توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507091
حشد شعبی از آزادسازی کامل العیاضیه در تلعفر خبر داد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۴
شبکه سومریه نیوز اعلام کرد، نیروهای عراقی پس از درگیری‌های شدید و نفس‌گیر با داعش توانستند العیاضیه در شمال تلعفر را اآزاد کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، نیروهای حشد شعبی در بیانیه‌ای از آزادسازی کامل العیاضیه از توابع استان نینوا از سیطره داعش در پی تصرف تپه استراتژیک آن خبر دادند.

نیروهای حشد شعبی در بیانیه‌ای اعلام کردند، نیروهای ارتش با پشتیبانی نیروهای حشد شعبی و نیروهای پلیس فدرال توانستند شهر العیاضیه در شمال غرب تلعفر را به طور کامل آزاد کنند و پرچم عراق را در ساختمان‌های آن به اهتزاز درآورند.

حشد شعبی در ادامه آورده است: آزادسازی این شهر با تلاش فعال نیروی هوایی ارتش و حمایت توپخانه‌ای و موشکی نیروهای حشد شعبی میسر شد.

فرماندهی عملیات تلعفر می‌آییم روز چهارشنبه از کشته شدن ۲۰۰ تروریست داعش و آزادسازی بخش شرقی این شهر خبر داده بود.

این در حالی است که مقامات نظامی اعلام کردند، در پی حملات و فشارهای عناصر داعش بر ارتش عراق نیروهای بیشتری به العیاضیه اعزام شدند، در حالی جنگ خیابانی بین دو طرف در گرفته بود.

عدنان السعیدی، از مقامات ارتش عراق تاکید کرد، عملیات هر چه قدر هم سخت باشد باید قبل از عید قربان خاتمه یابد. ارتش عراق حتی اگر مجبور شود تمامی خانه‌ها و ساختمان‌هایی که داعش استفاده می‌کند، ویران کند العیاضیه را پس می‌گیرد.

این نیروها درگیری‌ها در العیاضیه بدتر از موصل توصیف کردند.
 
کلمات کلیدی : عراق + داعش + آزادسازی تلعفر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.