توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382694
افزایش احساسات ضد مسلمانان در آمریکا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ تلویزیون سی ان ان خبر داد، احساسات علیه مسلمانان در آمریکا و اقدامات ضد آنها پس از اظهارات دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا افزایش یافته است.

به گزارش این شبکه تلویزیونی، مدیر حقوقی شورای روابط اسلامی و آمریکایی در اوکلاهاما گفت: پس از درخواست دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا احساسات ضد مسلمانان در این کشور و شمار حوادث علیه مسلمانان افزایش یافته است.
ورونیکا لیژر ، در واکنش به قتل شهروند لبنانی تبار در اوکلاهاما بدست یک ملی گرای آمریکایی گفت: مسلمانان و غیرمسلمانان از شنیدن این خبر وحشت زده شدند. مردم بیشتر در زمینه ی ناکامی پلیس در حفاظت از این شهروند عصبانی هستند.

ورونیکا تاکید کرد: پس از رجزخوانی های ترامپ ضد مسلمانان و مهاجران ، احساسات مردم تحریک شده است و آنان مهاجران را عامل مشکلات اقتصادی خود می دانند و می گویند نمی توان به مسلمانان اعتماد کرد زیرا آنگونه که ما آمریکایی هستیم مسلمانان نیستند.
وی افزود: برخی از افراد با استفاده از زبان و یا گویش عربی تلاش می کنند دیگران را مسخره کنند و یا اینگونه القا کنند که اعراب یا مسلمانان ترسناک هستند.

ورونیکا لیژر گفت: مواردی که در آن مسلمانان و یا اعراب در آمریکا مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و یا به آنان اهانت می شود روز به روز در حال افزایش است و چنین شرایطی با اتهام هایی که از طرف اشخاصی همچون نامزد ریاست جمهوری ضد مسلمانان مطرح می شوند، وخیم تر خواهد شد. مثلا در اوکلاهاما مواردی که با نام جرایم نفرت آمیز شناخته می شود رو به افزایش است.روز گذشته یک آمریکایی عرب تبار بدست همسایه ملی گرای خود در اوکلاهاما کشته شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، این آمریکایی ملی گرا همسایگان خود را که عرب تبار هستند «اعراب کثیف و لبنانی ناپاک» می خواند. دشمنی این آمریکایی ملی گرا به همین تهمت ها ختم نشد. او دست به سلاح برد و همسایه عرب تبار خود را به ضرب گلوله از پا در آورد.
 
کلمات کلیدی : احساسات ، مسلمانان ، آمریکا ، افزایش ، مشکلات ، اقتصادی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.