توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 373577
واکنش‌اشتاین‌مایربه‌ مجازات‌ اعدام‌ در ترکیه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۳
«فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر امور خارجه آلمان روز دوشنبه در بروکسل اعلام کرد: تصمیم ترکیه برای دوباره به اجرا گذاشتن مجازات اعدام پس از کودتای نافرجام این کشور، تلاش های آنکارا برای پیوستن به اتحادیه اروپا را از مسیر خارج می کند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز از بروکسل، وی در جمع خبرنگاران گفت: رواج مجدد مجازات اعدام از مذاکرات موفقیت آمیز برای پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا جلوگیری می کند.
وی افزود: آلمان انتظار دارد که ترکیه با عاملان کودتای نافرجام این کشور منطبق با حکومت قانون رفتار کند.
ترکیه مجازات اعدام را در سال ۲۰۰۴ برچید تا سال بعد بابی برای مذاکره با اتحادیه اروپا در زمینه پیوستن به این نهاد گشوده شود، اما این مذاکرات از آن زمان به بعد با کاستی هایی همراه بوده است.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد که در اعمال مجازات اعدام پس از کودتای نافرجام این کشور وقفه ای ایجاد نمی شود.
ترکیه بامداد شنبه ۲۶ تیر ماه صحنه کودتایی نافرجام از سوی بخشی از بدنه ارتش بود.
نظامیان ارتش آن شب کوشیدند با استقرار در ورودی پل های موسوم به «بوغاز ایچی» و «سلطان محمد فاتح» استانبول، نقاط راهبردی زیادی مانند مرکز فرماندهی ستاد ارتش ترکیه، فرودگاه ها و ایستگاه های تلویزیونی در شهرهای مختلف این کشور را اشغال کنند و یک کودتای تمام عیار را رقم زنند، اما حضور مردم در سطح شهرها به شکست کودتا انجامید.
 
کلمات کلیدی : کودتا ترکیه+اعدام+اشتاین مایر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته