اما حقوقش تا حد قابل توجهی کاهش می یابد در حالی که با بزرگ شدن فرزندانش و مسائلی از قبیل هزینه های دانشگاه، ازدواج و... آن ها مخارجش چندین برابر می شود. اما چه باک..! هر کاری سختی ها و محدودیت های خاص خود را دارد. لذ کارمندان علی رغم بسیاری از مشکلات اقتصادی و اداری کماکان با عزت نفس جریان زندگی را مدیریت نموده و خدا را شکر می کنند.

شاید من و شما در مواجهه با سازمان های مختلف با کارمندانی هم روبرو شده ایم که وقت کشی می کنند، تعهد کاری نداشته و مسئولیت پذیر نیستند، کار امروز را به فردا می اندازند، اهل پارتی بازی و سواستفاده از موقعیت کاری خویش هستند، به تکریم ارباب رجوع اعتقادی ندارند و خلاصه به گونه ای احساس کرده ایم به جای حل مشکلات مردم صرفاً به فکر منافع شخصی خود هستند اما باید پذیرفت تعداد افرادی که اصالت و شرافت دارند، صادقانه کار می کنند، مردم را دوست داشته و آن ها را تکریم می کنند، زمان زیادی از وقت خانواده و فرزندان خود را صرف خدمت به سازمان و مراجعین آن می نمایند و خلاصه یک عمر با مناعت طبع و عزت نفس موی خود را در خدمت رسانی به خلق خدا سپید می کنند بسیار بیشتر از گروه اول است.
۱۳۹۵/۰۹/۱۸ ۱۰:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۴ ۱۰:۲۱
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۷ ۰۸:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۶ ۱۰:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۱ ۰۶:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۴ ۰۶:۴۷
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۸ ۱۰:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۷ ۰۹:۴۹
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۹ ۰۹:۳۳
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۰۲:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : مهدی یاراحمدی خراسانی
 
علی
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۷:۴۹:۴۹
" . . . و کارمند موظف است با آرامش، احترام، صبر و متانت کار مردم و سازمان را حل و فصل نماید. . . ."

این تیکه رو درست نیومدی
هر چی آدم بی ادبه گذاشتن اونجا که تماما هم بی احترامی می کنن به مردم (2348288) (alef-3)
 
poor
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۹:۵۹:۵۸
اینکه همه کارمندان را بی ادب میدانی نشان از بی ادبی خودت است (2348431) (alef-3)
 
rasool
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۰:۴۷:۳۵
طرز حرف زدن شما نشان از ادبتان دارد (2348501) (alef-10)
 
بازنشسته فرهنگی
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۰:۴۸:۱۰
علی آقا بی ادب نامیدن تمام کارمندان ("هر چی آدم بی ادبه گذاشتن اونجا" کلیه کارمندان را دربر میگیرد.) دور انصاف است. چون درصدی از کارمندان بدون پارتی پذیرفته شده اند! (2348505) (alef-10)
 
سهراب
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۱:۵۸:۰۳
من یک کارمند هستم با بعضی از کامنتها موافق هستم ولی بعضی ها زیادی مته به خشخاش گذاشته اند کارمندی که در اداره حقوقش به اندازه فقط حضور پیدا کردن در اداره باشه شما چه توقعی ازش دارید در ادارات که البته باید گفت اکثر ادارات فقط رییس ومعاونان وحساب دار وکار پرداز ان اداره حق دارند هرطور دلشان میخواهند در اداره حاضر باشند واز بیشترن امکانات ان اداره استفاده کنند اضافه کار فول میگیرند وپاداش ها وتشویقی های ماهانه وسالانه فقط مخصوص این چندنفر وچندتا وابسته به اقایون هستش وعلنی در جلو چشم کارمندان خلاف قانون عمل میکنند چه توقعی دارید کارمند به موقع سر کار بیاد وقتی رییس اداره ساعت 11 در اداره حاضره وهمیشه به اسم جلسه داشتن تاخیرش را جبران میکنه ویا هروقت در اداره نیست حتما بیماره وباید کارمندان باورکنند وبرخلاف ان اگر کارمندی بیمار بود حتی برکه استراحت پزشگی را هم اقای رییس قبول نداره چه توقعی هست که کارمند خوش اخلاق باشد شعار دادن هم دیگر تاریخ مصرفش گذشته که بگویم یک کارمند باید وجدان کاری داشته باشد وجدان کاری مال زمانیه که حق وحقوقت به اندازه زحمت کشیدنت باشد وبین کارمندان اختلاف حقوق های میلیونی نباشه مردم عزیزی که کارمند نیستن بایدباورکنند حقوق کارمند فقط به اندازه کارت زدن صبح زوداست وبرای بقیه ان باید حقوق دیگری بگیرد وگرنه کارگران با گرفتن 600 هزارتومن ویا کارمندی با سابقه 27 سال کار سخت 1300000تومن میگیره که نصف انهم میره برای بیمه ومالیات وانواع قسطهای که از سر اجبار گرفته چه توقعی دارید که بخواهد در حین کار خودکشی بکند با این وضعیت اگر پیش برویم کارمندان دیگر دلی برای کار ندارند وارباب رجوع هم همیشه ناراحت هستن پس باید به وضعیت معیشتی کارمندان رسیدگی بشه تا مردم هم از کارمندان کار بخواهند (2348664) (alef-10)
 
