توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492296
آموزش کمک‌های اولیه و اورژانس‌های شایع به کارگزاران حج
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱
کارگاه آموزشی کمک‌های اولیه و اورژانس‌های شایع حج توسط معاونت آموزش و پژوهش سازمان اورژانس کشور با همکاری سازمان حج و زیارت برای تمامی کارگزاران حج تمتع سال 1396 در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، دکتر میرکتولی - معاون آموزش و پژوهش سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: این کارگاه‌ها پس از تدوین محتوای آموزشی توسط سازمان اورژانس، بصورت سخنرانی و تمرین عملی به مدت چهار ساعت در عناوین شایع اورژانس با موضوعات حمله قلبی، تشنج، حوادث ترافیکی و تروما، دیابت، روانپزشکی، مسمومیت و گزیدگی، سوختگی، گرمازدگی، احیای قلبی - ریوی، حوادث آسانسور، آسم و انسداد راه هوایی برگزار شد.

میرکتولی افزود: این دوره در 13 قطب تهران، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، همدان، مازندران، فارس، اصفهان، کرمان، خوزستان، یزد، خراسان رضوی و تبریز طبق زمان‌بندی مشخص توسط مدرسین سازمان اورژانس کشور در سراسر کشور تدریس شده است.

بنابر اعلام روابط عمومی اورژانس کشور، وی گفت: برای آموزش فوریت‌های پزشکی در حج ۹۶، گروه‌های هدف مختلفی نظیر پزشکان کاروان، گروه پزشکی و پیراپزشکی، تیم مدیریت مجموعه، مدیر، معاون و خدمه کاروان، شورای فرهنگی، روحانیون کاروان، حجاج و تیم آشپزخانه مرکزی در نظر گرفته شده است.

معاون آموزش و پژوهش سازمان اورژانس کشور افزود: برای گروه هدف محتوای یکسان آموزشی متناسب با حوادث شایع در حج در بعد تخصصی و عمومی تهیه شده است و تمام محتوای درس‌ها توسط اساتید و مدرسان فوریت‌های پزشکی با محوریت معاونت آموزش و پژوهش سازمان اورژانس کشور بوده است که در طی جلسات مختلف بر حوادث و سناریوهای شایع حج و تعیین سرفصل‌های آموزشی توافق نظر شد. از پاییز سال ۹۵ نیز جلسات شروع شد و برنامه‌ریزی در جهت تولید محتوا و انتخاب اساتید و نحوه آموزش انجام و در ماه جاری آموزش‌ها برگزار شد.
 
کلمات کلیدی : کمک‌های اولیه + اورژانس‌ + زائران + حجاج ایرانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.