توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 172093
مذاکره دولت با مجلس برای اجرای فاز دوم هدفمندی
سخنگوی طرح تحول اقتصادی دولت از پیش بینی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در لایحه بودجه سال ۹۲ خبر داد و گفت: دولت برای اجرای این فاز با مجلس مذاکره خواهد کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۱۹
به گزارش مهر، محمدرضا فرزین در جمع خبرنگاران در خصوص سرنوشت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها گفت: براساس لایحه بودجه سال ۹۲، اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را پیشنهاد می کنیم و در این زمینه دولت قصد دارد با مجلس وارد مذاکره شود.سخنگوی طرح تحول اقتصادی دولت در ارتباط با احتمال افزایش قاچاق سوخت در کشور اظهار داشت: به دلیل اختلاف قیمت بنزین و گازوئیل در کشورهای همسایه، این احتمال وجود دارد که قاچاق سوخت دچار تحریک شود.

فرزین همچنین از انعقاد قرارداد عاملیت صندوق توسعه ملی با ۱۴ بانک به میزان ۳۶ میلیارد و ۳۷۰ میلیون دلار خبر داد و افزود: ۱۷ میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار نیز تاکنون مسدودی برای استفاده طرحهای مختلف انجام شده است.

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با اشاره به اینکه طرحهای بزرگ نفتی شامل ۵ فاز پارس جنوبی، ۲۸ طرح بزرگ پتروشیمی و ۲۵ واحد بزرگ فولادی در کنار ۲۲ طرح سیمان و ۱۳ نیروگاه از طریق صندوق توسعه ملی تامین مالی شده است، تصریح کرد: تاکنون بخش عمده منابع ریالی صندوق به طرح های کشاورزی پرداخت شد که نرخ سود آن ۷ درصد است.وی با اعلام اینکه تاکنون ۳۷ هزار بنگاه کشاورزی از منابع ریالی صندوق استفاده کرده است، اضافه کرد: این منابع ۵۴ هزار فرصت شغلی هم ایجاد کرد.

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با تاکید بر اینکه در تمام دنیا قوانین صندوقهای توسعه ای از طریق پارلمانها و دولتها نوشته می شود، از نظارت دولت بر عملکرد صندوق توسعه ملی خبر داد و اظهار داشت: همچنین یک هیات نظارت خارج از دولت نیز بر این صندوق نظارت دارد.

فرزین با اعلام اینکه طبق مقررات جدید بانک مرکزی استفاده کنندگان از تسهیلات حساب ذخیره ارزی در گذشته باید اکنون بازپرداخت آن را با نرخ مبادله ای انجام دهد، گفت: این تصمیم مربوط به بانک مرکزی است و ارتباطی با صندوق ندارد.

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با تاکید بر اینکه اگر در آینده صندوق بخواهد بزرگتر شود باید اصلاحاتی در آن صورت دهیم، خاطر نشان کرد: صندوق توسعه ملی وام را به ارز می دهد و به ارز نیز با نرخ سود ۶ درصد پس می گیرد، بنابراین سرمایه گذار داخلی اجازه تسهیل ارز به ریال در داخل را نخواهد داشت.
کلمات کلیدی : دولت با مجلس مذاکره می‌کند