نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 293576
نمایش شکارچی اف ۳۵و اف۲۲ آمریکا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۵
روسیه اخیرا نمونه‌ای از نسل جدید پهپادهای ویژه برای شکار جنگنده‌های آمریکایی قابل پرواز در بردهای کوتاه را به نمایش گذاشت.

به گزارش فارس، روسیه اخیرا نمونه‌ای از یک پهپاد ویژه با قابلیت رهگیری جنگنده‌های رادار گریز آمریکا را به نمایش گذاشته است.

به نوشته هفته نامه انگلیسی «فلایت گلوبال» روسیه قصد دارد این پهپاد به نمایش گذاشته شده قابل استفاده در جنگ‌های الکترونیکی را که از دید رادار پنهان می ماند، توسعه دهد. بر اساس این گزارش، «ولادیمیر میکی‌اف» معاون شرکت «یونایتد ایرکرفت کورپوریشن» در این زمینه تاکید کرد که نمونه پهپاد جدید به نمایش گذاشته شده نه تنها کاری تبلیغی نبوده بلکه نوعی پهپاد نظامی ویژه است.

نمونه پهپاد جدید روسیه

میکی‌اف بدون اشاره به نام پروژه این شرکت در این زمینه افزود که روسیه سرگرم ساخت 2 پهپاد نظامی (UAV) است.

بر این اساس، پهپاد جدید روسیه قادر به شناسایی جنگنده رادار گریز همانند پروژه (Divine Eagle) نیروی هوایی چین است. ساخت چنین پهپادی به هدف شناسایی جنگنده‌های آمریکایی مرئی که با رادارهای باند ایکس و یو اچ اف به ویژه جنگنده‌های «اف _ 22 » و «اف _ 35» شرکت «لاکهید مارتین» و بی_2 «نورث راپ گرومن» می‌باشد.

گفته می‌شود انجام عملیات تجسسی هوا برد تنها یکی از قابلیت‌های این پهپاد جدید است و قرار است این هواپیمای بدون سرنشین قابلیت جنگ‌های الکترونیکی پیشرفته را نیز داشته باشد به طوری که نه تنها یک میدان الکترو مغناطیسی را در اطراف خود برای دفاع در برابر تهدیدها ایجاد کند بلکه با دور ماندن از دید رادارها به جنگ موشک‌های هوا به هوا برود.

میکی‌اف در توضیح در زمینه دیگر مشخصات فنی این پهپاد گفت که سامانه اویونیک، رادار و سامانه نبرد الکترونیک این پهپاد گرفته شده از «سوخو _35»  و بالگرد تهاجمی «کا _50 » است.

گفته می‌شود روسیه در حال رقابت با آمریکا در عرصه نبرد الکترونیک است و به همین دلیل از 5 سال گذشته در صدد طراحی سامانه‌های نبرد الکترونیکی نسل آینده برآمده است. خبر ساخت و توسعه این پهپاد پیشرفته در هنگامه عملیاتی شدن جنگنده اف_ 35 آمریکا به میان آمده است.

 
کلمات کلیدی : شکارچی ،اف 35 ، اف۲۲ ، آمریکا، روسیه
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۶:۳۶
روسیه دوست شما خودش از اسرائیل پهپاد می خره! (3172007) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۰۷:۵۲
روسیه همون تحریم لهش میکنه.احتیاجی به جنگده نیست. (3172074) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۲:۳۳:۱۲
روسیه ودکاش تحریم بشه ورشکست میشه خدایی راست گفتی (3172348) (alef-3)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۵:۳۵:۱۱
من زنده تو هم زنده ببینیم روسیه کم میاره یا آمریکا... (3172799) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۶:۳۲:۵۷
ناشناس عزیز امثال حرفهای شما تو آرشیو چند سال پیش الف میشه پیدا کرد. زمانی که میگفتید بگذارید تحریم کنن هیچی نمیشه! چقدر هم تعدادتون زیاد بود اون زمان! اما همینطور که گذشت از تعداد همفکران شما هم کم شد! روسیه هم که فعلا پاشو عملا از اوکراین کشیده کنار تا ببینیم چی میشه! (3172960) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.