نظر منتشر شده
۱۰۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 290371
افشاگری‌های احمدی‌مقدم درباره احمدی‌نژاد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۴۸
سردار اسماعیل احمدی‌مقدم ششمین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در گفت‌و‌گویی با ماه نامه رمز عبور خاطرات و ناگفته‌هایی از دوران دفاع مقدس و دوران مسئولیت خود مطرح کرده است، که در ادامه بخشی از این مصاحبه می‌آید:

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده پیشین پلیس ایران، می‌گوید در انتخاباتی در سطح ملی که “قطبی” بشود، احتمال دارد که اعتراضاتی مشابه سال ۱۳۸۸ تکرار شوند.

آقای احمدی‌مقدم با اشاره به انتخابات سال ۱۳۸۸ گفته است: “فرض کنید سال ۹۶، آقای روحانی کاندیدا شده و آقای احمدی‌نژاد هم به میدان آمده است. چه تصوری دارید؟ به احتمال زیاد همان اتفاقات خواهد افتاد. اگر هم نیفتند، به هر حال تنش زیاد است.”

او گفته دلیل اینکه رهبر انقلاب بحث تغییر ساختار از نظام ریاستی به نظام پارلمانی را مطرح کرده اند برای کاهش چنین تنش‌هایی بوده است.

اسماعیل احمدی مقدم درباره این مساله گفت: “نظام پارلمانی رفتار بین قانونگذار و نیروی اجرایی را تنظیم، ضمانت اجرا را بیشتر و تغییر دولت را کم‌هزینه می‌کند، به‌طوری که حتی اگر سالی یک دولت و رئیس‌جمهوری را عوض کنید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد.”

********************

احمدی مقدم می گوید: آقای احمدی‌نژاد آدمی چالشی بود و حداقل دو جور شکاف درست کرده که یکی‌اش شکاف نخبه- توده بود. از اول هم اعتقادی به نخبگان خاص نداشت و بارها به من گفته بود اینها ۲ هزار نفرند که اگر بیرون‌شان کنیم، مشکلات نظام حل می‌شود. این کار را هم کرده بود و وزیر، معاون وزیر، استاندار و درشت‌ها را عوض کرده بود و می‌گفت اینها فرسوده و پوسیده‌اند و باید عوض شوند. بعد از سال ۸۸ و در دور دوم نگاهش عوض شد. دقیقاً خاطرم نیست چه سالی بود، ولی بعد از ۸۸ بود با او که صحبت می‌کردم، متوجه شدم خیلی تغییر کرده است. آن سال‌ها به من می‌گفت آن ۲ هزار نفر را بریزیم بیرون یا بالای شهری‌ها، دانشگاهی‌ها و تریبون‌دارها همیشه از این حرف‌ها می‌زنند باید ببینیم مردم چه می‌گویند، ولی از دور دوم به بعد می‌گفت رأی در روستا و شهرستان است، ولی آنکه اثر می‌گذارد و بوق و بلندگو دارد، در تهران است.

از او پرسیدم چرا شما اینقدر تغییر کرده‌ و دنبال هنرپیشه یا فلانی راه افتاده‌ای؟ چرا خطت را عوض کردی؟ گفت رأی را آنها می‌دهند، ولی کشور را اینها اداره می‌کنند و اداره کشور دست اینهاست. نمی‌توانیم اینها را نادیده بگیریم باید این طرف را هم در نظر بگیریم. در واقع تغییر راهبردی داشت. می‌خواست این شکاف را ترمیم کند، ولی کسی این را از ایشان نمی‌پذیرفت و دیگر تمام شده بود.

دومین شکاف را با چپ‌ها داشت. همیشه تلاشش بر دوقطبی کردن بود. دوقطبی با چه کسانی؟ با همین‌ها، با نماد هاشمی- خاتمی مخصوصاً هاشمی. مطرح کردن غارتگر، اشرافیت، اشرافیت سیاسی، فساد و... و بر این موضوع سوار شدن. روز اول فتنه ۸۸ با آقای مشایی رفت مسکو و برگشت...

‘احمدی‌نژاد گفت خاتمی را دستگیر کنید’
احمدی‌مقدم گفته است که با آغاز اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ محمود احمدی‌نژاد در جلسه‌ای با او و حسین طائب خواهان بازداشت محمد خاتمی شده است.

او می‌گوید احمدی‌نژاد درباره اعتراضات گفته است: “خیلی خوب شد. دایره را تکان دادیم و اضافات و آشغال‌ها رو آمد. با آنها برخورد کنید و همه را جمع کنید ببرید. بروید خاتمی و بقیه را دستگیر کنید و شر همه را کم کنید و بروید.”

دوشنبه ۲۵ خرداد بود.

همین‌طور است. روزی که برگشته بودند از ساعت ۶ در دفترش جلسه بود. رفتم دیدم هیچ کس نیامده است و فقط من بودم. بعد از من، آقای حسین طائب رسید. قبل از آمدن آقای طائب، ایشان گفت: «چه خبر؟» گفتم: «خیابان‌ این جوری بود.» گفت: «خیلی خوب شد. دایره را تکان دادیم و اضافات و آشغال‌ها رو آمد. با آنها برخورد کنید و همه را جمع کنید ببرید. بروید خاتمی و بقیه را دستگیر کنید و شر همه را کم کنید و بروید.» گفتم: «مرد حسابی! چه می‌گویی؟ می‌روی مصاحبه و سخنرانی می‌کنی و می‌گویی خس و خاشاک و آت و آشغال. الان همه به خیابان‌ها ریخته‌اند و بحران است و نمی‌شود قضیه را به این سادگی جمع کرد و حالا می‌گویی بگیرید ببرید و تمام؟!» خیلی ناراحت و تند شدم و گفتم: «حالا اینها به کنار، برای چه می‌روی آنجا مشایی را با خودت می‌بری؟» پرسید: «چرا؟» گفتم: «علما نسبت به او موضع دارند و با این کارت انگشت در چشم علما می‌کنی. چرا حالا که او را می‌بری وسط این فتنه، جلوی دوربین می‌بریش که همه او را ببینند؟ باید الان اوضاع را آرام کنیم و داری برعکس عمل می‌کنی.» بعد از ما آقای طائب آمد و قدری آهنگ صدا و موضعم را تغییر دادم. زمینه‌ها برای این شرایط فراهم بود. یکی‌اش آزرده خاطری نخبگان و دیگر اینکه خارج به دلیل موضعگیری‌های ایشان در برابر هولوکاست و... و پس زده شدن جریان شبه لیبرال و لیبرال در کشور ناراضی بود. طبیعتاً حتی اگر اصلاح‌طلب‌ها را مطلوب خودش نداند، بین بد و بدتر آنها را انتخاب می‌کند. آنچه گفتم، زمینه‌های اجتماعی در سطح نخبگان بود نه جامعه.