دلسوز خوزستانی
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۲:۲۱:۰۱
ما کارمندان ادب را از بی ادبان آموختیم. (2348721) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۲:۳۶:۱۳
بی ادت کسیست که تا این مشکلات کارمند درخواست غیر منطقی میکند (2348752) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۸:۰۱:۳۲
با پاراگراف آخر موافق نیستم. هرچند آمار دقیقی وجود ندارد ولی برداشت عمومی اینست که متاسفانه تعداد افراد سالم بسیار کمتر از گروه اول است. (2348290) (alef-3)
 
فرناز
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۸:۲۱:۳۴
حقیقتا" مظلوم ترین قشر جامعه حقوق بگیران هستند(فرقی ندارد چه در بخش خصوصی یا دولتی) (2348300) (alef-10)
 
علی 12
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۱:۵۲:۵۶
من حاضرم مدرک ارشدم و یه پراید رو بدم، یه کارمند مظلوم در بخش دولتی جاشو با من عوض کنه. بابا دارید بدون عرق ریختن حقوق میگیرید، حقققققوووووققققق.
برید خدارو شکر کنید که یه آب باریکه ای دارید.
نه اینکه مثل من شش روز هفته از شش صبح تا پنج بعداز ظهر توی معدن هستم، جمعه ها هم شیفت تعمیرات هستم با حقوق 800 تومنی!!
اونم 280 کیلومتر دور از شهر!!
ناشکری نکنید. (2348651) (alef-10)
 
محمدي
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۸:۲۲:۳۰
درود بر همه كارمندان . خدا بزرگ است . (2348301) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۸:۲۴:۳۹
بسیار عالی (2348305) (alef-10)
 
سراج الدین
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۸:۲۶:۳۱
با سلام
از این موضوع که نوشتید رئیس بهانه گیر و غیر منطقی خیلی خوشم آمد چون واقعا در اداره ما که یک اداره دولتی است تا دلت بخواهد رئیس غیر منطقی و البته کم سواد وجود دارد، امیدوارم واقعا یک روز شایسته سالاری جای پارتی بازی را بگیرد. (2348307) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۸:۲۶:۴۹
احسنت (2348308) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۸:۴۰:۱۶
خب نتیجه چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2348324) (alef-3)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۸:۴۰:۳۹
آقاجون همون آب باريكه مثل آب رودخانه ها وپشت سدها هرماه درحال كم شدن است وكارمندان هرروز به بحران بي پولي وسقوط دردره تورم نزديكتر ميشوند.هرماه به بهانه اي مبلغي راازحقوق كسر ميكنند.دولت كمتر به اين گروه زحمتكش دم دست فشار بياورد .عدالت نيست كم وكسريهاي جامعه رافقط ازحقوق كارمندان تأمين كنند.اگر بعضي وقتها ارباب رجوع باكارمندي بي حوصله وعصباني مواجه ميشوند بدانند كه كارمند بخت برگشته ازتهيه حداقل معاش عائله اش بازمانده است .والا غرضي ندارد. (2348325) (alef-3)
 
بهزاد
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۸:۴۵:۲۲
حقوق کارمند ها در دهه 60 و 70 بسیار ناچیز بود و بازاری ها درآمد بهتری داشتند ولی الان کارمندها دارن شاهانه زندگی میکنند زیر یک میلیون و پانصد هزار کمتر حقوق نمیگیرند حق ماموریت فوق العاده اضافه کارهای بالا مخصوصا مدیران نهاد های دولتی با حقوقهای بالای 5 میلیون بدون هیچ بازده ای اونوقت یک کارگر زحمتکش شرکت خصوصی طبق قانون کار 600 هزار تومان بیشتر نمیگیرد (2348333) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۹:۱۸:۵۸
ببخشید میشه آدرس اون اداره رد بدین ؟ (2348367) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۰:۳۳:۵۱
آواز دهل شنیدن ازدور خوش است. در حال حاضر کارمندان جزو اقشار فقیر جامعه محسوب می شوند. البته کارگران هم وضع بهتری از کارمندان ندارند و در هر دو مورد استثنائاتی نیز وجود دارد. در مجموع نه کارمند و نه کارگر هیچ پیشتیوانه ای برای آینده ی شغلی خود ندارند. کلا در حال حاضر دو دوی دلالها و قاچاقچیان کالاهای چینی و البته بعضی از نهادهای خاصی است که توانسته اند برای خودشان باند وتشکیلاتی راه بیندازند مانند برخی بانک های خصوصی و ... (2348469) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۸:۴۷:۱۷
ای کاش یه مقدار به فکر کارگر های بدبخت هم بودین نه کارمندهایی که 8 صبح میرن 2بعداز ظهر برمیگردن خونه.تازه به مناسبت های مختلف تعطیل هستن و کلی مزایای بی خود بهشون تعلق میگیره. (2348335) (alef-10)
 
بازنشسته فرهنگی
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۱:۵۴:۰۹
بیان مشکلات کارمندان بخصوص بازنشستگان هیچ تعارضی با بیان مشکلات کارگران ندارد. این دو قشر شرایط خاص خود را دارند و اصلاً قابل مقایسه نیسند. اگر کسی به شما این پیشنهاد غیر منطقی را بکنه که از کارگری دست بکش و کارمند شو! چه پاسخی خواهی داشت؟
عزیزم برای موجه نشون دادن مشکلات کارگران که قابل کتمان نیست، لزومی به لجن مال کردن قشر کارمندان نیست. (2348653) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۸:۵۳:۰۴
الان خیلی از بیکارها آرزوی کارمند شدن دارند که شما این هم ناله می کنی.کسانی که دوست ندارند استفا بدهند تا یکی دیگه استخدام بشه (2348340) (alef-3)
 
فضول
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۱:۵۶:۰۶
استعفای یک کارمند باعث نمیشه که شما استخدام بشی! یک پارتی دار جانشینش میشه. (2348659) (alef-10)
 
نکته سنج
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۱:۵۸:۵۷
بیان مشکلات کارمندی چه ضرری به شما داره؟ از خدا میخوام که کارمند بشی (البته یه کارمند معمولی) تا بدونی از یه من ماست چقدر کره در میاد! (2348665) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۹:۱۲:۵۵
ممنون میشم کل حقوق و مزایای کارمندان باهم مقایسه کنه
دقت کنید مزایا نه اصل حقوق
ریس شعبه یه بانک حقوق+مزایاش از ریس سازمان اموزش و پرورش تهران بیشتره
دقت کن الف مزایا یعنی پرداخت مبلغ وام بدون سپرده و بهره با اقساط n ماهه (2348357) (alef-10)
 
قراردادی
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۰۹:۳۶:۴۵
با سلام در مورد کارمندان قراردادی یا همان قرارداد کار معین چرا نمیگی که بیشتر آنها با مدرک دانشگاهی بیش از 10 سال با استرس تمام از نظر موقعیت شغلی ولی با جان و دل و با کمترین حقوق و مزایا دارند کار می کنند و هر روز را به امید اینکه تبدیل وضعیت شوند شروع کرده و به فردا می رسانند .خواهشمندم صحبت کنید و به گوش مسؤولین محترم برسانید که فکری به حال تبدیل وضعیت ما بکنند با تشکر از شما (2348388) (alef-10)
 
كارمند فراردادي
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۰:۱۴:۳۶
واقعا گل گفتيد. كارمندي كه قرارداد معين است و از هيچ مزايايي بر خوردار نيست و هميشه زير پايش مانند پوسته پياز ليز است كه هميشه بايد با اين استرس هم دسته پنجه نرم كند كه ليز نخورد . و تمام مشكلات را به جان و دل بخرد شايد تغيير وضعيت شود. اي كاش تنديل وضعيت مي شديم تا هر روز با اين دغدغه رو برو نمبوديم و بخواهيم اين استرس را به دوش بكشيم (2348448) (alef-10)
 
