نظر منتشر شده
۸۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 320575
صدور حکم خاطیان ماجرای بیمارستان اشرفی خمینی‌شهر
بخش اجتماعی الف، 7 دی 94
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۳
حکم محکومیت مباشران برخورد با یک پسربچه خمینی شهری به نام صدرا توسط دادگاه منتشر شد ولی هنوز قطعی نشده است.

پس از آنکه سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت اعلام کرد تخلف پزشک و پرستار بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر در کشیدن بخیه از صورت صدرا به دلیل بی پولی والدین او، قطعی است، متن حکم دادگاه کیفری خمینی شهر نیز این نظر را تایید کرد.

با توجه به اینکه حکم محکومیت قطعی نشده و طبیعی است با اعتراض محکومان ممکن است در حکم تغییری به وجود بیاید، جهت رعایت حقوق این محکومان، بخشهایی از حکم دادگاه، از نظر مخاطبان مخفی شده است.

بر اساس این گزارش دادگاه پس از بررسی پرونده ختم دادرسی را اعلام کرد و در خصوص اتهام سه خاطی پرونده صدور رای کرد.

با توجه به حکم دادگاه خمینی‌شهر درباره محکومان ماجرای بخیه پسر بچه خمینی‌شهری به نام صدرا، خاطیان به پرداخت دیه، حبس تعزیری و انفصال از خدمت محکوم شده‌اند.

روز گذشته احمد خسروی‌وفا ضمن اعلام صادر شدن حکم دادگاه بدوی پرونده حادثه بیمارستان خمینی‌شهر اظهار کرد: این پرونده پس از انجام تحقیقات مقدماتی به دادگاه ارسال و حکم غیرقطعی در خصوص متهمان آن صادر شد.

وی افزود: از آنجا که به موجب ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی، دادگستری تنها مجاز به اطلاع‌رسانی احکام قطعی دادگاه‌هاست و حکم صادره غیرقطعی بوده و اصحاب دعوی ظرف ۲۰ روز مهلت اعتراض و تجدیدنظرخواهی از آن را دارند؛ از ذکر جزئیات بیشتر خودداری به عمل می‌آید.

تصویر حکم غیرقطعی دادگاه در محکومیت عاملان کشیدن بخیه از صورت کودک خمینی شهری

حکم غیرقطعی عاملان حادثه خمینی شهر

حکم غیرقطعی عاملان حادثه خمینی شهر
 
 
کلمات کلیدی : بخیه+بیمارستان اشرفی اصفهانی+صدرا
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۰:۰۱:۳۱
این پزشک ودو پرستار در وحله اول چوب بد شخصیتی واحتمالا عصبیت خود را می خورند در مرحله دوم نظام نا کارآمد بخش درمان ودر مرحله سوم نظام نا عادلانه توزیع ثروت در جامعه که دهک ثروتمند جامعه دهها برابر دهک فقیر جامعه از امکانات برخوردارند .حکم عادلانه دستگاه قضایی فقط در خصوص بخش اول یعنی آنجا که به خود کادر درمان مربوط میشود موثر است در بخش دوم وسوم که به وزارت بهداشت ودرمان وکل حاکمیت مربوط میشود باید اصلاحات اساسی صورت گیرد در مورد وزارت بهداشت و درمان به نظر بنده فوری ترین اقدام این است که کادر درمان در مورد عدم پرداخت صورت حساب مسولیتش فقط گزارش فوری موضوع به انتظامات وحراست واحد درمانی باشد و مقررات بهداشت ودرمان مطلقا نباید کادر درمان را در گیر دریافت هزینه درمان نماید بلکه حراست وانتظامات با کمک نیروی انتظامی همانند یک جرم عمومی با موضوع برخورد نمایند در خصوص فقر وتوزیع عادلانه ثروت همین نکته کافیه که کشور ما یک کشور فقیر نیست با این همه ثروت خدادادی ومنا بع عظیم نفت وگاز وسایر منابع طبییعی انصاف نیست در این جامعه شاهد چنین اتفاقاتی باشیم البته که طرح جامع سلامت کشور که توسط وزارت بهداشت ودرمان وجدیت وزیر محترم آن دست اقدام است پاره ای کاستی ها را کاهش داده ورضایت نسبی مردم را به نظر من فراهم آورده که جای تقدیر است (3421378) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۶:۳۵:۲۶
اتفاقا و متاسفانه با توجه به درآمد سرانه ما یک کشور فقیر بحساب میاییم! افغانستان و خیلی از کشورهای آفریقایی هم منابع زیادی دارند ولی این دلیلی بر ثروتمند بودن این کشورها نداره! (3422224) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۳:۴۹:۲۴
متاسفانه چند نکته را باید عرض کنم

پخش گسترده یک حکم قضایی آنهم حکم غیر قطعی در رسانه ها به این صورت غیرقانونی در تاریخ قضایی کشور اولین بار است
تاکنون حتی حکم قطعی قاتلین و یا متجاوزین واختلاس گران ... در رسانه ها بدلیل مغایرت قانونی منتشر نشده بود ،اکنون چهدلیلی باعث جرات فردی شده که حکم غیر قطعی را پخش کرده است ؟

اگر دستگاه قضایی همینطور نسبت به این عمل غیر قانونی واکنش نشان ندهد در آینده شاهد پخش همه احکام قضایی در رسانه ها خو اهیم بود

نکته بعدی اینکه در حکم منتشر شده نه شاهدی برای این جرم وجود دارد و نه دلیل اثبات شده است و حکم صرفا براساس گفته های مادر کودک صادر شده است وطبق متن نیزاقرار پرستار بر این است که از بخیه زدن خوددراری کردیم و هیچ شواهدی در این حکم مبنی بر دراوردن بخیه وجود ندارد

نکته بعدی اینکه این حکم توسط دادگاه انتظامی پزشکان صادر نشده و صدور حکم توسط دادگاه جزایی واقعا جای سوال است در حالیکه مرجع رسیدگی به قصور حرفه ای پزشکان مشخص شده است واگر قرار باشد هردادگاهی به قصور حرفه ای پرشکان رسیدگی کند واقعا جای تعجب دارد

مساله بعدی شخصی شدن این ماجرا و انگار این ماجرا در بیمارستان خصوصی اتفاق افتاده و این اشخاص برای نفع شخصی چنین کاری انجام داده اند ،درحالیکه باید مقصر اصلی یعنی وزارت بهداشت ومسیولین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان فراخوانده میشدند
آیا کنار کشیدن وزارت بهداشت و خراب شدن همه مسئولیت بر سر این دونفر کاری درست است ؟
در حالیکه باید مقصر اصلی که باعث چنین اتفاقاتی میشود محاکمه گردد درحالیکه قوانین وزارت بهداشت بصورتی است که اگر بیمار هزینه خودرا پرداخت نکند این هزینه هاازحقوق پرستار کسر خواهد شد (3422766) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۱:۳۹:۴۰
سیستم رسانه ای وزارت بهداشت با تحریک رسانه ای به سمت پزشکان و پرستاران در این مساله به هدف خودش رسید و الان در این حکم حتی نامی از وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیست
مگه مطب شخصی این پزشک وپرستار بوده؟چطوری امکان داره یدفعه دو نفر پزشک و پرستار بزنه به سرشون و همزمان تبدیل به مجرم بشن؟
باید به حال این جامعه تاسف خورد (3422862) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۲:۴۹:۳۳
با سلام شما اگر روند پرونده را پیگیری کرده بودید. متوجه می شدید که حکم بر اساس گفته های مادر کودک نبوده است. بلکه پزشک قانونی کشیدن بخیه ها و همچنین آثار آن را تائید کرده است. همچنین من به عنوان فردی که 8 سال در بیمارستان کار درمانی کرده ام به شما اطمینان می دهم به دلیل عدم پرداهت هزینه توسط بیمار به هیچ عنوان از پرسنل درمانی پولی کم نمی شود. این اشتباده است که این فکر را بکنیم که از حقوق پزشک و پرستار کم می شود. در ضمن این حادثه نشاندهنده کم رنگ شدن اخلاق در جامعه پزشکی (3423291) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۸:۲۸:۴۰
شما تو کدوم بیمارستان کار میکنید که 8 ساله هنوز تا حالا ندیدید اگه پرستار برای یک بیمار کاردرمانی انجام بده بدون انجام سیر پذیرش حسابداری اونوقت خود پرستار مجبوره هزینه هارو پرداخت کنه
شما مشخصه که اصلا تو هیچ بیمارستانی نبودید و بهتون توصیه میکنم سری به اورژانسبیمارستانهای دولتی بزنید و از کادر درمان در این مورد سوال کنید (3423725) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۸:۳۴:۵۳
شما گزارش پزشک قانونی رو اینجا میبینید ؟ثانیا کشیده شدن بخیه هرجایی امکان داره انجام شده باشه و گزارش پزشکی قانونی ربطی به داشتن شاهد برای انجام این کار توسط پرستار نداره
شاهدی وجود نداره که تایید کنه این عمل توسط پرستار انجام شده حتی خود پرستار هم طبق حکم اقرار برکشیدن بخیه نکرده
اینکه بخوابم برای خاموش کردن افکار عمومی دوخانواده رو بیچاره کنیم کار درستی نیست
فرزندان این پزشک و پرستار هم مثل همین بچه حق زندگی دارند

