نظر منتشر شده
۴۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 353876
حقوق 180 میلیونی در مقابل آینده جوانان 36 میلیونی
بخش اجتماعی الف، 29 اردیبهشت 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰
در هفته جاری خبر مسرت بخش برای جوان هدایای دلگرم کننده با حکم رهبری بود. در آستانه ی فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان سردار کمالی جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از مصوبه فرمانده کل قوا در خصوص ارائه تسهیلات به سربازان متاهل خبرداد.{اینجا}

موافقت و ابلاغ مصوباتی از این دست شاید لحظات دلگرم کننده و تصمیمات راهگشایی هستند که جوانان این مرز و بوم در راستای توجه به نیازهایشان شاهد آن هستند. اجرای این حکم منجر به حل بخشی از نیاز مبرم جوانانی می گردد که با تمام مشکلات موجود در کشور پا پس نکشیده اند و برای بهبود زندگی خود در تلاش هستند.حمایت از جوانانی که در این بهبوهه ی مشکلات جامعه نه تنها ازدواج می کنند بلکه برای طی دوران سربازی به خدمت می روند، امری لازم و حیاتی است.

در حالی که در آستانه ی روز جوان بودیم، شنیدن اخباری از این دست باعث ایجاد انگیزه و روحیه در جوانان می شود. اینگونه اخبار حتی با وجود عملیاتی شدن در ماه های آتی از همین امروز موجی از امید را در دل شنوندگان منتظر می آفرینند. اما این روزها شاهد خبرهای دیگری نیز در حوزه ی جوانان هستیم.اخباری که نه تنها مایه ی دلسردی می شوند بلکه ممکن است برآینده ی آنها نیز تاثیرگذار باشند.

اخیراً انتشار عکسی از فیش حقوقی برخی مدیران عالی رتبه‌ی بیمه جنجالی به پا کرد. افشاگری که موجب استعفای رئیس کل بیمه ی مرکزی کشور شد و واکنش تند وزیر اقتصاد را در پی داشت. در کنار دریافتی های بالا نکته دیگری که تعجب همگان را برانگیخت دریافت وام های چند صد میلیون تومانی بود. دریافت چنین مبالغی به عنوان وام آنهم به شخصی با حقوق چند ده میلیونی نکته عجیبی است. اگر به تصمیمات و پاسخ های سازمان های مرتبط با حل مشکلاتی نظیر ازدواج، مسکن، بیکاری و.. رجوع کنیم شگفتیمان با وجود وام هایی با ارقام کذایی بیشتر میشود. در سالهای اخیر همواره با انتشارخبر اعطای تسهیلات برای حل مسائلی مانند مشکل ازدواج، مسکن، بیکاری،فرزند آوری و... مواجه بوده و هستیم. اما در بیشتر موارد شاهد مسکوت و یا معلق ماندن طرح ها بوده ایم و دلیل عمده ی  آن کمبود و یا نبود بوجه عنوان شده است.{اینجا}

این افشاگری ها تنها بخشی از فساد و حاتم بخشی در سازمان های کشور است. این اختلاف فاحش در دسترسی به منابع مالی برای عده ای خاص برخلاف مساعداتی که در ابتدا گفته شد موجب نا امیدی، سرخوردگی،نارضایتی و برآشفتن اقشار مختلف جامعه بخصوص جوانان می شود.{اینجا}

اختلاف و موضع گیری بانک ها نسبت به خواست نمایندگان مجلس مبنی بر افزایش سه برابری وام ازدواج هم نکته ی دردناک دیگری است. مقاومت بانک ها در برابر اجرای این درخواست تا جایی پیش رفته که حتی تهدید به تفحص از بانکها واستیضاح وزیر هم چاره ساز نبوده است.وقتی رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها خبر از نا توانی بانک ها در پرداخت وام ۳ میلیون تومانی می دهد ناخودآگاه به یاد وام ۴۰۰ میلیونی آن مدیر می افتیم.براستی چرا هر کجا که صحبت از ارائه تسهیلات به مردم عادی به میان می آید بانکها از ناکافی بودن منابع مالیشان می گویند.{اینجا}