سجاد
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۰:۵۲:۴۶
متاسفانه اکثریت غریب به اتفاق این دسته از کارمندان با رابطه وارد سیستم شدند. فرزند و رفیق و خواهر زاده و ... پرسنل با نفوذ همان اداره و به ناحق جای کس دیگری رو گرفتند. الله وکیلی خود شما چجوری وارد سیستم شدی؟ واقعیتی که میخواید خوشتون بیاد یا بدتون بیاد (2348519) (alef-10)
 
وحید
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۰:۲۸:۰۲
خب از وضعیت ما شرکتیا که بهتره که نمی دونیم از سر ماه بیکار میشیم یا نه ، حقوق می گیریم یا نه ، بیمه مونو پرداخت می کنن یا نه....ناشکر نباشن کارمندا (2348466) (alef-10)
 
قراردادی
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۰:۴۲:۲۸
نا شکر نیستیم ولی اینو بدان که اگر وضعیت ما بهتر بشه وضعیت شما نیز بهتر خواهد شد و شما نیز تبدیل وضعیت خواهی شد.آیا این حق ما نیست که با وجود صداقت تمام و وجدان کاری فراوان و... حقوقی را که سر ماه بدست می آوریم بهمراه خانواده خود با آرامش خرج کنیم و یا حق ما نیست که بین ما و کارمندان دیکر فرقی قائل نشوند مگر از نظر میزان کار بهتر و آیا این همه استرس از نظر امنیت شغلی برای ما سلامتی باقی میگذارد و ... (2348490) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۱:۰۹:۲۵
وقتی اسم نيروی شرکتی مياد ميخوام به حال خودم گريه کنم (2348555) (alef-10)
 
اقبال
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۰:۳۶:۲۵
سال هاست کارمندها سوژه ی برنامه های طنز و جدی رسانه های تصویری و نوشتاری هستند قشر غالبا تحصیل کرده و زحمتکشی که با درآمد ثابت و با تورمی که نقطه به نقطه و سالیانه سفره ی زندگی ی شان را کوچک و کوچک تر کرده است می سوزند و می سازند اما همچنان شاهد نمک پاشی به زخم های کوچک و بزرگشان هستند

(کارمند)

شب ها

وقتی هنوز خوابت نمی آید

می خوابی

تا صبح ها

وقتی هنوز خوابت می آید

سرکار بروی

کلنجار بروی

با پرونده ها

ارباب رجوع

رئیس و مرئوس

و عصر ها

آنگاه که دیگر نایی نمانده است

به خانه برمی گردی

تا لختی بیاسایی

در آغوش روزنامه ای

که همیشه می نویسد

کارمندها فقط نیم ساعت کار می کنند (2348476) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۰:۴۳:۴۶
كارمند هرچي و هر جا باشه كارمنده 30سال بايد امد و رفت گيريم يكي حقوقش 2ميليون باشه يا يكي 3ميليون كه تقريبا تصورش سخته ولي با اين حال حقوق گرفته ميشه و خورده ميشه اخرش هم هيچ كلا حقوق بگيري بدرد نميخوره ارايشگاه زنانه سراغ دارم والا قسم در عرض 1ساعت 3ميليون تومان كاسب شد ارايشگاه مردانه غرب تهران سراغ دارم ماهي حدود 8ميليون تومان دارامد دارد فلافل فروش با يه مغازه خيلي كوچك توي خيابان پيروزي سراغ دارم صبحها كه هيچ حساب كنيم از ساعت 5عصر تا 11شب بالاي 2ميليون فروش داره سوپر ماركت سراغ دارم روزي 5ميليون فروش داره تهيه غذا سراغ دارم فقط 5شنبه و جمعه ها حدود 5تا 6ميليون فروش داره روزهاي ديگه هم هيچي پس نتيجه ميگيريم بايد بشينيم به حال تمامي كارمندان فرق هم نداره كجا كار ميكنه غصه بخوريم .به كارمندان گير نديد بابا 1ماه از 6صبح تا 6عصر بيرونن برا ماهي اگر اگر اگر اگر اگر اگر تازه اونم با كلي اضافه كار بشه 2ميليون .بازم ميگم اگر بشه و در 1ماه واقعا سخته اونم كه الان هر جنسي بخواهي بخري بايد دلاري پولشو بدي .ممنون (2348494) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۱:۰۰:۵۱
واقعا کارمندی اونم تو بعضی از ادارات گدایی و بدبختیه هیچکس به فکر کارمند جماعت نیست حتی رییس جمهور توی حرف و تشکرش جایی برای کارمندها نمیذاره فقط خدا به ما کمک کنه (2348537) (alef-10)
 