دوسال حبس تعزیری نهایت حبس این ماده قانونیه که اونهم درمواردیه که خودداری از کمک به بیمار باعث مرگ بیمار بشه نه اینکه برای یک سانت بخیه دوسال زندانی بکنیم (3423732) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۲۰:۴۱:۱۷
هرگاه کسانی که حسب وظیفه یا قانون مکلفند به اشخاص آسیب‌دیده یا اشخاصی که در
معرض خطر جانی قرار دارند کمک نمایند از اقدام‌لازم و کمک به آنها خودداری کنند،
به حبس جنحه‌ای از شش ماه تا سه سال محکوم خواهند شد. (3423879) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۲۲:۵۷:۵۴
اینجا خطر جانی وجود داشته که دوسال زندان دادن؟ (3424045) (alef-11)
 
ُs
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۰۸:۵۱:۴۷
دوست محترم بايد از شما پرسيد: آيا به نظر شما خطر از بين رفتن اعتماد يك ملت و لطمه به آبروي ايراني و اسلامي ما در سطح جهان كمتر از خطر جانيست؟! همانطور كه در آيات قرآن كريم آمده است " وَالْفِتْنَهُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ" فتنه از قتل بدتر است؛و اين فتنه اي كه سبب ايجاد سوء استفاده و رسانه اي شدن گسترده آن در داخل و خارج كشور شد، و ارتكاب به اين عمل دور از انسانيت آن هم از سوي يك پزشك كه در آغاز و شروع كار خود با شاهد گرفتن خدا به او قسم یاد مي كند " که نسبت به معلم و استاد نهایت قدردانی و ازخودگذشتگی انجام شود، نهایت تلاش و تخصص در جهت کمک به بیماران و جلوگیری از آسیب آن‌ها به کار گرفته شود، به اتانازی (به مرگی) و سقط جنین هیچ کسی کمک نشود، رازداری پزشکی حفظ گردد، با هیچ بیماری ناعادلانه رفتار نشود، و از هیچ بیماری سوءاستفاده -به ویژه سوءاستفاده جنسی- صورت نگیرد." كمتر از قتل است؟! (3424532) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۴۹:۳۵
دادگاه انتظامی پزشکان وظیفه رسیدگی به تخلفات انتظامی پزشک را دارد. پزشک مذکور از این حیث باید در دادگاه انتظامی هم محاکمه شود. اما رسیدگی به جرائم وظیفه دادگاه جزایی است و از جهت جرم واقع شده در دادگاه عمومی جزایی محاکمه شده اند و این امر کاملا منطبق با قانون است. (3425849) (alef-11)
 
وکیل دادگستری
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۸:۲۹:۳۳
باسلام
در پاسخ به اظهارات شما باید عرض کنم که :
در حقوق کیفری تنها ادله شهادت شاهد نیست بلکه ادله ای که همتراز با شهادت می باشد، علم قاضی است. همچنین از اماره هایی که در رای آمده می توان به وقوع بزه رسید
رسیدگی به تخلفات اداری و شغلی و اتهامات جزایی دو بحث است به دلیل آسیب رسیدن به مجنی علیه پرونده دارای وصف جزایی بوده و باید در دادگاه کیفری 2 محل وقوع جرم رسیدگی شود. اما بدلیل اهمال و تقصیر متهمان در انجام وظیفه، رسیدگی به این مسئله با هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری استان اصفهان می باشد. بنابراین صرفا یک نهاد صالح برای رسیدگی نمی باشد.
در مورد انتشار حکم بدوی با شما موافقم. کسی که این کار را انجام داده متهم است به جرم افتراء، که قابل رسیدگی نیز میباشد. (3455438) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۰:۲۷:۱۸
این مسکنی موضعی است (3423061) (alef-11)
 
