توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477798
بازداشت دختر متهم اصلی رسوایی سیاسی در کره‌جنوبی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
دختر دوست رئیس جمهور سابق کره جنوبی، امروز (چهارشنبه) در هواپیمایی که از آمستردام به سمت سئول می‌رفت، دستگیر شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ "چونگ یو – را"، ۲۰ ساله و تنها فرزند چویی سون سیل، دوست صمیمی و نزدیک پارک گئون های، رئیس جمهوری استیضاح شده کره جنوبی در هواپیمایی که از آمستردام هلند به سمت سئول در پرواز بود، دستگیر شد.

این دختر جوان روز سه شنبه از دانمارک مسترد شده بود.

چویی سون سیل که به دلیل تاثیر و نفوذش بر رئیس جمهوری استیضاح شده کره جنوبی به "راسپوتین کره جنوبی" معروف شده، چهره اصلی در رسوایی فسادی است که باعث شد تا زمان برکناری پارک گئون های در سراسر کشور تظاهرات خیابانی زیادی برگزار شود.

پارک گئون های و این زن به اتهام پذیرش و درخواست میلیون‌ها دلار رشوه از کمپانی‌های بزرگ کره جنوبی چون سامسونگ در حال محاکمه هستند.

چونگ ۲۰ ساله که در ژانویه ۲۰۱۷ توسط پلیس دانمارک بازداشت شده بود، از این کشور مسترد شد. وی باید برای پاسخ دادن به پاره‌ای سوالات به سئول منتقل می‌شد که امروز در هواپیما دستگیر شد.

این دختر ۲۰ ساله به استفاده از میلیون‌ها دلاری که سامسونگ برای کمک مالی به وی برای داشتن زندگی لوکس در اروپا پرداخت کرده، متهم است و باید پاسخگو باشد.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی اعلام کرد، یک تیم پنج نفره از مقام‌های دفتر دادستانی کره جنوبی به آمستردام رفتند تا این دستگیری بر طبق روال صورت گیرد.

این دختر جوان پس از ورود به فرودگاه بین المللی اینچئون بیانیه کوتاه مطبوعاتی خواهد داشت و سپس به دفتر دادستانی سئول برده می‌شود تا به سوالات پاسخ دهد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۰۶:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۴:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۱۵:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۰۹:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۰۹:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۴ ۰۸:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۱۰:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۱:۰۰
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۱۴:۱۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۱ ۱۴:۰۳
 
 
کلمات کلیدی : کره جنوبی + پارک گئون های + فساد مالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.