بازنشسته
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۱:۰۳:۴۴
اری برادر. من وقتی به هم سن و سالهای خودم نگاه میکنم که دهابار از من سرحالتر وسر زنده ترن وملک املاک وتمکن مالی دارند ومرفه زندگی میکنند برای زندگی سوخته خودم افسوس می خورم حاصل زندگی کارمندی من یک خانه صدو پنجاه متری وسه سکته قلبی وتعویض سه رگ قلب ویک سکته مغزی ویک پای لنگ هست .خدارا شکر که هنوز نفسی می اید ومیرود . (2348544) (alef-10)
 
مانی
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۱:۱۱:۵۹
با سلام

کارگر ( مهندس)ِ ..... هستم . از 5.45 صبح بیدار و 7 عصر پس از اضافه کاری( که به حتم اگه نباشه ...) به خونه میام. پس از 10 سال سابقه در کارخانه ( که صنعت مادر کشور هم هست- و بماند-) هنوز 1.400.000 تومان بیشتر عایدم نیست. صادقانه میگم که هر ساله با شیب تند و سرعت خیلی زیادی دارم فقیرتر میشم . از ایده آلها و علاقمندیهام که به شدت عقب افتاده و دور شدم. نه پول و نه زور و پارتی ! خب نظرتون چیه؟! (2348562) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۱:۴۰:۵۰
من هم کارمند دولت و معلم هستم. .با دریافتی یک میلیون بعد از 17 سال خدمت...که یازده سال لون توی مناطق محروم بود..رفت و آمدهای جاده ای.....یعنی برای اینکه ساعت هفت ونیم به محل کار برسیم ،،پنج صبح...بلند میشدیم و هشت شب هم به شهر خودمان بر می گشتیم...حالا....به این نتیجه رسیده ام با این یک میلیون فقط میشه نفس کشید...میخواهم بروم تو کار خصوصی....اگر ده تا شاگرد داشته باشم. ....در ماه میتونم دو برابر حقوقم را در ماه بگیرم.........مجبورم...... (2348626) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۱:۴۱:۳۳
مظلوم نمایی در حد تیم ملی! ،
اولا کارمندان محترم جز قشر فقیر نیستند مگر تعدادی از قراردادی ها ، آنهم در برخی ادارات فسیل که زیاد با ارباب رجوع کار ندارند.
آن بخش مهم از زندگی کارمندی که منتهی به دریافت انواع وامها میشود ( البته در ادرات و سازمانهای مختلف شدت و ضعف دارد) ، از قلم افتاده و گفته نشده با گرفتن این وامها ( در برخی موارد مانند بانک ها وام خرید خانه و ... ) میتوانند ره 100 ساله را یک شبه طی کنند در صورتیکه کارگران بعلت نامعتبر بودن از ناحیه بانک ها ، این وامها بدانها تعلق نمی گیرد.
در ضمن پاراگراف آخر با واقعیات روز جامعه به هیچ عنوان مطابقت ندارد. (2348630) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۱:۵۲:۱۷
كارمند و كارگر جماعت فرق هم نداره كارمند يا كارگر كجا باشي اخرشون هيچه عمر ميگذرد بازنشته ميشيو و دردها ميزنه بيرون كه علاجي هم ندارد الان كاسبي خوبه كاسب معموليش در روز به اندازه 1ماه كارمند و كارگر درامد داره .موتوري در پاساژ علاالدين روزي 100هزار تومن درامد داره نوش جونشون (2348648) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۱:۵۳:۱۰
من بازنشسته بعداز سی سال کار حقوق فعلیم دقیقا با حقوق کارآموزیم که قبل از انقلاب ازدانشگاه می گرفتم برابر است این یعنی سی وهفت سال خدمت بدون افزایش حقوق و نزول درآمد با احتساب متوسط 20% تورم سالیانه !! (2348652) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۲:۰۱:۵۳
من کارمند هستم،امروز 8شهریور ماه حقوقم تمام شده،به نظر شما با 4سر عایله تا آخر ماه چکارکنم؟ (2348673) (alef-3)
 
