توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474179
مقتدی صدر: نشست عربستان با ترامپ شنیع بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
رهبر جریان صدر عراق نشست مشترک سران دو کشور عربستان و آمریکا در ریاض را "شنیع" توصیف کرده و کشورهای عربی و اسلامی را از اعتماد به آمریکا بر حذر داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در کنفرانسی مطبوعاتی پس از دیدارش با فعالانی که پیشتر در منطقه "البتاوین" بغداد ربوده شده بودند،‌ درباره سفر دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهور آمریکا به ریاض و کنفرانس مطبوعاتی مشترک وزرای خارجه آمریکا و عربستان گفت: نشست سران کشورهای عربی-اسلامی و آمریکا در ریاض را کاری شنیع می‌دانم، عرب‌ها، مسلمانان و رهبران کشورهای اسلامی نباید زیر پرچم آمریکا و با سرپرستی آن و رهبری ترامپ نشستی داشته باشند.

صدر در ادامه تاکید کرد:‌ آمریکا دولت میانه‌روی و اعتدال نبوده بلکه دولت اشغالگری است و این مساله‌ای زننده و نادرست است، ‌یک دولت سراسر شر نمی‌تواند آغازگر اعتدال و میانه‌روی باشد.

وی افزود: به همه کشورهای اسلامی و عربی توصیه می‌کنم پشت سر آمریکا و برنامه‌هایش حرکت نکنند،‌ آمریکا منافع خود را دارد و می‌خواهد آنها را محقق کند و به منافع مردم دیگر کشورها اهمیتی نمی‌دهد.

قاسم الاعرجی، وزیر کشور عراق در تاریخ ۹ مه جاری از آزاد شدن فعالان ربوده شده در بغداد خبر داد.

کمیسیون حقوق بشر دادستانی عراق در تاریخ هشتم مه جاری خواستار روشن شدن سرنوشت این فعالان شد.
 
کلمات کلیدی : مقتدی صدر + آمریکا + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.