علی یانگ
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۲:۲۹:۵۵
مجازات خوبیه ولی به نظرم مستحق تخفیف نبودند (3421683) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۳:۵۰:۵۱
دوسال خانواده این پرستار و پزشک از کجا باید زندگی کنند ؟بچه های کوچیک اینها مگه آدم حساب نمیان ؟ (3422768) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۷:۱۴:۱۰
نگران نباش پس انداز دارن که گشنه نمانند (3422961) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۶:۳۳:۵۳
پس اندازشون دست جنابعالی هست؟
امیدوارم روزی خودت درک کنی وضعیت این 2 نفر را. (3423547) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۳:۵۷:۰۲
اینکه توی حکم هیچ اظهاراتی از متهمین ثبت نشده و فقط یک خط که اونهم پرستار گفته ما از ادامه بخیه خودداری کردیم و هیچ حرفی از کشیدن بخیه نزدن
یادمه تو اظهارات اولیه مادر این کودک میگفت بچچه رو خونین و مالین بردیم خونه اما اینجا میگن که پانسمان داشته و پرستار پانسمانو به پزشک نشون داده !!!!
در ضمن اینها طبق قانون وزارت بهداشت بخاطر پرداخت نکردن صورتحساب از ادامه درمان خودداری کردن و اینجا بیمار اورژانسی نبوده واینکارشون منجر به مرگ کسی نشده که دوسال زندان و دوسال تعلیق از کار براشون زدن
وقتی قرار باشه دونفر قربانی بشن همین میشه نتیجه (3422775) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۶:۴۷:۴۸
شما که از هیچی خبر نداری به قضاوت نپرداز (3422941) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۹:۴۸:۴۴
شما از همه چیز خبر داری؟ (3423032) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۰:۰۵:۵۲
نوشته مادر گفته من پول ندارم بخیه هارو بکش !!! این چطور مادری بوده که خودش چنین حرفی زده (3422785) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۲۲:۰۱:۴۸
مادر بی سواد و نادان دکتر تحصیل کرده و دانا چرا .. (3423976) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۹:۳۰:۴۷
من نه این حکم رو رد میکنم نه تایید چون ما از جزییات موضوع اطلاع نداریم. اما با فرض اینکه اتهامات درست باشن، حتما مجازات زندان لازمه و دیه تنها اصلا درست نیست. چون این کار یعنی فقط افراد فیر مجازات بشن که خوشبختانه در این حکم فقط به دیه بسنده نشده.
اما در مورد مقدار مجازات امیدوارم عادلانه رفتار شده باشه و قاضی با درنظر گرفتن همه جوانب حکم داده باشه نه فقط به خاطر اینکه مردم خیلی روی این موضوع حساس شدن. حداقل به نظر من در ظاهر حکم دو سال زندان کمی زیاد میاد ولی بازهم امیدوارم واقعا مجازات برمبنای عدالت بوده باشه نه کمتر نه بیشتر و اگر مجازات زیاد بوده توسط دادگاه تجدید نظر اصلاح بشه. (3423799) (alef-11)
 
سینا
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۲:۳۸:۴۶
دیه کامل 165 میلیون تومان میباشد

نیم درصد آن میشود 825 هزار تومان

اگر خرج رفت و آمد به بیمارستان و خورد و خوراک همان روز را حساب کنیم میشود

تقریبا همان پول بخیه ها , شاید هم کمتر (3421699) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۵:۴۴:۰۶
دیه بر اساس قوانین شرعی محاسبه می شود نه براساس محاسبات شما. (3422113) (alef-13)
 
شهرام
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۸:۴۹:۱۱
ایا بخاطر اجرای همه قوانین شرعی این گونه براشفته می شوی یا ........؟! (3422436) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۰:۳۳:۱۵
خیر بنده از اینکه میبینم هر کس در این کشور قاضی و مهندس و پزشک و کارشناس همه چیز است براشفته میشوم. گویا بعضی ها فقط میخواهند نظری داده باشند. شما بر چه اساس و طبق کدام اطلاعات قضایی حکم یک قاضی را زیر سوال میبری؟ (3423068) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۲:۱۹:۵۸
محاسباتش شخصی نبود
درست حساب کرد (3422646) (alef-13)
 