موارد تناقضات در عملکرد بانک ها و موسسات مالی نسبت به حل مشکل و معضلات جامعه بویژه جوانان بسیار است. ای کاش دست کم مسئولین امر تلاش میکردند تا برای حل یکی از مشکلات کلان جوانان قدمی بردارند و با خبر اجرایی شدن آن در این روزها که بی مناسبت هم نبود نور امیدی در دل جوانان روشن می کردند. در این روزها هرچه ارائه تسهیلات به متاهلین وظیفه مایه ی امیدواری بود در عوض خبر تکراری ویژه خواری در ادارات دولتی و کشمکش میان بانک ها و نهادهای مالی آزاردهنده و مایوس کننده بود.
 
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۸:۱۵:۱۵
دولت هزینه ولخرجیها و خوشگذرانی هایش را با گران کردن سوخت و خودرو و ... به گردن مردم می اندازد و دستش را در جیب مردم کرده است.
ایشاله سال 96 با پاسخ قاطع مردم روبرو میشند. (3711757) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۰:۱۶:۵۲
ريشه اين فسادها در دولت گذشته است. ورود پولهاي بي حساب و كتاب و بخور بخورهاي انچناني بي انضباطي هاي مالي، قانون گريزي، همه و همه امروز داره نتيجه اش رو نشون ميده. متاسفانه بيماريهاي اقتصادي مانند سرطان است در هر جا ريشه كن ميشود احتمال عود كردنش در جاي ديگر وجود دارد. (3711918) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۱:۱۱:۳۷
بعد از رفع تحریمها مشخص شد که, مشکل اقتصاد ما, مدیران و مدیریت می باشد (3712017) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۱:۴۰:۳۱
ریشه ی فساد در هر دولتی که بوده دلیل نمی شود دولتی که اکنون مسئول هست نه تنها با ان مقابله نکند بلکه ان را هم تشدید کند. در ضمن فساد ریشه ی تاریخی در ایران دارد و قبل از دولت قبل هم وجود داشته. (3712077) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۶:۰۳:۴۶
بسه دیگه. زشته بخدا بعد از سه سالی که اون دولت رفته هنوز هم دلیل تمام ایرادات رو به اون دولت نسبت میدین. وزیر و استاندارانتون میرن مجلل ترین هتل مشهد واسه اقتصاد مقاومتی همایش میذارن چه ربطی به دولت قبل داره. توروخدا یه ذره بیشتر فکر کنین و نظر بدین. گناه کدوم پسری رو پای پدرش مینویسن (3712649) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۰۹:۳۱:۱۹
چه شانسی آورد این دولت که دولت قبلی هم داشت که بتونه همه تقصیر ها رو گردن اونها بندازه
دولت قبلی هم همین کار رو میکرد پس چه تفاوتی بین اینها هست؟ تنها نتیجه این کار این هست که در هردو دولت مردم هستند که تحت فشار قرار میگیرند
هر دو دولت ضعیف بودند و هستند و هر کدام باید پاسخگوی خطاها و ضعفهای خود باشند
انشاءالله در سال 96 پاسخ این دولت را خواهیم داد همانطور که در سال 92 پاسخ دولت قبلی را دادیم (3713498) (alef-13)
 
خون دل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۸:۳۵:۳۴
اگر اینقدری که الف در مورد ظلم در حقوق ها وقت گذاشت و انرژی مصرف کرد ، مسئولین نظارتی و اجرایی وقت گذاشته بودند ، الان همه حقوقها عادلانه و تفاوت نجومی بین کارکنان دستگاههای مختلف و همچنین کارکنان و مدیران نبود


