نظر منتشر شده
۵۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427496
چند نکته در مورد صحبت های وزیر محترم بهداشت در برنامه ثریا
با طرح تحول سلامت به کجا می رویم؟
جعفر قادری/ نماینده سابق مجلس، ۴ دی ۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۲
جناب اقای دکتر هاشمی وزیر محترم بهداشت با حضور در برنامه تلویزیونی ثریا مطالبی را مطرح کردند که لازم میدانم چند نکته را با مردم در میان بگذارم .

 منظور کردن حقوق های بالای صد میلیون تومانی برای برخی از گروه های پزشکی و بالای بیست میلیون تومانی برای عموم گروه های پزشکی (حتی برای پزشکان عمومی) نوعی نگاه جزیره ای به توسعه کشور و آبادانی و رشد بخش پزشکی به قیمت خرابی و عدم توسعه سایر بخش های اقتصادی است و این نگاه جزیره ای با عدالت اجتماعی به عنوان یک اصل حاکم بر الگو های توسعه کشور ناسازگاراست. 

 افزایش شکاف بین پرداخت هایی به بخش دولتی و بخش غیر دولتی در حوزه سلامت که همراه با رشد پرداختی  به هر دوبخش پس از اجرای طرح تحول سلامت بوده نشان از عدم کارآمدی سیاست های اتخاذ شده در این بخش از کشور است. 

پیش بینی درآمد حاصل در بخش بهداشت و درمان به عنوان درآمد اختصاصی و تعیین کارانه بر مبنای درآمدهای وصولی با اصول بودجه نویسی سازگاری ندارد و اگر بنا باشد این نگاه مورد تایید قرار گیرد  کار کنان بخش های درآمدزا مثل نفت، برق، آب، شهرداری ها و... چنین ادعایی خواهند داشت که این نگاه ها با اصول بودجه نویسی هماهنگی ندارد. 

ادعای کاهش پرداختی مردم از هزینه ها ی بخش سلامت اگر چه از نظر در صدری ممکن است درست باشد ولی به علت افزایش ۵/۲ برابری متوسط تعرفه های پزشکی از نظر مطلق عددی صحت ندارد و این طرح قدر مطلق هزینه های پرداختی مردم و سازمان های بیمه گر را بشدت افرایش داده است. 

 افزایش بار مالی بخش سلامت بر مردم و بیمه های اجتماعی باعث شده تا سازمان های بیمه گر با کسری شدید منابع مواجه شده و برای تامین کسری منابع فشار زیادی بر واحد های تولیدی وارد کنند. دریافتی های بی حساب و کتاب واحد های بیمه گزار بخش تولید عملاً باعث رکود و افت تولید شده و چون کسری منابع با همه این فشارهای تامین نشده است دولت را وادار به انتشار اوراق مشارکت و استفاده از خزانه برای شرکت های بیمه گر نموده است.

نگاه جزیره ای به بخش بهداشت و درمان و وفور پرداخت های نجومی در این بخش باعث شده تا کشور در تخصیص منابع انسانی نیز با مشکل مواجه باشد. در همین راستا در کشور ما بر خلاف کشور های پیشرفته افراد با استعداد به جای ورود به رشته های اثرگذار کلان بیشتر در صف ورود به رشته های پزشکی قرار می گیرند که این خود باعث اتلاف منابع و اشغال پستهای مهم مدیریتی توسط افراد غیر مستعد شده است. 

 با اجرای طرح تحول سلامت نه تنها کشور از واگذاری تصدی گری ها در بخش دولتی دور نشده است بلکه باعث شده تا اشتغال در بخش های دولتی بهداشت و درمان که در دولت قبلی دو برابر شده بود در این دولت با نسبت بیشتری  افزایش یابد. 

ایجاد محدودیت در پذیرش دانشجو در رشته های  پزشکی همراه با بالا بودن تعرفه های پزشکی بیشترین مشکل را برای مردم به عنوان استفاده کنندگان از نظام سلامت ایجاد می کند.
 