abbas
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۴:۲۷:۴۴
چرا تمام اظهارات شاکی را منعکس کرده اما اظهارات متهم را نه ؟
مجازات بسیار سنگین است . از این پس باید منتظر شاکی های جدید باشیم که به میل خود نیمه درمان میشوند (3421939) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۲:۴۹:۱۸
شما پزشکان یه مدت سکوت کنید. (3422686) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۷:۵۳:۰۵
حتما اين كار رو مي كنيم. چون جواب شماها خاموشيست. (3423658) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۲:۲۲:۱۷
در مراکز درمانی که میری نوشته مجازات توهین به کادر درمانی بین 3 تا 6 ماه زندان تا 74ضربه شلاقه و جزای نقدیه! خوب اگه اینجوره پس مجازات کشیدن بخیه به این شکل باید خیلی بیشتر از این حرفها باشه. (3423250) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۷:۵۴:۳۹
اميدوارم اين احكام هم در به همين شكل كه در مورد پزشكان انجام شد در مورد بيماران نيز انجام بشه. اجراي يكطرفه احكام بي عدالتيه. (3423663) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۲۲:۱۶:۴۳
نخیر. مجازات توهین به هیچ وجه منطقی نیست که انقدر زیاد باشه. حالا یکی ممکنه از روی عصبانیت یک حرفی بزنه. مشکل آنچنانی که پیش نمیاد که بخوایم یک نفر رو برای توهین 6 ماه زندانی کنیم! این بحث فقط در مورد پزشکان نیست. کلا توهین به افراد نباید مجازات زیادی داشته باشه چون اولا خیلی وقتها مرز بین توهین و انتقاد و یا غیره مشخص نیست. بعد هم توهین آنقدر مشکل ساز نیست.
در مورد حکم پزشکان البته باید دید که در چه شرایطی بخیه کشیده شده و قضیه چجور بوده. به هر حال کشیدن بخیه بچه توسط کادر درمانی اصلا موضوع کم اهمیتی نیست. (3424001) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۸:۴۸:۵۰
پس از نظر شما توهين هيچ مشكلي نيست و همه مي تونن به همديگه توهين كنن؟؟ بعدش هم بگن از روي عصبانيت بوده. واقعا كه! (3426275) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۲۲:۰۳:۲۱
یا لااقل مساوی (3423978) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۴:۴۱:۰۲
هنوز سر و صدای این حادثه تمام نشده که چند روز پیش یکی از اهالی شهرستان خمینی شهر بر اثر ریزش دیوار دچار شکستگی دست و پا می شود و با اورژانس تماس می گیرند و در کمال ناباوری اورژانس برانکارد نداشته !! و مصدوم را با پتو ! به بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر ! منتقل می کنند .
پس از گچ گرفتگی نقاط شکسته مصدوم ، مصدوم دچار کمبود نفس می شود و به وی اکسیژن وصل میکنند که پس از دقایقی متوجه می شوند که به منبع اکسیژن متصل نبوده و آقای پریشانی متاسفانه به رحمت خدا می روند و دیروز مراسم خط وی برگذرار می گردد . (3421980) (alef-13)
 
Saeid
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۸:۳۵:۲۵
هر روزه انجام این موارد تو بیمارستانهای ما بسیار زیاده، و.همه هم بهش برخورد کردیم، برا من جای سواله این مورد اینهمه رسانه ای شد؟ واقعا برام عجیب بود این مورد، بسیاری از اشتباهات پزشکی بعد از چند بار کمسیون رای به نفع پزشک صادر میشه، (3422407) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۸:۰۰:۳۴
مگه ميشه به منبع اكسيژن وصل نباشه؟ مخزن آب كه بين راه قرار داره بايد قل قل كنه و ميزان اكسيژن رساني بر اساس اون تنظيم ميشه چطور ممكنه اصلا وصل نباشه؟ اين هم از توهمات عزيزانه. فاميل ما به دنبال شكستگي استخوان ران دچار حركت لخته به ريه شد و به خاطر اختلال اكسيژن رساني ريه فوت كرد. هر چقدر هم اكسيژن دادند فايده نداشت. جالبه كه شما فكر مي كني اگه اكسيژن مي دادند اون حتما زنده مي موند (3423676) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۵:۱۸:۳۹
من یادمه دو نفر جوان کم سن رو بخاطر یک سرقت با چاقو به اعدام محگوم کردن همین یکی دو سال پیش حالا این افراد که جرمشون کمتر از اونا نیست راحت باهاشون برخورد میکنن اون اقایی که چند میلیارد اختلاس کرده هم راحت برا خودش تقاضای ازادی میده و..کلا پول داشته باشی همه چی حله ولی حکمای سنگین مال فقراست (3422066) (alef-13)
 