به امید اقدام هرچه سریعتر (3711781) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۱:۱۱:۴۵
بیشترین گپ و فاصله حقوقی در بین پزشکان با سایر تحصیل کردگان جامعه وجود دارد. این فاصله تا صد برابر هم وجود دارد. (3712018) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۲:۱۷:۲۶
درست می گوید (3712177) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۲:۲۰:۴۹
کلا باید سازمان مدیریت از اول قانون بنوسیند و فاصله حقوق یک مدی تا یک کارمند ساده نباید بیش از یک میلیون تومان باشد ان موقع ببنید مدیران چقدر بهتر از الان کار میکنند چون به فکر رشوه گرفتن و رانت دیگر نیستند ومثل ادم های معمولی اجاره نشین می شوند درک فقر می کنند (3712187) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۸:۴۲:۲۶
این مدیران می خواهند اقتصاد مقاومتی را اجرا کنند ؟ خودشان یک معزل اقتصادی هستند ؟ (3711785) (alef-11)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۸:۴۸:۵۱
تنها کسی که به فکر جوانان است,رهبری است,بقبه شعار میدهند, (3711794) (alef-11)
 
م ا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۸:۵۱:۴۴
یک نفر جواب من را بدهد
من با 18 سال سابقه کار در شهرداری یاسوج تا سال گذشته حقوقم از برادر کوچکم در تامین اجتماعی بیشتر بود ، در این یک سال چه اتفاقی افتاده که حقوق او با شرایط پایین تر از من بیش از چهار برابر من شده است ؟ (3711797) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۲۲:۰۸:۲۵
شما ناراحتي كه حقوق برادرت زياد شده؟ (3713138) (alef-11)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۰۸:۴۷:۳۱
خیر دوست عزیز
درد اینست که همه مشکل دارند ولی گروههایی درجا می زنند و بخشهایی از تورم سبقت می گیرند و همه دولتی .. (3713442) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۹:۲۳:۴۶
کارگران قالی‌بافی را در کشور سراغ دارم که اگر تمام عمر خود مشغول قالی‌بافی باشند مجموع درآمد آنان دریافتی چند ماه مدیران بیمه مرکزی نخواهد شد. آقای رئیس‌جمهور چگونه در لباس روحانیت و در جایگاه بالاترین مقام اجرایی کشور چشمان خود را روی این تبعیض ظالمانه بسته‌اند و موضعی نمی‌گیرند؟ (3711831) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۹:۲۴:۰۲
دریافت حقوق‌های ده‌ها میلیون تومانی و سکوت حاکی از رضایت مسئولان بالاتر آنها نسبت به این عمل نوعی دست‌درازی به بیت‌المال است. (3711833) (alef-11)
 
وگیل الرعایا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۰۰:۳۲:۲۴
...و در این وانفسا سازمانهای نظارتی و بازرسی و امثالهم در خواب خوش .....و..... شاید خودشان هم دستی در این کاسه....دارند ؟؟؟؟؟ (3724883) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۹:۲۴:۲۴
یک راه حل برای موضوع اخیر حقوق مدیران دولتی دارم. من‌بعد به جای استعفای مدیران با حقوق‌های چند ده میلیونی، توصیه می‌کنم روی فیش آنها حتما مهر محرمانه درج شود تا کسی امکان افشای آنها را نداشته باشد! فکر می‌کنم مشکل بدین صورت حل خواهد شد! (3711834) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۹:۲۴:۳۹
حقوق‌های چند ده میلیونی بیمه مرکزی و... مایه تعجب بسیاری شده است ولی اگر افرادی از فیش‌های برخی از مدیران وزارت نفت مطلع شوند آنگاه عمق فاصله طبقاتی و یک درصد برابر 99 درصد عیان خواهد شد! (3711836) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۹:۲۷:۳۹
به دور از همه حیاهوها یک نکته مهمی در کار است و آن اینکه مدیری که کنترل یک شرکت یا موسسه ای دولتی با میلیاردها تومان عایدی در اختیارش است بغییر از پاکدستی واقعا چقدر باید حقوق بگیرد تا عادلانه باشد.
اگر یک مدیر برای موسسه خود سودهای میلیاردی آورد و این از مسیر مدیریت صحیح او بود واقعا ارزش دستمزد این آدم چقدر است؟! (3711840) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۰۹:۳۶:۱۵
اگر واقعا سود های ملیاردی درکار باشد و با سند سازی یا پول زور گرفتن از مردم همانطور که در بیمه ها شاهد هستیم این سود ها بدست نیامده باشد
پرونده آقای رحیمی که هنوز یادتان هست؟ (3713510) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۱۰:۴۷:۰۶
عجب این مال شرکت های خصوصی نه دولتی که جیبش مستقیم وصل به نفت (3713600) (alef-13)
 