فرمانده پیشین پلیس ایران می‌گوید قبل از انتخابات ۱۳۸۸ محمود احمدی‌نژاد از او خواسته بود برای نامزدی محمد خاتمی تلاش کند تا “به میدان بیاید و یک بار برای همیشه پرونده‌اش جمع شود و برود پی کارش” که احمدی‌مقدم پاسخ می‌دهد: “آقای احمدی‌نژاد انتخابات پیش رویمان پر چالش است.”

او گفته است به دلیل همین انتظار “پرچالش بودن انتخابات” نیروی انتظامی در آستانه انتخابات به برگزاری مانورهایی پرداخت که حتی اعتراض محمود احمدی‌نژاد را به خاطر “امنیتی کردن فضا” به دنبال داشت.

اسماعیل احمدی مقدم گفته است پیش از انتخابات مشخص بوده که اصلاح‌طلبان نمی‌توانستند محمود احمدی‌نژاد را به عنوان رئیس جمهور تحمل کنند.

او می‌گوید: “باید کسی را می‌آوردند که بیشترین اثر را داشته باشد. به نظر من اینکه می‌گویند میرحسین طرح ما را به هم ریخت، درست نیست. ظرفیت‌های آنها از میرحسین کمتر بود. میرحسین ظرفیت را توان‌افزایی کرد. بعداً در صحنه نشان داد اگر خاتمی بود، این‌قدری که میرحسین دریدگی کرد، جرأت نمی‌کرد.”

” خاتمی هم نشان داد و در جریان فتنه نه در اجتماع اینها ظاهر شد و نه یک بار سبز را به کار برد، خودش را زود کنار کشید و به حاشیه رفت. اگر ایشان آن موقع بود، مطمئن باشید مثل موسوی مصاحبه نمی‌کرد.”

آقای احمدی مقدم گفت “محبوبیت میرحسین بیشتر از خاتمی است. یعنی خاتمی می‌توانست تمام آدم‌هایش را پشت میرحسین بیاورد و میرحسین قدرت داشت در جناح احمدی‌نژاد یک برش بزند، ولی خاتمی چنین قدرتی را نداشت.”

*************************
«در فتنه هیچ روزی این‌قدر به من سخت نگذشت که در ایام مبارک رمضان در شهریور ماه گذشت. واقعا سخت بود. دوستان خودی می‌آمدند و می‌گفتند چرا این کارها را می‌کنید؟ وقتی می‌گفتیم ما این کارها را نمی‌کنیم، باور نمی‌کردند. به‌قدری جو شدید بود که کسی نمی‌توانست انکار کند. هر جا افطاری می‌رفتیم، کلی سؤال‌پیچمان می‌کردند، وقتی جواب می‌دادیم، پوزخند می‌زدند و متوجه می‌شدیم حزب‌اللهی‌ها هم حرفمان را باور نمی‌کنند و فکر می‌کردند، داریم لاپوشانی می‌کنیم».

این بخش دیگری از گفت‌و‌گوی طولانی فرمانده سابق نیروی انتظامی بود.

احمدی‌مقدم، پیش‌تر هم در گفت‌و‌گو با ایسنا، «سعید مرتضوی» را مقصر ماجرای کهریزک دانسته و گفته بود: «در حادثه کهریزک من مخالفتم را به صراحت اعلام کردم و گفتم آنجا مکان خطرناکی است، اما مرتضوی اصرار داشت این افراد دستگیرشده چاقو، قمه و زنجیر دارند و اراذل و اوباش محسوب می‌شوند، اما مخالفت ناجا ثبت شد». احمدی‌مقدم اسفند ۹۳ از سمت فرماندهی نیروی انتظامی منفک و اکنون مسئول ستاد پشتیبانی مردمی یمن است.»

نیروی انتظامی از همسایه فحش می‌خورد
«احمدی‌مقدم» از غافلگیری نیروی انتظامی و ضعف‌هایش در آن روزها گفته است؛ شرایطی به تعبیر خودش سخت و خراب که عملیات جنگ روانی نیروی انتظامی در آن بی‌اثر بود: «شرایط بسیار سخت و جو خراب بود. روزهای اول بنده خداها به خانه‌شان هم که می‌رفتند همسایه‌ها به آنها فحش می‌دادند که شما، مردم را می‌زنید. این‌طور نبود که می‌گویید دست‌کم گرفتید، چون معلوم بود حلقه خارج و داخل به یک هم‌گرایی رسیده‌اند».

فرمانده سابق نیروی انتظامی در ادامه گفته است: «البته باید به نقطه ضعفمان اذعان کنم. خرداد ۸۲ و بسیج رسانه‌های لس‌آنجلسی خاطرتان هست که شبکه‌های ایرانی عملیات را هدایت می‌کردند و اتاق جنگ راه می‌انداختند؟ کم‌کم این استراتژی کنار رفت و سوخت. در سال ۸۸، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک، توئیتر و اسکایپ (Skype) که بعداً آمد، نقش مهمی داشتند. اصلاً در نظام امثال فیس‌بوک و توئیتر را نشنیده بودیم و در این باره توجیه نبودیم که اینها چگونه جمع می‌شوند؟»

او در ادامه گفته است: «سال ۸۸ می‌دیدیم آدمی جمع نمی‌شود و همه با هم مثل یک موج می‌آیند. سؤال این بود چگونه همه یکجا می‌آمدند؟ هر چه تلاش می‌کردی آدرس قلابی بدهی، کسی آدرس قلابی را نمی‌رفت. وقتی آدرس فرعی می‌دادی، می‌رفتی می‌دیدی این جنگ روانی اثری ندارد. نشان می‌داد شبکه مطمئن‌تری دارند که پیام از آن شبکه می‌آید. وقتی پیامک می‌دادیم عده‌ای منحرف می‌شدند، ولی اغلب منحرف نمی‌شدند. از فضای مجازی غافل بودیم و نمی‌توانستیم وسعت کار را پیش‌بینی کنیم. فکر نمی‌کردیم مهدی هاشمی اتاق عملیات تخریب درست کند. به نظر ما تخریب‌های سال ۷۸ به دلیل بی‌هنجاری‌ها بود نه طراحی‌ها، ولی در سال ۸۸ طراحی و برنامه‌ریزی‌شده بود».