یک نفر
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۷:۳۱:۵۵
سلام عزیزم
حکم دادن دل بخواهی نیست که قاعده و قانون داره اون جوونها بخاطر سرقت اعدام محکوم نشدند بخاطر محاربه بود یعنی چون مسلحانه باعث سلب امنیت مردم و ایجاد رعب و وحشت کردند به اعدام محکوم شدند وگرنه سرقت مسلحانه حداکثر تا ۲۵سال حبس داره
در این موارد قانون دست قاضی رو کاملا باز نگذاشته
در مورد اختلاس هم تا قبل از صدور کیفر خواست اگر همه پول رو برگردونه میشه حکم رو تعلیق کرد
جزییات بسیار زیاده و کار پیچیده و علمی است نتونستم همشو بنویسم
الف جان خواهشا چاپ کن (3422318) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۱:۱۲:۴۰
اتفاقا دست قاضی کاملا باز گذاشته شده و اگر جو عمومی علیه اون دو نفر درست نمیشد الان زنده بودن. اگر قرار بر این باشه که هر کسی اختلاس کنه بعد که گرفتار شد بگه پولا رو بر میگردونم و...اینجوری که سرقت همه جا رو میگیره (3422495) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۱:۳۱:۱۲
دقیقا صحیحه. در اون قضیه هم به علت جو عمومی اون حکم صادر شد و حکم شدید کنونی هم به خاطر جو عمومی است. (3423182) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۲:۲۷:۵۸
یعنی واقعا به نظر شما یک جوان با یک سرقت با چاقو باید اعدام بشه؟ مثلا 5 سال زندان کافی نبود؟ (3422657) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۱:۵۰:۴۱
کار پیچیده و علمی.......واقعا که؟انگار شما خبر ندارین اینجا چه خبره؟کار علمی کجاست برادر من اینجا شهر بی قانون هاست (3422870) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۳:۳۴:۰۹
تعارف نکن بگو از ب ز هم جرمشان کمتر نیست. (3422905) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۵:۱۹:۲۴
خیلی کمه
باید انفصال کامل میشدند متاسفم از این قانونی که ما داریم (3422068) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۱:۱۲:۲۸
من خودم بسیار از این جریان متاسف شدم و منتقد پزشکان هم هستم ولی به نظرم حکم در مجموع مناسبه حالا شاید یک مقدار کم یا زیاد. به هر حال اگه این جرم ثابت بشه باید هم پرستار و هم پزشک مدتی زندانی بشن که خوشبختانه در این حکم فقط به دیه بسنده نشده و مجازات زندان هم درنظر گرفته شده. البته همه چیز تقصیر پزشک و پرستار نیست و بقیه مشکل مربوط به نظام پزشکی و سیستم درمان کشوره. (3422493) (alef-13)
 
...
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۲۲:۱۵:۳۴
حبس تعزیری با پول خریده میشه دانشمند. (3424000) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۵:۴۳:۳۲
کشیدن بخیه غیر اخلاقی است ولی انتشار برگه حکم توسط رسانه ها نیز غیرقانونی و غیراخلاقی است. لطفا قانون و اخلاق را در مورد همه اجرا کنید. (3422112) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۲:۲۰:۵۶
کار رسانه اطلاع رسانی است
نگران این مجرمین خطرناک نباش (3422648) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۹:۴۴:۵۸
کار رسانه باید قانونی باشد (3423028) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۶:۱۳:۱۷
با تشكر از قوه قضاييهبا اين جور تخلفات اگر سريع و شديد برخورد شود بسيارى از مشكلات جامعه حل خواهد شد .
با متخلفين در بيمارستانها و اطباء كه احيانا بيمسئوليتند و فقط ماديات برايشان مهم است
با سازندگان خودرو كه اتوموبيلهاى ايراد دار و غير استاندارد ميسازند
با كاركنان دولت و شهرداريها و حتى ادارات قضايي كه احياناً از مراجعين رشوه ها دريافت ميكنند
و امثالهم .... (3422181) (alef-13)
 
Javad.asakereh1989@gmail.com
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۶:۳۶:۰۱
دادستان محترم اعتراض كنيد و دادگاه تجديد نظر در خصوص كودك آزاري لطفا إظهار نظر كند به جهت اينكه عمل مجرمانه مشمول تعدد مادي ميشود.در هر صورت از رياست محترم دادگاه متشكريم (3422226) (alef-13)
 
منصف
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۶:۵۵:۲۰
من پزشك نيستم و يك مهندس هستم. ولي اين حكم بسيار سختگيرانه است و عملا با دو سال زندان زندگي پزشك بدبخت از هم مي پاشد. متاسفانه ملت ايران جوگير هستند و با اين مساله كوچك برخورد بسيار فراتر از حد خود انجام شد در حالي كه با مسائل بسيار بدتري حتي در همين زمينه پزشكي برخورد موثر صورت نمي گيرد. ضمنا مطابق حكم بالا خود مادر بچه پيشنهاد كشيدن بخيه را داده است و دكتر هم سرش شلوغ بوده و به شوخي به پرستار گفته بخيه ها را بكش. و ظاهرا پرستار هم فقط يك بخيه را كشيده و يك بخيه باقي مانده و بر اساس برخي گفته ها اين زخم كوچك بدون بخيه هم جوش مي خورده است و اصلا نياز به بخيه هم نداشته است.
بهترين مجازات براي اين گونه اعمال مجازات مالي در حد يك يا دو ميليون تومان است نه مجازات زندان كه زندگي خود شخص و خانواده اش از هم مي پاشد. (3422265) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۸:۵۹:۲۴
موافقم. کشیدن بخیه به درخواست مادر بچه بوده و البته اشتباه پزشک در موافقت با آن! قابل توجه اینکه پزشک و پرستار در این قضیه اصلا نفع مادی نداشته اند و بیمارستان یک بیمارستان دولتی و درآمدش برای دولت است. بنابراین حکم کاملا غیرعادلانه است و معلوم است که قاضی نیز جوگیر شده وگرنه یک تنبیه انضباطی کافی بود. (3422453) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۷:۱۸:۵۱
خانواده خودت بودن همین را میگفتی (3422968) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۱:۳۳:۳۵
شما بر اساس عقلت تصمیم میگیری یا بر اساس احساساتی که نسبت به خانواده ات داری (3423184) (alef-11)
 