علی یانگ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۹:۳۲:۲۱
اگر کسانی که ازدواج می کردن از خدمت معاف می شدند عالی بود.مطمئنا امار ازدواج خیلی بالا می رفت (3711845) (alef-11)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۳:۲۱:۴۰
البته آمار ازدواج های صوری. (3712314) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۱۰:۵۱:۳۹
اگه این سربازی نبود خیلی وقت پیش میتونستم استخدام بشم قبل ازینکه اوضاع اینطوری بشه و خیلی جلوتر باشم بتونم برای خانوادم حتی زندگی خوبی درست کنم ولی حیف که سربازی 10 سال حتی بیشتر منو از زندگی عقب انداخت (3713604) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۹:۳۸:۳۵
بنده دبیر آموزش و پرورش هستم. سال 92 ازدواج کردم اما آقایان به بهانه اینکه بودجه ندارند هنوز پاداش ازدواجم رو نداده اند. اگه ندارین پس چطور برای ما از ما بهترون دارین (3711856) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۰۹:۵۸:۲۰
وقتی مسئولین کاری برای ما جوانان نمی کنند، پس انتظاری نداشته باشند فساد و بی بندباری هم کاهش یابد. همچنین تبلیغ بچه آوری را هم متوقف کنند تا موجبات بدبختی بیشتر جوانان نشوند.
ما جوانان از ابتدا هیچ انتظار و چشمی به مسئولین نداشتیم و از این به بعد هم نداریم! (3711889) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۳:۵۸:۴۷
کاملا موافقم،اونها هم لطف کنن هیچ انتظاری از ما نداشته باشن (3712410) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۰:۳۵:۲۴
اصلا انتظار نداشتیم اقای هاشمی وزیر بهداشت از فیش های حقوقی دفاع کند و انها را جزو معوقه حساب کند (3711945) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۰:۳۹:۳۱
حقوق های
بیمه
بانکها
نفت
باید بازنگری شود و مجلس و بازرسی ورود پیدا کند (3711953) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۱:۰۸:۳۵
آقا اینقدر گیر ندین به حقوق مدیران. ما پزشکان زیادی داریم که دارن بین صدو پنجاه میلیون تا یک میلیارد در ماه حقوق و کارانه و حق العمل و معرفی بیمار میگیرن قراره امروز هم حق ویزیتها رو بالا ببرن. کمی هم آنها را ببینید. (3712013) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۲:۲۸:۴۱
پزشکی که اینقدر حقوق میگیره شبانه روز در اتاق عمل مشغوله. این مدیران محترم به جز خراب کردن اقتصاد کشور چه کرده اند که اینقدر حقوق بگیرند؟ (3712201) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۳۱ ۱۱:۵۱:۲۳
پزشک 100 برابر مدیر میگیره. شب و روز هم در اتاق عمل نیست. عیدها هم با خانواده تشریف میبرن اروپا. (3714953) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۶:۴۶:۰۷
آیا با کاهش حقوق پزشکان حقوق شما اضافه می شود یا فقط کمی حرستان می خوابد؟ (3712741) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۴:۰۶:۲۸
دراموزش وپرورش نیروی خدماتی 800هزارحقوق میگیرد ب14سال سابقه وتا نوبخت ووزیر درسرکارنددرست نخواهدشدپس انتخابات 96 (3712424) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۷:۰۳:۵۳
با سلام
اینقدر از حقوق پزشکان نگویید من یک پزشک هستم و بعد از 30 سال کار 3 میلیون تومان حقوق بازنشگی می گیرم حاضرم فیش حقوقم را در معرض دید همه قرار دهم پزشکان را با چند جراح مشهور و پر درامد مقایسه نکنید من معلمی می شناسم که برای هر ساعت تدریس کنکور یک میلیون می گیرد ایا همه معلمان حقوق بالایی می گیرند؟ (3712780) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۲۰:۲۰:۴۱
باسلام، جهت پاسداری از درست نویسی زبان فارسی خدمتتان عرض کنم ،کلمه بحبوحه درست وبهبوهه غلط است.
تشکر جهت اصلاح بعدی وزحماتتان در راه حق (3713026) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۲۰:۴۲:۳۰
یک مسئول را بیاورند و 1میلیون تومان جلوش بگذارند تا برای یک ماه بر نامه ریزی کند اگر توانست که هیچ وگر نه شما بگید چه کارش کنند. (3713043) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۲۱:۴۷:۱۸
اقا کشور رو اب هست.هیج نظارتی نیست (3713104) (alef-11)
 
امیرعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۰۰:۰۷:۰۰
فکری هم به حال کارکنان شوراهای حل اختلاف بکنید که میانگین 200 هزار تومان حقوق میگیرند و علی رغم تصویب و اجرایی شدن قانون جدید و تمهیداتی مبنی بر پرداخت حداقل حقوق کارگری به این کارکنان،هنوز خبری از افزایش پاداشها نیست.وقتی در اسفند 94 مسئولان و مدیران بیمه و امثال آن با حقوق میلیونی به پیشواز عید رفتند کارکنان شوراها مثل همیشه شرمنده خانواده هایشان شدند. (3713256) (alef-13)
 
امیرعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۰۰:۰۷:۳۵
فکری هم به حال کارکنان شوراهای حل اختلاف بکنید که میانگین 200 هزار تومان حقوق میگیرند و علی رغم تصویب و اجرایی شدن قانون جدید و تمهیداتی مبنی بر پرداخت حداقل حقوق کارگری به این کارکنان،هنوز خبری از افزایش پاداشها نیست.وقتی در اسفند 94 مسئولان و مدیران بیمه و امثال آن با حقوق میلیونی به پیشواز عید رفتند کارکنان شوراها مثل همیشه شرمنده خانواده هایشان شدند. (3713257) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۱ ۱۹:۲۷:۲۹
مشکل اقتصاد ما تبعیض بین حقوق مدیران دولتی و پزشکان و...با مردم عادی است اگر پانصد هزارنفر حقوق ماهانه ۱۰۰میلیون بگیرند می شود یعنی ماهانه ۵۰۰۰۰میلیارد تومان.یعنی بیش از یک میلیون دلار فقط حقوق عده ای در یک ماه.فقط مقایسه کنید با کل یارانه ملت که ۳۵۰۰میلیارد تومنه!!!!!!!، (3717678) (alef-13)
 
یک مسلمان
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۰۳ ۱۷:۵۳:۳۸
دولتی که جلو این تفاوتها را نگیرد اگر در مادیات شریک مدیران نباشد قطعا در گناه بیشترین سهم را خواهد داشت چون در لباس امین مردم به مردم خیانت کرده (3720701) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۴ ۰۹:۲۳:۱۴
مدیران فاسد که به غیراز خود ودوستان واقوام خود وچپاول کردن کاری بلد نیستند وفقط چاپیدن بلد اند وهنر اصلی انها بوده است .سرباز پیاده نظام دشمن اصلی این ملت اند وحقشان فقط اعدام وبه دار کشیدن است. بیش از این اعماض سزاوار نیست ودیر میشود. (3721662) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۰۸:۴۹:۲۸
هنوز بحث 180 میلیونی تمام نشده که 230 میلیونی آومده به بازار!!!!!! (3750392) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.