کلمات کلیدی : وزیر بهداشت+برنامه ثریا+طرح تحول سلامت
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۰۷:۲۳
به تورم ۳۰ درصدی در سال آینده! وزیر رفاه اعلام کرد که در این دو هفته ۸ هزار میلیررد تومان تالاب بیمه‌‌ها پرداخت میشود. آموزش و پرورش اعلام کرد که ۲ هزار میلیارد تومن معوقه فرهنگیان بازنشسته ۹۴ پرداخت شد. در این سه ماه آخر سال، به خاطر انتخابت بهار، دولت همه این هزینه‌ها را از محل افزایش نقدینگی و افزایش دلار مجبور است پرداخت کند. پس سال ۹۶ انفجار تورم خواهد بود. (4079867) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۵۱:۲۵
جناب اقای هاشمی خدا به شما سلامتی بدهد .اگه یک وزیر کارش رو درست انجام بده بی شک خود شما هستید. (4079943) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۴:۱۹:۵۱
مادر من سكته قلبي كرد به بيمارستان خصوصي 21 ميليون داديم و بيمه هاي مختلف 11 ميليون پس دادند ولي كار معالجه بي هرگونه بيمه اي (چون سقف آن بسته است) ادامه داشته و ما تا بحال بيش از 45 ميليون (با آن 21 ميليون) خرج كرده ايم كه بازهم ادامه دار است و لي اگر قبل از اين طرح اين اتفاق براي مادر من ميافتاد هزينه 21 ميليوني ما كمتر از 10 ميليون ميشد كه با توجه به ثابت ماندن سقف بيمه تكميلي و تقريبا بيمه سلامت هزينه ما بسيار كمتر ميشد ضمن اينكه باي بعدش نميدانم چه اتفاقي ميافتاد . خدا انشاالله براي مادر شما اين اتفاق را پيش نياورد . من هم اول به طرح جناب آقاي دكتر هاشمي دل بسته بودم تا براي خودم چاله اش ايجاد شد . مگر كسي بگويد مادر مهم نيست . (4080160) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۸:۴۳:۳۶
چرا رفتين خصوصي؟ چرا؟ طرح تحول مال خصوصي نيست (4080505) (alef-11)
 
Belgium
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۰:۳۱:۳۱
برای اینکه پزشکان محترم که درجه استادی دارند اعلام می کنند در بیمارستان دولتی رزیدنت عمل می کنند که خودتون کیفیت کار را می دانید و اگر کار خوب می خوای و می خوای مادرت زنده بمونه باید بیای بیمارستان خصوصوص و X ریال هم به حساب .... بریزی (4080653) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۰۸:۱۶
به آنجایی که بعد سه سال مثل ظریف میگه اشتباه کردم (4079868) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۴۹:۳۳
نه بابا.این پزشکا فرق دارن.سی سال بعد هم می گن حقمون بود و خوب کردیم. (4079937) (alef-3)
 
Spain
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۸:۲۸:۴۴
من اصلا میگم یه عده هر چی میخوان تعرفه ها را بالا ببرند دولت وظیفه اشه بره تو تربیت کلان نیروی درمانی آنقدر پزشک عمومی و تخصص تربیت بشه که پزشک خودش دنبال جذب بیمار باشه و مردم قدرت انتخاب پیدا کنند نه اینکه پزشک ناز کنه که مثلا شهرستان نمیرم، خود به خود نرخ ها و درمان مردم درست میشه (4080485) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۳:۳۴:۵۴
هرچه هم الان داریم از تلاش ظریف و تیم اوست (4080087) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۴:۱۰:۵۵
الآن دقیقا چی داریم؟؟؟؟ (4080140) (alef-3)
 
رامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۴:۲۷:۰۱
کاهش تورم بالای ۱۰۰ درصد به زیر ۱۰ درصد ثبات قیمت مسکن و خودرو (4080174) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۰۰:۲۳:۵۰
حرف مفت زدن که مالیات نداره ! این تورم 100 درصدی رو الان از کجا درآوردی ؟؟؟ دولت قبل تورم به 45 درصد رسید البته به گفته منتقدان دولت ...
الان هم تورم داره بالا میره ، امروز دلار شد 4000 تومن (4080998) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۰۸:۵۹
طرح سلامت فقط فشار مضاعفی را بر پرستاران وارد کرده است چرا که افزایش حقوق وعده داده شده به خاطر طرح تحول انجام نگرفته است. فقط ساعت کار آنها زیاد شده است. (4079871) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۸:۴۴:۲۸
خب برا بزشكا هم دقيقا همين اتفاق رخ داده (4080506) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۰۹:۱۸
در بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان یزد به رغم اعلام لزوم اجرای طرح سلامت بابت هر کاری که برای فرد بیمار می‌کنند پول آن را می‌گیرند. به عنوان مثال تا پول از بنده دریافت نکردند آزمایش خون انجام ندادند. (4079872) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۱۰:۱۷
از وزیر بهداشت درخواست می‌شود در ساعت کار پرستاران تجدیدنظر نمایند . با اجرای طرح سلامت هزینه بیماران کاسته شده و مراجعات آنها بیشتر شده است. یعنی فقط پزشکان پولدارتر و پرستاران با حجم زیادکار فرسوده می‌شوند. (4079873) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۵۶:۰۴
با اجرای طرح تحول سلامت دریافتی پرستاران محترم به ۴ پلیون تا ۶۷۰۰ رسیده هست.معادل۲ تا ۳.۵برابر پزشک طرحی (4079954) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۴:۰۸:۱۵
چرا الکی و دروغ میگی دریافتی حقوق من 1923000 تومن هست با 114 ساعت اضافه کاری کلا 219 هزار تومن اضافه کاری دادن کارانه کارانه هم که میگین بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ تومنه که اونو هم شش هفت ماهه ندادن یعنی در ایده ال ترین حالت سه میلیون با کارانه که میگم اونو شش ماهه ندادن این ۶۷۰۰ کجا میدن بریم همون جا کار کنیم (4080136) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۰:۲۶:۴۰
بیمارستان شهدای تجریش (4080645) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۱۸:۰۶
خدا رو شکر که این طرح به نام مردم بکام دیگران شکست خورد (4079891) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۱۸:۲۴
واقعا حرف دل ما را زدی. احسنت. (4079892) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۲۲:۳۹
انقدر راحت صد میلیون و دویست میلیون را می گویند که حد ندارد من خودم دکتری دارم ولی پزشکی نیست با در امد 4 میلیون فرق من و پزشک در چیست ایا باید وزیر حقوق تعین کند (4079900) (alef-3)
 
Belgium
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۳:۰۸:۰۶
کسی که میگه دکترا داره و نمی تونه تفاوت درآمد بین مثلا " 1 درصد پردرآمدترین گروه یک حرفه" با درآمد عادی یک حرفه دیگه رو درک کنه ... چیکار باس کرد؟ باز فرستاد بازآموزی مقدمات؟ یا باس فرستاد برای شغلی مثل نون خشکی و ... (4080041) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۳:۵۸:۵۲
چرا باید درآمد پردرآمد ترین ها یعنی همان یک درصد ، معلم ها ۳ میلیون باشد کارگرها ۲ میلیون باشد، کارمندان ۶ میلیون باشد اساتید دانشگاه ۱۰ ملیون باشد ولی پزشکان ۸۰۰ میلیون ؟؟؟!!!!! (4080121) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۷:۵۲:۳۲
دوست عزيز به قول خود وزير بهداشت دريافتي يك پزشك عمومي در بخش دولتي( نه خصوصي) حدود 15 ميليون در ماه است مي توانيد بگوييد حقوق استاد دانشگاه هاي دولتي در زمينه هوافضا و هسته اي چقدر پايين تر از اين عدد است ؟ (4080442) (alef-11)
 
دکترای بی پول و بیکار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۹:۵۰:۰۱
جناب IQ مآب از خود راضی، اول بگو ببینم چند سال پشت کنکور بودی تا پزشکی قبول شدی؟ و بعد بگو ببینم چند ده بار دارو و تشخیص نادرست دادی و از وجدانت خجالت کشیدی؟
شما برو نهضت سوادآموزی چون نمیدونی که با استنباط و حرف جنابعالی، باید کل پرداخت مملکت به حساب کارکنان شرکت نفت واریز بشه. (4080602) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۱:۳۳:۱۱
پزشک عمومی برابر فوق لیسانس سایر علومه (4081556) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۳۰:۳۱
جامع و کامل و مختصر. حیف که شما دیگه نماینده نیستی (4079910) (alef-11)
 
بیمار قلبی
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۳۰:۳۷
واقعا بی انصافی و نمک نشناسی تا کجا. بنده امروز بعد از چهار روز بستری در بیمارستان دولتی و عمل قلبی فقط موقع تسویه حساب 500 هزا را تومان پرداخت کردم که این هزینه چند سال پیش بیش از سه میلیون می شد و در بیمارستان خصوصی به من گفتند 8 میلیون میشود.