رفتار شائبه‌آفرین
«احمدی‌مقدم» در این گفت‌وگو از «علی لاریجانی» هم نام برده و او را در آن روزها متهم به بازی دوگانه کرده است. واکنش «علی لاریجانی» را که از سوی اصولگرایان تندرو به ساکت فتنه ملقب شده مورد نقد قرار داده و گفته است: «آقای لاریجانی رفتارهای شائبه‌آفرین داشت، مثلاً اجازه بدهید بروند فلان‌جا سخنرانی کنند یا چه اشکالی دارد در استادیوم آزادی جمع شوند؟ ... استدلالشان این بود که بد چیزی هم نشد. اگر این انتخابات ابطال شود، میرحسین به دلیل فتنه‌آفرینی‌اش و احمدی‌نژاد به خاطر رفتارهای سوءاش ردصلاحیت می‌شوند و هرکس رئیس‌جمهور شود، به نفع مملکت خواهد بود. از بین چه کسانی؟ سایر کاندیداهایی که باقی می‌مانند. کروبی، میرحسین و احمدی‌نژاد ردصلاحیت می‌شوند و این سه را اوت کنیم و رئیس‌جمهوری از بین باقی‌مانده‌ها انتخاب می‌شود. گفتیم این چه حرفی است که می‌زنید؟! مگر چنین چیزی ممکن است؟ بعضی از دوستان خودی که با آن طرف هم نبودند، فکر می‌کردند الان فرصت خوبی است که از شر احمدی‌نژاد و بقیه با هم خلاص شوند. دعوای دوستانمان در مجلس با آقای لاریجانی از همین نقطه است، چون آقای لاریجانی با هر دو طرف موضع داشت».

سیم‌هایم با ناجا قطع نشده

درباره نقش وزارت اطلاعات در سال ۸۸ هم گفته است: «ضعفی که به وزارت اطلاعات وارد بود، این بود که شاکله وزارت اطلاعات جریان اصلاح‌طلب مثل عباس عبدی، حجاریان و دیگران از گذشته بود. در فتنه ۸۸ حس می‌کردیم کلیت وزارت اطلاعات دوستان بسیار خوبی هستند و مسئولان همراهی دارد، ولی در بدنه‌اش گرایش وجود دارد و اینها آن‌طور که شایسته و بایسته است در شناسایی فتنه و قطع سرانگشتان جریان عمل نمی‌کنند و توانایی وزارت بیش از اینهاست. شاید یک مقدار چنین گرایش‌های سیاسی در بدنه، وزارت اطلاعات را ناکارآمد می‌کرد تا بتواند از همه توانش استفاده کند. منظورم مدیریت میانی است. منظورمان رده‌های پایین که نیست. مقصودم کسانی است که هدایت پرونده دستشان است. چون متوجه می‌شدیم انحراف‌های اطلاعاتی داریم که بعضی‌ جاها که باید باشند نیستند، بعضی جاها هستند و اطلاعات غلط است، برخی جاها اخبار جلسات ما زودتر به آنها می‌رسد!»

او افزود: «نمی‌خواهم متهم کنم ولی به نظر می‌آمد در بدنه میانی وزارت اطلاعات از آن گرایش‌ها هنوز بودند. شاید اگر به دوستان بگویید قبول ندارند، ولی واقعیتی است. بسیاری از اطلاعاتی‌هایی که در ستاد موسوی بودند، به وزارت اطلاعات دسترسی داشتند. من چند ماه است از ناجا رفته‌ام، ولی رفقایم هنوز هستند و سیم‌هایم قطع نشده است. آن اطلاعاتی‌ها هم رفته بودند، ولی در این سه، چهار سال هنوز ارتباطاتشان را حفظ کرده‌اند. یکی از اعتراضات آقای احمدی‌نژاد به آقای اژه‌ای این بود که من گفتم این آدم‌ها را بریز بیرون، شما بیرون نریختی و محافظه‌کارانه برخورد کردی و در فتنه خودش را نشان داد. مدتی که سرپرست بود، تلاش کرد اینها را پاک‌سازی و حذف کند».

مداخله در انتخابات نهم

او در بخشی از این گفت‌وگو هم نقبی به سال ۸۴ زده و گفته است: «یک بار به‌عنوان فرمانده نیروی انتظامی رفتم دیدن آقای خاتمی. انتخابات شده بود و آقای احمدی‌نژاد انتخاب شده بود ولی ایشان هنوز رئیس‌جمهوری بود و بدون اینکه حرفی بزنم و بی‌مقدمه دو موضوع را مطرح کرد که اولاً از شما عذرخواهی می‌کنم، چون خدمت آقا رفتم و گلایه کردم چرا شما را به‌عنوان فرمانده نیروی انتظامی انتخاب کرده‌اند. دلیلش این است که شنیده بودم در انتخابات نهم ریاست‌جمهوری مداخلات داشتید و این موضوع را به آقا عرض کردم. ایشان گفتند اشتباه می‌کنید آن کسی که شما می‌گویید آقای میراحمدی و ایشان احمدی‌مقدم است. قانع شدم. کما اینکه آقای هاشمی بابت انتخابات از من به دادسرای نظامی شکایت کرد. بعداً دادسرای نظامی به من منع پیگرد داد».

آقای هاشمی زرنگی کرد

درباره سال‌های پایان جنگ هم گفته است: «نیروی انسانی خیلی کم بود. نیروی انسانی ما عمدتاً شب عملیات می‌آمدند که یک شب عملیات کنند و بروند. در خط پدافندی نمی‌ماندند. انگیزه‌ها کاهش پیدا کرده و نیروها کم شده بودند. بعد از کربلای ۵ دیگر هیچ وقت نتوانستند نیروی زیادی را بسیج کنند. در رسیدن به پیروزی تردید ایجاد شده بود. عده‌ای به عشق امام می‌آمدند، ولی دودوتا چهارتا که می‌کردید، می‌دیدید افکار عمومی به تردید افتاده بودند، به‌ویژه بعد از اینکه جنگ شهرها شروع شد».