منصف
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۴:۵۱:۰۰
بله. اتفاقا اگر بچه من بود اصلا شكايت نمي كردم چون هيچ ضرر جسمي به بچه ام وارد نشده بود و فوقش به يك مطب ديگر مي رفتم. بله اگر مساله حادي بود و امكان مرگ يا خسارت جدي جسمي بود شكايت مي كردم. (3423438) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۹:۱۱:۰۱
عجب. پس میخوان بهشون جایزه بدیم؟ (3423777) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۱:۲۰:۲۶
اولا اینکه در حکم نیامده که پزشک به شوخی به پرستار گرفته بخیه رو بکش. اصلا چنین چیزی هم منطقی نیست که دکتر چنین شوخی بکنه و پرستار هم همین کار رو بکنه.
در مورد اینکه آیا این حکم سختگیرانه است یا نه من نظر نمیدم ولی اینکه فقط بخوایم با یکی دو میلیون جریمه مالی افراد مجازات بشن به هیچ وجه درست نیست. اصلا در این موارد جریمه مالی یعنی فقط افراد بی پول قراره مجازات بشن. مخصوصا یکی دو ملیون هم برای پزشک چیز زیادی نیست. یعنی در هر صورت اگر گناه پزشک و پرستار اثبات بشه حتما باید مجازات زندان هم وجود داشته باشه. حالا اینکه مدتش چند ماه باید باشه یک بحث دیگه است. (3422513) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۲:۲۱:۵۶
مجرمیت افراد ثابت شده است. شما هم مهندس نیستی وگرنه از یک پزشک مجرم دفاع نمی کردی (3422651) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۳:۳۷:۲۶
زندگی کودک در خطر نیفتاده است. لطفا مواردی را بررسی کنید خطر مرگ بخاطر قصور پزشکی وجود دارد. (3422907) (alef-11)
 
میترا
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۷:۱۷:۴۳
اتفاقا مشخص هست پزشک هستی (3422965) (alef-11)
 
هم وطن
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۸:۰۳:۲۶
برای دل آن کودک معصوم.....
شعر از حضرت حافظ....
ز آستین طبیبان هزار خون بچکد....... (3422354) (alef-11)
 
طبیب
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۳:۴۲:۲۷
شعر حضرت حافظ را کامل بنویسید لطفا
نه آنطور که دلتان میخواهد


دلم رمیده شد و غافلم من درویش
که آن شکاری سرگشته را چه آمد پیش

چو بید بر سر ایمان خویش می‌لرزم
که دل به دست کمان ابروییست کافرکیش

ز آستین طبیبان هزار خون بچکد
گرم به تجربه دستی نهند بر دل ریش

(یعنی اینقدر دلم ریش است که اگر طبیبی دست بر دلم بگذارد از آستین ش خون میچکد) (3423371) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۱:۴۹:۱۱
الف میتواند خوشحال باشد که جوسازی هایش علیه پزشکان نتیجه داد. (3422572) (alef-13)
 
mostafa
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۱:۰۷:۳۳
خیلی شاکی نباش ممکنه همین بلا سر خودت هم بیاد ها (3423136) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۶:۳۴:۳۵
شما کاره ای نیستی که من رو تهدید میکنی. (3423548) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۲:۰۹:۵۳
پزشکانی که زیر میزی می گیرند نیز بایستی محاکمه بشوند تا کسی بیشتر از تعرفه قانونی برای درمان پرداخت نکند. (3422617) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۰:۴۳:۵۱
بیمه هایی که پول کار پزشکان طبق تعرفه را 9 ماه است که ندادند چه موقع یا کجا محاکمه شوند هموطن بی انصاف؟ (3423089) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۹:۱۲:۲۰
خیلی از کارگرارن که بسیار نیازمند هم هستند مدتها پولشون رو نگرفتن. اونوقت شما پزشکان که با این تاخیر مشکل مهمی براتون ایجاد نمیشه سر و صداتون در میاد؟ (3423780) (alef-11)
 
