توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462190
ناامیدی اندونزی از دستاورد سفر ملک سلمان به این کشور
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۹
رئیس جمهوری اندونزی که در سفر 'سلمان' پادشاه عربستان به جاکارتا انتظار جذب سرمایه گذاری بیشتری داشت، دستاورد این سفر را بسیار ناچیز دانست.

به گزارش ایرنا، تارنماهای 'تمپو' و 'جاکارتا پست' روز جمعه نوشتند: تا امروز خاطره سفر 'ملک سلمان' به اندونزی به طور کامل از ذهن 'جوکو ویدودو' رئیس جمهوری اندونزی پاک نشده است.

به نوشته این تارنماهای خبری، 'ناامیدی از آنچه که این سفر نصیب 'جوکو ویدودو' رئیس جمهوری اندونزی کرده است باعث شد وی از میزان سرمایه گذاری دریافت شده از عربستان سعودی اظهار ناخرسندی کند.

رئیس جمهور اندونزی با انتشار متن مطبوعاتی اعلام کرد که ناامیدی به این دلیل است که اندونزی سرمایه گذاری کمی در مقایسه با چین دریافت کرده است، به گونه ای که سهم چین در مقابل سرمایه گذاری حدود 6 میلیارد دلاری عربستان در اندونزی 10 برابر است.

رئیس جمهوری اندونزی همچنین تصریح کرد که اندونزی به خوبی آماده پذیرایی از پادشاه عربستان بود و در باران سنگین هم برای وی چتر گرفت.

'جوکو ویدودو' اعلام کرد: هنگامی که باران می بارید من پادشاه را همراهی کردم. همچنین هنگام گشت زدن در کاخ 'بوگور' برای آنها رانندگی کردم.

رئیس جمهوری اندونزی گفت که بسیار شگفت زده شده است، زیرا نمی تواند این مقدار سرمایه گذاری را باور کند، در حالی که در خواسته ای از پادشاه و ولیعهد عربستان اظهار امیدواری کرده بود که اندونزی بیش از چین سرمایه جذب کند.

تمپو نوشت: دولت اندونزی پیش بینی می کرد سفر 'ملک سلمان' به جاکارتا و جزیره بالی سرمایه گذاری دستکم 25 میلیارد دلاری در پی داشته باشد، اما این رقم تنها به 6 میلیارد دلار کاهش یافت که آن هم در قالب یادداشت تفاهم بین دو طرف به امضاء رسیده است.

یکی از اصلی ترین سرمایه گذاری ها بین اندونزی و عربستان به همکاری بین شرکت نفت و گاز اندونزی (پرتامینا) با شرکت آرامکو عربستان برمی گردد که ارزش آن حدود پنج میلیارد دلار گزارش شده است.
 
کلمات کلیدی : ملک سلمان+عربستان+اندونزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.