درباره آن نامه معروف «محسن رضایی» به امام درباره نیازهای جنگ هم که به اعتقاد بسیاری مقدمه پذیرش قطع‌نامه شد، خاطره‌ای نقل کرده است: «آقامحسن این نامه را از قبل تهیه کرده و یک ماه قبل به بعضی از دوستان - که نمی‌خواهم اسم بیاورم - داده که هرکسی خوانده و نظراتی داده و حواشی بر آن نوشته بود. نامه را به آقای افشار داد و گفت بدهید آقای هاشمی بخواند، بعد ما به جلسه می‌آییم. وقتی نامه را داد، گفتند آقای هاشمی رفت تهران! آقای هاشمی دیگر نگفت بیایید جلسه. نامه را گرفت که ببرد پیش امام ... آقای هاشمی زرنگی کرد و انداخت گردن آقامحسن. به نظر من یک سال قبل هم آقامحسن می‌توانست همین را بنویسد و بدهد و کار به اینجا نکشد... به نظر من آقای هاشمی به این رسیده بود که نمی‌شود، ولی گویا نمی‌توانست امام را قانع کند».

باید منتظر گفت‌وگوی بعدی فرمانده سابق ماند ...؛ او ناگفته‌های بسیاری دارد.
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۷:۰۲:۴۱
جرات نداشتند خاتمی رو دستگیر کنند (3133972) (alef-13)
 
محمد رضا
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۵۹:۴۸
همانطور که حدس میزدم یک روز قضایای سال 88 برای مردم روشن خواهد شد این اول کار است و طرفهای مقابل هم حرفهایی دارند که یک روز زده خواهد شد و دیر نیست آن روزیکه زوایای تاریک آن ایام برای همگان آشکار شود (3134370) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۴:۴۹:۵۴
راستی چرا هر رییس جمهوری که داشتیم بعد از دوره ریاستش یا شده فتنه گر یا اختلاس گر یا خیانت گر یا... .؟ (3135628) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۷:۰۵:۳۵
تا زمانی که در راس کار بودید همسو با احمدی نژاد عمل میکردید وحالا ورق برگشته و شما همسو با شرایط عوض شده اید. (3133975) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۲:۴۷:۳۹
فروش نفت بابت هزینه و بودجه چی شد و چه بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3135080) (alef-3)
 
امیری
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۳:۲۰:۳۱
به هر صورت ایشان بعنوان فرمانده نیروی انتظامی محظوراتی داشته است و شاید مصلحت کلی کشور نبوده که در ان زمان این مطلب را بگوید.ولی اظهارات بسیار روشنگری است و نشان میدهد احمدی نژاد بدنبال تحریک منتقدین و حتا بهانه گیری برای دستگیری انها و اشوب جو کشور بوده است.
تقاضا دارم جناب احمدی مقدم بدون کم و اضافه،حقایق ان ایام را ،از دید خود روشن بیان کنند.
از سایت الف هم متشکرم. (3135197) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۷:۱۶:۱۷
سلام و درود بر حریت من فقط یک چیز رابیان کنم اقای احمدی نزاد فکر میکرد همیشه بر تخت پادشاهی می ماند و هر چه دل میخواهد انجام دهد غافل از اینکه دست خداوند بالاترین دستهاست و هیچوقت ماه زیر ابر نمی ماند وکسی که دم از عدالت میزد هم اکنون می بینیم اختلاسهای میلیاردی در دولتش بوقوع می پیوند حال باید مردم قضاوت کنند که مسئول فتنه واشوب تمامی ملت ایران شده است براستی که از نظر اینجانب مقصر اصلی خود احمدی نزادبوده وبایستی احمدی نزاد را به پای میز عدالت کشانده و اقایان خاتمی وامثال ایشان را اورده تا در دادگاه پیرامون کاهایشان جواب پس داده و فرد خاطی را به اشد مجازات رسانده چرا که باعث برهم زدن نظم جامعه اسلامی شده بایستی در مقابل مردم سر تعظیم فرود اورده و از ملت شریف ایران طلب مغفرت نماید والسلام (3133987) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۷:۲۳:۱۵
درود بر احمدي نژاد كه خوب بلد بود با اين فتنه گرا چطوري برخورد كنه (3133993) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۱:۲۶:۱۵
خورشید برای همیشه پشت ابر نمی ماند هر چند که طول بکشد . (3134655) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۷:۳۷:۵۷
یعنی مملکت رو دچار آشوب کردن معنیش سیاسته؟! بابا تو دیگه کی هستی؟!! (3136280) (alef-3)
 
علي
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۸:۰۱:۰۳
سلام
جناب احمدي مقدم نشد ديگه ، چطور اقاي هاشمي از امام ره نقل قول ميكنن فریاد یم زنید كه مدركت كو ولي الان خودتان ميگوييد تك و تنها مقابل احمدي نژاد عصباني شديد و با صداي بلند اعتراض كرديد .... جناب احمدي مقدم شاهدت براي اين اعتراضات كو؟؟؟؟؟ حالا كه احمدي نژاد كنار رفتند جرات كرده ايد و پشت سر او همه چي ميگوييد!!!! (3134050) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۴-۰۶-۰۲ ۰۰:۲۰:۲۵
احمدی نژاد الان حی و حاضر و در قید حیات است دوست عزیز. اگر احمدی مقدم دروغ میگوید ، خوب احمدی نژاد خودش هست که تکذیب کند.
نه اینکه خاطره ای تعریف کند که در آن 4نفر حضور دارند و 3نفر از انها از دنیا رفته اند.
تفاوت این دو موضوع بسیار ساده واضح است. (3137054) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۸:۱۴:۱۵
با تحلیل ایشان در دو پاراگراف پایانی مخالفم. (3134073) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۸:۱۵:۰۲
واقعا که .... طرفدارای سینه چاک ایشون کجان بیان بخونن... رئیس جمهوری که مردمش رو اضافات و آت و آشغال میدونه واقعا صلاحیت داره ؟؟؟
کسی که حتی قانون اساسی رو یکبار مطالعه نکرده که درباره مردمش اینجوری اظهار نظر میکنه..... حتی رئیس جمهور حق نداره درباره یک نفر از مردم همچین اظهار نظری بکنه چه برسه به اون 3 میلیون نفری که کف خیابونای تهران مخالف ایشون بودن....
حتی معنی دموکراسی رو ایشون بلد نیست..... همون دموکراسی که اجازه انتخاب ایشون تو سال 84 رو داد.
یعنی مفهوم جمله : یک نفر برای همه ، همه برای یک نفر (3134076) (alef-13)
 
