توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493277
نیویورک تایمز: روابط واشنگتن و مسکو در بدترین وضعیت بعد از جنگ سرد قرار دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱
 پایگاه نیویورک تایمز ضمن اشاره به اتهام دخالت روسیه در سیستم انتخابات آمریکا و روابط تیم انتخاباتی ترامپ با این کشور نوشت که حتی در صورت عدم وجود این مسئله نیز ترامپ قادر به مدیریت روابط دو جانبه مسکو-واشنگتن نبود.

به گزارش میزان، پایگاه نیویورک تایمز ضمن اشاره به اتهام دخالت روسیه در سیستم انتخابات آمریکا و روابط تیم انتخاباتی ترامپ با این کشور نوشت که حتی در صورت عدم وجود این مسئله نیز ترامپ قادر به مدیریت روابط دو جانبه مسکو-واشنگتن نبود.

نیویورک تایمز نوشت: اختلاف‌های پیچیده دو کشور به راحتی قابل حل نیستند و پوتین نیز تعهدی در راستای بازگرداندن قدرت و شکوه به روسیه از خود نشان داده و به فکر کمک به غرب در ساخت جهانی باثبات نیست.

این پایگاه افزود: دونالد ترامپ نیز با تحسین رئیس جمهور روسیه و  تمایل به تقدیم رهبری بین‌المللی آمریکا به این کشور، که در دیدار دو جانبه در حاشیه نشست گروه 20 آشکار بود، سیاست‌گذاری در این راستا را سخت‌تر کرده است، ترامپ در مواجه با پوتین بسیار راحت‌تر از  بسیاری از دموکرات‌های آمریکاست.

در ادامه این گزارش آمده است:  باید به این نکته توجه داشت که روسیه یک ابرقدرت هسته‌ای در جهان، عضو دائم شورای امنیت و دارای حق وتو است و درک اهمیت ارتباط با یک قدرت هسته‌ای از سوی ترامپ درست است اما این امر دلیلی نمی‌شود که ترامپ یک سری از سوء رفتارها و تهدیدهای روسیه در سطح بین‌المللی را نادیده بگیرد.

نیویورک تایمز در ادامه ضمن اشاره به تصویب طرح تحریم روسیه در سنا نوشت: مجلس سنا با 98 رأی مثبت تحریم روسیه به دلیل مسئله اوکراین و دخالت در انتخابات امریکا را تصویب کرد و کنگره نیز راه لغو این تحریم‌ها از سوی ترامپ را بست، به طور معمول رئیس جمهور باید انعطاف لازم در راستای لغو و یا تشدید تحریم‌ها را داشته باشد اما بدگمانی به ترامپ باعث شد کنگره این اختیار را از وی سلب کند.

این پایگاه آمریکایی نوشت: ترامپ علاوه بر این اشتیاق فراوانی برای همکاری با روسیه در زمینه امنیت سایبری از خود نشان داد اما با توجه به اعتراضات فراوانی که در آمریکا علیه وی شد از این تصمیم خود صرف‌نظر کرد.
 
کلمات کلیدی : روسیه، ترامپ، پوتین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.