جناب اقای دکتر هاشمی خدا پدر و مادرتان را بیامرزد و به شما خیر دهد و کاری هم به بی انصافان سیاسی نداشته باشید (4079911) (alef-11)
 
عای
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۴۳:۵۲
برنامه ثریا واقعا برنامه روشنگرانه خوبی است که با کسی عقد اخوت نبسته. (4079924) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۰:۰۱:۴۶
بجز اونی که بودجه اشو تامین می کنه ، شده ثریا یک برنامه در باره کیفیت بد برنامه های صدا و سیمای میلی پخش کنه ؟! (4080619) (alef-3)
 
کاظم
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۴۶:۰۸
بااین طرح وتدبیر به بهشت زهرا میرویم.! (4079930) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۵۲:۳۴
واقعا مقاله منطقي وحرف دل مردم بود. برايمان عجيب است اين اقا به پشتوانه چي اينهمه زور مي گه عوض انكه با اختلاف طيقاتي كه ايجاد كرد وجامعه را بهم ريخت ديگر گروه هاي شغلي را سرخورده كرد از مردم عذر خواهي كند. (4079947) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۵۷:۴۳
جالب اینه که دانشگاه آزاد با این حجم سرمایه و هیات علمی و همچنین متقاضی که وجود داره بهش اجازه نمیدن وارد تخصص پزشکی بشه. امسال فقط 4 نفر اجازه دادن اونم تخصص داخلی بگیره. چرا؟ چون دلیلشو هممون میدونیم (4079957) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۸:۴۷:۲۲
همين مونده شما كه تا حالا با پولت اومدي تخصص هم با پول بري. علتش اينه كه امتحان ميگيرن و سر امتحانم نميپرسن از كدوم دانشگاهي. اگه نمره بياري قبولي. فهميدي ؟ قبولي لياقت ميخواد داداش. (4080507) (alef-11)
 
Belgium
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۰:۲۹:۲۳
آقا من فوق لیسانس دانشگاه دولتی هستم اینقدر خودم رو نخبه نمی دونم
زمان دبیرستان موقع انتخاب رشته ریاضی اول بود بعد تجربی بعد انسانی
ولی الان فارغالتحصیلات تجربی خود را نخبه محض می دانند (4080651) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۲۰:۵۷:۱۰
عزیز راه را اشتباه رفتی فقط دو رشته تخصصی مورد عنایت وزارت بهداشت داره کارانه نجومی میگیره.بقیه خبری نیست (4097557) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۲:۱۳:۱۵
باعث تاسف است طرحي را كه مراجع محترم نيز به لحاظ كمك به اقشار آسيب پذير آن راتاييد مي كنند اينگونه تخريب مي گردد (4079979) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۲:۳۴:۳۳
مسئول این وضعیت قانونی است که تحت عنوان کارانه در مجلس تصویب شده و در حال اجراست.
دقیقاً به خاطر این درآمدهای نجومی پزشکان است که این قشر از جامعه خدارو بنده نیستند. (4080001) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۲:۵۷:۴۲
تقریبا دیگر نمی توان بیمار شد .پزشکان به درآمدهای میلیونی عادت کرده اند و بیمارستان داری از بانکداری ربوی نیز بسیار به صرفه تر شده باتوجه به اینکه بهداشت درمان سه شیفت کار هستند اکثر درآمد های نجومی دارند. (4080027) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۳:۱۰:۰۹
رتبه یک ریاضی در لیسانس قبول میشه بعدها باید فوق بگیره بعدها باید دکترا بگیره بعدها بیاد هیئت علمی بشه برا شش میلیون...رتبه دو هزار تجربی باید مستقیم دکترای پزشکی بره و در اول حقوقش بیست میلیون بگیره.بابا جمع کنید این بساط رو.... (4080047) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۰۱:۴۹:۲۳
طرح تحول فقط تعرفه رادیولوژی و زنان را دیوانه وار بالا برده.اونا نجومی میبرن بدون زحمت.اما اسم بقیه پزشکان بد در رفته (4094240) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۳:۲۴:۵۸
متاسفانه درآمدهای افسانه ای بعضی پزشکان باعث می شود که انگیزه ی دیگر افراد جامعه از بین برود و آنها را دلسرد می کند به طوری که دیگر تلاشی انجام نمی دهند یا به راه های غیر قانونی برای افزایش درآمد متوسل می شوند. (4080075) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۴:۱۴:۵۱
بسیار عالی بود (4080147) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۴:۲۲:۴۸
ماهیت این طرح نحول درامد پزشکان بود تاشاهدبرج سازی انها باشیم اقای وزیر به فکرجیب خودش هم هست مامردم خوش خیالی هستیم که فکرمیکنیم مسئولی به فکرماست. (4080168) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۵:۳۷:۲۱
این نوشتار بسیار منطقی و واقع بینانه بود، احسن. (4080260) (alef-3)
 