امیر حسین
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۴۸:۵۶
اگه اونا آت و اشغال نبودن که نمی اومدن تو روز عاشورا بزن و برقصون راه بیاندازن
.... در ضمن احمدی نژاد منظورش لیبرال های مذهبی بوده نه اون عده ی نفهمی که اومدن خیابونا ... وقتی یه چیزی رو نمی فهمی در موردش اظهار نظر نکن (3134316) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۱:۴۵:۱۳
تا آدمهایی مثل شما در این مملکت باشند احمدی نژاد هم داریم . (3134786) (alef-3)
 
عزيزم ببخشيد
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۲:۲۴:۱۵
آقاي اميرحسين
ازكجا فهميدي منظورش ليبرالهاي مذهبي بوده
چط وربخودت اجازه ميدي يه عده ازمردم اين كشورورو نفهم خطاب كني (3135012) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۴:۰۸:۳۰
شما که می فهمی چرا تهمت میزنی؟
کی روز عاشورا اومد بزن و برقص ؟
درست یا غلط حرف این بود که مظلوم روز عاشورا می آد و حق طلبی می کنه!
شما یک کلیپ ، یک عکس ، یک سند بیار که روز عاشورا بزن و برقص شده!؟
سیاست و قدرت، ادم ها و جریان ها می ان و میرن لااقل اخلاق داشته باش و حریتت رو به قول امام حسین حفظ کن (3135424) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۸:۲۰:۳۴
پس این همه عکس وفیلم و گزارش چی بود اقای محسن حریت؟؟؟؟؟ کم خودتونو به خواب بزنین. (3136354) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۵:۰۳:۴۴
روزی روشن خواهدشد که این به قول شما بزن و برقصها در روز عاشورا هم کار دارودسته ی خودشان بوده تا بگیر و ببند را ه بیندازند. (3135694) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۵:۵۲:۱۵
ما ملت كلا بازيچه دست سياستمداران شده ايم.در موسم انتخابات (از هر نوعي) فهيم و هميشه در صحنه و شهيد پرور هستيم ولي زماني كه به موضوعي اعتراض داشته باشيم متوهم ، آت و آشغال هستيم و از لولو مارا ميترسانند.روشنفكران و نخبگان و كساني كه قدرت تحليل علمي،جامعه شناختي واقتصادي و... جايي در تصميمهاي مهم مملكتي ندارند و در چنين مواقعي ترجيح داده ميشود كه از افراد مقلد صرف و متكي به انديشه ديگران و بله قربان گوها استفاده شود. فعلا نمونه بارز آن توهينهايي است كه از طرف جامعه خودروساز به ملت هميشه در صحنه ميشود آنهم بخاطر اينكه فهم و شعور اجتماعي ملت تازه دارد به بلوغ ميگرايد و نسلي تحصيل كرده و نو انديش و فهيم احاد ملت را ميسازد. (3135904) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۶:۰۵:۴۸
فقط تو میفهمی منظور آقای احمدی نژاد چی بوده (3135992) (alef-13)
 
فدایی ایران
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۰:۰۶:۳۹
شما انصاف داشته باش کلیپ سخنرانی آقای احمدی نژآد رو در جشن پیروزی مجددا مشاهده کنید
در این انتخابات 40 میلیون پیروز داریم حالا یک عده خس و خاشاک رو جریان ملت ایران با خود خواهد برد
قریب به مضمون چون خودم اونجا بودم (3134397) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۴:۱۷:۳۸
از نظر شما میلیونها خس و خاشاک دارن در تهران و شهرای دیگه دور هم زندگی میکنند!!!
برادر من، بصیرت واقعی رو اتفاقا همین خس و خاشاک ها داشتن که سال 88 و حتی خیلی زود تر از اون احمدی نژاد رو شناختن؛ نه شمایی که حتی هنوز هم بعد از اینکه اینهمه گند کاراش در اومده نشناختیش (3135474) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۸:۱۷:۴۰
آقای احمدی مقدم . چی شده؟؟؟؟؟ فکر می کنید مردم اون موقع ها رو یادشون می ره؟؟ (3134081) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۸:۲۱:۵۳
عجب افشاگری بود. ممنون (3134084) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۸:۲۴:۲۱
این آقای مقدم مگر علم غیب دارد از امروز پیشگویی می کند مگر در سال 92 تنش ایجاد شد (3134091) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۸:۲۵:۰۸
هر کسی از ظن خود شد یار من (3134092) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۸:۲۵:۱۴
درست است که عملکرد احمدی نژاد کلکسیون کاملی از اشکالات داشت اما عنوان کردن این مسایل در این برهه زمانی به خاطر این است که وی را سر جایش بنشانند. (3134093) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۸:۳۹:۴۶
"دایره را تکان دادیم و اضافات و آشغال‌ها رو آمد" یک سال بعد "چرا خطت را عوض کردی؟ گفت رأی را آنها می‌دهند، ولی کشور را اینها [اضافات و آشغال‌ها] اداره می‌کنند. نمی‌توانیم اینها را نادیده بگیریم" درسی‌ تاریخی‌ تو همین دو جمله هست که امیدوارم تندرو‌ها بهش فکر کنند (3134109) (alef-13)
 
آزاد
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۶:۲۳:۲۱
اضافات احتمالا يعني همونها مه انقلاب كردند ديگه! (3136077) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۸:۳۹:۵۸
بله دایره رو تکون دادی یه چندتا ازون درشت درشتهاش مثل م.ر. و الف.ب. و ج.ض. و ووو که الآن همه زندون تشریف دارن سوا کردی گذاشتی معاون (3134110) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۸:۴۴:۵۸
چکونه مدیریت کشوری بزرگ با هشتاد ملیون جمعیت را بدست کسی سپردند که جهان بینی اش در همان یک قدمی مقابلش بود . تاوان این هشت سال خیال پردازی ها و کج روی ها را در نهایت این مردم باید بدهند . (3134116) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۴۴:۴۳
ان شا الله درسی برای مردم باشد که رای را بخاطر صلاحیت فرد داد نه اینکه برای مقابله با فرد دیگه (3134303) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۴:۲۷:۰۶
حمایت تمام قد اصولگرایان و خود همین اقای احمدی مقدم را نمی توان فراموش کرد. (3135517) (alef-1)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۸:۵۷:۵۱
واقعا اینها رو میدونید و میگید بعد کاری با احمدی نژاد ندارید؟؟ بخدا این آقا حق تمام ایرانیا رو خورده و پایمال کرده اصلانم براش مهم نیست! اگه تعصب کورکورانه رو کنار بزاریم این آقا باید محاکمه بشه و جواب بی مسئولیتا و عدم کارایی در مدیریتشو بده. (3134142) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۳:۴۴:۱۰
احمدی نژاد بیاد من به شما شمرون نشینای کامنت گذار ندارم. عاشقشم دوباره هم بهش رای میدم. باید بالاخره حقمون از شما 1 درصد پر ادعا بگیریم. میگیریم (3135308) (alef-13)
 
کسما
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۸:۵۹:۲۱
آقای احمدی مقدم ،
حالا چـــرا؟ به چه قیمتی ؟
(3134147) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۰۰:۲۴
تاریخ راجع به 88 و احمدی نژاد قضاوت خواهد کرد.

تا سیه روی شود هر که در او غش باشد! (3134149) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۱:۴۳:۳۰
تاریخ تا خود ما اقدامی نکنیم کاری نمی کند . (3134769) (alef-3)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۲:۵۹:۵۳
تاریخ را فاتحان می نویسند. (3135116) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۰۳:۰۸
هر دم از این باغ بری میرسد!!! (3134154) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۰۳:۳۰
می‌گفت اینها فرسوده و پوسیده‌اند. با توجه به وزرای فعلی همچی بی ربط هم نگفته (3134155) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۰:۵۲:۰۲
قربون ادم چیز فهم. (3134554) (alef-3)
 
امید
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۴:۴۰:۳۴
وزرای مسن دولت کنونی دو سه نفر هستند ... در ضمن هر قدر هم که پیر باشند از
وزرایی با دکترای قلابی و
معاونین متهم به فساد مالی
و رییس دفتر تایید نشده رهبری
و رییس سازمان تامین اجتماعی فاسد
و ...
بسیار بسیار بهترند و بسیاری از وزرای مسن کنونی بسیار با تجربه تر هم هستند. (3135580) (alef-1)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۰۹:۰۷
چی بگم که سانسور نکنید؟؟ (3134170) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۰۹:۴۱
دایره را تکان دادیم اضافات اشغال ها.....
آقای احمدی نژاد اضافات دارو دسته اختلاس چی شما هستند که مملکت را نابود کر ند!
بعد طرفداران ایشان بهشوندمی گن بی سواد، داد وایییی اخلاقا سر می دهند!!! طرف رسما به مردم می گه اشغال..... (3134173) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۰۹:۵۸
عجب اطلاعاتی....
همین که مردم همون روز فهمیدند که احمدی نژاد به درد ریاست جمهوری نمیخوره و مسئولان ما بعد 2 سال فهمیدند اینو نشون میده که بلوغ فکری مردم خیلی بیشتر مسئولانه . (3134175) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۵:۰۵:۵۶
"مردم همون روز فهمیدن احمدی نژاد به درد ریاست نمی خوره"
!!!!!!!!!!!
منظورت از این جمله چیه دقیقا
22ملیون نفر به احمدی نژاد رای دادن
شما از کدوم مردم و کدوم روزحرف میزنی دقیقا؟! (3135701) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۸:۱۶:۵۳
به همین خیال باش. (3136347) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۱۰:۲۴
آقای توکلی عزیز
متاسفانه همه حرف های بی پایه احمدی نژاد در عمل انجام شد و نظام خسارت زیادی از بابت وی پرداخت کرد. الان هم همان توصیه احمدی نژاد در مورد رئیس جمهور قبل در حال اجراست منتهی بدون دستگیری و حبس پس نشان می دهد که حرف وی هنوز هم خریدار دارد. نیروی انتظامی هم نمره خوبی نگرفت و آقای احمدی مقدم نمی تواند با انداختن تقصیرات به گردن احمدی نژاد خودش را تبرئه کند.فقط امیدواریم همه درس عبرت گرفته باشند. (3134178) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۴:۰۰:۲۳
مردم خسارات زیادی از بابت آن پرداخت کردند. (3135381) (alef-3)
 
نا شناس
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۱۰:۴۹
ایا این مصاحبه اعتراف به شروع فتنه از سوی دولت وقت نیست (3134181) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۱۲:۲۵
حقایق یواش یواش رو میشه ورو سیاهیش برای احمدی نژاد می مونه ! (3134186) (alef-13)
 
علی کریمی
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۱۳:۴۵
1-با این روشنگری که آقای احمدی مقدم کردند آیا کسی باز تردید دارد که در بوجود آمدن فتنه سال 88 بیشترین سهم را آقای احمدی نژاد داشته است ؟

2- همانطوری که آقای دکتر توکلی گفته اند آقای احمدی نژاد اصلا صلاحیت کاندیداتوری ریاست جمهوری را ندارد .البته این را برخی بزرگان ده سال پیش گفته بودند.

3-قوه قضاییه باید همه کسانی را که در بوجود آمدن فتنه سال 88 نقش داشتند محاکه نماید.

4- شورای نگهبان هم باید در مورد تایید صلاحیت آقای احمدی نژاد برای دو دوره ریاست جمهوری به ملت ایران توضیح دهد. (3134193) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۳:۲۹:۲۴
هموطنان عزیز آقای احمدی نژاد معصوم نبود و بالاخره در انتخاب بعضی نیروهایش اشتباه کرد اما خدایی قضاوت کنیم خدماتی که ایشان در طول 8 سال ریاست جمهوری در کشور و بخصوص مناطق محروم انجام دادند بی نظیر بوده وهمه در راستای سیاست های اصلی نظام ، امام ،ورهبری معظم انقلاب بود و از همه مهمتر در راستای تحقق عدالت اجتماعی بود .به هرحال خوب نیست بخاطر عقده گشایی انواع تهمت ها و افتراها را به چنین شخصی بزنیم .ازطرفی درسال 88 از همه کسانی که در انتخابات شرکت کردند تشکر کرد کرد و آن را حماسه 40 میلیونی نامید و فقط کسانی را که علیه نظام اسلام و رهبری و حتی براندازی نظام شورش کرده بودند و به بیت المال رحم نمی کردند راخس و خاشاک نامید .در زمان ایشان هر کس هر جوری دلش می خواست به ایشان می تاخت انتقاد که هیچ هر حرف و فحشی را به ایشان می دادند ولی آقای احمدی نژاد همه را تحمل میکرد .اما اگر بزرگان با احترام انتقاد می کنند به بیسواد نادان ،جیره خور - کم عقل و.... متهم میشود . به نظر من حرفهای این روزها ی خیلی ها بخاطر ترس از آمدن دوباره احمدی نژاد است و..... (3135236) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۳:۴۶:۲۸
با این کامنتا نمیتونید تغییری در واقعیت ایجاد کنید.