بهروز
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۲:۱۰:۴۳
باسلام من کارمند دولت با19سال سابقه فنی هم هستم حقوق بنده یک ودویست میشه قشر کارگر وکارمند همرده هستن من خونه ندارم نمیتونم ده میلیون وام بگیرم مالیاتمو اول کار کم میکنن تو قشر ما چیزی بنام تعطیلات معنی نداره ما کل سال مشغول هستیم 24ساعته ازحریم هوایی مملکتمون دفاع میکنیم کارمند حقوق بگیر به کارمندان مخابرات شرکت نفت گاز وفولاد میگن که ماشااله حقوق زیر دو نیم میلیون نیست بالا تا 6میلیون حقوق میگیرین کارگر کارمند جز امثال من سراخر برای حفظ ابرو مجبوریم قلب کلیه کبد به حراج بزاریم برای خرید ابرومون وخرج دانشگاه مدرسه بچهها بوسه بردستان زحمتکشان جامعه میزنم (2348696) (alef-10)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۲:۱۳:۳۰
اول از همه می خواهم بدانم آن اداره ای که حقوق یک میلیون وپانصد هزار تومنی میده کجاست؟ با مدرک فوق لیسانس از دانشگاه تربیت مدرس در شهر ایرانشهر کارمند شدم با حقوق کمتر از یک میلیون آن وقت در تهران حقوق یک و پانصدی؟
دوماً با اینکه رسمی هستم تا حالا نشده حقوق را به موقع و سر موعود بگیرم شاید باور نکنید هنوز قسمتی از حقوق سال 92 راهم نگرفته ام! یک ماه حقوق سالجاری راهم طلب دارم! باور ندارید اسم شرکت دولتی را که کار میکنم را بفرستم؟ (2348706) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۲:۱۶:۰۸
دلمون خوش بود باآمدن دولت جدید وضع زندگی ما بهتر میشه ، افزایش حقوق که

5درصد کمتر شد، مایحتاج روزانه هم که گرونتر شده ، پس اینکه تورم از 47درصد

رسیده به 20درصد دیگه چه صیغه ای یه!!!!! (2348709) (alef-10)
 
محمود
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۲:۲۸:۱۶
با سلام
من کارمند دانشگاه آزاد هستم از درد ما هم بگید که برای خودش شرحی دارد
از یک طرف سازمان ما قوانین خود را براساس قوانین وزارت علوم طراحی می کند و از طرفی دیگر با قوانین بیمه تامین اجتماعی
از طرفی ما و سازمانی که در آن کار می کنیم شدیم وجه المصالحه بین جناهای سیاسی یک روز ما را می سپارند با طرف راست یک روز می سپارند طرف چپ هرکدام هم که سر کار می آیند قول برطرف شدن مشکلات می دهند اما تا بر مسند می نشینند دیگر هیچ
حقوق ما از همکاران خودمان در دانشگاههای دولتی کمتر است اما دستمان به هیچ جا وصل نیست ماندئیم به چه کسی دردمان را بگوئیم وزارت علوم ما را به عنوان کادر آموزشی این مملکت قبول ندارد تازه ما را در سالهای اول تاسیس این دانشگاه از شمول قانون کار خارج کرده اند (2348740) (alef-10)
 
جهد کشاورزی
۱۳۹۳-۰۶-۰۸ ۱۲:۴۱:۲۴
من فوق لیسانس با 10 سال سابقه کار در اداره جهاد کشاورزی بصورت قرارداد کار مشخص حقوقم 890تومنه هر روز هم میرم ماموریت .سبزی فروش سر کوچه ما حقوق ماهیانش 3میلیون تومانه .سمبوسه فروش سرخیابونمون ماهی 3میلیون در امدشه نه مالیات داره نه مسئولیت داره نه در گیری واعصاب خوردی بله اگه 19 سال عمر باارزشموصرف تحصیل کردم فکرمیکردم علم بهتر از ثروته ولی احمق بودم اگه هرکاری میکردم درامدم الان بالا بود خونه داشتم ماشین داشتم واقای خودم بودم واقعا قشری ضعیفتر از کارمند اونم قراردادی وجود نداره اقایان مجلس که کارتون تحقیق وتفحصه ماکه فناشدیم لطفا بقیه رادریابید.تورم پدر مارادراورد اخه به کی دردمون رابگیم (2348769) (alef-3)