MOSTAFA
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۱:۰۸:۰۹
اصل کار همینه ... (3423137) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۹:۱۶:۰۸
یکی از مشکلات این وسط اینه که خود مردم باید شکایت کنند. البته اینکه آیا درست رسیدگی میشه و آیا میشه این اتهام رو ثابت کرد یا نه موضوع دیگه ای. البته برخی دکترها ظاهرا پول نقد میگیرن که بعدا مدرکی براش نباشه. ولی این مساله با نظارت قوی میشه جلوش رو گرفت. (3423784) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۳:۴۰:۲۷
چرا اینجوری فکرمی کنید ؟؟؟؟کلا زخمی که در دوران کودکی ایجاد بشه اصلا ازیاد آدمی نمیره حتی اگربزرگ بشه چون خودم تجربشو دارم دقیقا تو کودکی براثر شیطنت چونه م شکافت تا الانم نتونستم فراموش کنم حالا شما تصور کنید این کودک هم زخمی شده هم آزار دیده این دقیقا مصداق کودک آزاریه امیدوارم این رنج تا بزرگسالی دامنگیر این کودک نباشه (3422757) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۰۰:۱۰:۵۲
این مسئولین هستند که چنین پزشکانی را بار می آورند (3422791) (alef-11)
 
نوری
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۰:۴۱:۳۶
کلا کاشکی فرهنگ شکایت و شکایت کشی تا آنجا که راه داشت با فرهنگ ریش سفیدی و گذشت در بین خود مردم جا میفتاد. و آخرین راه حل برای قضاوت دادگاه بود.
به قول حضرت علی (ع) برای هر مشکلی صد راه حل است

بخدا همه ما عوام در بیشتر موارد بخاطر سیستم غلط دولتی با همدیگه دچار مشکل میشیم. (3423083) (alef-11)
 
جلال
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۰:۵۹:۲۰
سلام
پزشکان خارجی را نگاه کنید
متاسفم به حال خودمان.این حکم هم در حقشان کم بود (3423123) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۲:۲۷:۰۵
دستشون درد نکنه (3423258) (alef-11)
 
حکم خاص
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۳:۴۴:۴۱
چون امکان مرگ وجود داشت
حکم اعدام است
و جنایت خاص است
برای آمین و مجریان
اما مطلعین و رئیس بیمارستان باید به حبس طولانی محکوم شوند (3423373) (alef-11)
 
منصف
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۴:۵۳:۰۲
دوست عزيز اينگونه كه شما حكم مي كنيد و با توجه به شرايط اجتماعي كشور شايد بيش از 50 ميليون نفر از مردم كشور در تمام مشاغل ( دكتر - مهندس - وكيل - قاضي- قصاب - كشاورز - راننده و ...) با توجه به كم كاريها و دزديهايي كه مي شود بايد به زندان بروند. (3423440) (alef-11)
 
ناصر
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۰۰:۳۴:۵۰
من نظرم طول مدت زندان این متهمان نیست میخوام ازان دسته از عزیزانی که دلشان به اینهچ سوخته ومی گویند خانواده اینها دراین دوسال چی بخورند وخانوادشون از هم می,پاشد می پرسم اون دکتر مگه قسم یاد نکرده که به ایین پزشکی پایبند باشه واگه این قضیه برعکس اتفاق می افتاد چه واکنشی نشون.میدادند پزشکی که بیخیال اخلاق حرفه ای پزشکی باشه ممکنه کارهای غیر اخلاقی دیگه هم بکنه سواد و اخلاق وانسانیت باید متوازن رشد نمایند پزشکی که انسانیت بلد نیست باید پزشکی را بیخیال باشه بقول سعدی تو کز محنت دیگران بیغمی نشاید که نامت نهند ادمی (3424187) (alef-11)
 
محمدرحیمی
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۳:۰۸:۵۱
دلایل اثبات جرم مشگلی ندارد اما در تعیین مجازات تطبیق ان با بند دوم قانون مورد استناد حکم به نظر من جای ایراد دارد.دادرس پرونده تحت تاثیر افکار عمومی قرارگرفته هست در مرحله تجدیدنظر جای نقض حکم در خصوص تطبیق مجازات هست (3426809) (alef-11)
 
انسان
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۲۱:۱۵:۳۱
به نام خدا
از جهت حقوقی و میزان مجازات باید حقوقدانان نظر دهند ؛ ولی باید قبول کنیم که مصونیت قضائی برای هیچکس پذیرفته نیست و غیر عادلانه است ؛ باید مردم یاد بگیرند که در همۀ ادارات از حقوق خود دفاع کنند و این خود کمک بزرگی به خود و جامعه است (3639898) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.