موسوی و کروبی و خاتمی محاربند و باید اعدام شوند (3135318) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۴:۳۱:۲۲
دوست عزیز من خوب خاطر دارم همین اقای توکلی با در نظر گرفتن مصلحت! در انتخابات 88 از اقای احمدی نژاد حمایت کرد (3135535) (alef-1)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۴:۳۸:۰۷
چرا یادی از حامیان احمدی نژاد نمی کنید
مگر احمدی نژاد تنها بود

مگر فراموش کرده اید ... (3135569) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۱۳:۴۸
"" روز اول فتنه ۸۸ با آقای مشایی رفت مسکو و برگشت... ""
چه جالب مسکو !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3134194) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۱۳:۵۳
افراد دیکتاتور دنبال حذف فیزیکی رقبا هستند ... (3134195) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۸:۲۹:۰۳
ولی احمدی نژاد در صحنه بوده و هست و در اینده خواهد بود تا کور شود هر انکه نتوان دید. (3136385) (alef-3)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۲۰:۰۲
هر دم از این باغ بری میرسد !!!
"بارها به من گفته بود اینها ۲ هزار نفرند که اگر بیرون‌شان کنیم، مشکلات نظام حل می‌شود. این کار را هم کرده بود و وزیر، معاون وزیر، استاندار و درشت‌ها را عوض کرده بود و می‌گفت اینها فرسوده و پوسیده‌اند و باید عوض شوند."
این ادم های فرسوده و پوسیده با نفت زیر بیست دلار کشور رو اداره می کردن بی دزدی و اختلاس
ولی پاک دست ترین دولت با نفت صدوبیست دلار کشور رو با بحران و تهمت اداره میکرد با اختلاس (3134220) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۲۴:۰۷
الم یعلم بان الله
آیا نمی داند که خدا می بیند؟ (3134230) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۲۴:۲۹
خسارت احمدی نژاد به کشور و نظام خیلی خیلی بیشتر از اینهاست. در آینده ای نه دور باید محاکمه شود. (3134232) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۵۹:۲۳
چطور موقع دریافت یارانه همون شب میری بانک . نون و میخوری نمکدونو میشکنی (3134367) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۰:۵۸:۲۱
مگه دارن خیرات میدن؟ قیمتهارو برگردونن به قبل من ۴۰ تومن ماهی به دولت یارانه میدم (3134585) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۱:۰۳:۱۱
علت گرانی و بیچارگی مردم گرفتن یارانه بود (3134595) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۲:۲۸:۵۰
مگه این پول رو با کارگری کردن داده؟ پول نفته عزیز من
بعد پرداخت هم نمیشد بهاتر بود این وضعیت عجیب رو نداشتیم (3135025) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۴:۱۵:۴۷
یارانه حق ملت است نه صدقه اشتباه نکنید (3135459) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۳۳:۵۵
اگر منظور از نخبگان وزرای امروز هستند که حق با احمدی نژاده چون این وزرا به خاطر کهولت سن حال ندارند که جواب خبرنگاران را بدهند چه برسد به کار (3134266) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۴۱:۲۸
اقای احمدی مقدم هنوز مانده تا تاریخ قضاوت کند و واقعیتهای را نمایان کند شما تلاش نکن (3134289) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۴۱:۵۷
این مصاحبه ارزشی نداره، ایشان دنبال رفع اتهمات وارده به عملکردشان در نیروی انتظامی هستند (3134290) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۵۳:۰۹
داغ دلمان را تازه کردید (3134336) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۵۳:۳۴
با این روشن گری دیر هنگام باید رفت رقبای احمدی نژاد را آورد وضمن معذرت خواهی احمدی نژاد را به عنوات عامل اصلی فتنه محاکمه کرد (3134339) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۵۷:۳۶
احمدی مقدم چرت میگه حالا که تموم شده میخواد برا خودش راهی باز کنه .باید به جرم انتشار مطالبی که بواسطه شغل قبلی وی محرمانه بوده محاکمه بشه تا کسی جراتت نکنه هر روز از زبان خادم مردم حرف بزنه (3134358) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۰:۴۹:۱۴
من موندم تو چه کاره هستی که تشخیص دادی این حرفا محرمانه هستش

اگر واقعا با روشن شدن بعضی قضایا مشکل داری خوب نخون عزیزم (3134538) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۵۸:۳۸
آقای احمدی مقدم، شما هم به اندازه ی احمدی نژاد مقصر و گناهکار هستید! (3134363) (alef-13)
 
عادل
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۰:۰۰:۲۹
احمدي نژاد با تفكر غلط و به غول خودش با عوام فريبي روستاييان و شهرستانيها و ..... راي جمع كرد و هزاران لطمه به كشور زد عدليه وظيفه دارد از او باز خواست كند (3134374) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۰:۰۳:۴۵
كاملا معلوم است چرا احمدي مقدم در اين زمان اين حرفها را مي زند.
يكي اينكه بگويد من خيلي خوب بودم. مطالب گفتني تر بيشتري از ايشان در آينده خواهيم داشتو
يكي اينكه جلوي احمدي نزاد را بگيريد كه به انتخابات نيايد. احمدي نزاد كار خودش را ادامه بدهد تا برخی اورا بيشتر خراب كنند (3134385) (alef-13)
 
