توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460976
بارش‌های کشور، ۶ درصد بالاتر از همیشه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸
ایسنا نوشت:حجم بارش‌های کشور از ابتدای مهرماه سال گذشته تا امروز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه جاری، به ۲۰۲ میلی‌متر رسیده است.

 با ادامه بارش‌های بهاری، آمار بارندگی از ابتدای مهرماه سال گذشته تا  امروز یکشنبه ۲۰ فروردین ماه جاری، به ۲۰۲ میلی‌متر رسیده است.

این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۹۰ میلی‌متر، ۶ درصد و در مقایسه با متوسط ۴۸ ساله ۱۹۱ میلی‌متر ۶ درصد افزایش داشته است.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، بیشترین میزان بارش‌ها در حوضه‌های آبریز اصلی کشور مربوط به حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۳۴۲ میلی‌متر بارش است که در مقایسه با مدت مشابه در سال آبی گذشته ۳۰۹ میلی‌متر، ۱۱ درصد و نسبت به مدت مشابه متوسط ۴۸ ساله ۳۱۴ میلی‌متر ۹ درصد افزایش داشته است.

همچنین در مدت زمان یاد شده، حوضه‌های آبریز دریای خزر ۲۶۷ میلی‌متر، قره قوم ۱۶۹ میلی‌متر، دریاچه ارومیه ۱۵۴ میلی‌متر، فلات مرکزی ۱۴۰ میلی‌متر و مرزی شرق ۵۷ میلی‌متر بارندگی داشته‌اند.

بیشترین ارتفاع بارش‌ها در کشور مربوط به ایستگاه چهلگرد در استان چهارمحال و بختیاری با ۱۲۳۰.۵ میلی‌متر و کمترین بارش‌های کشور مربوط به ایستگاه محمد آباد در استان یزد با ۱۷.۲ میلی‌متر بوده است.

بر این اساس، حجم بارش اول مهر تا پایان ۲۰ فروردین معادل ۳۳۲ میلیارد و ۹۰۱ میلیون مترمکعب برآورد شده است.
 
کلمات کلیدی : بارندگی + حجم بارش‌ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.