ا.ا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۷:۲۳:۵۸
من کاری به درست ونادرست بودن نوشته شما ندارم اما خدایشکار وزیر بهداشت درسته (4080402) (alef-3)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۹:۵۵:۲۳
با سلام. من نه پزشگم نه متخصص پزشگی. یک هیئت علمی غیر پزشگی که در دانشگاههای داخل و خارج در س خوانده و تدریس کرده ام و کار پژوهشی انجام داده ام .
اقای دکتر هاشمی عزیز بهتر میبود نگاهی به خدمات بهداشتی و سلامت تعدادی از کشور های موفق در این امر میکرد و بهترین الگو را انتخاب میکرد. من برای نمونه یکی از پاک ترین کشور ها در جهان از نظر فساد مالی و موفق در امر سلامت را که کشور نیوزلند است بصورت موردی مثال میزنم. در این کشور هزینه درمان برای ااقشار کم درامد و اسیب پذیر بسیار نازل می باشد. هزینه زایمان توسط کار شناش مامایی تقریبا ناچیز لیکن درخواست پزشگ متخصص بهزینه بیمار است. هزینه درمان ارژانس برای کودکان تا سن 16 صرفنظر از در امد پدر و یا مادر تا پایان معالجه مداوای کامل مجانی است . تنها افراد کم در امد شایسته برخودراری از بیمه اجنماعی سلامت با بهای نازل می باشند. جناب دکتر هاشمی چنانچه پرداختی غیر از حقوق و مزایا و سختی کار و.... باب شود قطعا مکتشفین میادین نفت و گاز کشور عزیزمان در شرکت ملی نفت با کشف منابع عظیم نفتی که اغلب از تحصیلات و تجارب بسیار بالایی برخوردارند در صف اول خواهند بود. لطفا درایت بیشتری به این امر عنایت فرمایید تا تعهد هزینه دیگری همانند پرداخت یارانه بهمگان که مشگلی عدیده برای دولت خدمتگزار ایجاد شده نگردد. (4080612) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۱:۴۴:۱۸
کسانی که مخالف این طر ح هستند منظورشان این است که مردم ضعیف مریض نشوند واگر شدند با درد بسازند ایا برای کمک به در مان ضعفا راهی جز تجهیز بیمارستانهای دولتی وجود دارد ایا برای تجهیز یک بیمارستان راهی جز تزریق پول وجود دارد از پزشکان نگویید انها دربیمارستانهای دولتی هم که کار نکنند در خصوصی ها مشغول به کار می شوند فقط مانده این وسط پرستارها وخدمه که حتما بابت کار بیشتر پول بیشتر خواهند گرفت وباید پرستار ضرب اعجل تربیت کرد که هر کدام که خسته می شوند سریع جایگزین داشته باشند وپول را به دونفر به جای یک نفر بدهند چون بازدهی کار هم بیشتر می شود و هم دونفر کار خواهند داشت ضرب العجل (4080750) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۰۰:۰۷:۱۲
چرا مغلطه و دروغ میگید
اگه هدف فقط و فقط مردم فقیر بودند چرا تعرفه ها رو 300 درصد افزایش دادید ؟
اگه هدف مردم فقیر بودند با پرداخت بودجه 8000 میلیاردی به ngo ها و انجمن های بیماران می تونستیم به گره هدف طرح تحول خدمات بهتری را ارایه بدهیم
این طرح دقیقا به عنوان پرداخت غیر مستقیم به مردم فقیر ولی در باطن پرداخت صد میلیونی قانونی ب پزشکان ثروتمند طراحی ده است (4080968) (alef-13)
 
جبرئیل اسدیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۲:۳۶:۳۳
پزشکان عمومی مگر چه کار سنگینی را انجام می دهند که حقوق 20 میلیونی دریافت کنند مگر نوشتن چند قرص و شربت تکراری برای همه. به خدا این اجحاف در حق مردم است که پزشک عمومی که شاید شغلی در کنار شغل های دیگر و بلکه راحت تر است 2 میلیون دریافتی داشته باشد و نخبه این مملکت در رشته های دیگر شغلی هم پیدا نکند و اگر هم شغلی داشته باشد یک بیستم یک پزشک عمومی دریافت کند . این از عدالت و انصاف به دور است و نوعی رانت خواری حرفه ای محسوب می شود. (4080808) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۰۰:۰۰:۲۰
با به ته دیگ خوردن و نبود پولی برای پرداخت به دکترها تامین اجتماعی را مجبور می کنند کارخانه های در اختیار را که حاصل چند ده سال سرمایه گذاری است بفروشد. (4080958) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۰۹:۰۰:۲۲
چطور شد که کشور ناگهان چنین هزینه ای کرد؟ آن هم بی حساب و کتاب. دکتر هاشمی که به تنهایی این کار را نکرد. همه همراهی اش کردند. چرا اینطور شد؟ (4081302) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.