محمد رستمی
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۰:۰۷:۳۸
سلام واقعاّ این حرفها را باور میکنید ؟!!!!اآیا آقای احمدی مقدم این سخنان را گفته ؟!!! اول وآخر نقل قول امانت داری شده ؟!!!آیا خود ایشان در نقل قول ها صداقت داشته اند ؟!!!!و.....چند وقت پیش درسیما از ایشان دعوت کرده بودند وتوضیحاتی راجع به اینکه شایع است که ایشان بازداشت بازداشت شده اند سوال میشد وعکسهای دوران دفاع مقدس نمایش داده میشد .برفرض که همه اینها درست باید از ایشان پرسید چرا حالا این مسائل را طرح میکنند همه میدانیم که پروژه ای کلید خورده بر علیه احمدی نژادواز هرکی هر تریبونی دستشه هر سخنی وهر تهمتی میزنند راستی چرا ؟ چرا تابحال چیزی نمیگفتند وخیلی از اینها یک زمانی مجیز گو هم بودند .غرضم این بود کسانی که اظهار دلسوزی میکنند برای نظام که احمدی نژاد این کار را کرد وآن کار راکرد چرا در این مقطع دلسوز شد ه اند .اگر دوجناحی که فعلاّدارند توسرهم میزنند برای نوبت شان یک جو صداقت داشتن اگر ده درصدبرای خدا کار میکردند این انقلاب عظیم را به این حال وروز نمی انداختند همش بخاطر اشغال پستها ومقامه این حضرات بیشترشان امتحان پس داده اند .بله انسانهای دست پاک ودلسوز هم هستند ولی ظاهراّ زورشان نمیرسه (3134399) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۱:۳۶:۱۴
احمدی نژاد دوست داریم. (3134685) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۱:۴۳:۵۰
زنده باد احمدی نژاد.ننگ برفتنه گران واقعا هر روز به حقانیت احمدی نژاد بیشتر پی میبرم (3134775) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۳:۰۳:۰۷
ماشالله به هوشت (3135122) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۳:۱۷:۰۸
اره خصوصا اختلاس ها و تورم و بیکاری و گرانی (3135186) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۴:۱۳:۵۸
مطمئنی که می دونی حق و ناحق چیه؟؟!!!!!!!!!!!!! (3135449) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۲:۱۶:۳۰
عجب دایره را تکان دادیم عجب (3134982) (alef-3)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۲:۴۹:۴۷
الف ..عزيزم..هرچه متون را سانسور كني و بالا و پايين ببري...به مخاطبانت توهين كرده اي ..اينكار رو نكن كه ميشي مثل رجا...مخاطبان باشعورند و درك دارند.....اقايون هم بجاي زست روشنفكري يكبار براي هميشه اين بهانه فتنه را ببندند ..همين فردا همه مسببان را محاكمه كنند...با اين حرفهاي اين اقا كه معلوم نيست اين چند سال كجا بود خيلي از افراد سياه روي ميشوند...خيلي... (3135086) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۳:۰۳:۳۱
کاری که بردروغ بنا گذاشته شود بهتر ازاین نمی شود. (3135124) (alef-3)
 
بنده خدا
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۳:۱۷:۰۸
با سلام و احترام
شما بخشی از یک مصاحبه مشروح و مفصل که فقط به نفع شما بوده را انتخاب کردید و در سایت خود درج کردید
ایکاش ذره ای وجدان داشتید و حداقل آن بخشی که اسم آقای توکلی را هم ایشان در مصاحبه برده بود سانسور نمیکردید. از قدیم گفته اند که اگر تنها بری پیش قاضی. خوشحال برمیگردی (3135187) (alef-13)
 
بابا
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۳:۱۷:۳۰
صلاحیت احمدی نژاد برای انتخابات 96 اصلا تأیید نمی شه که بخواد بلوا باشه (3135190) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۳:۱۸:۰۵
روز اول فتنه ۸۸ با آقای مشایی رفت مسکو و برگشت... ""
چه جالب مسکو !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

این هیچ وقت تو اخبار نیامد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3135192) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۳:۴۶:۲۶
اره عزیزان دل در روز عاشورا هم احمدی نژاد بود که کف و سوت میزد و می رقصید بعد شبکه های ضد انقلاب هم حمایت میکردند. حالا احمدی نژاد شده فتنه گر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3135316) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۴:۲۲:۲۱
پنج سال پیش این مسئله اتفاق افتاده حالا این آقا تعریف میکند چرا همان روزها حقیقت رو نگفتی ؟ (3135500) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۴:۲۶:۳۸
آخی بمیرم الهی برای آقای احمدی مقدم الان یادش افتاده که دردوره احمدی نژاد چه بوده و چه گذشته است. مثل بقیه آقایان که یکی یکی یادشان افتاده که دولت قبل فاسد بود ، ولی نباید افشاگری کرد. واقعا که (3135515) (alef-13)
 
بنده خدا -اصل
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۴:۴۲:۰۸
به اعتقاد بنده. احمدی نژاد اصلا صلاحیت ریاست جمهوری را نداشت.تایید او از اشتباهات بزرگ بود. (3135592) (alef-1)
 
رهگذر
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۱۲:۱۰:۲۱
شما؟
اول باید ببینیم شما صلاحیت دارید که صلاحیت افراد برای ریاست جمهوری رو تایید کنی یا نه؟
نمی دونم چرا بعضیا کلا خودشون رو عقل کل می دونند و توی همچی از هوافضا گرفته تا نانو، سیاست و ... نظر میدند. (3157607) (alef-3)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۵:۳۱:۲۷
درود بر احمدی نژاد ضد غارتگران بیت المال و اشرافیت ، آقای احمدی مقدم نکند دولت تدبیر و امید به شما قول یه پست داده اند؟ یه نظامی خوب است همیشه دهانش بسته باشد وهیچ وقت اسرارنظامی زمان انجام وظیفه اش را فاش نکند حتی برای خانواده اش. (3135814) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۵:۵۵:۰۷
اره عزیزان دل در روز عاشورا هم احمدی نژاد بود که کف و سوت میزد و می رقصید بعد شبکه های ضد انقلاب هم حمایت میکردند. حالا احمدی نژاد شده فتنه گر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3135930) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۶:۰۷:۱۰
امان از زمانی که فردی در کشور ما زمین بخورد. همه بهش لگد میزنن. حالا چه این فرد خاتمی باشد چه احمدی نژاد (3136000) (alef-13)
 
مدرس
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۹:۰۱:۴۸
عجب حکایتهایی
البته بسیاری از این حرفها برای بعضی از افراد روشن تر از روز بود (3136459) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۱۱:۵۲:۱۹
اقای احمدی نژاددردوراول ریاست جمهوری ادم چندان بدی نبودولی دردور دوم ریاست جمهوری کم کم دیدیم که ازولی فقیه فاصله گرفت وچشم وگوش بسته دراختیار اسفندیاررحیم مشایی قرارگرفت نمونه اش قهر12روزه ایشان وخانه نشینی ورودروقرارگرفتن با حکم حکومتی مقام معظم رهبری وپشت کردن به مراجع عظام بودودراین دوره ازصفات شهیدرجایی فقط کاپشنش راداشت ورفتارش وحرکاتش شبیه به عمروعاص شده بود. (3162174) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.